Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Minden ami a csapattal kapcsolatos

Moderátorok: Interiscoming, internaZIOnaLe

Avatar
Dris
Hozzászólások: 679
Csatlakozott: 2010.04.09. 16:13

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: Dris »

Interfan84 írta:Az Inter Primavera csapata győzelemmel kezdte az idei NextGenSeries-t.

Inter 2-1 Liverpool

Gólszerzők: Forte (I) 16', Adorjan (L) (11-es) 34', Belloni (I) 40'

ez a félidő eredménye!
a vége 3:2 lett nekünk.
Garritano lőtt még egyet majd a végén Adorján állította be a végeredményt.mindamellett hogy győztünk örülök hogy a liverpool góljait magyar szerezte!
Avatar
Dris
Hozzászólások: 679
Csatlakozott: 2010.04.09. 16:13

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: Dris »

egyébként szeptember 26án (szerdán) az eurosport közvetíti a dortmund-inter next gen meccset.
majd november 7én a visszavágót is!
a rosenborg és a liverpool van még a mi csoportunkban.
Interfan84
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2010.08.30. 11:02

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: Interfan84 »

Ja, bocs akkor benéztem...elvileg 3kor kezdődött és azt hittem már a végeredményt közlik.
Avatar
Dris
Hozzászólások: 679
Csatlakozott: 2010.04.09. 16:13

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: Dris »

tegnap lenyomtuk a Dortmundot a nextgenben egy nagy szép góllal 1:0-ra de a mutatott játék...nem nagyon tudnék kiemelni senkit sem.kicsit aggasztó is volt nézni hogy már az ifiben sem nagyon megy a támadás.de reméljük ez egy egyedi eset volt.
Avatar
PellerG
Hozzászólások: 5131
Csatlakozott: 2010.04.09. 20:33
Tartózkodási hely: Next to Budapest

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: PellerG »

Az olasz U21-es válogatott mai kezdőcsapata a németek elleni meccsen:
Az első 5 ember igencsak ismerős, mind Interesek! :)

http://www.eredmenyek.com/merkozes/hddG ... llitasok;1
Avatar
Stankov
Hozzászólások: 3267
Csatlakozott: 2010.04.13. 13:03

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: Stankov »

PellerG írta:Az olasz U21-es válogatott mai kezdőcsapata a németek elleni meccsen:
Az első 5 ember igencsak ismerős, mind Interesek! :)

http://www.eredmenyek.com/merkozes/hddG ... llitasok;1

Az szép,jaj de jó lenne ezeket a neveket olvasni pár éven belül nálunk,ez a Sansone a minket Parmába megfirkáló Sansone?
Avatar
PellerG
Hozzászólások: 5131
Csatlakozott: 2010.04.09. 20:33
Tartózkodási hely: Next to Budapest

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: PellerG »

Stankov írta:
PellerG írta:Az olasz U21-es válogatott mai kezdőcsapata a németek elleni meccsen:
Az első 5 ember igencsak ismerős, mind Interesek! :)

http://www.eredmenyek.com/merkozes/hddG ... llitasok;1

Az szép,jaj de jó lenne ezeket a neveket olvasni pár éven belül nálunk,ez a Sansone a minket Parmába megfirkáló Sansone?


Ő az. Olasz szinten biztosan jó kis szélső lesz majd belőle.

http://www.transfermarkt.de/de/nicola-s ... 82048.html
Avatar
e.szabi
Hozzászólások: 1021
Csatlakozott: 2010.05.20. 10:05

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: e.szabi »

PellerG írta:Az olasz U21-es válogatott mai kezdőcsapata a németek elleni meccsen:
Az első 5 ember igencsak ismerős, mind Interesek! :)

http://www.eredmenyek.com/merkozes/hddG ... llitasok;1


Ez most szépen hangzik, de mire elérnek a felnőtt válogatottságig, már a Juventus, Milan, Róma, Napoli csapataiban fognak játszani. :D
Avatar
Intertobi
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2010.04.10. 09:33
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: Intertobi »

Van egy komplett utánpótlás védelmünk, mi meg Jonathannal meg Silvestrevel meg Chivuval bohóckodunk. Borzalom
Avatar
Stankov
Hozzászólások: 3267
Csatlakozott: 2010.04.13. 13:03

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: Stankov »

PellerG írta:
Stankov írta:
PellerG írta:Az olasz U21-es válogatott mai kezdőcsapata a németek elleni meccsen:
Az első 5 ember igencsak ismerős, mind Interesek! :)

http://www.eredmenyek.com/merkozes/hddG ... llitasok;1

Az szép,jaj de jó lenne ezeket a neveket olvasni pár éven belül nálunk,ez a Sansone a minket Parmába megfirkáló Sansone?


Ő az. Olasz szinten biztosan jó kis szélső lesz majd belőle.

http://www.transfermarkt.de/de/nicola-s ... 82048.html

Ingyen megkapták Marigát,mellé csapjuk még Jonathant és felét csak odaadták volna Sansonénak :idea:
gianluca
Hozzászólások: 461
Csatlakozott: 2012.01.05. 13:52

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: gianluca »

Intertobi írta:Van egy komplett utánpótlás védelmünk, mi meg Jonathannal meg Silvestrevel meg Chivuval bohóckodunk. Borzalom


Ha még azt is hozzátesszük, hogy tegnap Santon kezdő volt a nagyválogatottban....
Plusz van egy Mbaye-nk is, meg egy lepattintott Faraonink. Gyakorlatilag 10-15 évre meg lenne oldva a védelmünk.
Avatar
Süti
Hozzászólások: 3050
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:21
Tartózkodási hely: Győr/Interzóna

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: Süti »

gianluca írta:van egy Mbaye-nk is


Ő még nálunk van, vagy már eladtuk?
gianluca
Hozzászólások: 461
Csatlakozott: 2012.01.05. 13:52

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: gianluca »

Süti írta:
gianluca írta:van egy Mbaye-nk is


Ő még nálunk van, vagy már eladtuk?


az inter.it-en még fenn van a nagycsapat kereténél.
Ezért sem értem, hogy miért maradt az a majom Jonathan. Ugyanazt a szart Mbaye is tudná produkálni, de legalább tudna fejlődni (amit Jojo már nem tud...). Ha meg még jobban is játszana az meg tiszta nyereség.
Avatar
Süti
Hozzászólások: 3050
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:21
Tartózkodási hely: Győr/Interzóna

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: Süti »

Köszi.

http://www.inter.it/aas/squadra/player1?codgioc=G0893&L=en&stagione=2012/13

Ez is valahogy elmaradni látszik, hogy Strama bedobja a mélyvízbe a fiatalokat, sőt ellenkezőleg csak "öregíteni" sikerült a keretet Rocchi-val.
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

arról legkevésbé ő tehet, hogy a nyakára hozták Rocchit, és pl eladták Livajat.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24179
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: interfan »

DSanton39 írta:arról legkevésbé ő tehet, hogy a nyakára hozták Rocchit, és pl eladták Livajat.


Hagyjuk már ezt, nem ő tehet róla, akkor ki én? Röhejes.
Livaja egész ősszel itt volt, EL meccseken kívül alig játszott.
Bianchetti nem játszott, Mbaye 1 meccs, Romano alig, Benassi 5 meccs , Obi 4 meccs, Bessa 0 meccs.
Hiába a sérülések, gyakorlatilag amikor bevethetők se játszanak.
Mbaye helyett játszott Jonathan, Bianchetti helyett Silvi meg Chivu, Obi se, Benassi se kapott lehetőséget.
Ez rossz kifogás, hogy idehoztuk Rocchit a nyakára, és eladtuk Livajat.
Volt lehetősége játszatni a fiatalokat, nem tette meg. Siena elleni meccsen is inkább Rocchit hozza be nem Alvarezt.
Obit sérülésétől függetlenül teljesen elfelejtette, Alvarez kap 15 perceket.
Ez mind-mind Strama felelőssége, senki másé. Szóval ne védjük feleslegesen, és ne tegyük felelőssé ebben is a vezetősséget.
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

tényleg nem a fiatalításra helyzete a hangsúlyt, ebbe nem is kötöttem bele, de az hogy Rocchitól öregedett a csapat, mit tehet ellene, nem ő igazol, Morattiék keverik a kártyákat. (én erre reagáltam: csak "öregíteni" sikerült a keretet Rocchi-val.)

szóval no offense öregem ;)
(nem én vagyok az ellenséged)
Avatar
PellerG
Hozzászólások: 5131
Csatlakozott: 2010.04.09. 20:33
Tartózkodási hely: Next to Budapest

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: PellerG »

interfan írta:
DSanton39 írta:arról legkevésbé ő tehet, hogy a nyakára hozták Rocchit, és pl eladták Livajat.


Hagyjuk már ezt, nem ő tehet róla, akkor ki én? Röhejes.
Livaja egész ősszel itt volt, EL meccseken kívül alig játszott.
Bianchetti nem játszott, Mbaye 1 meccs, Romano alig, Benassi 5 meccs , Obi 4 meccs, Bessa 0 meccs.
Hiába a sérülések, gyakorlatilag amikor bevethetők se játszanak.
Mbaye helyett játszott Jonathan, Bianchetti helyett Silvi meg Chivu, Obi se, Benassi se kapott lehetőséget.
Ez rossz kifogás, hogy idehoztuk Rocchit a nyakára, és eladtuk Livajat.
Volt lehetősége játszatni a fiatalokat, nem tette meg. Siena elleni meccsen is inkább Rocchit hozza be nem Alvarezt.
Obit sérülésétől függetlenül teljesen elfelejtette, Alvarez kap 15 perceket.
Ez mind-mind Strama felelőssége, senki másé. Szóval ne védjük feleslegesen, és ne tegyük felelőssé ebben is a vezetősséget.


Ő akarta Schelottot, a széljátékához, ehhez áldozat kellett, csak így jöhetett az argentin-olasz Bergamoból, ezért ment el Livaja. Rocchihoz semmi köze a távozásának. Végre kezdett játszogatni, erre most itt van Schelotto, akire igazán szükségünk sincs, Livaja meg 5.!! számú csatár lett az 1!! csatárral játszó Atalantánál.

Coutinhot is nyugodtan ide lehet sorolni, most függetlenül attól, hogy mennyire állta meg amúgy nálunk a helyét, de amennyire felhívta rá a figyelmet már a nyáron, annyire el is felejtkezett róla évközben.
Avatar
hvmetal
Hozzászólások: 3207
Csatlakozott: 2010.06.10. 21:58
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: hvmetal »

:D
Nektem sosem tűnt fel,hogy bárki volt az edző nálunk,mindig az öregek,meg Chivuk voltak az elsők? Komolyan nevetséges,ahogy páran mindent a nyakára varrnak. Úgy csaptok le,mint valami vércse ilyen gobbós nyilatkozatokra,meg cikkekre. Mindenki tudja,hogy szar. Vezetőség úgyis hagyja még. Akkor ez most minek? Legyen BL,legyen szép foci,legyen fiatalítás , bár a körülmények nem adottak.

Mourinho is leszarta a fiatalokat. Mancininél játszott Balotelli, Josénál nem kapott több szerepet Mariga ,Santon,mint most Livaja, Benassi.

CHivuval példálóztok,aki idén még jobb is,mint régen. Régen nem is egy edzőnél jóval többet játszott.

Csoda,hogy van esély a BL-re még (ez 60% strama,30% mercatok,10% túlfizetett játékosok hibája) . Kényszer alatt szerintem sokan a rutint választanák. Bár tök mind1,egyik lassú már,másik még fejben nem oké,elkapkodja. Na,de miért nincs itt akkor Boriello ,aki se nem kezdő,se nem rokkant?

Strama rutintalan,gyenge edző,középpályás védekezés Leonardot is túl szárnyalja. Na,de ezt a csapatot nem idén kellett volna frissíteni,fiatalítani hanem 2010 körül ;) Most meg csőd,ha nincs BL,de játszon 5 fiatal és robbanjon be.
(Juan csak szólok,hogy kezdi klasszissá kinőni magát a 3 védős rendszerben,Rano is sokkal jobb.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hvmetal 2013.02.10. 13:36-kor.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24179
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: interfan »

DSanton39 írta:tényleg nem a fiatalításra helyzete a hangsúlyt, ebbe nem is kötöttem bele, de az hogy Rocchitól öregedett a csapat, mit tehet ellene, nem ő igazol, Morattiék keverik a kártyákat. (én erre reagáltam: csak "öregíteni" sikerült a keretet Rocchi-val.)

szóval no offense öregem ;)
(nem én vagyok az ellenséged)


Persze nem is támadtalak semmi, ha úgy jött át akkor elnézést.
Nincsenek itt ellenségek, csak páran más véleményem vagyunk.
Szóval bocs, ha rosszul jött át neked.
Csak szerintem Strama eddig semmit nem teljesített, amit előzetes beígért.
Fiatal tehetségek helyett, inkább játszatja a 0 játékosokat.
Avatar
hvmetal
Hozzászólások: 3207
Csatlakozott: 2010.06.10. 21:58
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: hvmetal »

"Csak szerintem Strama eddig semmit nem teljesített, amit előzetes beígért. "

Ezt valóban Ő ígérte,vagy , vagy mögé bújt esetleg a jó öreg Massimo? :)
Te tudod a legjobban,hogy mennyi ajándékot ígért már karira.Mégsem jött a Jézuska :D Stadion makettja már a mezünkön volt szinte,aztán..
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

interfan írta:Fiatal tehetségek helyett, inkább játszatja a 0 játékosokat.

ez sajnos így van, pedig most - a kevés pénz idején - pont erre kellene fektetni a hangsúlyt, de nem meri (ő sem) meglépni.
valószínűleg nagy a nyomás rajta, és biztosabbnak gondolja a tapasztalt emberekkel. (mondjuk a múltheti meg az azelőtti után már nyugodtan bevállalhatja, nem tudom elképzelni hogy rosszabb legyen :D)
Avatar
hvmetal
Hozzászólások: 3207
Csatlakozott: 2010.06.10. 21:58
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: hvmetal »

Szerintem Strama még nem való ide,és kihasználják,hogy nincs mire tisztelnünk,szimplán szimpatikus volt.
Fától nem látjuk az erdőt megint.

Tényleg nem értem,miért nincs tervben egy bizonyított segédedző,például Ten Cate. Ketten nem keresnének annyit,mint majd Blanc,Simeone.

Nekik már nem lehet Rocchikat hozni. Nagy fizetések,jobb játékosok. Anyagilag keményen megviselné a klubot. Elmúlt 2 évet fiatalításra kellett volna szánni. Egy Gasp szintű edzővel. Most lehetne 4-5 tehetséges kezdőnk,és hozzájuk igazolni. (eladásokból,felszabadult fizetésekből lehetett volna) No meg elhozni nekik egy Ancelottit. Jövőre visszatértünk volna.

Nem látom miből lesz Dzekora, mi a garancia,hogy nem úgy igazolnak,mint most?
(jó emberek,kis pénzért,grat Branca,de nem az edzőt szolgáljuk ki)
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24179
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: interfan »

hvmetal írta:"Csak szerintem Strama eddig semmit nem teljesített, amit előzetes beígért. "

Ezt valóban Ő ígérte,vagy , vagy mögé bújt esetleg a jó öreg Massimo? :)
Te tudod a legjobban,hogy mennyi ajándékot ígért már karira.Mégsem jött a Jézuska :D Stadion makettja már a mezünkön volt szinte,aztán..


Hát sajnos jól látod. Sose tudjuk meg pontosan ki akarta Rocchit, Schelottot stb.
Ahogy írod ugyanaz a véleményem, Strama egy rutintalan,gyenge edző,középpályás védekezés Leonardot is túl szárnyalja. Ez 100%-ig így van.
Kevés ő még ide, akármi is lesz a hátralévő meccseken.
Engem ami még zavar, a totális fejetlenség. Se koncepció nincs.
Nem csak Santon, Destro, Bonucci, Balotelli lehetne itt példa.
Hanem most Siligardi, eladtuk 1m körül, most meg kaparunk hogy 7m-ért visszavegyük.
Icardit decemberbe még 5m körül adták volna, tavaly nyáron Quintero is 4-5m-ért simán hozhattuk volna. Most mindkét játékos ára 10-15m.
Egyszerűen ha lehetőség van azt elszarjuk.
Elég tényleg megnézni az U21-es csapatott.
Bardi a legtehetségesebb fiatal kapus.
Caldirola szintén az egyik legjobb védő. De van még egy Bennedettink is, meg Bianchetti.
Szélső védőink is vannak Donati, Biraghi, Mbaye.
Középpálya Benassi, Crisetig, Duncan, Romano.
Longo, Livaja csatár.
Szóval szinte egy komplett utánpótlás csapatunk van. De helyettük ilyen Jonathan, Silvestre, Rocchik szaladgálnak itt.
Már nem is számolom mennyit adtunk ki ilyen selejtekre. Pl Pazzini 18m.
Pereira is totál mellé nyúlás 12m-ért.
Szóval ideje lenne már észhez térni. Hozni egy erőskezű edzőt, aki beteszi a fiatalokat is.
Igazolni pár normális játékost, kiadni 40m-t és kész. A selejtet meg kirúgni.
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

hvmetal írta:Szerintem Strama még nem való ide,és kihasználják,hogy nincs mire tisztelnünk,szimplán szimpatikus volt.
Fától nem látjuk az erdőt megint.

Tényleg nem értem,miért nincs tervben egy bizonyított segédedző,például Ten Cate. Ketten nem keresnének annyit,mint majd Blanc,Simeone.

Nekik már nem lehet Rocchikat hozni. Nagy fizetések,jobb játékosok. Anyagilag keményen megviselné a klubot. Elmúlt 2 évet fiatalításra kellett volna szánni. Egy Gasp szintű edzővel. Most lehetne 4-5 tehetséges kezdőnk,és hozzájuk igazolni. (eladásokból,felszabadult fizetésekből lehetett volna) No meg elhozni nekik egy Ancelottit. Jövőre visszatértünk volna.

Nem látom miből lesz Dzekora, mi a garancia,hogy nem úgy igazolnak,mint most?
(jó emberek,kis pénzért,grat Branca,de nem az edzőt szolgáljuk ki)

hogy Dzeko jön-e vagy más azt nem tudom, de vki úgymond "sztár" fog jönni, mert Milito, Cambi valószínűleg távozik, Samuel visszavonul, Zanetti vagy marad cserének vagy visszavonul, szóval ezeket az ikonokat nem lehet ilyen középszerű játékosokkal pótolni, mert arra rámegy a klub. onnantól se BL/EL pénzre ácsingózni nem reális, sem arra hogy majd egy új vagy a jelenlegi stadion megtelik nézőkkel és lesz bevétel, plusz mezeladások.
Avatar
Dris
Hozzászólások: 679
Csatlakozott: 2010.04.09. 16:13

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: Dris »

interfan írta:
hvmetal írta:"Csak szerintem Strama eddig semmit nem teljesített, amit előzetes beígért. "

Ezt valóban Ő ígérte,vagy , vagy mögé bújt esetleg a jó öreg Massimo? :)
Te tudod a legjobban,hogy mennyi ajándékot ígért már karira.Mégsem jött a Jézuska :D Stadion makettja már a mezünkön volt szinte,aztán..


Hát sajnos jól látod. Sose tudjuk meg pontosan ki akarta Rocchit, Schelottot stb.
Ahogy írod ugyanaz a véleményem, Strama egy rutintalan,gyenge edző,középpályás védekezés Leonardot is túl szárnyalja. Ez 100%-ig így van.
Kevés ő még ide, akármi is lesz a hátralévő meccseken.
Engem ami még zavar, a totális fejetlenség. Se koncepció nincs.
Nem csak Santon, Destro, Bonucci, Balotelli lehetne itt példa.
Hanem most Siligardi, eladtuk 1m körül, most meg kaparunk hogy 7m-ért visszavegyük.
Icardit decemberbe még 5m körül adták volna, tavaly nyáron Quintero is 4-5m-ért simán hozhattuk volna. Most mindkét játékos ára 10-15m.
Egyszerűen ha lehetőség van azt elszarjuk.
Elég tényleg megnézni az U21-es csapatott.
Bardi a legtehetségesebb fiatal kapus.
Caldirola szintén az egyik legjobb védő. De van még egy Bennedettink is, meg Bianchetti.
Szélső védőink is vannak Donati, Biraghi, Mbaye.
Középpálya Benassi, Crisetig, Duncan, Romano.
Longo, Livaja csatár.
Szóval szinte egy komplett utánpótlás csapatunk van. De helyettük ilyen Jonathan, Silvestre, Rocchik szaladgálnak itt.
Már nem is számolom mennyit adtunk ki ilyen selejtekre. Pl Pazzini 18m.
Pereira is totál mellé nyúlás 12m-ért.
Szóval ideje lenne már észhez térni. Hozni egy erőskezű edzőt, aki beteszi a fiatalokat is.
Igazolni pár normális játékost, kiadni 40m-t és kész. A selejtet meg kirúgni.

most nem kötözködni akarok, de Icardit mire kellett volna leigazolni decemberben 5 milláért?
november közepéig 6 meccsen lépett pályára összesen 112 percet játszott, többin a padon ült.
ez alapján ő egy lehetőség lett volna?!
Quintero tavaly még a Kolumbiai Nacionalban játszott! te már ott láttad hogy ő kell ide a középpályára?
én nem mondom, hogy Jonathannak, Silvestrének vagy Rocchinak kéne játszani mert rosszul vagyok amikor meglátom őket a pályán, de azt kicsit túlzásnak tartom, hogy ilyen 3 meccses gyerekekkel jövünk hogy miért nem hoztuk el őket...mire fel kellett volna őket elhozni?
ennyi erővel Varga Józsit is leigazolhatnánk a nyáron mert fiatal és megverték a Schalkét és jól tolta az első meccsén.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24179
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Akkor ne Icardit és Quinterot nézzük.
Csak a csatárkérdés. Ingyen visszajöhetett volna Longo, és marad volna Livaja. Rocchi minek???
Vagy fizettünk 4m-t Floccari, Bianchi, Denis közül valakire, akik még képesek gólt lőni.
Rocchi minek???
Erre egyik sem, megkaptuk Rocchit. Szánalom.

Ez is szerintem borzasztó. 2010 nyarán 20m-ért hozhattuk volna Mascheranotm és akkor volt még pénzünk. De nem, mert sok.
Rá félévre, Sanchez 15m lett volna. De nem, majd nyáron. Helyette 18m-ért jött Pazzini.
Lucassal 1évig szarakodtunk, 15m-ért ő is mozdítható lett volna 1,5éve.
Paulinho szintén 1 éve kb 8m. Láttuk mi lett belőlük.
Rossz döntések sorozata amit produkál a vezetősség.
Avatar
e.szabi
Hozzászólások: 1021
Csatlakozott: 2010.05.20. 10:05

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: e.szabi »

Dris írta:
interfan írta:
hvmetal írta:"Csak szerintem Strama eddig semmit nem teljesített, amit előzetes beígért. "

Ezt valóban Ő ígérte,vagy , vagy mögé bújt esetleg a jó öreg Massimo? :)
Te tudod a legjobban,hogy mennyi ajándékot ígért már karira.Mégsem jött a Jézuska :D Stadion makettja már a mezünkön volt szinte,aztán..


Hát sajnos jól látod. Sose tudjuk meg pontosan ki akarta Rocchit, Schelottot stb.
Ahogy írod ugyanaz a véleményem, Strama egy rutintalan,gyenge edző,középpályás védekezés Leonardot is túl szárnyalja. Ez 100%-ig így van.
Kevés ő még ide, akármi is lesz a hátralévő meccseken.
Engem ami még zavar, a totális fejetlenség. Se koncepció nincs.
Nem csak Santon, Destro, Bonucci, Balotelli lehetne itt példa.
Hanem most Siligardi, eladtuk 1m körül, most meg kaparunk hogy 7m-ért visszavegyük.
Icardit decemberbe még 5m körül adták volna, tavaly nyáron Quintero is 4-5m-ért simán hozhattuk volna. Most mindkét játékos ára 10-15m.
Egyszerűen ha lehetőség van azt elszarjuk.
Elég tényleg megnézni az U21-es csapatott.
Bardi a legtehetségesebb fiatal kapus.
Caldirola szintén az egyik legjobb védő. De van még egy Bennedettink is, meg Bianchetti.
Szélső védőink is vannak Donati, Biraghi, Mbaye.
Középpálya Benassi, Crisetig, Duncan, Romano.
Longo, Livaja csatár.
Szóval szinte egy komplett utánpótlás csapatunk van. De helyettük ilyen Jonathan, Silvestre, Rocchik szaladgálnak itt.
Már nem is számolom mennyit adtunk ki ilyen selejtekre. Pl Pazzini 18m.
Pereira is totál mellé nyúlás 12m-ért.
Szóval ideje lenne már észhez térni. Hozni egy erőskezű edzőt, aki beteszi a fiatalokat is.
Igazolni pár normális játékost, kiadni 40m-t és kész. A selejtet meg kirúgni.

most nem kötözködni akarok, de Icardit mire kellett volna leigazolni decemberben 5 milláért?
november közepéig 6 meccsen lépett pályára összesen 112 percet játszott, többin a padon ült.
ez alapján ő egy lehetőség lett volna?!
Quintero tavaly még a Kolumbiai Nacionalban játszott! te már ott láttad hogy ő kell ide a középpályára?
én nem mondom, hogy Jonathannak, Silvestrének vagy Rocchinak kéne játszani mert rosszul vagyok amikor meglátom őket a pályán, de azt kicsit túlzásnak tartom, hogy ilyen 3 meccses gyerekekkel jövünk hogy miért nem hoztuk el őket...mire fel kellett volna őket elhozni?
ennyi erővel Varga Józsit is leigazolhatnánk a nyáron mert fiatal és megverték a Schalkét és jól tolta az első meccsén.


Azért van a játékosmegfigyelő rendszer, ami állítólag nagyon jól működik nálunk, hogy kiszúrják az olyan játékosokat, mint pl. Quintero. Nem Jonathant kell 5 millióért hozni.
Avatar
Dris
Hozzászólások: 679
Csatlakozott: 2010.04.09. 16:13

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: Dris »

interfan írta:Akkor ne Icardit és Quinterot nézzük.
Csak a csatárkérdés. Ingyen visszajöhetett volna Longo, és marad volna Livaja. Rocchi minek???
Vagy fizettünk 4m-t Floccari, Bianchi, Denis közül valakire, akik még képesek gólt lőni.
Rocchi minek???
Erre egyik sem, megkaptuk Rocchit. Szánalom.

Ez is szerintem borzasztó. 2010 nyarán 20m-ért hozhattuk volna Mascheranotm és akkor volt még pénzünk. De nem, mert sok.
Rá félévre, Sanchez 15m lett volna. De nem, majd nyáron. Helyette 18m-ért jött Pazzini.
Lucassal 1évig szarakodtunk, 15m-ért ő is mozdítható lett volna 1,5éve.
Paulinho szintén 1 éve kb 8m. Láttuk mi lett belőlük.
Rossz döntések sorozata amit produkál a vezetősség.

ezek a teljesen jogos dolgok.emiatt már joggal lehetünk idegesek!
én úgy érzem hogy bármi lesz Strama menni fog a nyáron.
és csak remélni tudom hogy a Duncan Benassi kettős nagyobb szerepet fog kapni. ilyen szempontból Gargano is teljesen felesleges. fel-le rohangálni én is tudok és hiába szerzi meg a labdát ha utána nem tudja továbbtenni.
Bessával kapcsolatban szerintem jó hogy kölcsön adtuk.a szemműtétje után ha formába lendül nyártól ő is hasznos lehet. (remélem játszani fog a Vicenzában)
Romanó még nagyon éretlen. Benedettit sajnos még nem láttam játszani, de Siligardi jobbal ballal ügyes!
Avatar
Dris
Hozzászólások: 679
Csatlakozott: 2010.04.09. 16:13

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: Dris »

e.szabi írta:Azért van a játékosmegfigyelő rendszer, ami állítólag nagyon jól működik nálunk, hogy kiszúrják az olyan játékosokat, mint pl. Quintero. Nem Jonathant kell 5 millióért hozni.

na igen az nálunk sajnos a nullával egyenlő.
vagy csak nem bíznak a megfigyelőkben (inkább ezt tudom elképzelni).
bár valószínűleg Jonathant se azért igazoltuk le 5 milláért mert Moratti meg Branca épp Brazíliában nyaraltak és együtt koktéloztak a kis cigóval, aki meggyőzte őket.
gondolom őt is valamelyik megfigyelő ajánlotta.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24179
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: interfan »

És állítólag ezért hoztuk Valentino Angelonit. Aki olyan neveket fedezett fel mint Sanchez, Muriel, Isla, Asamoah, Benatia, Inler.

Erre idejött dobálja a neveket, már nyáron ajánlotta Quinterot.
Most meg Fereryra, Funes Mori, Cirigliano, Castillo, Lichnovky, és lesem szarjuk.
Egyedül az első szerzeménye akire igent mondtunk, az Laxalt.
Többet kéne az ő szavára adni...

Nyáron pedig Strama úgyis megy. Kell egy olyan edző aki nem egy bábu, és nem eltudnak bújni mögötte. Akit nem tudnak simán elnyomni.
Kell egy erőskezű, tapasztalt edző, aki szembe megy a vezetőkkel ha kell.
(Mourinho pont ilyen volt)
Plusz játszatja a fiatalokat, és bemeri őket tenni.
De ami nagyon fontos, normális játékosok igazolása.
Strama fizetése amúgy 1.5m euró, Simeone 2m euró. Szóval nem sok a különbség.
A szóba hozott edzők közül. Blanc fizetése 2.5m, Bielsa szintén 2.5m.
Mazzari fizetése pedig 2m körüli.
Szóval nem elérhetetlen kategória. Mourinho már az, a maga 15.9m-s fizetésével.
Avatar
e.szabi
Hozzászólások: 1021
Csatlakozott: 2010.05.20. 10:05

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: e.szabi »

interfan írta:És állítólag ezért hoztuk Valentino Angelonit. Aki olyan neveket fedezett fel mint Sanchez, Muriel, Isla, Asamoah, Benatia, Inler.

Erre idejött dobálja a neveket, már nyáron ajánlotta Quinterot.
Most meg Fereryra, Funes Mori, Cirigliano, Castillo, Lichnovky, és lesem szarjuk.
Egyedül az első szerzeménye akire igent mondtunk, az Laxalt.
Többet kéne az ő szavára adni...

Nyáron pedig Strama úgyis megy. Kell egy olyan edző aki nem egy bábu, és nem eltudnak bújni mögötte. Akit nem tudnak simán elnyomni.
Kell egy erőskezű, tapasztalt edző, aki szembe megy a vezetőkkel ha kell.
(Mourinho pont ilyen volt)
Plusz játszatja a fiatalokat, és bemeri őket tenni.
De ami nagyon fontos, normális játékosok igazolása.
Strama fizetése amúgy 1.5m euró, Simeone 2m euró. Szóval nem sok a különbség.
A szóba hozott edzők közül. Blanc fizetése 2.5m, Bielsa szintén 2.5m.
Mazzari fizetése pedig 2m körüli.
Szóval nem elérhetetlen kategória. Mourinho már az, a maga 15.9m-s fizetésével.


Nincs az 1,5 millió, mmint Strama fizetése. 800 ezer körül van, ami emelkedhet az évek során, ha lesznek még évek. :D Nyáron sok mindenre fény derülhet. Ha váltani fognak, és jön egy világ szinten is elismert edző, akkor annak lesznek igényei, de ha marad Strama, vagy majd jön egy bábuként használható emberke, akkor nagy szar van, mert az azt jelentené, hogy továbbra is egy olyan emberre van szüksége a vezetőségnek, akit lehet irányítani, aki nem csap az asztalra, hogy márpedig neki nem kell Rocchi, neki hozzanak használható játékosokat. Vízválasztó lehet a nyár. Vagy elindulunk felfelé, vagy tényleg évekre eltűnünk Európából, persze sok függ majd ez évi helyezésen. Ha nem lesz BL, akkor a legrosszabbakra kell felkészülnünk.
Avatar
hvmetal
Hozzászólások: 3207
Csatlakozott: 2010.06.10. 21:58
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: hvmetal »

Nyilván friss BL győztesként más volt a helyzet,de ne feledjük,hogy a Pincér azért "erős kezűnek" számított. Vele nem lehetett "party fotókat" készíteni.
Valahol sajnálom,nem hiszem,hogy reális lett volna a scudetto vele, de talán ő volt az egyetlen,akit meg lehetett volna bízni egy javarészt saját nevelésekből álló Inter felépítésével.
Csak hát kijött,hogy a keret a spanyolos focihoz gyenge,Morattiék jobban tudták,hogy nem az :) ,nyert egy világ kupát,és azt merte hinni,hogy most már kérhet a focijához embereket. Azért egy spanyol bajnok,BL győztes (nem is akármilyen) edzőnek kiszúrni a szemét Biabianykkal,ez valahol pozitív,mert vicces.

Remélem Moratti azért tanul a hibáiból,mert rengeteg volt régen is,de akkor volt zsé kompenzálni.
BlueSky
Hozzászólások: 957
Csatlakozott: 2010.05.28. 10:46

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: BlueSky »

Natalinon szívműtétet hajtottak végre. Valószínűleg be kell fejeznie a pályafutását.
Avatar
Youme
Adminisztrátor
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2010.04.09. 11:07

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: Youme »

Tegnap a Torino 1:0-ra legyőzött bennünket, így búcsúztunk a primavera bajnokságtól. :cry:
Avatar
PellerG
Hozzászólások: 5131
Csatlakozott: 2010.04.09. 20:33
Tartózkodási hely: Next to Budapest

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: PellerG »

kaszasINTER
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2012.11.27. 13:57

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: kaszasINTER »

Jó látni,hogy utánpótlás válogatottba ilyen sok fiatal adunk,de legtöbb sajnos nem nálunk bontakozik ki.
Avatar
PellerG
Hozzászólások: 5131
Csatlakozott: 2010.04.09. 20:33
Tartózkodási hely: Next to Budapest

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: PellerG »

Jövő héten kezdődik az U21-es EB.
Az olasz keret:

Kapusok: 1 Bardi (Novara) , 12 Colombi (Modena), 22 Leali (Virtus Lanciano);
Védők: 13 Bianchetti (Hellas Verona) , 3 Biraghi (Cittadella) , 6 Caldirola (Brescia) , 5 Capuano (Pescara), 23 Crimi (Grosseto), 2 Donati (Grosseto) , 19 Regini (Empoli);
Középpályások: 16 Bertolacci (Genoa), 7 Florenzi (Roma), 10 L Insigne (Napoli), 8 Marrone (Juventus), 21 Rossi (Brescia), 15 Sansone (Parma), 18 Saponara (Empoli), 4 Verratti (Paris St. Germain);
Támadók: 20 Borini (Liverpool), 14 Destro (Roma), 11 Gabbiadini (Bologna), 9 Immobile (Genoa), 17 Paloschi (Chievo)
Avatar
PellerG
Hozzászólások: 5131
Csatlakozott: 2010.04.09. 20:33
Tartózkodási hely: Next to Budapest

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: PellerG »

U21-es EB-nyitány az olaszoknak:
Anglia-Olaszország, komplett Inter-védelemmel:

http://www.eredmenyek.com/merkozes/fc6n ... llitasok;1
Avatar
Youme
Adminisztrátor
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2010.04.09. 11:07

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: Youme »

Nem kellene védőt vásárolni csak simán beéptgetni ezeket a fiatalokat. Persze ha megint gyorsan akarjuk a sikert, és nem vagyunk képesek várni rá, akkor ők is el lesznek adva, el lesznek cserélve ilyen Schelottókért, és 2-3 éve múlva a Milan/Roma/Juventus csapataiban látjuk majd őket is viszont.
Avatar
Süti
Hozzászólások: 3050
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:21
Tartózkodási hely: Győr/Interzóna

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: Süti »

Youme írta:simán beéptgetni ezeket a fiatalokat


Na ez az ami nagyon nem megy, és nem véletlenül.

Kész játékosokat akarunk állandóan venni, akikkel nem kell szarakodni, beépíteni őket, ez a jellemző a klubra, és nem az, hogy azon törik a fejüket a klubnál, hogy az U21-el mit lehetne majd kezdeni. (Az egy teljesen más szintű labdarúgás.)
Dirtylt
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2010.05.25. 23:17

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: Dirtylt »

A top kluboknál sem csak úgy hip-hop felkerül a játékos és meg is ragad a kezdőben. Valami extrát kell nyújtani ahhoz, hogy ott is ragadjon. Az elmúlt időszakból nekem csak Varane jut az eszembe, aki ilyet tudott alkotni, bár már Franciaországban is kiválóan játszott. Mégis majdnem egy évet padozott.
Itt a fórum is két csoportra oszlik, az egyik azt mondja, hogy játsszon kölcsönben a játékos, szokja a légkört és utána hozzuk vissza. Szerintem ezzel az a baj (és szerintem sokan ezért nem fejlődtek tovább nálunk), hogy nem a csapat közelében van, nem vesz részt az edzéseken, és amikor kölcsönből visszajön, neki jól kell játszania. Ezzel szemben mondjuk Caldirola ha már itt padozna, sokkal könnyebben be tudna állni csereként, nem lenne rajta akkora nyomás, és két-három jó meccsel ki is szoríthatna valakit a kezdőből. De a bevetése megtörténhetne akár sérülés miatt is. Én nagyon bízom Mazzarriban, szerintem ő meglépi ezeket a dolgokat! És a parmás gyerek megvétele helyett bizalmat szavaz Longonak!
Dirtylt
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2010.05.25. 23:17

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: Dirtylt »

Még annyit, hogy a védelem közepén már kialakult a lehetőség a beépítésre, Juan-Campa-Samu megbízható cserének ott van Cambiasso (ha tényleg hátraviszik a védelembe), és padozhatna Caldirola. Én csak Andreolli megvételét nem értem........
Avatar
Youme
Adminisztrátor
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2010.04.09. 11:07

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: Youme »

Injoc
Hozzászólások: 1298
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:11

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: Injoc »

Dirtylt írta:Még annyit, hogy a védelem közepén már kialakult a lehetőség a beépítésre, Juan-Campa-Samu megbízható cserének ott van Cambiasso (ha tényleg hátraviszik a védelembe), és padozhatna Caldirola. Én csak Andreolli megvételét nem értem........


Azért Andreollinál nem árt megjegyezni, hogy ő is egy olyan tehetséges fiatal volt akit kölcsön adtunk majd bevontunk egy csereüzletbe, majd most visszaveszünk a padra 27 évesen...Érdemes ezen elgondolkozni.
Dirtylt
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2010.05.25. 23:17

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: Dirtylt »

Injoc írta:
Dirtylt írta:Még annyit, hogy a védelem közepén már kialakult a lehetőség a beépítésre, Juan-Campa-Samu megbízható cserének ott van Cambiasso (ha tényleg hátraviszik a védelembe), és padozhatna Caldirola. Én csak Andreolli megvételét nem értem........


Azért Andreollinál nem árt megjegyezni, hogy ő is egy olyan tehetséges fiatal volt akit kölcsön adtunk majd bevontunk egy csereüzletbe, majd most visszaveszünk a padra 27 évesen...Érdemes ezen elgondolkozni.


Egyetértek. A vezetőségnek kellene az ilyen dolgokon elgondolkozni, levonni a következtetéseket! És ebből következik, hogy azonnal le kellene mondaniuk. Nem tudom, hogy Moratti-Branca-Ausilio és a többi vezető hogy nem látja az a galaxisnyi lyukat az utánpótlásunk és a felnőttcsapat között!!!
Injoc
Hozzászólások: 1298
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:11

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: Injoc »

Ha már utánpótlás:
http://www.azzurri.co.hu/index.php/item ... t-dicserte

"Devis Mangia az újságírók kérdésére két nevet emelt ki a csapatból...:
Két név? Általában nem szeretek bizonyos embereket kiemelni, de most megteszem: Insinge és Bardi. Az egész csapat nagyszerűen játszott, de ők tetszettek a legjobban..."
Avatar
Youme
Adminisztrátor
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2010.04.09. 11:07

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: Youme »

Én meg nagyon remélem, hogy a 35 éves Samuel csak akkor fog pályára lépni ha mindenki más sérült. Chivu/Stankovic/Milito dettó!!! Igazából Zanettinél is ez lenne a jó, de sajnos őt másképp kezelik, pedig egy profi klubban nincs előjoga senkinek. Viszont mi most messze vagyunk a profi klubtól. Egyedül Cambiassoban tudom elképzelni (az öreg magból) a jövőt ha visszamegy hátvédnek. Ő még elfocizgatna ott pár évet magas szinvonalon, középpályára viszont már ő is kevés.
Dirtylt
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2010.05.25. 23:17

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: Dirtylt »

Youme írta:Én meg nagyon remélem, hogy a 35 éves Samuel csak akkor fog pályára lépni ha mindenki más sérült. Chivu/Stankovic/Milito dettó!!! Igazából Zanettinél is ez lenne a jó, de sajnos őt másképp kezelik, pedig egy profi klubban nincs előjoga senkinek. Viszont mi most messze vagyunk a profi klubtól. Egyedül Cambiassoban tudom elképzelni (az öreg magból) a jövőt ha visszamegy hátvédnek. Ő még elfocizgatna ott pár évet magas szinvonalon, középpályára viszont már ő is kevés.


Samu kivételével jogos felvetés. Ő azért elég nagy biztonságot nyújt ott középen!
Avatar
Youme
Adminisztrátor
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2010.04.09. 11:07

Re: Utánpótlás (A korosztályos csapatokról)

Hozzászólás Szerző: Youme »

Kicsit Off:

Csak már olyan lassan fordul szegény, hogy rossz nézni. Campagnaro 3 évvel fiatalabb és ha már leigazoltuk, játsszon ő Samu helyett a 3 védős rendszerben -Ráadásul ő tudja Mazzarri mit akart hátul játszatni-.

A kispadon pedig szépen el ücsöröghet a jó öreg "fal".

A fiataloknak persze idő kell, bár volt rá példa (Santon) hogy hosszabb idő nélkül is jók tudtak lenni.
Válasz küldése