Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Minden labdarúgás az Interen kívül

Moderátorok: Interiscoming, internaZIOnaLe

Avatar
Süti
Hozzászólások: 3050
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:21
Tartózkodási hely: Győr/Interzóna

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: Süti »

Wesley10 írta:ha valaki tudja hogy kell, az Klopp.


Zseniális edző a Mourinho-Guardiola-Sir Alex időkben.

Én Real-Barca-t vártam, és az nagyot szólna ha ezek után meglenne. :)

Ha német döntő lesz, akkor én is a Dortmund-nak szorítok.
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Előkerültek az NDK vitaminok. :D
Avatar
Süti
Hozzászólások: 3050
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:21
Tartózkodási hely: Győr/Interzóna

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: Süti »

Komax írta:Előkerültek az NDK vitaminok. :D


Mondhatsz sok mindent, de a németek nagyon nagyot fociztak a héten, és ez akkor is szimpatikus, ha alapvetően képtelen vagyok egy Bundes Liga mérkőzést végignézni. :)
kaszasINTER
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2012.11.27. 13:57

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: kaszasINTER »

2015/2016-os szezontól kezdve EL győztese indulási jogot kap a következő szezon BL-küzdelmeire.Ezt hamarabb is bevezethették volna.
Avatar
PellerG
Hozzászólások: 5141
Csatlakozott: 2010.04.09. 20:33
Tartózkodási hely: Next to Budapest

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: PellerG »

Óriási kérdés, mit tud majd kezdeni ezzel a Bayernnal Guardiola.
Most elérték a felső határukat minden téren.
Wenger elismerte a meccs után, hogy ő is érdeklődőtt Lewandowski iránt, viszont már aláírt a Bayernhez.
Nem semmi keret van és lesz még ott a szezon kezdetére.

Augusztusban Bayern-Chelsea Szuperkupa döntő Prágában (mostantól minden évben változik a helyszín), vagyis Pep-Mou párharc, már itt is....
R9.
Hozzászólások: 5956
Csatlakozott: 2010.04.09. 16:25
Tartózkodási hely: Bp

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: R9. »

ez a bayern megeszi reggelire a chelseat mou ide v oda
kaszasINTER
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2012.11.27. 13:57

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: kaszasINTER »

Jó nagy csalódás volt a Vidi jobb lett volna,ha Fradi jutott volna El-be.Legalább nem játszattok volna ilyen gyengén,és elértek volna a második körig vagy esetleg tovább is.
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

kaszasINTER írta:Jó nagy csalódás volt a Vidi jobb lett volna,ha Fradi jutott volna El-be.Legalább nem játszattok volna ilyen gyengén,és elértek volna a második körig vagy esetleg tovább is.

és ebbe a csapatba akarnak 15 Millió euróért külföldi játékost igazolni :shock:
(hírekben hallottam tegnap, fel is kaptam a fejem hogy mi van, magyar szinten ilyen összeg játékosra. gondolom ez is állami pénzből lesz..)
kaszasINTER
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2012.11.27. 13:57

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: kaszasINTER »

DSanton39 írta:
kaszasINTER írta:Jó nagy csalódás volt a Vidi jobb lett volna,ha Fradi jutott volna El-be.Legalább nem játszattok volna ilyen gyengén,és elértek volna a második körig vagy esetleg tovább is.

és ebbe a csapatba akarnak 15 Millió euróért külföldi játékost igazolni :shock:
(hírekben hallottam tegnap, fel is kaptam a fejem hogy mi van, magyar szinten ilyen összeg játékosra. gondolom ez is állami pénzből lesz..)


Igen valami Zé luis vagy mi a Braga-ból.Inkább vegyék kölcsön.De a Honvéd jól játszik:)
kaszasINTER
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2012.11.27. 13:57

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: kaszasINTER »

Honvéd meccs bundagyanú.16-on belül passzolgatnak.A portásuk csak áll egy helyben kicsit megmozdul néha mert a görcs húzza.
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

kaszasINTER írta:
DSanton39 írta:
kaszasINTER írta:Jó nagy csalódás volt a Vidi jobb lett volna,ha Fradi jutott volna El-be.Legalább nem játszattok volna ilyen gyengén,és elértek volna a második körig vagy esetleg tovább is.

és ebbe a csapatba akarnak 15 Millió euróért külföldi játékost igazolni :shock:
(hírekben hallottam tegnap, fel is kaptam a fejem hogy mi van, magyar szinten ilyen összeg játékosra. gondolom ez is állami pénzből lesz..)


Igen valami Zé luis vagy mi a Braga-ból.Inkább vegyék kölcsön.De a Honvéd jól játszik:)

így is lett. kölcsön 1 évre
Avatar
PellerG
Hozzászólások: 5141
Csatlakozott: 2010.04.09. 20:33
Tartózkodási hely: Next to Budapest

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: PellerG »

A Sport1-en PSV-Milan BL-selejtező.
Fura Cocu-t a PSV kispadján látni, sosem szerettem, de elismertem az akarásáért, közben már ő is edző lett...
Ebben a PSV-ben most nem kevés tehetség játszik, akikre érdemes lenne figyelni.
Persze a mi megfigyelőink (ha vannak ilyenek) a holland piacot nem követik.
A balhátvéd Willems, az irányító Maher, a középpályás Wijnaldum, a csatár Matavz. Az új sztárjuk, Bakkali pedig nincs is a keretben sérülés miatt...
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

Udinese (Ita) 1 - 3 Liberec (Cze)

azért ez gáz :?
pa1908
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.01.03. 10:27
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: pa1908 »

DSanton39 írta:Udinese (Ita) 1 - 3 Liberec (Cze)

azért ez gáz :?


Ki kell verni a cseheket így is. Hihetetlen egy meccs volt, hogy mik maradtak ki hazai oldalon (azt hiszem 27x próbálkoztak, 3 kapufa), míg a vendégek a kaput alig látták. Két góljuk is távoli bomba volt.
Avatar
Dan-i-nter
Hozzászólások: 2678
Csatlakozott: 2011.06.08. 22:10

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: Dan-i-nter »

DSanton39 írta:Udinese (Ita) 1 - 3 Liberec (Cze)

azért ez gáz :?


Nem értem mire ez a meglepettség, minden évben ez megy.
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Az a poén, hogy még mindig első kalaposak lennénk a BL sorsoláson. :D
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

F csoport lett idén a "halál" csoport. igazi sztárcsapat nélkül.
Arsenal-Marseille-Dortmund-Napoli
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: Komax »

DSanton39 írta:F csoport lett idén a "halál" csoport. igazi sztárcsapat nélkül.
Arsenal-Marseille-Dortmund-Napoli
Dortmund és a Napoli továbbjutással. ;) :D
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

az Udine offolta is magát az EL-ből.
a Fio kikapott, de EL csoportkörösök.

Komax írta:
DSanton39 írta:F csoport lett idén a "halál" csoport. igazi sztárcsapat nélkül.
Arsenal-Marseille-Dortmund-Napoli
Dortmund és a Napoli továbbjutással. ;) :D

simán benne van :)
Avatar
PellerG
Hozzászólások: 5141
Csatlakozott: 2010.04.09. 20:33
Tartózkodási hely: Next to Budapest

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: PellerG »

DSanton39 írta:az Udine offolta is magát az EL-ből.
a Fio kikapott, de EL csoportkörösök.

Komax írta:
DSanton39 írta:F csoport lett idén a "halál" csoport. igazi sztárcsapat nélkül.
Arsenal-Marseille-Dortmund-Napoli
Dortmund és a Napoli továbbjutással. ;) :D

simán benne van :)


Így még az Udinesét sem szabad leírni. Egy helyre kell csak koncentrálniuk.
Együtt maradtak. Lesz még 1-2 igazolásuk.
Avatar
Stankov
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2010.04.13. 13:03

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: Stankov »

Szurkoltam azért Josénak legyen meg az első szuperkupája,de továbbra sem értem miért kellett neki Eto'o.Torres,Lukaku és ha Bá-val nem is számol még ott van Schürlle is tud centert játszani.
3 Tkp-ra meg ott van 5-6 játékos.
Viszont a Bayern nagyon nem tetszett,kezd "Pep"-esedni a játékuk.
Ribery díjának viszont örülök,remélem aranylabdát is megkapja
Avatar
Süti
Hozzászólások: 3050
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:21
Tartózkodási hely: Győr/Interzóna

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: Süti »

Stankov írta:a Bayern nagyon nem tetszett,kezd "Pep"-esedni a játékuk.


A bajoroknak meg biztosan, ez az első szuperkupája a német labdarúgásnak.

José ezt is majdnem behúzta, egy sokkal jobb München ellen is tartotta magát a Chelsea.

Pep meg csattanos választ adott a kétkedőknek, akik most biztosan keseregnek, hogy Heynckes után máris kupát nyert.
Avatar
Dan-i-nter
Hozzászólások: 2678
Csatlakozott: 2011.06.08. 22:10

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: Dan-i-nter »

Jó kis meccs volt a tegnapi, független szurkolóknak is rendkívül élvezetes. Furcsa volt megint egymás mellett látni Guardiolát és Josét. Mind2 csapat megérdemelte a győzelmet, Bayernek végül sikerült behúznia. (Azért gáz lett volna 2/2 szuperkupát elbuknia Pepnek, bár tudjuk milyen nehéz triplázó csapatot átvenni).

Egyébként szerintem is gyengül a Bayern ezzel a Barca stílussal, egyszerűen nem hozzájuk lett kitalálva. Ez a taktika pár évvel ezelőtt a világ legerősebb csapatává tette a Barcát, azóta a németek kitaláltak valami újat, ami ezt is képes volt bedarálni. Nem hiszem, hogy a régihez való visszaváltás jó ötlet, és könnyen el tudom képzelni, hogy ez lesz a veszte Pepnek (A pincérhez hasonlóan), hogy nem hagyja a jól működő rendszert, hanem teljesen átszervezi.

Ez az év szerintem könnyen a Dortmundé lehet (ha azt vesszük ők voltak Eu. 2. számú csapata, és ők tulajdonképpen nem gyengültek, edző is maradt, szóval meg lehet csinálni azt, ami a bajoroknak sikerült, vagyis másodszor odaérni, és ezúttal meg is nyerni.
Avatar
Süti
Hozzászólások: 3050
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:21
Tartózkodási hely: Győr/Interzóna

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: Süti »

Vagy éppen bővül a repertoár, mert tudják a "Barca verő" focit, és ha szükség van rá a Barca stílusát is játszani, ez volt ebben az edző váltásban zseniális, megszerezni azt az edzőt, akinek a taktikájával lett volna ellenük valamelyik csapatnak egyáltalán esélye.

Dortmund nem gyengült??? Dehogynem, megszerezte a München Götze-t, jövőre meg talán Lewandovski-t.
Avatar
PellerG
Hozzászólások: 5141
Csatlakozott: 2010.04.09. 20:33
Tartózkodási hely: Next to Budapest

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: PellerG »

Süti írta:Vagy éppen bővül a repertoár, mert tudják a "Barca verő" focit, és ha szükség van rá a Barca stílusát is játszani, ez volt ebben az edző váltásban zseniális, megszerezni azt az edzőt, akinek a taktikájával lett volna ellenük valamelyik csapatnak egyáltalán esélye.

Dortmund nem gyengült??? Dehogynem, megszerezte a München Götze-t, jövőre meg talán Lewandovski-t.


Én nem tudom miért vannak oda ennyien ennyire Götzéért, én abszolút átlagos játékosnak tartom.
Nekem egy Toni Kroos klasszissal használhatóbb és komplexebb játékos, mint ő.
És akkor még egy kisebb nevet mondtam.
Szerintem nagyon túl van sztárolva a srác.
Azt is megkockáztatom, hogy a helyére megvett Mkhitaryan jobb játékos, többet fog mutatni 1-2 szezon alatt, mint ő eddig.
Avatar
Süti
Hozzászólások: 3050
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:21
Tartózkodási hely: Győr/Interzóna

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: Süti »

PellerG írta:nem tudom miért vannak oda ennyien ennyire Götzéért, én abszolút átlagos játékosnak tartom.
Nekem egy Toni Kroos klasszissal használhatóbb és komplexebb játékos, mint ő.


Egy dolgot mindenképp elért a München, náluk játszik, nyugodtan padoztathatják is akár.

Götze a dortmundi csapatban volt "nagy sztár" a müncheni focit még nehezen játsza szerintem, de ahogy előbb említettem itt nem ez a legnagyobb nyeresége a München-nek.

Pénzük van szarásig, és azzal hogy folyamatosan elszipkázzák a dortmundi játékosokat továbrra is egyeduralkodók maradnak.
Avatar
Dan-i-nter
Hozzászólások: 2678
Csatlakozott: 2011.06.08. 22:10

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: Dan-i-nter »

Götze nem játszott a BL döntőben, és nagyon jól megvoltak nélküle. Most érkezett helyette Aubameyang, nem hinném, hogy annyira megérintené őket egy újabb futball krva távozása.

A bővült a repertoárral nem értek egyet, a tavalyi Bayernes erőfocinak nyomai sincsenek, elég csak megnézni néhány tavalyi meccs összefoglaját. Ha az a csapat játszana ez ellen a München ellen, akkor lenne égés rendesen, még úgyis, hogy tavaly nem Pep barcája játszott.
Avatar
Stankov
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2010.04.13. 13:03

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: Stankov »

Nem tudom már Guardiolát objektíven megítélni talán mert 2010-be rengeteget vitáztam más fórumokon Pep vs Mou stílus fő témában.Pedig játékosként nagyon csíptem.
Ha Bayern-nel is hasonló sikerek fog elérni mint a Barcával megkövetem magam,de semmi "csattanósat" nem válaszolt Pep péntek este.Ribery nagyszerű játékának és a szerencsének köszönhetik a németek első szuperkupájukat mintsem a spanyol tréner taktikájának.
Hegyi Iván korszakalkotó zseninek nevezte... (.."Mounak meg csak serlegei vannak") :shock: csak azt felejtette megemlíteni hogy Cruyff találta ki a rendszert,felállást és Rijkaard tette le az alapokat.Guardiola beletette ezt tili-tolit ami számomra rendkívül unalmas és idegesítő hogy inkább passzolnak még ötöt csak nehogy kapura lövés legyen,ez szvsz sokkal inkább kimeríti az anti-foci fogalmát mint Mou kontrajátéka(több helyen olvastam ezt bl győzelmünk után)
Olvastam itt-ott hogy a bayern szurkolók sem örülnek 100%-ig új trénerüknek,van 1 nagyon jó barátom 2010-óta együtt nézzük a bl döntőket ő pl már most kivan a spanyoltól.1részt a taktika másrészt az igazolások miatt és hogy a "kiskedvenc" Thiago miatt át kellett szervezni az eddig jól működő Ribery-Müller/Kroos-Robben tkp sort
Avatar
Wesley10
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.05.24. 19:19
Tartózkodási hely: Sellye

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: Wesley10 »

Egyetértek veled teljesen.Kíváncsi leszek mit hoz ki ebből a bayernből. Szerintem azért is próbál más("saját") taktikát játszatni, mert lehet volt valami visszhang felé is, miszerint egy olyan csapatot vett át megint amihez szinte nem is kell nyúlni és büszkeségből meg akarja mutatni h. a saját képére tudja formálni ezt a bayernt is.
Vagy mert lehet más taktikát nem is ismer... :D
Amúgy ez a barca-foci már tényleg veszett idegesítő lett. Az első fordulóban mikor Cesc még passzolt egyet az üres kapunál Pedronak azt hittem agybajt kapok...
Hegyi meg egy barom...José ötször tökösebb és karakteresebb edző mint Pep...
Avatar
PellerG
Hozzászólások: 5141
Csatlakozott: 2010.04.09. 20:33
Tartózkodási hely: Next to Budapest

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: PellerG »

Stankov írta:Nem tudom már Guardiolát objektíven megítélni talán mert 2010-be rengeteget vitáztam más fórumokon Pep vs Mou stílus fő témában.Pedig játékosként nagyon csíptem.
Ha Bayern-nel is hasonló sikerek fog elérni mint a Barcával megkövetem magam,de semmi "csattanósat" nem válaszolt Pep péntek este.Ribery nagyszerű játékának és a szerencsének köszönhetik a németek első szuperkupájukat mintsem a spanyol tréner taktikájának.
Hegyi Iván korszakalkotó zseninek nevezte... (.."Mounak meg csak serlegei vannak") :shock: csak azt felejtette megemlíteni hogy Cruyff találta ki a rendszert,felállást és Rijkaard tette le az alapokat.Guardiola beletette ezt tili-tolit ami számomra rendkívül unalmas és idegesítő hogy inkább passzolnak még ötöt csak nehogy kapura lövés legyen,ez szvsz sokkal inkább kimeríti az anti-foci fogalmát mint Mou kontrajátéka(több helyen olvastam ezt bl győzelmünk után)
Olvastam itt-ott hogy a bayern szurkolók sem örülnek 100%-ig új trénerüknek,van 1 nagyon jó barátom 2010-óta együtt nézzük a bl döntőket ő pl már most kivan a spanyoltól.1részt a taktika másrészt az igazolások miatt és hogy a "kiskedvenc" Thiago miatt át kellett szervezni az eddig jól működő Ribery-Müller/Kroos-Robben tkp sort


Én is egyetértek. Plusz az is szúrta a szemem, hogy az egyik legfontosabb védekező emberüket, a brazil válogatott Luiz Gustavot simán kitette a csapattól, és inkább átszervezte az egész formációt 4-1-4-1-re.
Tavaly szerintem tisztán látszott, a Schweini-Gustavo középpálya évekig bombaerős lehet.
Götzéhez ragaszkodott, aki szerintem egy átlagos játékos, de ebben a rendszerben kb posztja sincs. Olvastam, nem kizárt, hogy Messi szerepkört kap majd, vagyis csatárt fog játszani. Akkor már tényleg igazi Barca-formáció lesz.
Lahm védekező középpályást játszott pénteken :shock:
Igaz, hogy utána azt nyilatkozza, hogy Lahm a leguniverzálisabb játékos, akivel eddig valaha együtt dolgozott, de hát a taktikai elképzelései sokszor érdekesek.
Persze nem tudhatták a müncheniek, hogy mit bontanak majd meg, amikor januárban eldöntötték, hogy nyártól új edző jön, mivel az igazi menetelés a tavasszal indult náluk.
De ha buknak Peppel, az óriási vereség lesz az egész klub számára szerintem :)
zesha
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2013.08.03. 12:41

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: zesha »

Azért azt ne felejtse el senki sem, hogy a Bayern kerete olyan mély és egyben brutálisan erős is, hogy egyszerűen csinálhat Guardiola bármit is, az a csapat így is úgy is nagyon erős marad. Nem is említve azt, hogy elképesztően stabil az anyagi háttér, sok a fiatal tehetséges játékos. Én persze azt kívánom,. hogy bukjon meg Guardiola, mert sem őt, sem a Bayernt nem szeretem :twisted:
Avatar
Süti
Hozzászólások: 3050
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:21
Tartózkodási hely: Győr/Interzóna

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: Süti »

Dan-i-nter írta:Götze nem játszott a BL döntőben, és nagyon jól megvoltak nélküle.


Tudok róla, ki is kapott a Dortmund.
Avatar
Dan-i-nter
Hozzászólások: 2678
Csatlakozott: 2011.06.08. 22:10

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: Dan-i-nter »

Süti írta:
Dan-i-nter írta:Götze nem játszott a BL döntőben, és nagyon jól megvoltak nélküle.


Tudok róla, ki is kapott a Dortmund.


Nem azon múlott, hogy Götze ott volt-e vagy sem. Én megmondtam a haveroknak is, mikor néztük a döntőt, hogy a Dortmund abban az esetben fog nyerni, ha az első 20-30 percet nagyon megnyomja, és gólt szerez. Nos az 1. fi-t dominálták, sajnos Neuer ihletett formában védett, ezért nem jött össze a gól. Azt a tempót meg, amit a Dortmundiak diktáltak, nem lehetett egész meccsen fenntartani, ettől függetlenül nem esélytelenként léptek ott pályára, és merem állítani, hogy bármely más csapat lett volna az ellenfél, akkor ők nyerik a BL-t.

Továbbra is állítom, hogy fő esélyesei a BL-nek, de a fociban bármi megtörténhet, elég csak 2010-re gondolni.
Avatar
Stankov
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2010.04.13. 13:03

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: Stankov »

Nem akarok nagyon kárörvendőnek tűnni de most nem sok pénzt raknék arra hogy lesz olasz továbbjutó a bl-be.
A juve sztem nagyon elbaltázta a tegnapi meccsét,simán benn a pakliba hogy a Real elleni meccseken még az 1 pont sem jön össze és ha Galata be rántja a dánok ellen oda-vissza jöhet egy ki-ki meccs Isztambulba ami azért nem egy leány álom.
Napoli csoportja nem véletlen halálcsoport kevés esélyt látok nekik.
Még talán-talán a kuzinok vannak a legjobb helyzetbe mert a két "kiscsapat" annyival gyengébb,bár ez a fiatal Ajax gyakorlatilag lefocizta őket 70%-30% volt a hollandoknak a labdabirtoklás.Banántelli színészi alakítása megmentett 1 pontot,de hogy innentől kezdve a bírók nem nekik fognak kedvezni kétes szitukba az tuti
Avatar
Festa
Hozzászólások: 7245
Csatlakozott: 2010.04.16. 16:42

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: Festa »

Stankov írta:Nem akarok nagyon kárörvendőnek tűnni de most nem sok pénzt raknék arra hogy lesz olasz továbbjutó a bl-be.
A juve sztem nagyon elbaltázta a tegnapi meccsét,simán benn a pakliba hogy a Real elleni meccseken még az 1 pont sem jön össze és ha Galata be rántja a dánok ellen oda-vissza jöhet egy ki-ki meccs Isztambulba ami azért nem egy leány álom.
Napoli csoportja nem véletlen halálcsoport kevés esélyt látok nekik.
Még talán-talán a kuzinok vannak a legjobb helyzetbe mert a két "kiscsapat" annyival gyengébb,bár ez a fiatal Ajax gyakorlatilag lefocizta őket 70%-30% volt a hollandoknak a labdabirtoklás.Banántelli színészi alakítása megmentett 1 pontot,de hogy innentől kezdve a bírók nem nekik fognak kedvezni kétes szitukba az tuti


Nem értek egyet.Szerintem simán továbbjutnak. Ne felejtsük el,hogy tavaly is három iksszel kezdtek.
Majd nyerték az utolsó három meccset és csoportelsőként jutottak tovább.
Nem is baj.Menjen minnél több energia a szerdai meccsekre.
Avatar
Dan-i-nter
Hozzászólások: 2678
Csatlakozott: 2011.06.08. 22:10

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: Dan-i-nter »

Azért ez a Reál (még úgy is, hogy ott is voltak átalakítások nyáron) nem vethető össze a tavalyi, botladozó Chelsea-vel. Az a csapat már akkor bukásra volt Ítélve, amikor nyáron nem menesztették Di Matteo-t. Ha a Juve 1 pontot szerez a Reál ellen, már akkor lehet sokat mondok, és valóban az Isztam-buli meccs fog dönteni, ami akár egy x után is Dzsuve búcsúval kecsegtet. Azért a Galata nem rossz csapat, a múltkori Real égés se tükrözte hűen a meccs képét, mert első félidőben végig domináltak a törökök.

Milánnál már más a helyzet, abból a csoportból szerintem kötelező a továbbjutás, akármekkora balekok is mostanában a kuzinok. Amikor fontos meccs van, azt behúzzák eddig (elég a selejtezőre gondolni, vagy most a kiszenvedett Samp meccs), szerintem a Barca ellen hazain egy tavalyi produkcióval bőven lehet esélyük, a többi csapat meg annyira gyenge, hogy nem okoz nekik gondot. Náluk 16 után lesz érdekes.

Napolival kapcsolatban meg már kifejtettem a véleményem, bármennyire is a legesélyesebbek a 3 olaszból, ebből a csoportból, ez az épülőfélben lévő csapat nem fog továbbjutni, Dortmund veréstől függetlenül. Esetleg némi szerencsével, és a franciák közreműködésével meg lehet, de kb. 10% esélyt látok rá. Mind az Arsenal, mind a Dortmund van annyira karakteres, és jól összerakott gárda, hogy behúzza a csoport továbbjutást.

Ha mondjuk az Arsenal-t leveri a Dortmund (amire hazain van azért esély), és a Napoli behúzza a franciák ellen, akkor körbeveréssel 6-6 ponton fognak állni a csapatok, de ez még mindig nem garancia a Nápolynak, mert mennek ők is a Signal Iduna Parkba, az Arsenal meg idegenben is esélyes min 1 pontra Nápolyban, és itt a hangsúly a minimumon.

Szerencsére EL csapatok jól tolják eddig, egyébként nagy égés lenne ez az év az olaszoknak.
Avatar
PellerG
Hozzászólások: 5141
Csatlakozott: 2010.04.09. 20:33
Tartózkodási hely: Next to Budapest

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: PellerG »

Dan-i-nter írta:Azért ez a Reál (még úgy is, hogy ott is voltak átalakítások nyáron) nem vethető össze a tavalyi, botladozó Chelsea-vel. Az a csapat már akkor bukásra volt Ítélve, amikor nyáron nem menesztették Di Matteo-t. Ha a Juve 1 pontot szerez a Reál ellen, már akkor lehet sokat mondok, és valóban az Isztam-buli meccs fog dönteni, ami akár egy x után is Dzsuve búcsúval kecsegtet. Azért a Galata nem rossz csapat, a múltkori Real égés se tükrözte hűen a meccs képét, mert első félidőben végig domináltak a törökök.

Milánnál már más a helyzet, abból a csoportból szerintem kötelező a továbbjutás, akármekkora balekok is mostanában a kuzinok. Amikor fontos meccs van, azt behúzzák eddig (elég a selejtezőre gondolni, vagy most a kiszenvedett Samp meccs), szerintem a Barca ellen hazain egy tavalyi produkcióval bőven lehet esélyük, a többi csapat meg annyira gyenge, hogy nem okoz nekik gondot. Náluk 16 után lesz érdekes.

Napolival kapcsolatban meg már kifejtettem a véleményem, bármennyire is a legesélyesebbek a 3 olaszból, ebből a csoportból, ez az épülőfélben lévő csapat nem fog továbbjutni, Dortmund veréstől függetlenül. Esetleg némi szerencsével, és a franciák közreműködésével meg lehet, de kb. 10% esélyt látok rá. Mind az Arsenal, mind a Dortmund van annyira karakteres, és jól összerakott gárda, hogy behúzza a csoport továbbjutást.

Ha mondjuk az Arsenal-t leveri a Dortmund (amire hazain van azért esély), és a Napoli behúzza a franciák ellen, akkor körbeveréssel 6-6 ponton fognak állni a csapatok, de ez még mindig nem garancia a Nápolynak, mert mennek ők is a Signal Iduna Parkba, az Arsenal meg idegenben is esélyes min 1 pontra Nápolyban, és itt a hangsúly a minimumon.

Szerencsére EL csapatok jól tolják eddig, egyébként nagy égés lenne ez az év az olaszoknak.


??? :shock:
Miért is?
Szerintem az lett volna a teljesen logikátlan húzás, ha kiteszik Di Matteot egy olyan tavasz után.
Ami viszont illik erre, az Strama maradása az Internél a legutóbbi szezonra.
Egy megnyert Milan elleni derby ott tudta tartani 00 tapasztalattal az Inter padján...
Avatar
Dan-i-nter
Hozzászólások: 2678
Csatlakozott: 2011.06.08. 22:10

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: Dan-i-nter »

??? :shock:
Miért is?
Szerintem az lett volna a teljesen logikátlan húzás, ha kiteszik Di Matteot egy olyan tavasz után.
Ami viszont illik erre, az Strama maradása az Internél a legutóbbi szezonra.
Egy megnyert Milan elleni derby ott tudta tartani 00 tapasztalattal az Inter padján...


Ezt most 2-é szedném, mivel két különböző témát érint.

A Strama rész rövidebb, ezért azzal kezdeném. A szezon utolsó harmadában nem volt értelmes edző, ezért őt nevezték ki. Utána bár voltak gyengébb eredmények (pl utolsó meccs a Lazio ellen, vagy a 0-0 asszem talán Parma ellen) produkált egy egész biztató hajrát. Véleményem szerint a maradásában az is nagyban közrejátszott, hogy az előző évekből tanulva a vezetőség nem akart megint fél év után edzőt cserélni, mert annak semmi értelme, hogy megint hozzanak egy Gasperinit. A szezont jól indult a kezdeti nehézségek ellenére felmutattunk egy olyan győzelmi sorozatot, ami figyelemre méltó, főleg, hogy nem akármilyen csapatok ellen. Aztán tudjuk mi lett a vége. Ezt a kérdést szerintem már eléggé kiveséztük, és szerintem 100%-osan senki nem tudja hova tenni a tavalyi szezonunkat, mert annyi tényező befolyásolta azt.

Di Matteo.

Nem sokban tér el egyébként Stramától az esete, ha már párhuzamot vontál köztük. Nyilván nem könnyű csak úgy kidobni egy BL győztes edzőt a csapat éléről, de nem árt kicsit a felszínnél mélyebbre tekinteni, mert enélkül csak az jön le, hogy egy sikertelen szakasz után jött egy sikeres.

Ugyan PL-ben nem néztem Chelsea meccseket, de a BL-ben minden meccsüket láttam a kieséses szakaszból, szóval az alapján ítélem meg a helyzetét. Azokon a meccseken, egyértelműen látszott, hogy taktikailag nem való élcsapat élére, a taktika abból állt, hogy védekezett a Chelsea, kivagdosta a labdákat a 16-osról, és ha az véletlen az előllévőnél kötött ki, akkor megpróbált kontrázni. Bár az eredmények elismerésre méltóak, azért vegyük észre, hogy a Barca ellen pl. a visszavágón a Chelsea gólja Ramires klasszisán múlt, nem azon, hogy a Chelsea milyen szépen építi a támadásait. A kihagyott (kapufás) 11-est még nem is említettem. A BL döntőben ugyanez, végig dominál a Bayern, aztán a semmiből (konkrétan egy szögletből) Drogba villan egyet, majd kihagyott ellenfél 11-es, és végül a büntető párbajt megnyerik.

Amiért szidtuk Stramát, azaz, hogy nincs taktika, hanem előre vágjuk azt valaki megoldja, vagy pontrúgásból összehozunk egy gólt, ugyanezért istenítsük Di Matteo taktikai repertoárját, csak mert neki nem 2-3 Bajnoki meccsen, hanem 2-3 BL meccsen jött ki így a lépés? Nekem kicsit sántít.

Nem véletlen, hogy Abrahimovic 1 éves szerződést akart csak kötni vele, valószínűleg ő is érezte, hogy motiválással (lásd, hogy szenved most a Juve, hogy a Motivátor Conte személye mellett már kiütköznek bizonyos taktikai hiányosságok, a BL rutin hiánya) nem lehet sokáig menni. Ugyanez volt Ranierivel is. Elküldtük Gaspot, akit mindenki utált ilyen-olyan okokból (pl nem azon a poszton játszott a játékos, ahol szeret...) és jött helyette egy vészmegoldás, aki tudott motiválni. Egy darabig elég volt, aztán kijött a taktikai hiányosság (azaz a megszállott ragaszkodás 1 taktikához). És nem hencegésnek szánom, de én még a szezon kezdete előtt mondtam egy Chelsea drukker ismerősömnek, hogy szép és jó ez a BL győzelem, de ennek ellenére azzal, hogy Di Matteo-nak nem köszönték meg a munkát és hoztak helyette egy épkézláb edzőt, tulajdonképpen búcsúzhatnak is a címvédés, és egyéb komolyabb eredmények elérésétől. A szuperkupa vereség még csak figyelmeztetés volt, Abra nem reagált, és mentek is az EL-be.

Szóval ez az én véleményem Di Matteo sikersztoriáról.
Avatar
Dan-i-nter
Hozzászólások: 2678
Csatlakozott: 2011.06.08. 22:10

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: Dan-i-nter »

Na az EL-ás csapatok most is szép eredményeket hoztak, a Lazio lejátszotta a legnehezebb meccsét a csoportkörből, a Trabsonspor otthonából (mi már csak tudjuk, milyen ott játszani) hozott el 1 pontot, úgy hogy a törökök kétszer is 2 góllal vezettek, de a 3-1-es félidő után Floccari duplával egyenlítettek.

Fiorentina is nyert 1-2-re Dnipro otthonában.
Avatar
Stankov
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2010.04.13. 13:03

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: Stankov »

Nézem a Galata meccset,szorítok nekik Wes és Mancs miatt meg amúgy is buzi csalók :lol:
Avatar
Stankov
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2010.04.13. 13:03

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: Stankov »

Érdekes hogy Wes oda se megy a szabadrúgásokhoz,egyiket Drogba másikat valamelyik török rúgta rá pedig jó szög volt mind kettő
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

de a góljával vezet a Galata. :D
(remélem a dzsuva kiesik)

szerk.: kiestek, thx Wesley 8-)
Avatar
Stankov
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2010.04.13. 13:03

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: Stankov »

Ki is estek :lol: buzik :twisted:
Avatar
Festa
Hozzászólások: 7245
Csatlakozott: 2010.04.16. 16:42

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: Festa »

Sneijder góljával kiverte a Galata a Juvét! Ezért megérte eltolni egy nappal a meccset.
Szeretünk Wes! Amúgy az olasz focinak ,ez nem jó dehát ez van.
R9.
Hozzászólások: 5956
Csatlakozott: 2010.04.09. 16:25
Tartózkodási hely: Bp

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: R9. »

itt nem volt kamu 11es :)

szep volt wes
Avatar
PetR
Hozzászólások: 1673
Csatlakozott: 2010.04.10. 09:16
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: PetR »

Wesleeeeeeeey! :D Hát ez pazar. Persze juvésok már keresik a kifogást, ráfogták arra hogy a pályamunkások direkt szarul dolgoztak. Aha. Erre csak azt mondom hogy egy győzelemmel nem lehet továbbjutni a csoportból! :twisted:
Avatar
dellarocco
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.10. 16:12

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: dellarocco »

Dobog meg az az Inter sziv! :twisted: <3
Avatar
dellarocco
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.10. 16:12

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: dellarocco »

Festa írta:Sneijder góljával kiverte a Galata a Juvét! Ezért megérte eltolni egy nappal a meccset.
Szeretünk Wes! Amúgy az olasz focinak ,ez nem jó dehát ez van.


Az ELben pontosan ugyanannyi koefficiens pontot lehet szerezni, mint a BLben - amennyire en tudom. :mrgreen:
Avatar
Festa
Hozzászólások: 7245
Csatlakozott: 2010.04.16. 16:42

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: Festa »

dellarocco írta:
Festa írta:Sneijder góljával kiverte a Galata a Juvét! Ezért megérte eltolni egy nappal a meccset.
Szeretünk Wes! Amúgy az olasz focinak ,ez nem jó dehát ez van.


Az ELben pontosan ugyanannyi koefficiens pontot lehet szerezni, mint a BLben - amennyire en tudom. :mrgreen:


Ja!Én nem tudom így van -e,de ha igen akkor essen már kis a Napoli meg a Milán is :) :) :)
Avatar
dellarocco
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.10. 16:12

Re: Nemzetközi kupák (Bajnokok Ligája, Európa liga, stb)

Hozzászólás Szerző: dellarocco »

Festa írta:
dellarocco írta:
Festa írta:Sneijder góljával kiverte a Galata a Juvét! Ezért megérte eltolni egy nappal a meccset.
Szeretünk Wes! Amúgy az olasz focinak ,ez nem jó dehát ez van.


Az ELben pontosan ugyanannyi koefficiens pontot lehet szerezni, mint a BLben - amennyire en tudom. :mrgreen:


Ja!Én nem tudom így van -e,de ha igen akkor essen már kis a Napoli meg a Milán is :) :) :)


Mondjuk most megneztem, a 16 koze jutas az lenyegi kulonbseg, mert azt irja, h BLben az +5 mig ELben 0 pont - az egyes meccsek ernek ugyanannyit. Dehat az az 5 pont nem er annyit nekem, mint az, h Wesley kiejtette a csalokat :D
Válasz küldése