Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Minden labdarúgás az Interen kívül

Moderátorok: Interiscoming, internaZIOnaLe

Avatar
PellerG
Hozzászólások: 5131
Csatlakozott: 2010.04.09. 20:33
Tartózkodási hely: Next to Budapest

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: PellerG »

Prandelli le is mondott rögtön.
Vele együtt távozik a szövetség rengeteget szidott elnöke is, Abete.
Talán lehetnek változások a Calcioban ezt követően?

Azért tényleg mennyire jellemző az olasz sajtóra, hogy még egy órája sem mondott le Prandelli, már a neveket találgatják ki követheti (Mancini, Allegri, Spalletti).
Mint nálunk ezek a nevek akikre nincs magyarázat: Jovetic, Dzeko, Lamela, mind 25-30 M-s játékosok, de ők azért írják őket.
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

DSanton39 írta:
Bombastico írta:Készülhetnek a gobbók a következő szezonra. 4 év után ismét kipottyant a csoportból a juBe-s banda :lol: :lol: :lol:

hullanak az európai csapatok rendesen.
a legjobb 16 között 5-nél több eu csapat nem is lesz (NED, GER, FRA, BEL, SWI).

na úgy tűnik lesz 6 is, a görögök továbbjutottak. nem gondoltam volna, annyira antifutballt nyomtak az első két fordulóban.
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Ameddig Balotellivel próbálnak eredményt elérni az olaszok, nem kell velük számolni világeseményeken.
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Komax »

DSanton39 írta:hullanak az európai csapatok rendesen.
a legjobb 16 között 5-nél több eu csapat nem is lesz (NED, GER, FRA, BEL, SWI).
BRA-ARG döntő lesz. A többi csak színjáték. ;)
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

Komax írta:
DSanton39 írta:hullanak az európai csapatok rendesen.
a legjobb 16 között 5-nél több eu csapat nem is lesz (NED, GER, FRA, BEL, SWI).
BRA-ARG döntő lesz. A többi csak színjáték. ;)

háááát. én egy német-holland döntőre teszem le a voksom, ha nem csalnak a brazilok javára + az argentinok számomra egyáltalán nem meggyőzőek, csak Messi mutat vmit, a többiek zombiként mozogtak eddig a pályán. mondjuk ha Palacio-t játszatnák rendesen, azért az argentinoknak szurkolnék. :)
Avatar
PellerG
Hozzászólások: 5131
Csatlakozott: 2010.04.09. 20:33
Tartózkodási hely: Next to Budapest

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: PellerG »

Komax írta:Ameddig Balotellivel próbálnak eredményt elérni az olaszok, nem kell velük számolni világeseményeken.


Teljesen igazad van, nem is értem miért akarja Wenger megvenni. Azt hiszi majd ő megrefornálja? Nem hiszem...

Én nagyon tiszteltem és nagyra tartottam Prandellit, de ezt a VB-t nagyrészt ő tolta el.
Ilyen nevek, hogy: Abate, Paletta, Parolo.
Cassanot 2 év mellőzés után rögtön kiviszi, Balotellire alapemberként épít, minden meccsen más taktikai felállás, stb.
Egy percig nem sajnálom ezt a Juve-Milan brigádot, de ez most nagyrészt Prandelli sara (is).
Cerci alig játszik, Insigne be sem áll, pedig velük azért lehetett volna variálni elől.

Úgy tűnik az olasz edzőkre ezek a dolgok, hogy makacsság, merevség, ragaszkodás adott dolgokhoz, érdekes és indokolatlan keret alakítás-játékosfavorizálás mind nagyon jellemző (Gasp, Mazza, Prandelli, stb-stb-stb.)
Avatar
Bombastico
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2010.04.16. 21:41

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Bombastico »

Igazán kezdhetett volna Palacio. Annál a szutyoknál amit Higuain nyújtott eddig, biztos többet tudna produkálni.
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

Bombastico írta:Igazán kezdhetett volna Palacio. Annál a szutyoknál amit Higuain nyújtott eddig, biztos többet tudna produkálni.

Agüero megsérült, és Lavezzi jött helyette..
Avatar
Festa
Hozzászólások: 7210
Csatlakozott: 2010.04.16. 16:42

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Festa »

PellerG írta:
Komax írta:Ameddig Balotellivel próbálnak eredményt elérni az olaszok, nem kell velük számolni világeseményeken.


Teljesen igazad van, nem is értem miért akarja Wenger megvenni. Azt hiszi majd ő megrefornálja? Nem hiszem...

Én nagyon tiszteltem és nagyra tartottam Prandellit, de ezt a VB-t nagyrészt ő tolta el.
Ilyen nevek, hogy: Abate, Paletta, Parolo.
Cassanot 2 év mellőzés után rögtön kiviszi, Balotellire alapemberként épít, minden meccsen más taktikai felállás, stb.
Egy percig nem sajnálom ezt a Juve-Milan brigádot, de ez most nagyrészt Prandelli sara (is).
Cerci alig játszik, Insigne be sem áll, pedig velük azért lehetett volna variálni elől.

Úgy tűnik az olasz edzőkre ezek a dolgok, hogy makacsság, merevség, ragaszkodás adott dolgokhoz, érdekes és indokolatlan keret alakítás-játékosfavorizálás mind nagyon jellemző (Gasp, Mazza, Prandelli, stb-stb-stb.)



A kis Rossi is vajon miért marad ki.
Persze mindig az a jó aki éppen nem játszik.

Amúgy Rikcy Alvarez Beállt és játszott egy kellemes 25 percet.
Most már minden Interes játszott a vb-n.Remélem Aguero sérülése után Palacio is több szóhoz jut majd.
Avatar
PetR
Hozzászólások: 1670
Csatlakozott: 2010.04.10. 09:16
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: PetR »

Jön Guarín! Gólpassz, gólpassz az ellenfélnek, bombagól vagy kirúgja a stadionból... tippek? :D
Avatar
PellerG
Hozzászólások: 5131
Csatlakozott: 2010.04.09. 20:33
Tartózkodási hely: Next to Budapest

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: PellerG »

Örök téma világeseményeken ez a "játékosok neveit nálunk így ejtik, a VB helyszínén meg úgy" téma.
Attól, hogy Dél-Amerikában úgy mondják, attól itt Európában és MO-n még teljesen máshogy.
Nem értem miért kell ez a műpúder állandóan a kiejtéssel.
Például LeBron James itt is Löbron Dzsémsz. Nem Löbron Hámesz.
Végre nincs Knézy, de úgy látszik ez az a szakma, ahol mindig van és lesz valami amivel hergelni és irritálni lehet a nézőket.
James Rodriguez-> Hámesz Rodriguez
Jackson Martínez-> Hákszon Martínez
David Silva, David Villa-> Dáávid Silva, Dáávid Villa
Reus-> Rejsz
Neuer-> Nőjer
Höwedes-> Hőőwédesz
Alexis Sanchez-> Alexis Száncsííz
Sturridge-> Sztáááridzs
Pekerman-> Pekkkermannn
Avatar
Festa
Hozzászólások: 7210
Csatlakozott: 2010.04.16. 16:42

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Festa »

James Rodriguezt akkor kellett volna leigazolni amikor még a Portoban volt.Ja nem is hanem még előtte.Kéne egy jó játékosmegfigyelő.Kétségtelenül ő rúgta a Vb legszebb gólját.
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

ahány kommentátor annyi kiejtés.
én örülök ha úgy ejtik ki ahogy az adott országban szokás.
ezért pl. Mezei Hulio-zása (JC-re) baromira zavaró, mikor portugálul Zs-nek mondják a J-t, és nem H-nak.
(de F1 közvetítések óta tudjuk hogy Mezei egy ... kommentátor)
szóval jól ejtették ki a James-t, spanyolosan még ha furcsán is hangzik, nem értem miért kellene angolosan kiejteni, ha ő nem angol.

szvsz Brazilíának csengettek ezen a VB-n, baromi gyengék, hatalmas malaccal és egy ügyes Julióval jutottak tovább, de Kolumbia alázni fogja őket, roppant szervezettek, jók támadásban és védekezésben is. a braziloknál ha kikapcsolják Neymar-t, a támadójátékuk a nulla felé konvergál, a védekezésük pedig szellős.
Avatar
Legoemberhajú
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2010.04.10. 11:40
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Legoemberhajú »

DSanton39 írta:szóval jól ejtették ki a James-t, spanyolosan még ha furcsán is hangzik, nem értem miért kellene angolosan kiejteni, ha ő nem angol.

szvsz Brazilíának csengettek ezen a VB-n, baromi gyengék, hatalmas malaccal és egy ügyes Julióval jutottak tovább, de Kolumbia alázni fogja őket, roppant szervezettek, jók támadásban és védekezésben is. a braziloknál ha kikapcsolják Neymar-t, a támadójátékuk a nulla felé konvergál, a védekezésük pedig szellős.

Szerintem pedig ejtsék úgy, ahogy nálunk szokás, vagy ami nemzetközileg elfogadott ;)
Egyébként igazad van a brazilokkal kapcsolatban, elképesztően Neymar központúak, kb mint az argentinoknak Messi. Egyik válogatottól sem várok sokat, a 8 között búcsúzni fognak (remélem :oops: ).
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

Legoemberhajú írta:Szerintem pedig ejtsék úgy, ahogy nálunk szokás, vagy ami nemzetközileg elfogadott ;)

ez a nemzetközileg elfogadott egy érdekes dolog, csak azért mondjuk ezt, hogy miért nem "Dzsémsz"-nek ejtik, mert az angol a világnyelv, annak ellenére, hogy olyan csökevényes a nyelvük, hogy sok betűre nincs hangjuk, egyszerűen emberileg képtelenek kiejteni, ezért maguk szempontjából fonetikusan mondják és ezt lopja mindenki. bezzeg ha egy magyar kommentátor olvasná ki ezeket a neveket fonetikusan olyan trolláradat lepné el az ország sport fórumait, és mennének a panaszlevelek a közvetítés minőségére, hogy másnap rúgnák is ki szegényt. :D
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

kicsit a 99-es MU-Bayern-t idézte ez a Hollandia-Mexikó végjáték.
Robben harmadikra csak kiharcolta a 11-est. A mexikóiak pedig csak pislognak, hogy ezt hogyan is sikerült elbaszarintani.
Avatar
Legoemberhajú
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2010.04.10. 11:40
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Legoemberhajú »

DSanton39 írta:kicsit a 99-es MU-Bayern-t idézte ez a Hollandia-Mexikó végjáték.
Robben harmadikra csak kiharcolta a 11-est. A mexikóiak pedig csak pislognak, hogy ezt hogyan is sikerült elbaszarintani.

Igen, nekem is az a meccs ugrott be egyből. Jól játszottak a mexikóiak, bár Ochoa, amellett, hogy védett nagyokat, párszor igen hajmeresztően jött ki a kapujából.
Avatar
Süti
Hozzászólások: 3050
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:21
Tartózkodási hely: Győr/Interzóna

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Süti »

Legoemberhajú írta:bár Ochoa


Többször nagy szerencséje volt, meg volt pár bravúrja, de annyira nem jó, mint most gondolják, nem véletlenül volt csapat nélküli a Vb előtt.
Avatar
Süti
Hozzászólások: 3050
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:21
Tartózkodási hely: Győr/Interzóna

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Süti »

Ez a német meccs egy kalap szar eddig.
Avatar
Stankov
Hozzászólások: 3268
Csatlakozott: 2010.04.13. 13:03

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Stankov »

Süti írta:Ez a német meccs egy kalap szar eddig.

az . Gundi kijavította kollégáját Dzsémsz Rodrigueznek mondta :P
Avatar
Süti
Hozzászólások: 3050
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:21
Tartózkodási hely: Győr/Interzóna

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Süti »

Igen, mert a szülők nagy James Bond rajongók voltak, ezért James.

Ennyit a fórumon a vitáról, hogy mit hogyan érdemes kiejteni.

James Bond. Beszarás.
Avatar
Stankov
Hozzászólások: 3268
Csatlakozott: 2010.04.13. 13:03

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Stankov »

Özil borzasztó gyenge,viszont a megsérült Mustafi egész jó volt,szóba hozták velünk.Feghoulit elfogadnám vice palacionak
Avatar
PellerG
Hozzászólások: 5131
Csatlakozott: 2010.04.09. 20:33
Tartózkodási hely: Next to Budapest

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: PellerG »

Stankov írta:
Süti írta:Ez a német meccs egy kalap szar eddig.

az . Gundi kijavította kollégáját Dzsémsz Rodrigueznek mondta :P


Ideje volt, mert borzasztó volt hallgatni a legutóbbi meccsen kb 100-adjára is.
Már csak Hákszon Martinezt kéne javítaniuk.
Vagy Michael is Hákszon volt? :shock:
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

PellerG írta:Vagy Michael is Hákszon volt? :shock:

ő nem volt spanyol tudtommal :D

egyébként mindenki úgy ejti ahogy akarja, nyilván könnyebb angolosan ejteni, mert megszoktuk és most már tudjuk - ha hihetünk Gundi bulvár híreinek - egy angolról kapta a keresztnevét. :)

a német meccs valóban nem egy nagy durranás, de azért sikerül továbbjutniuk. (úgy tűnik)
a franciák ellen érdekesebb meccset várok.
Avatar
Festa
Hozzászólások: 7210
Csatlakozott: 2010.04.16. 16:42

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Festa »

DSanton39 írta:
PellerG írta:Vagy Michael is Hákszon volt? :shock:

ő nem volt spanyol tudtommal :D

egyébként mindenki úgy ejti ahogy akarja, nyilván könnyebb angolosan ejteni, mert megszoktuk és most már tudjuk - ha hihetünk Gundi bulvár híreinek - egy angolról kapta a keresztnevét. :)

a német meccs valóban nem egy nagy durranás, de azért sikerül továbbjutniuk. (úgy tűnik)
a franciák ellen érdekesebb meccset várok.



Tegnap valahol elhangzott,hogy a szülei nagy James Bond rajongók voltak szóval nem ha emiatt kapta a spanyolban nem létező James nevet akkor nyugodtan lehet dzsémszezni,akár tetszik ez a játékosnak akár nem.
Avatar
Legoemberhajú
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2010.04.10. 11:40
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Legoemberhajú »

Algéria játéka az egész vb-n nagyon szimpatikus volt, tegnap is jól játszottak, csak a hosszabbításra elfogytak, mint az Atleti a Real elleni BL döntőn :?
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Iszonyat kizsigereltek a játékosok. Némelyik a 70-75. meccsét játssza a szezonban. Fejben erős csapat érhet oda a végére.
Avatar
Legoemberhajú
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2010.04.10. 11:40
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Legoemberhajú »

Komax írta:Iszonyat kizsigereltek a játékosok. Némelyik a 70-75. meccsét játssza a szezonban. Fejben erős csapat érhet oda a végére.
És ezek a játékosok valószínűleg a most következő szezonban sem lesznek csúcsformában, a szokásos vb év átka.
Avatar
Bombastico
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2010.04.16. 21:41

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Bombastico »

Bízom benne, hogy Sabella is észre vette, hogy Higuain nem való a kezdőbe és nem erőlteti Svájc ellen. 3 meccs alatt jó ha 2x lőtt kapura és csak 1 gólpasszig jutott. Plusz kb. 1 tucat támadást bénázott el. Ha Aguero sérült akkor Messi mellett játszhatna Palacio és Lavezzi kezdettől fogva.
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

Bombastico írta:Bízom benne, hogy Sabella is észre vette, hogy Higuain nem való a kezdőbe és nem erőlteti Svájc ellen. 3 meccs alatt jó ha 2x lőtt kapura és csak 1 gólpasszig jutott. Plusz kb. 1 tucat támadást bénázott el. Ha Aguero sérült akkor Messi mellett játszhatna Palacio és Lavezzi kezdettől fogva.

hát Lavezzi ott van, Palacio viszont nincs. :?

de legalább kicsi az esélye hogy megsérül.
Avatar
realevil
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2010.06.01. 17:21

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: realevil »

A tegnapi Belga-USA meccs a vb eddigi legjobb meccse volt szerintem...ennek a belga csapatnak van jovoje :)
Avatar
Stankov
Hozzászólások: 3268
Csatlakozott: 2010.04.13. 13:03

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Stankov »

Végre belgák megmutatták milyen játékra is képesek,csport meccseken nem játszottak szépen de a tegnapi már jó volt,csak naggyá tették Howardot.Sztem ütni fogják Messiéket,talán az egyetlen hiba pont náluk a két szélső hátvéd.Braziloknál is ez ott ügye Marcelo és Dani Alves előbbinél az h nem tud védekezni abszolút utóbbi meg formán kívül játszik.Belgáknál meg Vertonghen és Alderweireld a két széle de klub csapataikba belső védőt játszanak és ez látszik is a helyezkedésüknél,drukkolok nekik.Hazard,de Bruyne,Mirallas,Mertens,Chadli mind-mind nagyon jó játékosok.Van Buyten kivételével mindenki bőven 30 alatt
szerk: ez Hámeszes kommentátor nagyon gyenge,Gundit bírom,Mezei is egész jó de ez a 3.?pfff.folyamatosan keveri a neveket,van két hasonló játékos már készen is van.Bár Gundinak is nehézséget okozott a Mustafi-Mostefa duó :)
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

realevil írta:A tegnapi Belga-USA meccs a vb eddigi legjobb meccse volt szerintem...ennek a belga csapatnak van jovoje :)

komoly esélyesei lehetnek a következő EB-nek. az európai nagy válogatottak, akik most leszerepeltek nem hiszem hogy 2 év alatt gyökeresen megváltoznak.
Avatar
Festa
Hozzászólások: 7210
Csatlakozott: 2010.04.16. 16:42

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Festa »

DSanton39 írta:
realevil írta:A tegnapi Belga-USA meccs a vb eddigi legjobb meccse volt szerintem...ennek a belga csapatnak van jovoje :)

komoly esélyesei lehetnek a következő EB-nek. az európai nagy válogatottak, akik most leszerepeltek nem hiszem hogy 2 év alatt gyökeresen megváltoznak.


Nekem most ők a kedvenc Eu-s csapatom.Én is pont erre gondoltam,hogy ezzel a játékkal és a további rutin megszerzésével ők lehetnek az Eb legnagyobb esélyesei.Kár,hogy pont az Argentinokkal játszanak,mert így csak az egyik kedvencem juthat majd az elődöntőbe.
Avatar
vaskalap
Hozzászólások: 3407
Csatlakozott: 2010.04.11. 16:20

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: vaskalap »

Nekem a VB elött is ök voltak az egyik kedvenceim,ez a De Bruyne mekkorát játszott.
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Kolumbia-Belgium döntő illenék, ha footballt akarunk látni. Mivel a politika a "sztárokra" kíváncsi ezért Brazília-Argentína várható...
Avatar
Festa
Hozzászólások: 7210
Csatlakozott: 2010.04.16. 16:42

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Festa »

Komax írta:Kolumbia-Belgium döntő illenék, ha footballt akarunk látni. Mivel a politika a "sztárokra" kíváncsi ezért Brazília-Argentína várható...


A Holland-Brazil döntő is benne van még a pakliban.Viszont ha szép focit akarunk látni akkor James Rodriguez vs Hazard párharc nekem is tetszene.Mind két csabatban látványosan játszik és nem egy emberen múlik a sikere lásd (Neymar,C.Ronaldo).
A Belgák Európa braziljai annyira jól játsszák a kontrát.
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

én Kolumbia-Németország és Hollandia-Belgium elődöntőket várok.
ezekből a végső győztest nem tudnám megtippelni, korábban írtam hogy holland-német döntőt várok (a vb rutint nézve ez a legesélyesebb), de látva a játékot, simán lehet kolumbiai-belga is.
(a belgáknál az lesz a kulcs hogy ha nem tojnak be Argentínától, simán elmehetnek a végéig, a Kolumbiánál meg a brazil meccs értelemszerűen, de ott is inkább az hogy a bírókat mennyire nyomja az a teher, hogy lehet polgárháború tör ki, ha nem nyerik meg a brazilok)

idén egyértelműen a csapatfutball dominál, a brazil-argetin páros ezért sem erős, itt kikapcsolják Neymart, ott Messit, és vége is a kreativitásnak.
Avatar
Legoemberhajú
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2010.04.10. 11:40
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Legoemberhajú »

DSanton39 írta:idén egyértelműen a csapatfutball dominál, a brazil-argetin páros ezért sem erős, itt kikapcsolják Neymart, ott Messit, és vége is a kreativitásnak.
Igen és azt se felejtsük el, hogy Neymar (félig) sérülten fog játszani. Egyébként Scolari már elkezdte az (véleményem szerint) undorító pressinget a FIFA felé, mondván, hogy azt akarják, hogy kiessenek, Neymar elleni szabálytalanságot sosem fújják le, stb :roll:
R9.
Hozzászólások: 5952
Csatlakozott: 2010.04.09. 16:25
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: R9. »

scolari alapba már a felállást elbassza...befejező csatárt játszat szélen? hulk..
Avatar
versenyszellem
Hozzászólások: 1757
Csatlakozott: 2010.04.10. 13:52
Tartózkodási hely: Fürdőkád

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: versenyszellem »

vaskalap írta:Nekem a VB elött is ök voltak az egyik kedvenceim,ez a De Bruyne mekkorát játszott.


jaja, ő nekem kicsit ismeretlen volt a többi nagy név árnyékában, de nem véletlenül volt a Chelseanel. Örülnék nagyon egy ilyen játékosnak nálunk is.
képes a nagyon direkt passzokra tökéletes ritmusban tökéletes helyre, azonnal gólveszélyt teremtve így illetve bátran lő ha más lehetőséget nem lát.
Nem sokáig marad a Wolfsburgban, ha nem is nyáron, jövőre nagyon felkapott lehet.
Origi meg a másik...19 éves 1 millio az értéke és a Lille-ben van, őt is simán elhoznám , még 5-6 millio körül is..

a felső 4-es brutál egyébként, Columbia a legkisebb név. de a legjobb focit játszák, egyenlő esélye van mindenkinek a döntőre szvsz
alsó ágon meg lesz egy Belga Holland elődöntő? :)
Avatar
Legoemberhajú
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2010.04.10. 11:40
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Legoemberhajú »

Neymar tegnap hordágyon hagyta el a pályát, véget ért a vb-je (elvileg csigolya törés/sérülés). Így a németek ellen sem sok esélye lesz ennek a brazil csapatnak. Egyébként tegnap játszottak a legjobban ezen a tornán a brazilok, úgy, ahogy elvárná tőlük az ember (igaz, kellett hozzá Kolumbia impotens teljesítménye is).

Ma Argentína-Belgium, igen erős meccsnek ígérkezik, nem lepődnék meg, ha hosszabbításban dőlne el.
Avatar
Festa
Hozzászólások: 7210
Csatlakozott: 2010.04.16. 16:42

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Festa »

Azért egy Vb-n az lenne az igazi ha két európai döntő (Olasz-Francia,Spanyol-holland) után most egy európai döntő lenne.
Brazil-Holland vagy akár egy Argentin-Német esetleg Belga-Brazil.EB döntőt majd elég lesz az Eb döntőn látni.
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

Legoemberhajú írta:Neymar tegnap hordágyon hagyta el a pályát, véget ért a vb-je (elvileg csigolya törés/sérülés). Így a németek ellen sem sok esélye lesz ennek a brazil csapatnak. Egyébként tegnap játszottak a legjobban ezen a tornán a brazilok, úgy, ahogy elvárná tőlük az ember (igaz, kellett hozzá Kolumbia impotens teljesítménye is).

Ma Argentína-Belgium, igen erős meccsnek ígérkezik, nem lepődnék meg, ha hosszabbításban dőlne el.

Neymar egy dolog, de Thiago Silva is kisárgázta magát. amúgy sem tartottam volna esélyesnek a brazil csapatot a szervezett németek ellen (bár a tegnapi játékukkal, lelkesedésükkel azért lett volna sansz), de e két alapember hiánya miatt nagyon nehéz lesz számukra az a meccs.

Kolumbián azt éreztem, hogy kicsit betojtak a brazil közönségtől, az eddigi meccseiken őket buzdította javarészt a közönség, az adott meccsen. csak a végén tudtak jobban játszani, de 20 perc focival nem lehet elődöntőbe jutni.
Zunigát pedig remélem eltiltják, alattomos dolog volt hátba térdelni Neymart.
Avatar
Legoemberhajú
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2010.04.10. 11:40
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Legoemberhajú »

A németek alázzák Brazíliát, 4-0 25perc alatt, nem mellesleg Klose megrúgta a 16-at, így történelmet írt :D közben 5-0 :twisted:
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

7-1 lett a vége. teljesen szétestek. ha van Neymar és Thiago Silva, akkor is kikapnak a németektől, sokkal szervezettebb csapat.

a csoportmeccsek után sejthető volt hogy szenvedős VB-jük lesz, Chile ellen szerencséjük volt, majd kifogtak egy maguk árnyékát játszó Kolumbiát, így jutottak idáig.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára DSanton39 2014.07.08. 23:57-kor.
Avatar
Legoemberhajú
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2010.04.10. 11:40
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Legoemberhajú »

Legoemberhajú írta:A németek alázzák Brazíliát, 4-0 25perc alatt, nem mellesleg Klose megrúgta a 16-at, így történelmet írt :D közben 5-0 :twisted:

Ez kivégzés volt, azt csináltak a németek, amit akartak.A végeredmény magáért beszél, kíváncsi leszek a meccs utáni reakciókra :lol:
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

Kép
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Ahogy a spanyolok az elmúlt 5-6 évben degeszre nyerték magukat a tiki-takának nevezet focijukkal, ugyan ez lesz a németekkel is. Szinte tökéletesre fejlesztették az egyszerűt. Nem csináltak semmi mást, mint futottak és pontosan passzoltak. A hibaszázalékukat próbálják a nullához közelíteni. A tegnapi meccs kifutott nekik, de lesz még ilyen ettől a válogatottól, hogy szétveri a nagynevű ellenfelét. Én azért bízok az argentinokban. Mondjuk előbb be kéne jutniuk a döntőbe. :)
Avatar
Stankov
Hozzászólások: 3268
Csatlakozott: 2010.04.13. 13:03

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Stankov »

Nagy pofont kaptak a brazilok,de hát ez van ha Scolari nem csapatot épít hanem csinál egy "egyszemélyes" válogatottat.
Ramires,Paulinho,Luis Gustavo,Hernanaes top10 box to box játékosok,erre lehetett volna alapozni az egész játékát a selecaonak.
Hulk egy vicc és Lucas Moura tv-ről nézi a vb-t de az is érdekes h a braziloknak nincs egy épkézláb befejező csatáruk.Cou is simán befért volna de nem Bernard az kell.Marcelo & DaniAlves meg pfffff.
Egyedül Julionét sajnáltam de őt nagyon.
Válasz küldése