Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Minden sport a labdarúgáson kívül

Moderátorok: Interiscoming, internaZIOnaLe

Avatar
versenyszellem
Hozzászólások: 1757
Csatlakozott: 2010.04.10. 13:52
Tartózkodási hely: Fürdőkád

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: versenyszellem »

mondjuk így képen az ezüst meg a fehér eléggé hasonlít, lehet hogy zöldfélét betehettek volna, de gondolom ha tényleg megkülönböztethetetlen lesz tévén, akkor nem nagy ügy zöldet csinálni az egyikből.

amúgy tényleg jó, mert legalább úgy is tudom mi kerül egy autóra, hogy a közvetítést kéne hallgatni :)
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Tommy írta:Palik meg a Czollner sztem nem tud megjegyezni ennyi gumifélét, lesznek majd kavarodások a versenyen. :D
Főleg hogy az ezüst és a fehér egy 300-al repesztő kocsinál megkülönböztethetetlen lesz. :D
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

És végre elkezdődött az F1 :)

Forza Ferrari
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Szombat buli, órát előre, korán lesz 7.30, de végre indul! :D
Avatar
hvmetal
Hozzászólások: 3207
Csatlakozott: 2010.06.10. 21:58
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: hvmetal »

ejj az tényleg korán van.
művészet lesz felkeni... Forza Schumacher és Massa!
Avatar
hvmetal
Hozzászólások: 3207
Csatlakozott: 2010.06.10. 21:58
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: hvmetal »

jó pár év után eszembe jutott,hogy lehet,hogy fent van Schumi visszavonulása előtti utolsó futam.Még Ferraris ként,mikor defekt után szopatta a mezőnyt 8-)
nem tudja valaki,hogy le lehet e még szedni és honnan? nagyon kéne
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

hvmetal írta:jó pár év után eszembe jutott,hogy lehet,hogy fent van Schumi visszavonulása előtti utolsó futam.Még Ferraris ként,mikor defekt után szopatta a mezőnyt 8-)
nem tudja valaki,hogy le lehet e még szedni és honnan? nagyon kéne


Gondolom erre a futamra gondolsz. :) Ez csk egy kis klip, nem is olyan jó a minősége, de a zenével jó. ;)

http://www.youtube.com/watch?v=aNqMa1QFqX4
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Vettel alázott. :D
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

Totál szánamlas volt. :( Azt sejtettem, hogy Vettel nyer, de mi az már, hogy Alonso 1.4-et Massa meg 2 :!: másodpercet kap?? :evil:
Ez azért elég gáz....nem kicsit, nagyon.
Na bízzunk a futamban és egy dobogós helyben. ;)
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

múlt héten többen is nyilatkozták hogy idén az időmérő nem sokat számít majd a verseny, meg a taktika. hát úgy tűnik Vettelnek nem szóltak, ő nyomta keményen, és ha még a KERS-t is használja :D
egy biztos hogy a versenyen fontos a megbízható autó, és figyelni a gumikra, mert ha vki meg tud spórolni egy kerékcserét sokat nyerhet. Remélem Vettel behúzza a rajt-cél győzelmet, de abban biztos vagyok hogy ekkora fölénye nem lesz mint ma volt. :)
Avatar
Tommy
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2010.04.10. 17:50
Tartózkodási hely: San Siro/Curva Nord

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Tommy »

Hát kb ott folytatják ahol abbahagyták.. Az erőviszonyok kb ugyanazok, kiscsapatok szarok, egyedül a Sauber javult, Mercedes meg ugyanolyan szar lesz idén is ugy néz ki.
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

Sajnálom azért, hogy Schumi a 10-be se fért be....többet váram..na meg Rosberg elverte ahogy tavaly is legtöbbször. :cry: Remélem a futamon tud javítani majd.
Avatar
hvmetal
Hozzászólások: 3207
Csatlakozott: 2010.06.10. 21:58
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: hvmetal »

nem tudtam nézni az időmérőt,csak az utolsó perceket ahol a 3fasz pofázott és végül is kiderült,hogy Vettel,Hamilton,Webber vagy valahogy így.Most olvasom Schumiéknak nem ment a KERS miatt.Hát remélem megoldják a későbbiekben. Ferraris vagyok 96tól,de így,hogy Massa továbbra sem veszi fel a versenyt spanyol majommal nem is érdekel.nagyon ellenszenves
Remélem holnap borul minden és Schumi,Massa jó lesz. reggel 8tól :cry: addig fent maradni ha ilyen szar lesz...
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

holnap izgalmas futam várható, az RB és a Meki egymás nyakán, és itt lehet végre az élmezőnyben is lesz előzés, a hátsószárnyaknak köszönhetően. :)
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

Szégyen ez az egész. 2 Ferrari megint jó alaposan lemaradva...ilyen redbull meg mclaren csatázik az első helyért...ciki... :evil: Miket kell megélnünk. :?
Schumi is a szabadedzésen megint jó volt, aztán az időmérőn meg sehol...áááá. :cry:
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

végre egy izgalmas futam, a hátsószárnyas dolog itt működött :)
de azért ezek a technikai cuccok... Webbernek nem volt KERS-e, Vettelnek menetközben ment el, majd visszajött, Alonsonak nem nyílt ki a hátsószárny, Hamiltonnak pedig fogalmam sincs mi baja volt, de ott se volt kerek vmi az tuti :D
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Ha Vettel megnyer még 2-3 futamot, akkor dögunalmas lesz az évad. Lehet itt bármilyen újítás.
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

DSanton39 írta:végre egy izgalmas futam, a hátsószárnyas dolog itt működött :)
de azért ezek a technikai cuccok... Webbernek nem volt KERS-e, Vettelnek menetközben ment el, majd visszajött, Alonsonak nem nyílt ki a hátsószárny, Hamiltonnak pedig fogalmam sincs mi baja volt, de ott se volt kerek vmi az tuti :D


Hamilton azt mondta a gumik ennyit bírtak nála....
Az a frány hátsó szárny, ha működik simán lenyomja Alonso Hamiltont a célegyenes végén és nincs az a buta ütközés, 3. helyet bukta rajta, türelmetlen volt.
Viszont Alonso rádióbeszélgetése hatalmas volt, jót nevettem, amikor szóltak neki, hogy közelebb kellene kerülnie Buttonhoz, majd vissazólt: "nyomom, nyomom, ne aggódj" :D
Időmérőn kellene javítani, mert a verseny tempója már nem olyan rossz a Ferrariknak. Schumi meg....nagyon gyengék azok a Mercik... :cry:
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

a felügyelő bizottság már a versenyen is hozott érdekes döntést (Buemi gyorshajtás a boxban->áthajtásos bünti helyett stop and go) de ez hogy Hamilton és Alonso 20-20 mp-es büntetést kaptak vicc. tavaly Hamilton Petrov előtt 4-szer váltott irányt és gyakorlatilag semmi, Alonso meg hát... ilyen is hányszor van hogy bedarálják az első szárnyat a hátsó keréken, és? ez egy autóverseny könyörgöm :x
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

DSanton39 írta:a felügyelő bizottság már a versenyen is hozott érdekes döntést (Buemi gyorshajtás a boxban->áthajtásos bünti helyett stop and go) de ez hogy Hamilton és Alonso 20-20 mp-es büntetést kaptak vicc. tavaly Hamilton Petrov előtt 4-szer váltott irányt és gyakorlatilag semmi, Alonso meg hát... ilyen is hányszor van hogy bedarálják az első szárnyat a hátsó keréken, és? ez egy autóverseny könyörgöm :x
Ha a cikázást tiltják oké, de ez az egyszer válthatsz irányt, ha véded a pozíciód, jó nagy marhaság.
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

DSanton39 írta:a felügyelő bizottság már a versenyen is hozott érdekes döntést (Buemi gyorshajtás a boxban->áthajtásos bünti helyett stop and go) de ez hogy Hamilton és Alonso 20-20 mp-es büntetést kaptak vicc. tavaly Hamilton Petrov előtt 4-szer váltott irányt és gyakorlatilag semmi, Alonso meg hát... ilyen is hányszor van hogy bedarálják az első szárnyat a hátsó keréken, és? ez egy autóverseny könyörgöm :x


De a vicc az, hogy Alonso így is maradt a 6. Kapott egy ilyen semmilyen büntetést. Mondjuk szerintem is versenybaleset volt, senkinek semmilyen büntetést nem adtam volna. Hamilton cikázot párszor előtte ez tény, Alonso meg türelmetlen volt, előbb utóbb megelőzte volna simán.
Csóri Petrov meg...poén volt, hogy az ugratás után kezében maradt a kormány :D Na jó persze mondjuk 2 kilónál nem olyan nagy poén, de így kivülről az volt. ;)
Avatar
hvmetal
Hozzászólások: 3207
Csatlakozott: 2010.06.10. 21:58
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: hvmetal »

ugyanolyan szar,mint tavaly. Schumiék egy körön jók,gáz,hogy csak szabadedzésen.
Ferrari meg... ezt a Domenicali bandát nagyon nem bírom.
Avatar
Marco
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2010.04.09. 22:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Marco »

Végre Hamilton nyert :D De vki el magyarázhatná h most Alonso szabálytalanságát a hátsószárnnyal, azt h Massa átment a fehér vonalon, h Vettel kétszet cikázott a rajtnál miért nem vizsgálják, büntetik? Multkor Hamilton egyből büntették érte, pedig nem sok jelentősége volt akkor se.
Avatar
hvmetal
Hozzászólások: 3207
Csatlakozott: 2010.06.10. 21:58
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: hvmetal »

Massa 15másodpercet vert a nagy spanyolra!! nagyon jól ment lágy keveréken.kár a végéért
Schumi is egész vitéz volt.Ferrari szurkoló vagyok 96tól,de drukkoltam neki,hogy a spanyolt megelőzze a végén.
Avatar
Tommy
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2010.04.10. 17:50
Tartózkodási hely: San Siro/Curva Nord

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Tommy »

Massának csak szerencséje volt, amugy egy Baricchello féle lúzer, remélem ez az utolsó éve a ferrarinál.

A spanyol se kedvencem, de ő azért klasszisokkal jobb pilóta, a legjobb a jelenlegi mezőnyben szerintem, de ez a Ferrari kb olyan szar most mint tavaly év elején, hanem rosszabb. :? Schumi csak 8 lett, de ha azt nézzük hogy 14 helyről indult akkor ez elég jó teljesítmény. Jól versenyzett, valamit most láthattunk a régi Schumiból, kár hogy a Merci ugyanolyan szar mint tavaly, és győzelemre esélytelenek, de még a dobogóra is jelen állás szerint. Én is drukkolok nagyon az öregnek a 2 Ferrari mellett, talán még néha jobban is mint a ferrarinak, nálam örökre ő marad a legjobb, nem is tudok más versenyzőt megszeretni.
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

Schumi a legnagyobb és mindig is az marad ;)
Ferrari meg....nagyon gáz ezt a szenvedést látni. :( Na meg az időmérőkön a lemaradások, komolyan vicc, hogy mindig 1 másodpercet vagy többet kapnak.... :evil: Mondjuk szerintem Massa dobogón lehetett volna egy jobb stratégiával. Alonso rajtjait sem értem, nem az első idén amikor csúnyán beregad. :?
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Lett még volna 5-6 kör Webber csúnyán alázott volna, de így is nagy király volt.
Kb 20-25 éve követem a forma1-t, de ennél ostobább szabály, hogy csak egyszer lehet irányt váltani, amikor a pozíciódat véded, hatalmas baromság. Autóversenyzők könyörgöm!!!
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

vagy ha KERS-e is lett volna akkor Hamiltont is beelőzi, mert sokszor akadt be körökre lassabb versenyzők mögé emiatt. Összességében a Red Bull ezen a hétvégén a Ferrari stratégiai bénázását vette át, edzés malőr (ami mondjuk lehet a jövőben egy nyerő taktika lesz), és Vettellel az első helyről megkockáztatni egy ilyen stratégiát, nem is értem, jönni kellett volna Buttonnel együtt, ahogy az első kerékcserénél és akkor simán nyer megint...
mindegy így is fontos csapatpontokat gyűjtöttek be :)

ami az erőviszonyokat illeti a Ferrari gyengének tűnik, kíváncsi leszek az európai pályákra, a Mercedes fejlődött, a Renault most el volt veszve, de kb ezen a szinten vannak, és van két top csapat a Red Bull és McLaren, utóbbi gyorsan fejlődik és ha a RB nem fejleszt ki gyorsan egy működő KERS-t, elveszíthetik az autóban rejlő fölényt.
Avatar
versenyszellem
Hozzászólások: 1757
Csatlakozott: 2010.04.10. 13:52
Tartózkodási hely: Fürdőkád

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: versenyszellem »

nekem most úgy tűnik a három futam után, hogy az a csapat nyer, aki az ideális időben végzett három kerékcserés taktikát végrehajtók közül a legerősebb.
a hátsószárny nyitás megendegi a hátulról jövő gyorsabban haladó autónak az előzést, így értelmetlen taktikai húzásokkal próbálkozni. ha a tied az ötödik leggyorsabb kocsi, és nálad jobb négy kétkerékcserés, akkor nyerni fogsz, ha háromkerékcserés, akkor 5. leszel...

fura évad
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

De megalázó volt az a Q3 a RB részéről....Vettel és Webber ment egy kört, meglett az 1-2, kiálltak bontottak egy sört és nézték a többiek esélytelen próbálkozásait.... :?
Ferrari annyit javult, hogy Alonso megszerezte a szokásos 5. helyet, de most nem 1,2-1,5 másodperc a hátránya hanem csak 8 tized.
Nyomni kell a 3. helyért, annál többre nem sok esélye van. Kivétel ha eső lesz vagy nagyot bénáznak az RB-nál.
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Red Bull+Vettel, demoralizáló ez az előny.
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

Red Bull és Vettel, de ma Webber is zseniális volt, így kell egy VB csapatnak 8-)
a futam pedig lehet az év versenye volt, ennyi előzést nagyon, nagyon rég láttam :D
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

DSanton39 írta:a futam pedig lehet az év versenye volt, ennyi előzést nagyon, nagyon rég láttam :D
Azt azért tegyük hozzá, hogy ostoba szabályok is közre játszanak ebben. Egy ilyen széles pályán az elől haladó szinte teljesen ki van szolgáltatva a mögötte haladónak. Ha lenne több lehetősége a védekezésre akkor a DRS+KERSel érkező autó belerongyolna az előtte lévőbe. Wéber a futam közbe mondta, hogy aki az utolsó körbe ÍGY előz az nyeri a pozíciót. Ha egyszer a futamgyőzelem múlik majd rajta, akkor lesznek bonyodalmak. :)
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

hát igen, ezen a pályán már már túl könnyű volt.
de nekem tetszik, az elmúlt évek vonatozásai után főleg. :)
Avatar
hvmetal
Hozzászólások: 3207
Csatlakozott: 2010.06.10. 21:58
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: hvmetal »

nekem sem jön be.eddig az volt,hogy lehetetlen volt előzni. most meg az van,hogy lehetetlen szinte védekezni.
csalódás eddig az idény.legalább a Mclaren lenne ennyire elől,a Red Bullt még csak utálni sem lehet.
vagy nekem szépült meg nagyon,vagy rosszul látom,de azért a Schumacher vs Hakkinen csaták,Coulthardokkal,Irvineokkal sokkal jobbak voltak.
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

hvmetal írta:vagy nekem szépült meg nagyon,vagy rosszul látom,de azért a Schumacher vs Hakkinen csaták,Coulthardokkal,Irvineokkal sokkal jobbak voltak.


Más világ volt. Azok a jó kis időmérők amikor Schumi meg Hakkinen egymás idejét múlták felül....egyik ment egy jó kört erre jött a válasz a másiktól. ;)

Ez a előzés meg....Schumi volt a szenvedő fél, de attól még elismerem, hogy nagyon brutál volt: http://www.youtube.com/watch?v=K1WuWu8k ... re=related
Biztos Mika is használta a DSR-t. :D
Avatar
Nia
Hozzászólások: 1571
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:26

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Nia »

Én már egy 5-6 éve nem nézem F1-et(már nem a régi),de ez örök kép bennem(2001,biztos vannak itt is akiknek rémlik mi történt akkor,nekem nagyon,mert előtte ezzel hülyítettem az öcsémet )) :)
Na meg a jó kis Scumi-Coulthard csaták,pl. a box-ban,vagy Monacoban a Loews-ben(ha jól rémlik) :)

Kép
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

jó korszak volt az is, de más volt akkor lehetett erőből előzni, mert tudtak szélárnyékba menni, aztán mostanában már a mérnökök olyan légterelőket készítettek amik ezt megakadályozták, ezért ment a vonatozás, most ezt kiküszöbölve az FIA kitalálta ezt, ami ezen a versenyen már túl sok segítség volt az előzéshez, de biztos vagyok benne nem lesz ez minden pályán ennyire egyértelmű.

amin viszont még talán idén lehetne változtatni, azok a gumik, nagyon kevés ez a 10-15 kör amit kibírnak, és nem számít az sem hogy kemény vagy lágy, ez így kicsit nevetséges. pl ez a mostani verseny akkor is látványos lett volna ha csak 2 kerékcsere van, a DRS + KERS révén, mert ahogy Vettel is nyilatkozta TV-n keresztül már követhetetlen, ki hol van ilyenkor, főleg ha Gyuláék még össze is kevernek mindenkit :D ezért is figyeltem közben a live-timingot.
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

a az ilyen időmérőkről beszéltem: http://www.youtube.com/watch?v=OgfBAFui-d0
kemény :)

Nia amit küldtél képet arra emlékszem. Nagy szenyóság, de nagyon örültem. Pár Mclarenes haverom már írták is az sms-t a vége előtt pár körrel, hogy így jártál, meg béna Schumi kikapott....aztán jött az utolsó kör. :D Hetekig szivattam őket utána. Persze kicsit sajnáltam Hakkinent, ez igen nagy pech volt, végig nagyon jól ment, Schumi nagyon le volt maradva mögötte azon a futamon.
Ha valakit érdekel itt egy videó: http://www.youtube.com/watch?v=emNuqd4L ... re=related
Avatar
hvmetal
Hozzászólások: 3207
Csatlakozott: 2010.06.10. 21:58
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: hvmetal »

hát ez a futam is elég csalódás volt Schumi,Ferrari szurkolóként. örültem,hogy a Pirelli lesz az új gumiszállító,de ahogy egyes csapatok alatt működik a kemény keverék (Ferrari is) hát..
nagyon nem tetszik a Forma1 már és nem azért,mert nem Schumi,Ferrari uralom van. 96tól ha volt idő,mindig a tv előtt ültem,ha forma1 vót. ha most lennék 7éves,tuti nem szeretném meg ezt annyira,mint akkor. minden mű.ilyen f*szfej kocka sport lett. Schumit is baszogatják,hogy agresszívan vezet olykor.(tavalyi barichellos ügy pl.) szerintem meg csak férfiasan. Schumi,Alonso,Kubica akik szerethetőek.Massát jobban kedvelem mint régebben Raikkonent,most Alonsot,de ő a Hungaroring óta úgy vezet,mint egy tejbetök.
Avatar
Marco
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2010.04.09. 22:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Marco »

Nekem legnagyobb örömöm az volt h lekörözték Alonsot :D (bár tom h ezért kapni fogok :D)
Avatar
Tommy
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2010.04.10. 17:50
Tartózkodási hely: San Siro/Curva Nord

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Tommy »

Hát ja, ez már nem az az F1 amit megszerettünk.. És tényleg nem amiatt, mert már nem Ferrari dominancia van.. Jól írtad hvmetal, valahogy túl mű lett az egész.. Ha most lennék gyerek, biztos nem lennék nagy f1 rajongó. Azért hajrr Ferrari és Schumi! :)

Massa meg egy vicc amit csinál, mintha már nem is érdekelné semmi, lehet tudja év végén már lapát van neki..
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

próbálják megújítani a sportot ezzel a sok extra cuccal, van ahol bejön,van ahol nem. itt nem, de ettől még izgalmas volt, legalább azt elérték az elmúlt két évben az élmezőnyben is van harc, kisebbek a különbségek, a mai Vettel-Hamilton csata, igaz nem voltak előzések, de izgalmas volt, egy hiba elég lett volna, de nem hibáztak.

én is szerettem Schumachert fénykorában, de most ne mondja nekem azt senki hogy azok a futamok ahol 20-25 mp-es előnnyel nyerte a versenyt Schumi, érdekesek, izgalmasak voltak. (mert nem) az a dominancia másképp volt demoralizáló, mint most a RB-é, itt az RB edzésen érinthetetlen, de versenyen meg lehet őket verni. taktikailag ma a McLaren megtette igaz ez végső győzelmet nem ért.
Avatar
Nia
Hozzászólások: 1571
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:26

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Nia »

DSanton39 írta:én is szerettem Schumachert fénykorában, de most ne mondja nekem azt senki hogy azok a futamok ahol 20-25 mp-es előnnyel nyerte a versenyt Schumi, érdekesek, izgalmasak voltak. (mert nem) az a dominancia másképp volt demoralizáló, mint most a RB-é, itt az RB edzésen érinthetetlen, de versenyen meg lehet őket verni. taktikailag ma a McLaren megtette igaz ez végső győzelmet nem ért.


Az nem ,de a 90es évek és a 2000es évek eleje az nagyon jó volt.Én sosem szerettem Schumit,mindig is finn párti voltam :))))Ezek sok szempontból nem is hasonlítanak azokra a futamokra :( Bár lehet már én lettem túl idős hozzá :)
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Hát igen az idő megszépíti a dolgokat, volt olyan amikor Sumi már a francia nagydíjon világbajnok lett, amit júniusban rendeztek. :D

A tegnaphoz visszatérve, az elég borzasztó volt látni, hogy a 5. Alonsotól mindenki körhátrányban volt.
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

Komax írta:Hát igen az idő megszépíti a dolgokat, volt olyan amikor Sumi már a francia nagydíjon világbajnok lett, amit júniusban rendeztek. :D


Ez idén is így lehet kis túlzással. Vettel még nyer 3 futamot és ha matematikailag még nem is, de gyakorlatilag világbajnok.

Massa 2 dolog miatt lett ilyen. Az egyik a súlyos balesete, azóta valahogy nem a régi, aztán meg ez: http://www.youtube.com/watch?v=tf1w5ghNZUc
Azóta kb leszarja az egészet. Ez teljesen nyílvánvaló, idény végén szerintem távozik is.
Tegnap Alonso kihozta a maxot, nagyon jól rajtolt, vezette a futamot is, de a gumik, taktika....ennyi. :? Azért jó lenne ha történne egy kisebb csoda és a Ferrari magára találna és legalább pár futamgyőzelmet meg dobogós helyet begyűjtenének idén is. ;) Ebben azért bízom ha már a VB címre szinte semmi esély.
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Massanak volt egy kiemelkedő éve a Forma 1ben, ez volt a 2008as. Akkor fejben nagyon összerakták a gyereket. Azt jött a lejtmenet, kb. 20mp-ig volt világbajnoki pozícióban. Látni lehetett hogy nehezen dolgozza fel a történteket. Utána jött a balesete, ahol majdnem ottmaradt. Ő nem világklasszis pilóta. Alonso, Schumacher, Vettel, Hamilton, Button, Ők igen.
Avatar
Marco
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2010.04.09. 22:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Marco »

Komax írta:Massanak volt egy kiemelkedő éve a Forma 1ben, ez volt a 2008as. Akkor fejben nagyon összerakták a gyereket. Azt jött a lejtmenet, kb. 20mp-ig volt világbajnoki pozícióban. Látni lehetett hogy nehezen dolgozza fel a történteket. Utána jött a balesete, ahol majdnem ottmaradt. Ő nem világklasszis pilóta. Alonso, Schumacher, Vettel, Hamilton, Button, Ők igen.

Sztem Button se, de amúgy egyetértek. Ő is csak azért lett világbajnok, mert akkor a Brown GP volt olyan előnyben mint most a RedBull. De itt meg Hamilton szinte mindig elveri.
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Marco írta:
Komax írta:Massanak volt egy kiemelkedő éve a Forma 1ben, ez volt a 2008as. Akkor fejben nagyon összerakták a gyereket. Azt jött a lejtmenet, kb. 20mp-ig volt világbajnoki pozícióban. Látni lehetett hogy nehezen dolgozza fel a történteket. Utána jött a balesete, ahol majdnem ottmaradt. Ő nem világklasszis pilóta. Alonso, Schumacher, Vettel, Hamilton, Button, Ők igen.

Sztem Button se, de amúgy egyetértek. Ő is csak azért lett világbajnok, mert akkor a Brown GP volt olyan előnyben mint most a RedBull. De itt meg Hamilton szinte mindig elveri.
Annak idején mindig Button mentette meg a Honda becsületét, a csapattársai sehol nem voltak.
A jelenlegi mezőnyben Rosberget látom még bajnok típusú versenyzőnek, csak a Merci egyenlőre pontszerzésre elég.
Avatar
hvmetal
Hozzászólások: 3207
Csatlakozott: 2010.06.10. 21:58
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: hvmetal »

amúgy a Fiat tervezi,hogy egy rivális sorozatot indít pár éven belül.összejöhet,hogy pár csapat átmegy.
azért Ferrari,Mclaren nélkül a Forma1 :twisted:
ez a túlzott költség csökkentés elbassza az egészet. ezek a kis csapatok pedig csak ártanak
Ferrari tovább erőlteti,hogy a nagy csapatok 3 autóval indulhassanak.
Válasz küldése