Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Minden labdarúgás az Interen kívül

Moderátorok: Interiscoming, internaZIOnaLe

Avatar
CsaSzi9294
Hozzászólások: 8163
Csatlakozott: 2019.07.15. 18:08

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: CsaSzi9294 »

Francesco írta: 2021.07.11. 21:51 Mondjuk Bellotti sem sokkal acélosabb valljuk be.
Sajnos nem. Jelenleg nincs igazán veszélyes 9ese Olaszországnak. :roll:
Ettől függetlenül túl sokat játszott ezen az EBn Ciro, mint azt kellett volna. Bellotti sem egy Vieri, de kaphatott volna több esélyt is. Annyit biztos, hogy hozott volna, mint ez a csetlő-botló Immobile.
Avatar
CsaSzi9294
Hozzászólások: 8163
Csatlakozott: 2019.07.15. 18:08

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: CsaSzi9294 »

Ott vaaan! :clap:
Avatar
CsaSzi9294
Hozzászólások: 8163
Csatlakozott: 2019.07.15. 18:08

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: CsaSzi9294 »

Huh, kemény meccs volt! :clap:
Mondhatjuk, hogy győzött a rutin. Megérdemelt olasz siker! Forza ITALY , Forza INTER! :thumbup: :clap:
Avatar
lucky0
Hozzászólások: 1343
Csatlakozott: 2010.05.23. 20:47
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: lucky0 »

CsaSzi9294 írta: 2021.07.11. 23:57 Huh, kemény meccs volt! :clap:
Mondhatjuk, hogy győzött a rutin. Megérdemelt olasz siker! Forza ITALY , Forza INTER! :thumbup: :clap:
Mancini jól vizsgázott! A visszatérése nem sikerült valami fényesre nálunk de úgy látszik tanult a hibáiból és meg tudott újulni! Nagyon örülök ennek az Olasz sikernek már a 94-es VB döntőn nekik szorítottam pedig csak 10 éves voltam! Akkoriban jött az Inter iránti rajongás is...ok okozat! 😁 Remélem az Eb győzelem valamit javít majd az Olasz foci megítélésén is! Forza Italia! Forza Inter!
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24184
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

"Az UEFA az Európa-bajnok olasz válogatott kapusát, az Anglia elleni döntő tizenegyespárbajában két lövést is hárító Gianluigi Donnarummát választotta az idei torna legjobb játékosának. Ő az első kapus, aki megkapta ezt a díjat az Eb-k történetében."


Sokszor sokan szidtak korabban Donnarummat.
Viszont az egesz EB-n, sot mi tobb az egesz 2020-21-es szezonban megmutatta, hogy a vilag egyik hanem a legjobb kapusa.
Ha o nincs, az Olaszok nem nyernek EB-t.
Foldontuli amit muvelt az egesz EB-n, az Olaszok legjobbja volt egyertelmuen, sot az egesz EB legjobb jatekosa, teljesen megerdemelten kapta is meg az EB legjobbja dijat.
Mar most a vilag talan legjobbja es meg csak 22 eves.
Francesco
Hozzászólások: 1855
Csatlakozott: 2010.04.10. 11:18

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Francesco »

Én is szidtam, de el kell ismerni remek munkát végzett, idén sokat fejlődött. Lábbal ugyanakkor marha gyenge, ezt az EB-n is bizonyította ebben fejlődnie kell. Mindezek mellett és ellenére én örülök, hogy nem a mi neveltünk, mert amit a Milánnal csinált az nevetséges és finom szólva is gusztustalan. Mondjuk ilyen ügynökkel ez nem meglepő. Igazi zsoldos, dehát a mai futball jellemzően erről szól.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24184
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Francesco írta: 2021.07.12. 07:16 Én is szidtam, de el kell ismerni remek munkát végzett, idén sokat fejlődött. Lábbal ugyanakkor marha gyenge, ezt az EB-n is bizonyította ebben fejlődnie kell. Mindezek mellett és ellenére én örülök, hogy nem a mi neveltünk, mert amit a Milánnal csinált az nevetséges és finom szólva is gusztustalan. Mondjuk ilyen ügynökkel ez nem meglepő. Igazi zsoldos, dehát a mai futball jellemzően erről szól.
Raiola...

Milan erolkodhetett itt 7-8m-s fizukkal, a PSG letett egy laza 15m.
Ahogy irod "a mai futball errol szol".

Pont nemreg mondta ezt Laporta a Barca elnoke:

"Vannak állami klubok, amelyek bármelyik játékost megvehetik. Kinézünk egy játékost, sokáig tárgyalunk vele, megegyezünk, erre jön egy klub, amelyik a dupláját ígéri neki, és elviszi előlünk” – mérgelődött a spanyolok elnöke, Joan Laporta.
Avatar
mike
Hozzászólások: 8201
Csatlakozott: 2010.04.20. 22:44
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: mike »

Nem igazán tudtam az olasz csapatnak drukkolni, de megérdemelték az EB győzelmet.
Barella és Bastoni szemtelenül fiatalon lettek európa bajnokok;)
Mancinit is bírom, sok sikert hozott nekünk, és bizonyította, hogy még jo edző.

Az angolokat szemtelenül tolták végig, hazai EB-t kaptak, a dánok ellen meg is fújták nekik... megérdemelték a pofára esést.
A régóta lesajnált olasz foci pedig ismét megmutatta;)
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24184
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

mike írta: 2021.07.12. 07:40 Nem igazán tudtam az olasz csapatnak drukkolni, de megérdemelték az EB győzelmet.
Barella és Bastoni szemtelenül fiatalon lettek európa bajnokok;)
Mancinit is bírom, sok sikert hozott nekünk, és bizonyította, hogy még jo edző.

Az angolokat szemtelenül tolták végig, hazai EB-t kaptak, a dánok ellen meg is fújták nekik... megérdemelték a pofára esést.
A régóta lesajnált olasz foci pedig ismét megmutatta;)
Szegeny Bastonit sajnaltam, semmi szerepet pedig 100x jobb mint ilyen Acerbik, sot meg a kivenhet Chielliniktol is.

Barella sajnos elfogyott a vegere, de nem is csoda ilyen szezon utan.
Verratti es Jorginho vitte az Olasz KP-t, na meg tegnap Locatelli is megmutatta.

Egyebkent megerdemeltek az Olaszok, foleg Donna csodajanak koszonhetoen, de amikor Chiellinit latom Koronaval a fejen vonulni, hat nem eppen jo erzesek toltenek el...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára interfan 2021.07.12. 08:47-kor.
Avatar
Inter101
Hozzászólások: 2583
Csatlakozott: 2010.05.28. 22:26

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Inter101 »

Chiellinit nem igazán szeretem és akkor még enyhén fogalmaztam, de ezen a tornán megmutatta hogy miért ő azonban olasz csapat kapitánya! Hihetetlen rutinnal játszotta végig a meccseket és nagyon kellett ez a rutin ahhoz hogy nyerjenek!
Az első félidőben elveszthettek volna ha az angolok a gól után nem állnak be a kontra játékra! A másodikban jöttek a taktikai faultok ami azért elsőben elmaradtak. Így tudtak támadni szinte rizikó nélkül, az angolok meg nem csináltak semmit csak bekkeltek még döntetlennél is. Rá is fáztak!
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24184
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Argentinok Copa gyozelme kapcsan pedig ki kell emelni DePault, aki az Argentin KP legjobbja volt az egesz tornan, es roppant fontos szerepet jatszot abban hogy Argentina lett a vegso gyoztes.
Igy nem csak a Seria A legjobb KP mutatoit hozta a szezonban, hanem a Copa legjobb KP mutatoit is neki sikerult osszehoznia.

https://www.fcinter1908.it/calciomercat ... etroscena/

Nagyon jol jar vele az Atletico 35m-ert.
2019 telen minden kesz volt, Marotta elintezte, 25m-ert jott volna nyaron, de Conte mashogy dontott.

Nekunk ezeket a jatekosokat kell megfogni.
Lasd most Locatelli-DePaul, mert mint latjuk ilyenkor van meg esely, es ezen a vonalon nagyon jol haladtunk.
Lasd Bastoni, Barella, Hakimi, Martinez.

Oszinten remelem hogy 2022-re rendezodik a tulajdonos kerdes, es egy uj tulajdonosi korrel ujra mehetunk a DePaul, Locatelli, Barella, Bastoni, Martinez, Hakimi vonal jatekosaira.
Francesco
Hozzászólások: 1855
Csatlakozott: 2010.04.10. 11:18

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Francesco »

Southgate jó edző ezt bizonyította, de a góljuk után sok amatőr hibát vétett. Egyrészt ő sem gondolhatta komolyan, hogy 90 perc védekezés, nulla labdabirtoklás elég lesz az előny megtartásához. Ráadásul ez az olasz csapat már messze nem csak a védekezésről szól. Nagyon nehéz ismét felpörögni sok sok perc után. Ha nem a második hanem a hatvan valahanyadik percben szerzik a gólt akkor ez megjátszható, de így... Olyan volt, mintha minimum 2 góllal, de inkább 3-al mentek volna. A másik a végén a rutintalanok becserélése. Fiatalok, nem voltak játékban, sosem játszottak ekkora horderejű finálét stb. A végén remélem bocsánatot kért tőlük, mert ez olyan orosz rulett volt, ahol több töltény volt a tárban...
Avatar
matrix23
Hozzászólások: 560
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:27
Tartózkodási hely: Vác

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: matrix23 »

Főleg úgy nagy dolog ez az EB győzelem, hogy értékelhető csatár teljesítmény nélkül sikerült ez elérni. Sem Immobile (aki lehet hogy volt olasz gólkirály, de nekem még a mozgása sem hasonlít egy sportolóéra), sem Belotti nem tudott semmit hozzátenni a csapat játékához. Ha jól tudom Kean sérülés miatt maradt ki a keretből, de az olaszok szerintem még egy Caputo - Quagliarella párossal is jobban jártak volna.
Avatar
vaskalap
Hozzászólások: 3407
Csatlakozott: 2010.04.11. 16:20

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: vaskalap »

Szoboszlainak nincs egy értékelhető megoldása.
Avatar
Festa
Hozzászólások: 7210
Csatlakozott: 2010.04.16. 16:42

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Festa »

vaskalap írta: 2021.09.05. 19:42 Szoboszlainak nincs egy értékelhető megoldása.
Sajnos nem ő az egyetlen.Persze tőle többet vártunk.
DM22
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2019.07.15. 16:41

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: DM22 »

Azt nem értem, miért nem Bastoni játszik a puttony orrú chiellini helyett. Oké oké, elismerésem az öregnek de nem az ellenszenv miatt kérdezem. Katarban már gondolom nem ő fog játszani akkor most miért kell erőltetni?
Avatar
CsaSzi9294
Hozzászólások: 8163
Csatlakozott: 2019.07.15. 18:08

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: CsaSzi9294 »

Nézve az Olasz-Litvánt Keant és Castrovillit megnéztem volna Inter mezben, jól játszottak, valamint Bastoni is oda tette magát.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24184
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

CsaSzi9294 írta: 2021.09.08. 22:41 Nézve az Olasz-Litvánt Keant és Castrovillit megnéztem volna Inter mezben, jól játszottak, valamint Bastoni is oda tette magát.
Hat nem tudom...

Kean kapcsan nekem azert kerdeses ert e o valoban 35m eurot.
Meg ha mas lenne a tulajdonosi helyzetunk, es lett volna ra esely, nekem akkor is vannak ketsegeim.
PSG-nek 20m-s opcioja volt, megsem elt vele.

Castrovilli kapcsan meg foleg vannak ketsegeim.
Egyidos mint Barella, es 1 evvel fiatalabb mint Pellegrini, es e ket jatekoshoz kepest fenyevekkel van elmaradva.
Ha Olasz KP akkor egyertelmuen Locatelli, na o 35m-ert ajandek volt szerintem.
Jol kezdett a Fiorban, mar repkedtek is a 60 milliok, majd a tavalyi szezonja meglehetosen gyengere sikerult, nem veletlen nem kellett senkinek sem.
Persze fejlodhet meg, mert fiatal, de valahogy azert van benne egy ilyen Gag fele vonal.
Akkor mar ar/ertek aranyban ha padra keressunk, en Zaccanit hoztam volna 10m-ert.
Tombi1986
Hozzászólások: 1069
Csatlakozott: 2013.08.03. 12:07

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Tombi1986 »

CsaSzi9294 írta: 2021.09.08. 22:41 Nézve az Olasz-Litvánt Keant és Castrovillit megnéztem volna Inter mezben, jól játszottak, valamint Bastoni is oda tette magát.
Az ellenfél is nagyon gyenge volt. Nem véletlenül a B csapat lett a pályára felküldve.

Akit nyáron el kellene hozni az Dani Olmo, szerintem tökéletesen illene a rendszerbe, holland Klaassen sem rossz játékos.
Lesajnált dánoknál is bőven körül lehet nézni, brutális ahogy vezetik a csoportjukat.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24184
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Tombi1986 írta: 2021.09.09. 06:09
CsaSzi9294 írta: 2021.09.08. 22:41 Nézve az Olasz-Litvánt Keant és Castrovillit megnéztem volna Inter mezben, jól játszottak, valamint Bastoni is oda tette magát.
Az ellenfél is nagyon gyenge volt. Nem véletlenül a B csapat lett a pályára felküldve.

Akit nyáron el kellene hozni az Dani Olmo, szerintem tökéletesen illene a rendszerbe, holland Klaassen sem rossz játékos.
Lesajnált dánoknál is bőven körül lehet nézni, brutális ahogy vezetik a csoportjukat.
Olmo kapcsan azert varnek meg.
Viszont mar most 70-80 milliok repkednek.

Tulajdonosvaltas nelkul ilyen nevekre 1mp-re nincs eselyunk.
Avatar
Festa
Hozzászólások: 7210
Csatlakozott: 2010.04.16. 16:42

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Festa »

Amíg nincs erős háttér addig maradnak a free agentek meg a lejáró szerződéssel rendelkező játékosok.
Avatar
Süti
Hozzászólások: 3050
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:21
Tartózkodási hely: Győr/Interzóna

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Süti »

Festa írta: 2021.09.09. 13:10 Amíg nincs erős háttér addig maradnak a free agentek meg a lejáró szerződéssel rendelkező játékosok.
Lesz olyan?

Nem hinném, marad a lepattanó....
Avatar
Portiere32
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.05.13. 23:42
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Portiere32 »

Gondolom ez már a kapuzárási pánik a vén f.sznál :D
Avatar
brecsinho
Hozzászólások: 1434
Csatlakozott: 2010.07.15. 00:28
Tartózkodási hely: KINGS CITY

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: brecsinho »

Azt hiszem ma a calcio presztizsén sikerült egy nagyot lökni..csak kár,hogy lefelé :roll:

2vb egyhuzamban olaszok nélkül,otthon kikapni a macedónoktól,joao pedrotol várni a megmentést..nem láttam csak az utsó fél órát,de ez mi volt?? gondolom mancini már lemondott..
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24184
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

brecsinho írta: 2022.03.24. 22:52 Azt hiszem ma a calcio presztizsén sikerült egy nagyot lökni..csak kár,hogy lefelé :roll:

2vb egyhuzamban olaszok nélkül,otthon kikapni a macedónoktól,joao pedrotol várni a megmentést..nem láttam csak az utsó fél órát,de ez mi volt?? gondolom mancini már lemondott..
Hatalams szegyen es gyalazat ez az egesz Olasz futballra nezve.
Az EB volt a meglepetes, es a valosag meg valahol az azota tortentek.
Sajnos tovabbra is nagyon melyen van az Olasz futball, es fenyevekre mas orszagoktol.
Tombi1986
Hozzászólások: 1069
Csatlakozott: 2013.08.03. 12:07

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Tombi1986 »

Az EB szerencsés kiugró eredmény volt. Hozzáteszem mindig is az olaszoknak szurkoltam, de tegnap nem néztem a meccset.
Egyszerűen rém gyenge a válogatott.
Nincs csatár, ez a legnagyobb gond. Mindenki jön az Immobilivel - azt felejtik el megnézni, hogy egy szezonban mennyi 11-est rúg, illetve kiknek rúgja a góljait.
2006-os VB győztes csapatba még elmélet útján sem került volna be…
Arról nem beszélve, hogy kapus is benne volt a gólban. Kellett Párizs és a sok fizetés. Azóta nulla teljesítmény és hol véd hol nem.
Mancinek itt is bőven kijöttek a korlátai, de ez van, majd kitalálják, hogy mi lesz a jövőben.
Tény! EB győzelem ellenére bőven vannak gondok az olasz labdarúgásban.
Avatar
Baggio85
Hozzászólások: 2008
Csatlakozott: 2010.04.09. 16:40

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Baggio85 »

Ahogyan leírtátok előttem, én is inkább az EB-n lepődtem meg az olaszoktól, nem pedig azon, amit előtte meg utána mutattak.
Az olasz válogatott sajnos hűen mutatja be az olasz bajnokság helyzetét és színvonalát is.
Felesleges 1-2 embert elővenni, mert kb. azokat válogatta be Mancini, akiket tudott, egyszerűen nincs több az olasz futballban jelenleg. De ettől függetlenül pár helyen szerintem tévedett (én pl. tuti, hogy a Sassuolo csatársorával kezdek).
Ami számunkra még érdekes lehet az Barella helyzete. Szerintem totál ki van égve a pali mentálisan. Fut annyit mint a nyúl, de nekem már az Inter-ben is az jön le róla, hogy totál haszontalan jelenleg, bármennyire is fura ilyet leírni vele kapcsolatban. Legjobban a két liverpooli meccs mutatja ezt, ahol egyáltalán nem látszódott meg a hiánya. Ennél nyilvánvalóan sokkal többet tud, de valahogy sem védekezésben, sem támadásban nem tesz hozzá (semmit). Ez a Jorginho-Veratta-Barella hármas jól hangzik, csak valóságban az történik, hogy passzolnak 5781et egy meccsen, de kapura olyan veszélytelen mind, hogy kb. félre is állhat az ellenfél védelme, ha náluk a labda, mert kapura még csak eszükbe sem jut lőni. Barella-nál ez annyiból más, hogy azért nála tudjuk, hogy ez benne van (volt korábban), de ebből jelenleg semmi nem látszódik. Sokan hasonlítják az Inter házatáján Deki-hez, de jelenleg szerintem nagyon messze van tőle, bár az tény, hogy a potenciál benne van.
Neki nagy szüksége lenne már egy jó hosszú nyári pihenésre.
gianluca
Hozzászólások: 461
Csatlakozott: 2012.01.05. 13:52

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: gianluca »

interfan írta: 2022.03.25. 05:53
brecsinho írta: 2022.03.24. 22:52 Azt hiszem ma a calcio presztizsén sikerült egy nagyot lökni..csak kár,hogy lefelé :roll:

2vb egyhuzamban olaszok nélkül,otthon kikapni a macedónoktól,joao pedrotol várni a megmentést..nem láttam csak az utsó fél órát,de ez mi volt?? gondolom mancini már lemondott..
Hatalams szegyen es gyalazat ez az egesz Olasz futballra nezve.
Az EB volt a meglepetes, es a valosag meg valahol az azota tortentek.
Sajnos tovabbra is nagyon melyen van az Olasz futball, es fenyevekre mas orszagoktol.
Én ezzel nagyon nem értek egyet. Sem az EB-re vonatkozó megállapítással, sem pedig azzal, hogy fényévekre lenne az olasz válogatott más országoktól.
Az tény, hogy iszonyatosan sokkoló, hogy az azzurri nem jutott ki a vb-re, pláne, hogy zsinórban másodszor, és ezúttal Macedónia ellen. Ez utóbbi nem magyarázható, nem elfogadható.
Viszont azt is figyelmbe kellene venni, hogy milyen körülmények között történt. Az olasz válogatott ebben a sorozatban a csoportban 2 ponttal végzett a svájciak mögött, úgy hogy 4 döntetlent játszott:
- Olaszország-Bulgária 1-1 (labdabirtoklás, 71%-29%, kapura lövés: 27-4, kaput eltaláló lövés: 8-2)
- Svájc-Olaszország 0-0 (47%-53%, 8-11, 2-7)
- Olaszország-Svájc 1-1 (60%-40%, 11-10, 4-2)
- Észak-Írország-Olaszország 0-0 (32%-68%, 4-13, 1-7)
Ehhez a pótselejtező:
- Olaszország-Észak-Macedónia 0-1 (64%-36%, 32-4, 5-2)
Gyakorlatilag végig dominálták a meccseket, és különösen a két balkáni bagázs esetében isteni csoda, hogy nem találtak be. Ehhez még hozzávehetjük, hogy az első svájci meccsen Jorginho büntetőt rontott. Tudom, nincsen ha, de ha pl. az a tizi beakad, akkor most tükörsima továbbjutásról beszélünk.

A 2018-as vb selejtezőben sem nagyon fogta Fortuna a digók kezét, mivel a spanyolok mögött lettek csoportmásodikok és a pótselejtezőben megkapták a lehető legnehezebb ellenfelet, a svédeket. A két meccsen, gyakorlatilag feltörte a svédek hátát a háló és az egyetlen épkézláb helyzetükből betaláltak az első meccsen, egyébként végig bekkeltek.

Ezzel szemben a jelentősebb csapatok közül az elmúlt 3 évben az olaszok verték a hollandokat (i), belgákat 2x,angolokat, spanyolokat (tizikkel). Egyedül a spanyoloktól kaptak ki a Nemzetek Ligája döntőben. Meg úgy nem mellékesen veretlenül nyertek egy EB-t.
Szerintem ez sok mindent mutat, csak azt nem, hogy akkora szakadék lenne az olaszok meg a világ élvonala között.

Ami tényleg gáz az a helyzetkihasználás és a betömörülő csapatok védelmének feltörése. Az tisztán látszik, hogy csatárgondok vannak, de ez kb. Vieri visszavonulása óta így van (bocs én Inzaghit nem tartom jó csatárnak).
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24184
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Baggio85 írta: 2022.03.25. 08:44 Ahogyan leírtátok előttem, én is inkább az EB-n lepődtem meg az olaszoktól, nem pedig azon, amit előtte meg utána mutattak.
Az olasz válogatott sajnos hűen mutatja be az olasz bajnokság helyzetét és színvonalát is.
Felesleges 1-2 embert elővenni, mert kb. azokat válogatta be Mancini, akiket tudott, egyszerűen nincs több az olasz futballban jelenleg. De ettől függetlenül pár helyen szerintem tévedett (én pl. tuti, hogy a Sassuolo csatársorával kezdek).
Ami számunkra még érdekes lehet az Barella helyzete. Szerintem totál ki van égve a pali mentálisan. Fut annyit mint a nyúl, de nekem már az Inter-ben is az jön le róla, hogy totál haszontalan jelenleg, bármennyire is fura ilyet leírni vele kapcsolatban. Legjobban a két liverpooli meccs mutatja ezt, ahol egyáltalán nem látszódott meg a hiánya. Ennél nyilvánvalóan sokkal többet tud, de valahogy sem védekezésben, sem támadásban nem tesz hozzá (semmit). Ez a Jorginho-Veratta-Barella hármas jól hangzik, csak valóságban az történik, hogy passzolnak 5781et egy meccsen, de kapura olyan veszélytelen mind, hogy kb. félre is állhat az ellenfél védelme, ha náluk a labda, mert kapura még csak eszükbe sem jut lőni. Barella-nál ez annyiból más, hogy azért nála tudjuk, hogy ez benne van (volt korábban), de ebből jelenleg semmi nem látszódik. Sokan hasonlítják az Inter házatáján Deki-hez, de jelenleg szerintem nagyon messze van tőle, bár az tény, hogy a potenciál benne van.
Neki nagy szüksége lenne már egy jó hosszú nyári pihenésre.
Azert ameddig Florenzi-Emerson paros van a szeleken is, addig azert nehez komoly Olasz futballt varni.
Tamadok meg nullak eleve...

KP rendben van, es persze Barellanak is vannak gyengebb perioudusai, de jelenleg is Locatelli es Tonali mellett a legjobb Olasz KP a Seria A-ban.

Mancinit meg hagyjuk...
Mondjuk Cannavaro mint utod erdekes lehet.
Avatar
Baggio85
Hozzászólások: 2008
Csatlakozott: 2010.04.09. 16:40

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Baggio85 »

https://www.gazzetta.it/Calcio/Nazional ... 1615.shtml

Azt jól értem, hogy kedden lesz egy török-olasz válogatott meccs??? :shock: :eh:
P-Inter
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2019.07.15. 23:13

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: P-Inter »

Baggio85 írta: 2022.03.25. 13:56 https://www.gazzetta.it/Calcio/Nazional ... 1615.shtml

Azt jól értem, hogy kedden lesz egy török-olasz válogatott meccs??? :shock: :eh:
Jól bizony. Meglepő.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24184
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Nagyon nem szeretem Capellot, de azert nem kis igazsagokat mondott, csak par reszlet:

"Fabio Capello, aki úgy gondolja, nem a Pep Guardiola révén kifejlesztett spanyol modellt, hanem a Jürgen Klopp és Thomas Tuchel által képviselt német vonalat kellene követnie a válogatottnak."

"Szerintem Jürgen Klopp játékstílusát kellene követnünk."

"Nincs elég fiatal olasz játékos, de az utánpótlás fundamentuma sem megfelelő. Mi a hazaadás nemzete vagyunk.”

Capello szerint felvet néhány kérdést, hogy Victor Osimhen, Romelu Lukaku és Tammy Abraham csak átlagos csatárnak számított külföldön, ám Olaszországban kimagaslik (illetve kimagaslott).

https://m.nemzetisport.hu/foci-vb-2022/ ... lo-2883599
P-Inter
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2019.07.15. 23:13

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: P-Inter »

interfan írta: 2022.03.25. 17:29 Nagyon nem szeretem Capellot, de azert nem kis igazsagokat mondott, csak par reszlet:

"Fabio Capello, aki úgy gondolja, nem a Pep Guardiola révén kifejlesztett spanyol modellt, hanem a Jürgen Klopp és Thomas Tuchel által képviselt német vonalat kellene követnie a válogatottnak."

"Szerintem Jürgen Klopp játékstílusát kellene követnünk."

"Nincs elég fiatal olasz játékos, de az utánpótlás fundamentuma sem megfelelő. Mi a hazaadás nemzete vagyunk.”

Capello szerint felvet néhány kérdést, hogy Victor Osimhen, Romelu Lukaku és Tammy Abraham csak átlagos csatárnak számított külföldön, ám Olaszországban kimagaslik (illetve kimagaslott).

https://m.nemzetisport.hu/foci-vb-2022/ ... lo-2883599
Egy ilyen kellemetlen kizúgás után érthetőek a keserű hangok. Már csak azt várom, (bár, gyanús, hogy már valaki kinyögte), nekünk, olasz nemzetnek, az észak-macedónok elleni vereség kell hogy egy új kezdet első lépcsőfoka legyen. Az ezt követő út rögös lesz, de blabla.
Bár csak sejtem, hogy Lukaku, Abraham, Osimhen triót miért hozta fel, azt már nem igazán, hogy ezzel mi a célja, mit akar elérni? Szerintem fölösleges volt.
cuchu11
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2014.07.30. 18:35
Tartózkodási hely: Győr

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: cuchu11 »

interfan írta: 2022.03.25. 17:29 Capello:
"Mi a hazaadás nemzete vagyunk.”
És tényleg! Ez odavert...
Avatar
CsaSzi9294
Hozzászólások: 8163
Csatlakozott: 2019.07.15. 18:08

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: CsaSzi9294 »

Dumfries gólt lőtt Belgiumnak, a Nemzetek Ligájában, 1-4-re győztek is.
Avatar
CsaSzi9294
Hozzászólások: 8163
Csatlakozott: 2019.07.15. 18:08

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: CsaSzi9294 »

Ügyes ez a Gnonto gyerek. 18 éves, elég jól mozog, tehetséges srác.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24184
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

CsaSzi9294 írta: 2022.06.04. 22:25 Ügyes ez a Gnonto gyerek. 18 éves, elég jól mozog, tehetséges srác.
Kar hogy mar nem a mi tulajdonunk...
Avatar
CsaSzi9294
Hozzászólások: 8163
Csatlakozott: 2019.07.15. 18:08

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: CsaSzi9294 »

interfan írta: 2022.06.05. 06:20
CsaSzi9294 írta: 2022.06.04. 22:25 Ügyes ez a Gnonto gyerek. 18 éves, elég jól mozog, tehetséges srác.
Kar hogy mar nem a mi tulajdonunk...
Igen. De hát ez nem is olyan meglepő sajnos. Majd ha 32 lesz… :roll:
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24184
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

A FIFA az Oroszorszagi VB-hez hasonloan, most is osszesen 209m dollar kompenzaciot osszt szet az osszes resztvevo klubcsapat jatekosai utan.

1 jatekos naponta = 10 ezer dollar.
November 14-tol fizeti ezt a FIFA, egeszen addig amig az adott jatekosnak befejezodik a VB.

Tolunk sajnos, vagy sem, de nem utazik sok jatekos a VB-re:

Onana, DeVrij, Dumfries, Brozovic, Correa, Martinez, Lukaku.
+ kerdeses Gosens.
cuchu11
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2014.07.30. 18:35
Tartózkodási hely: Győr

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: cuchu11 »

interfan írta: 2022.10.12. 07:46 A FIFA az Oroszorszagi VB-hez hasonloan, most is osszesen 209m dollar kompenzaciot osszt szet az osszes resztvevo klubcsapat jatekosai utan.

1 jatekos naponta = 10 ezer dollar.
November 14-tol fizeti ezt a FIFA, egeszen addig amig az adott jatekosnak befejezodik a VB.

Tolunk sajnos, vagy sem, de nem utazik sok jatekos a VB-re:

Onana, DeVrij, Dumfries, Brozovic, Correa, Martinez, Lukaku.
+ kerdeses Gosens.
A gyógykezelés költsége talán kijön belőle. ;)
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24184
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

cuchu11 írta: 2022.10.12. 09:22
interfan írta: 2022.10.12. 07:46 A FIFA az Oroszorszagi VB-hez hasonloan, most is osszesen 209m dollar kompenzaciot osszt szet az osszes resztvevo klubcsapat jatekosai utan.

1 jatekos naponta = 10 ezer dollar.
November 14-tol fizeti ezt a FIFA, egeszen addig amig az adott jatekosnak befejezodik a VB.

Tolunk sajnos, vagy sem, de nem utazik sok jatekos a VB-re:

Onana, DeVrij, Dumfries, Brozovic, Correa, Martinez, Lukaku.
+ kerdeses Gosens.
A gyógykezelés költsége talán kijön belőle. ;)
1m euro is 1m euro. :D
cuchu11
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2014.07.30. 18:35
Tartózkodási hely: Győr

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: cuchu11 »

interfan írta: 2022.10.12. 09:28
cuchu11 írta: 2022.10.12. 09:22
interfan írta: 2022.10.12. 07:46 A FIFA az Oroszorszagi VB-hez hasonloan, most is osszesen 209m dollar kompenzaciot osszt szet az osszes resztvevo klubcsapat jatekosai utan.

1 jatekos naponta = 10 ezer dollar.
November 14-tol fizeti ezt a FIFA, egeszen addig amig az adott jatekosnak befejezodik a VB.

Tolunk sajnos, vagy sem, de nem utazik sok jatekos a VB-re:

Onana, DeVrij, Dumfries, Brozovic, Correa, Martinez, Lukaku.
+ kerdeses Gosens.
A gyógykezelés költsége talán kijön belőle. ;)
1m euro is 1m euro. :D
Persze. Priviben küldöm a számlaszámom. :lol:
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24184
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

cuchu11 írta: 2022.10.12. 10:23
interfan írta: 2022.10.12. 09:28
cuchu11 írta: 2022.10.12. 09:22

A gyógykezelés költsége talán kijön belőle. ;)
1m euro is 1m euro. :D
Persze. Priviben küldöm a számlaszámom. :lol:
Megbeszelve. :)
Avatar
CsaSzi9294
Hozzászólások: 8163
Csatlakozott: 2019.07.15. 18:08

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: CsaSzi9294 »

Hát srácok, ez a Qatar-Ecuador meccs egy fos. Az elvett “les” gól már a 3. percben botrányos.
Ha ezen a meccsen 60 ezren vannak, akkor én vagyok a pápa. Jó az 30 ezernek is. Aki miatt most itt van a torna az elmehet a p*csába. Abszolút nincs VB hangulatom. :roll:
Pozitívum, hogy ennél már csak jobb meccsek lehetnek.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24184
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

CsaSzi9294 írta: 2022.11.20. 18:40 Hát srácok, ez a Qatar-Ecuador meccs egy fos. Az elvett “les” gól már a 3. percben botrányos.
Ha ezen a meccsen 60 ezren vannak, akkor én vagyok a pápa. Jó az 30 ezernek is. Aki miatt most itt van a torna az elmehet a p*csába. Abszolút nincs VB hangulatom. :roll:
Pozitívum, hogy ennél már csak jobb meccsek lehetnek.
Meg mindig 10000X jobb, mint 2002-ben, amikor undorito modon es vilag szanalma modon Del Koreat nyilvanos biroi csalassal a VB elodontoig vittek.

VB leggyengebb valogatottja jatszik, az egyik leggyengebbel, ilyen meccsek is kellenek a VB-hez.
Most hogy majd emelt letszam lesz, meg tobb ilyen jon a kovetkezo 4-8-12 evben sajnos...

De legalabb van ismeros arc, Caicedo.
Ja bocsi, o nem a mi Inzaghi keres Caicedonk. :D :D
Szerintem o azota is probalja magat utolerni valahol. :D
Avatar
Stankov
Hozzászólások: 3268
Csatlakozott: 2010.04.13. 13:03

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: Stankov »

Nem tudom miért vannak úgy kiakadva?
Aki ismeri a les szabályt annak már elsőre is gyanús volt. Helyes döntés született.
Amúgy tényleg egy fos volt a meccs
Avatar
vaskalap
Hozzászólások: 3407
Csatlakozott: 2010.04.11. 16:20

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: vaskalap »

Ez a VB egy vicc eddig.Olyan a hangulat,mint egy barátságos meccsen.Félház,nincs sör.A FIFA meg jól megtömte a zsebét.Én ha játékos lennék tuti bojkottáltam volna a részvételt.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24184
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

vaskalap írta: 2022.11.21. 19:31 Ez a VB egy vicc eddig.Olyan a hangulat,mint egy barátságos meccsen.Félház,nincs sör.A FIFA meg jól megtömte a zsebét.Én ha játékos lennék tuti bojkottáltam volna a részvételt.
Sehol nem az 1.csoportmeccseken lesz a legnagyobb hangulat.
Eleg visszanezni az elmult VB-ket.
Egyebkent a VB szinvonala ettol csak rosszabb lesz 4 ev mulva, mivel jon a 48 csapatos VB, meg tobb 0 szinvonalu Azsiai valogatottal...


Ez a Holland-Szenegal mar nem volt rossz meccs, ahogy jonnek a nagyobb meccsek, nagyobb tettel egyre jobbak lesznek a meccsek is.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24184
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: Aktuális világverseny (VB, EB, Selejtezők, Olimpia stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Azert mennyire latszik, hogy a vilagon minden edzonek megvannak a maga hulyesegei.
Egy Papu Gomez lassan 35 evesen, a Sevillai csufos es fajdalmas bukas es teljesitmeny utan, egy Argentin valogatott kezdojeben lehet.
Nem semmi.

Remeljuk Martinez megmutatja ami benne van, es ez az o VB-je lesz.
Jo latni Samuelt Scaloni mellett mint segito.


Hianyoltuk a "hangulatot", hat ami ezen az Argentin-Szaudi meccsen van hangulatban az brutalis, elkepeszto mennyien vannak es milyen hangulat van.
Brutalis, majdnem 80 ezer ember.
Válasz küldése