A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Minden ami a csapattal kapcsolatos

Moderátorok: Interiscoming, internaZIOnaLe

Avatar
interfan
Hozzászólások: 24183
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Csak hogy az Atalanta utan, ujabb peldat lassuk mennyire semmibol tortenhet egy eladas...

A Milan kapcsan meg csak pletykat sem lehetett hallani targyalasrol.
Most meg a Reuters, BBC, Sole24, Bloomberg, Sky, Skynews, Forbes is kb tenykent kozli, a Milan lesz az 1. Arab tulajdonu csapat es megvan a megallapodas.

1,1 milliardert a Bahreini Investcorp oriasi ceg megvette a Milant.

A "penzeso" megerkezik Milano piros fekete reszere...
Avatar
CsaSzi9294
Hozzászólások: 8163
Csatlakozott: 2019.07.15. 18:08

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: CsaSzi9294 »

interfan írta: 2022.04.15. 16:29 Csak hogy az Atalanta utan, ujabb peldat lassuk mennyire semmibol tortenhet egy eladas...

A Milan kapcsan meg csak pletykat sem lehetett hallani targyalasrol.
Most meg a Reuters, BBC, Sole24, Bloomberg, Sky, Skynews, Forbes is kb tenykent kozli, a Milan lesz az 1. Arab tulajdonu csapat es megvan a megallapodas.

1,1 milliardert a Bahreini Investcorp oriasi ceg megvette a Milant.

A "penzeso" megerkezik Milano piros fekete reszere...
Nem örülök neki. Nem igazán bízom az ilyesfajta csodában nálunk, de hátha.. Amíg élünk, remélünk…
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24183
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

CsaSzi9294 írta: 2022.04.15. 16:35
interfan írta: 2022.04.15. 16:29 Csak hogy az Atalanta utan, ujabb peldat lassuk mennyire semmibol tortenhet egy eladas...

A Milan kapcsan meg csak pletykat sem lehetett hallani targyalasrol.
Most meg a Reuters, BBC, Sole24, Bloomberg, Sky, Skynews, Forbes is kb tenykent kozli, a Milan lesz az 1. Arab tulajdonu csapat es megvan a megallapodas.

1,1 milliardert a Bahreini Investcorp oriasi ceg megvette a Milant.

A "penzeso" megerkezik Milano piros fekete reszere...
Nem örülök neki. Nem igazán bízom az ilyesfajta csodában nálunk, de hátha.. Amíg élünk, remélünk…
Szerintem pont ez, es az Atalanta esete mutatja azt, hogy mennyire a semmibol tortenhet meg egy eladas.
Nem csak hogy hirek sem erkeztek a targyalasrol, meg csak az erdeklodrol sem lehetett semmit, de semmit hallani.
Erre a semmibol 1-2 nap alatt bejelentes...
Avatar
lucky0
Hozzászólások: 1343
Csatlakozott: 2010.05.23. 20:47
Tartózkodási hely: Mohács

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: lucky0 »

CsaSzi9294 írta: 2022.04.15. 16:35
interfan írta: 2022.04.15. 16:29 Csak hogy az Atalanta utan, ujabb peldat lassuk mennyire semmibol tortenhet egy eladas...

A Milan kapcsan meg csak pletykat sem lehetett hallani targyalasrol.
Most meg a Reuters, BBC, Sole24, Bloomberg, Sky, Skynews, Forbes is kb tenykent kozli, a Milan lesz az 1. Arab tulajdonu csapat es megvan a megallapodas.

1,1 milliardert a Bahreini Investcorp oriasi ceg megvette a Milant.

A "penzeso" megerkezik Milano piros fekete reszere...
Nem örülök neki. Nem igazán bízom az ilyesfajta csodában nálunk, de hátha.. Amíg élünk, remélünk…
Komolyan mondom én ezt nem is értem! Nem igaz hogy nekünk nem sikerül vevőt találni!? Úgy hogy ráadasul ők rendben voltak eddig is anyagilag! Kivagyok...
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24183
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

lucky0 írta: 2022.04.15. 16:39
CsaSzi9294 írta: 2022.04.15. 16:35
interfan írta: 2022.04.15. 16:29 Csak hogy az Atalanta utan, ujabb peldat lassuk mennyire semmibol tortenhet egy eladas...

A Milan kapcsan meg csak pletykat sem lehetett hallani targyalasrol.
Most meg a Reuters, BBC, Sole24, Bloomberg, Sky, Skynews, Forbes is kb tenykent kozli, a Milan lesz az 1. Arab tulajdonu csapat es megvan a megallapodas.

1,1 milliardert a Bahreini Investcorp oriasi ceg megvette a Milant.

A "penzeso" megerkezik Milano piros fekete reszere...
Nem örülök neki. Nem igazán bízom az ilyesfajta csodában nálunk, de hátha.. Amíg élünk, remélünk…
Komolyan mondom én ezt nem is értem! Nem igaz hogy nekünk nem sikerül vevőt találni!? Úgy hogy ráadasul ők rendben voltak eddig is anyagilag! Kivagyok...
Nalunk is ez lesz.
Egyik nap lejon majd 1 hir, majd az osszes nagyobb ujsag megerositi, es 1-2 napon belul bejelentes.
Igy volt az Atalantanal, most jo esellyel igy lesz a Milannal.
Es szerintem ez lesz majd valamikor, az adott napon nalunk is.

Egyebkent a hatter ugyben nagyon komoly kulonbseg van a Milan/Atalanta vs Inter kozott.
Eg es fold a penzugyi, es a mukodesi helyzet.
Avatar
mike
Hozzászólások: 8201
Csatlakozott: 2010.04.20. 22:44
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: mike »

interfan írta: 2022.04.15. 16:29 1,1 milliardert a Bahreini Investcorp oriasi ceg megvette a Milant.

A "penzeso" megerkezik Milano piros fekete reszere...
Hat ez remek, de ha ez igaz is, az hátha megnyitja az utat előttünk is.
Bár az arab pénzzel elég nehéz versenyezni.
Avatar
CsaSzi9294
Hozzászólások: 8163
Csatlakozott: 2019.07.15. 18:08

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: CsaSzi9294 »

mike írta: 2022.04.15. 17:02
interfan írta: 2022.04.15. 16:29 1,1 milliardert a Bahreini Investcorp oriasi ceg megvette a Milant.

A "penzeso" megerkezik Milano piros fekete reszere...
Hat ez remek, de ha ez igaz is, az hátha megnyitja az utat előttünk is.
Bár az arab pénzzel elég nehéz versenyezni.
Mondjuk egy másik arabnak lehetne. :)
Francesco
Hozzászólások: 1855
Csatlakozott: 2010.04.10. 11:18

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Francesco »

Ez nekem azt mondatja, hogy mi is arab kézbe kerülünk. Értem én, hogy senki nem írja, de nálunk legalább pletyka volt róla, ott meg semmi. Marha jólértesültek az újságírók...vicc.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24183
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Francesco írta: 2022.04.15. 18:09 Ez nekem azt mondatja, hogy mi is arab kézbe kerülünk. Értem én, hogy senki nem írja, de nálunk legalább pletyka volt róla, ott meg semmi. Marha jólértesültek az újságírók...vicc.
Errol beszeltem en is.

Sem az Atalantanal, sem a Milannal nem irtak meg csak erdeklodest sem, nem hogy targyalast, foleg nem atvilagitast.

Szo szerint a semmibbol derult ki, es senki nem tudott rola semmit.
Ilyen targyalasoknak nem kell kiszivarognia, es mint latjuk, manapsag is vegig tud ugy menni egy eladas, hogy szo szerint nem szivarog ki semmi.
Csak mar a hivatalos bejelentes elott 1-2 nappal.
Avatar
CsaSzi9294
Hozzászólások: 8163
Csatlakozott: 2019.07.15. 18:08

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: CsaSzi9294 »

Amúgy simán el tudom képzelni, hogy HA eddig nem lett volna komolyabban képbe valami arab pénzeszsák, majd ezután lesz.
Mekkora lehetőség lenne egy Inter, Milán két városi rivális csapatnak az elitbe való vissza hozatala és ezáltal két arab versengése a bajnoki címért, BL-ért?
Én látok benne rációt.
Avatar
Inter101
Hozzászólások: 2583
Csatlakozott: 2010.05.28. 22:26

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Inter101 »

Nekem fura lenne ha van egy vásárló aki tudja hogy eladó az Inter de ő mégis valamiért a Milan t választja!
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

CsaSzi9294 írta: 2022.04.17. 23:18 Amúgy simán el tudom képzelni, hogy HA eddig nem lett volna komolyabban képbe valami arab pénzeszsák, majd ezután lesz.
Mekkora lehetőség lenne egy Inter, Milán két városi rivális csapatnak az elitbe való vissza hozatala és ezáltal két arab versengése a bajnoki címért, BL-ért?
Én látok benne rációt.
Nem tudom miért vágytok annyira arab tulajdonosra. Persze tudom a pénz de valahogy engem a hideg kiráz tőlük...teljesen más kultúra és számomra nem a szimpatikusabb fajtából.
Ráadásul eddig klasszikusan tradicionális nagy múltú klubot nem vettek még. PSG, City sem az...Newcastlet meg felesleges is említenem.
Nem vagyok hülye, természetesen én is örülnék ha nem kölcsön + opciókkal kellene szarozni de én simán adnám ha lenne egy új tulaj aki ha nem is arab módon de tudna költeni igazolásokra és okosan építkeznénk. Nem feltétlen tetszene ha minden jöttment itt akarna játszani mert tudná itt nem számít a pénz és egyébként telibe szarná a klubot csak az évi 15-20 milliós fizu érdekelné...

Az tény új tulaj kell. Ez nem kérdés. Ha arab lesz akkor megszokom de nem vágyom rájuk. ;)
Avatar
CsaSzi9294
Hozzászólások: 8163
Csatlakozott: 2019.07.15. 18:08

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: CsaSzi9294 »

Cupi írta: 2022.04.18. 19:50
CsaSzi9294 írta: 2022.04.17. 23:18 Amúgy simán el tudom képzelni, hogy HA eddig nem lett volna komolyabban képbe valami arab pénzeszsák, majd ezután lesz.
Mekkora lehetőség lenne egy Inter, Milán két városi rivális csapatnak az elitbe való vissza hozatala és ezáltal két arab versengése a bajnoki címért, BL-ért?
Én látok benne rációt.
Nem tudom miért vágytok annyira arab tulajdonosra. Persze tudom a pénz de valahogy engem a hideg kiráz tőlük...teljesen más kultúra és számomra nem a szimpatikusabb fajtából.
Ráadásul eddig klasszikusan tradicionális nagy múltú klubot nem vettek még. PSG, City sem az...Newcastlet meg felesleges is említenem.
Nem vagyok hülye, természetesen én is örülnék ha nem kölcsön + opciókkal kellene szarozni de én simán adnám ha lenne egy új tulaj aki ha nem is arab módon de tudna költeni igazolásokra és okosan építkeznénk. Nem feltétlen tetszene ha minden jöttment itt akarna játszani mert tudná itt nem számít a pénz és egyébként telibe szarná a klubot csak az évi 15-20 milliós fizu érdekelné...

Az tény új tulaj kell. Ez nem kérdés. Ha arab lesz akkor megszokom de nem vágyom rájuk. ;)
Mivel itt van Marotta, én nem félnék a túlárazott sztárocskáktól. Én sem szeretnék City, PSG szintet, egyszerűen ahogy írod, jó lenne már végre úgy igazolni, hogy van mondjuk 3 lyukas poszt, akkor akit kinézünk oda megvesszük és nem eladjuk a serdülő B-s játékosainkat is és kölcsön+opcióért kuncsorgunk. Plusz meg tudnánk tartani a legjobbjainkat.
Számomra ennyit jelentene egy arab. Kihozna minket a szarból.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24183
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Egyebkent ha mar szobakerult az eladasi datum, es a "miert nem jelentik be most".
A Milannal is celdatum a szezon vege a Bahreni hatalomatvetel bejelentesehez.

Ha mar Bahreiniek.
Nem akarnak az elso hirek szerint hitelbol epitett stadiont, es nem akarnak 30 evig torleszteni a kivitelezonek, ahogy az Elliott-Oaktree/Zhang csalad megallapodasban szerepelt.
Tehat ha valoban megveszik a Milant, akkor egybol kifizetnek a sajat, es kizarolagos stadion epitesi koltseget, ezaltal borulna a jelenlegi kozos stadion terv.
DM22
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2019.07.15. 16:41

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: DM22 »

interfan írta: 2022.04.19. 15:35 Egyebkent ha mar szobakerult az eladasi datum, es a "miert nem jelentik be most".
A Milannal is celdatum a szezon vege a Bahreni hatalomatvetel bejelentesehez.

Ha mar Bahreiniek.
Nem akarnak az elso hirek szerint hitelbol epitett stadiont, es nem akarnak 30 evig torleszteni a kivitelezonek, ahogy az Elliott-Oaktree/Zhang csalad megallapodasban szerepelt.
Tehat ha valoban megveszik a Milant, akkor egybol kifizetnek a sajat, es kizarolagos stadion epitesi koltseget, ezaltal borulna a jelenlegi kozos stadion terv.
Na szóval ennek azért nem szabad hitelt adni, mivel nemrég még fixen leírtad " a Milan nem eladó " . Másfelől az ffp "eltörlése" nem azt jelenti, hogy senkire nem vonatkoznak a pénzügyi szankciók. Ugyanúgy nem lehet veszteséges egy klub, tehát hiába költ 300 milliót a Milan akár 1 mercato alatt, sikeresnek kell lenniük minden szempontból, hogy visszatermeljék a pénzt. Csupán annyi előnyük van hogy több éves periódusokat néznek új tulajnál, így kitudják tolni azt az időszakot amikor invesztálhatnak a klubba , szankciók nélkül.
A Newcastlenek is időbe fog telni mire odaér ahova szeretnének - amennyiben ott is szétaraboznak mindent - és mindezt annak ellenére , hogy 10x akkora bevételek vannak mint Olaszországban.
Na most egy stadion projekt olyan 400 millió euró körül mozog, ami ugyanúgy egy klub kasszáját terheli. Tehát nem hitelben fizetnek éves bontásban mondjuk 20 millió eurót ami nettó ennyivel terheli a klubkasszát , hanem a te elméleted szerint , mondjuk 5 év múlva felhúzzák cirka 400 ért a stadiont - és éves 80 millával terheli még ez a büdzsét náluk vagy mi? Most csak bedobtam reálisnak nevezhető számokat ... meg nem is értek hozzá annyira, de ez a stadion projekt duma is olyan, hogy fingja nem volt egyik olasz újságírónak sem arról hogy eladhatják a Milant , ahogy bejelentették 2 napra rá már tudni vélték kiket vesznek a 300 millás keretből.. Ennyit a lapokról.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24183
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

DM22 írta: 2022.04.19. 16:02
interfan írta: 2022.04.19. 15:35 Egyebkent ha mar szobakerult az eladasi datum, es a "miert nem jelentik be most".
A Milannal is celdatum a szezon vege a Bahreni hatalomatvetel bejelentesehez.

Ha mar Bahreiniek.
Nem akarnak az elso hirek szerint hitelbol epitett stadiont, es nem akarnak 30 evig torleszteni a kivitelezonek, ahogy az Elliott-Oaktree/Zhang csalad megallapodasban szerepelt.
Tehat ha valoban megveszik a Milant, akkor egybol kifizetnek a sajat, es kizarolagos stadion epitesi koltseget, ezaltal borulna a jelenlegi kozos stadion terv.
Na szóval ennek azért nem szabad hitelt adni, mivel nemrég még fixen leírtad " a Milan nem eladó " . Másfelől az ffp "eltörlése" nem azt jelenti, hogy senkire nem vonatkoznak a pénzügyi szankciók. Ugyanúgy nem lehet veszteséges egy klub, tehát hiába költ 300 milliót a Milan akár 1 mercato alatt, sikeresnek kell lenniük minden szempontból, hogy visszatermeljék a pénzt. Csupán annyi előnyük van hogy több éves periódusokat néznek új tulajnál, így kitudják tolni azt az időszakot amikor invesztálhatnak a klubba , szankciók nélkül.
A Newcastlenek is időbe fog telni mire odaér ahova szeretnének - amennyiben ott is szétaraboznak mindent - és mindezt annak ellenére , hogy 10x akkora bevételek vannak mint Olaszországban.
Na most egy stadion projekt olyan 400 millió euró körül mozog, ami ugyanúgy egy klub kasszáját terheli. Tehát nem hitelben fizetnek éves bontásban mondjuk 20 millió eurót ami nettó ennyivel terheli a klubkasszát , hanem a te elméleted szerint , mondjuk 5 év múlva felhúzzák cirka 400 ért a stadiont - és éves 80 millával terheli még ez a büdzsét náluk vagy mi? Most csak bedobtam reálisnak nevezhető számokat ... meg nem is értek hozzá annyira, de ez a stadion projekt duma is olyan, hogy fingja nem volt egyik olasz újságírónak sem arról hogy eladhatják a Milant , ahogy bejelentették 2 napra rá már tudni vélték kiket vesznek a 300 millás keretből.. Ennyit a lapokról.

Az hogy mi elado es mi nem, az megint egy kulon fogalom.
Lukaku se volt elado, megis letettek erte 110m-t es eladtuk.
Egy maganembernek sem elado a kertvarosi haza ami er pl 100m-t.
De ha jon valaki, es azt mondja adok erte 200m-t, maris elkelt.

Minek adunk "hitelt" es minek nem, azt mindenki eldontheti maga.

Milan vs Inter ugyben 1 kulonbseg van igazan.

Milan = 0 euro banki hitel

Inter = 800 millio euro banki hitel

Azt pedig nem jelent veszteseget, ha egy tulajdonos "tokeemelest" csinal, magyarul penzt tesz a sajat klubjaba.
Lasd Juve-Exor kb feleve tettek 400m eurot a Juveba.
Ez nem a mukodesi penzt jelenti, amit az UEFA eloir.
Valamint "tagi kolcson" is letezik, lasd Abramovic mint "tagi kolcson" tett a sajat zsebebol a Chelseabe 2 milliard eurot az evek alatt, mikozben a mukodesuk sok-sok evben nyereseges volt, hiaba volt ott a "tagi kolcson".
Es mivel a sajat penzet teszi a sajat csapataba, egyik zsebbol masikba jelenti.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára interfan 2022.04.19. 16:17-kor.
DM22
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2019.07.15. 16:41

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: DM22 »

interfan írta: 2022.04.19. 16:11
DM22 írta: 2022.04.19. 16:02
interfan írta: 2022.04.19. 15:35 Egyebkent ha mar szobakerult az eladasi datum, es a "miert nem jelentik be most".
A Milannal is celdatum a szezon vege a Bahreni hatalomatvetel bejelentesehez.

Ha mar Bahreiniek.
Nem akarnak az elso hirek szerint hitelbol epitett stadiont, es nem akarnak 30 evig torleszteni a kivitelezonek, ahogy az Elliott-Oaktree/Zhang csalad megallapodasban szerepelt.
Tehat ha valoban megveszik a Milant, akkor egybol kifizetnek a sajat, es kizarolagos stadion epitesi koltseget, ezaltal borulna a jelenlegi kozos stadion terv.
Na szóval ennek azért nem szabad hitelt adni, mivel nemrég még fixen leírtad " a Milan nem eladó " . Másfelől az ffp "eltörlése" nem azt jelenti, hogy senkire nem vonatkoznak a pénzügyi szankciók. Ugyanúgy nem lehet veszteséges egy klub, tehát hiába költ 300 milliót a Milan akár 1 mercato alatt, sikeresnek kell lenniük minden szempontból, hogy visszatermeljék a pénzt. Csupán annyi előnyük van hogy több éves periódusokat néznek új tulajnál, így kitudják tolni azt az időszakot amikor invesztálhatnak a klubba , szankciók nélkül.
A Newcastlenek is időbe fog telni mire odaér ahova szeretnének - amennyiben ott is szétaraboznak mindent - és mindezt annak ellenére , hogy 10x akkora bevételek vannak mint Olaszországban.
Na most egy stadion projekt olyan 400 millió euró körül mozog, ami ugyanúgy egy klub kasszáját terheli. Tehát nem hitelben fizetnek éves bontásban mondjuk 20 millió eurót ami nettó ennyivel terheli a klubkasszát , hanem a te elméleted szerint , mondjuk 5 év múlva felhúzzák cirka 400 ért a stadiont - és éves 80 millával terheli még ez a büdzsét náluk vagy mi? Most csak bedobtam reálisnak nevezhető számokat ... meg nem is értek hozzá annyira, de ez a stadion projekt duma is olyan, hogy fingja nem volt egyik olasz újságírónak sem arról hogy eladhatják a Milant , ahogy bejelentették 2 napra rá már tudni vélték kiket vesznek a 300 millás keretből.. Ennyit a lapokról.
Minek adunk "hitelt" es minek nem, azt mindenki eldontheti maga.

Milan vs Inter ugyben 1 kulonbseg van igazan.

Milan = 0 euro banki hitel

Inter = 800 millio euro banki hitel

Azt pedig nem jelent veszteseget, ha egy tulajdonos "tokeemelest" csinal, magyarul penzt tesz a sajat klubjaba.
Lasd Juve-Exor kb feleve tettek 400m eurot a Juveba.
Ez nem a mukodesi penzt jelenti, amit az UEFA eloir.
hát ez nem a felvetésre válasz, de felőlem legyen ahogy mondod, annak ellenére , hogy a juve ügyeit ugyanúgy vizsgálják, és annak ellenére, hogy szerintem itt tényszerű gazdasági szituációban kell állást foglalni ami egyszerűen arról szól, hogy attól, ha megvesznek valakit, nem lehet a végtelenségig költeni és a komoly mercato plusz stadionprojekt annak számít akkoris ha a Milan nem rendelkezik adósággállománnyal. A tőkeemelés sem úgy van azért , ahogy te írod, hogy fogom magam aztán tőkét emelek :) akkor talán már előbb megvettek volna nagy klubokat az arabok nem ? :)
na de mindegy, valszeg úgyis az a lényeg, hogy neked legyen igazad, aztán ha mégsem, arra majd legyintünk.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24183
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Az Olasz futballnak nagyon jot tenne egy nagyon eros Milan, egy nagyon eros Juve, es egy nagyon eros Inter.

Juvenal adott a hatter, Exor.

Milan ha megkapja a Bahreinineket, akkor ott is adott lesz.

Internel meg ha megjon a Bridge, ok is adhatnak egy biztos hattert, Marotta pedig garancia az okos epitkezesre.

Egy nagyon eros Olasz bajnoksag, es egy Nemzetkozileg is 3 top Olasz csapat hatalmas dolog lenne.
Avatar
Inter101
Hozzászólások: 2583
Csatlakozott: 2010.05.28. 22:26

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Inter101 »

Én csak azt nem értem hogy miért a Milant veszi meg?? Miközben az Inter eladó!
Értékesebb lenne a Milan az Internél?
P-Inter
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2019.07.15. 23:13

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: P-Inter »

Inter101 írta: 2022.04.19. 20:20 Én csak azt nem értem hogy miért a Milant veszi meg?? Miközben az Inter eladó!
Értékesebb lenne a Milan az Internél?
Gazdasági okokra tippelek, bár én egyáltalán nem látok ebbe bele. Azzal egészíteném ki, hogy szerintem már az sem számít feltétlen, hogy milyen "gazdag" (jelentsen ez bármit is)/sikeres egy klub történelme. Meggyőztem magam, tuti gazdasági okai vannak. :lol:
Avatar
mike
Hozzászólások: 8201
Csatlakozott: 2010.04.20. 22:44
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: mike »

interfan írta: 2022.04.19. 16:20 Internel meg ha megjon a Bridge, ok is adhatnak egy biztos hattert, Marotta pedig garancia az okos epitkezesre.
Ez a Bridge dolog nagyon lapít, még a keresők se hoznak semmi infót, persze ettől még összejöhet, de sajnos nem igazán hiszek benne.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24183
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Inter101 írta: 2022.04.19. 20:20 Én csak azt nem értem hogy miért a Milant veszi meg?? Miközben az Inter eladó!
Értékesebb lenne a Milan az Internél?
Ez egy erdekes kerdeskor.

Ha maganbefektesi csoport szempontjat nezzuk, es csak azt az oldalt, hogy egy Bahreini magan befektesi csoport veszi meg oket, akkor egyszeru gazdasagi okai vannak.
0 banki adossag vs 800m banki adossag.
80-90m veszteseg vs 250m veszteseg.
Es meg folytathatnak a sort...
Mikozbe a ket keret kozott nincs akkora fenyev tavolsag.
Hiaba jobb es minosegibb az Inter kerete, ez nem er annyit hogy a Milan rendezett penzugyi hatteret lenyomja.
Ez a gazdasagi resz.

Es akkor a hosszabb es sokkal mashova vezeto oldal, ha valoban a Milan Bahreini Investcorp altali megvasarlasa mogott, az Arab Emirsegek uralkodo csaladja van (Cityt az uralkodo testvere birtokolja).
Mert ha valoban ok vannak e mogott, akkor nem gazdasagi okai vannak ennek, hanem marketing, reklam, es egyeb teljesen mas szintu okok.
Avatar
Inter101
Hozzászólások: 2583
Csatlakozott: 2010.05.28. 22:26

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Inter101 »

A vételár az vételár! Tök mindegy hogy abból az összegből hitelt torlesztenek vagy megy a tulajdonos zsebébe!
Ráadásul Olaszországban biztosan több az Inter drukker mint a Milan. Mondjuk lehet hogy nemzetközi szinten ez másképp néz ki!
A nagy mínuszt meg simán le lehet faragni egy hozzáértővel, halkan jegyzem meg az arabokat nem igazán foglalkoztatja melyik csapat mekkora mínusszal működik!!
Én továbbra sem értem miért a Milan???
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24183
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Inter101 írta: 2022.04.19. 21:07 Mondjuk lehet hogy nemzetközi szinten ez másképp néz ki!
az arabokat nem igazán foglalkoztatja melyik csapat mekkora mínusszal működik!!
Ha maganbefekto, akkor erdekli a minusz, es erdekli a mukodes.

De inkabb az altalad irtba lehet a lenyeg, es a 2. opcioba.
Hogy az Emirsegek uralkodo csaladja lehet a felvasarlas mogott.
Es ha ez igaz, akkor erheto.
Emirsegekbe 10 millio lakosbol, csak par szaz ezer a helyi.
Tobb mint 9 millio bevandorlo, es az o korukben a Milan a legnepszerubb csapat kiemelkeoden.
Minden 4.ember Milan szurkolo az orszagban.
Sot mi tobb az uralkodo egyik fia is Milan szurkolo.

Szoval ha valoban az Emirsegek uralkodoi vannak a felvasarlas mogott, akkor talan erhetobb.

Ha meg nem, es csak egy maganbefektesi csoport, akkor meg a gazdasagi/penzugyi reszen lehet a hangsuly
Francesco
Hozzászólások: 1855
Csatlakozott: 2010.04.10. 11:18

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Francesco »

Szerintem az alábbiakat lehet várni jövőre kezdő 11 terén:
Nem jön befektető:
Onana-Ginter-Skriniar-Bastoni-Perisic-Dumfries-Brozovic-Paredes-Calha-Dybala-Dzeko
Jönnek az amcsik:
Onana-Bremer-Skriniar-Bastoni-Perisic-Dumfries-Brozovic-Barella-Calha-Dybala-Martinez
De vajon mi lenne, ha nálunk is arabok jönnének?
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

Gazzetta szerint ha létrejön az üzlet a Milan nyáron kb. 300 milliót kap igazolásokra....persze ez pletyka teljesen /sőt szerintem nem lesz így. első nyáron tuti nem/de ha igaz kemény....azon gondolkodtam ha Marotta a szakértelmével csak egy 100 milliót kapna igazolásokra már mennyire megerősödhetnénk.... :? Brutál módon. ;)

Ja mivel arab tulajok lesznek náluk így az FFP ugye nem vonatkozik majd a Milanra sem /PSG, City/ :D
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24183
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Cupi írta: 2022.04.20. 09:16 Gazzetta szerint ha létrejön az üzlet a Milan nyáron kb. 300 milliót kap igazolásokra....persze ez pletyka teljesen /sőt szerintem nem lesz így. első nyáron tuti nem/de ha igaz kemény....azon gondolkodtam ha Marotta a szakértelmével csak egy 100 milliót kapna igazolásokra már mennyire megerősödhetnénk.... :? Brutál módon. ;)

Ja mivel arab tulajok lesznek náluk így az FFP ugye nem vonatkozik majd a Milanra sem /PSG, City/ :D
FFP mar meg is szunt raadasul.

Beveteleid 90%-at koltheted el.
Felveszik az egekbe a bevetelt mindenfele szponzori szerzodessel, es kesz is a 100, 200, vagy 300m is...

2019-20 = 100m mercato.
Barella, Sensi, Lukaku, Sanchez, Eriksen, Hakimi.
Hat igen, es meg Arab Allami tulajdonos sem kell hozza, jojjenek csak az Amerikaik.
Ha ennyit kolthetnek, mint a Milan az elmult evekben, akkor nagyon mashol lennenk.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24183
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Hivatalos!

Az Oaktree hitelbefekteto a Zhang csalad kezeben levo 69% utan, most a LionRock kezeben levo 31%-ot is zalogba vette.
Ezzel hivatalosan is az Inter 100%-a az Oaktree zalogaban van.
Amennyiben barmelyik torlesztoreszlet elmarad a tavalyi 270m gigahitelnek 33%-os kamatra, akkor egyeduli es 100%-os tulajdonos lesz az Oaktree.
Sem a Zhang csalad, sem a LionRock nem marad tulajdonos ez esetben.
möszi
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.05.16. 18:15

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: möszi »

interfan írta: 2022.04.26. 17:23 Hivatalos!

Az Oaktree hitelbefekteto a Zhang csalad kezeben levo 69% utan, most a LionRock kezeben levo 31%-ot is zalogba vette.
Ezzel hivatalosan is az Inter 100%-a az Oaktree zalogaban van.
Amennyiben barmelyik torlesztoreszlet elmarad a tavalyi 270m gigahitelnek 33%-os kamatra, akkor egyeduli es 100%-os tulajdonos lesz az Oaktree.
Sem a Zhang csalad, sem a LionRock nem marad tulajdonos ez esetben.
Hát akkor itt is van az amerikai alternatív vagyonkezelő cég, mint új tulajdonos. :)
Avatar
tomika431
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2010.05.26. 15:02

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: tomika431 »

interfan írta: 2022.04.26. 17:23 Hivatalos!

Az Oaktree hitelbefekteto a Zhang csalad kezeben levo 69% utan, most a LionRock kezeben levo 31%-ot is zalogba vette.
Ezzel hivatalosan is az Inter 100%-a az Oaktree zalogaban van.
Amennyiben barmelyik torlesztoreszlet elmarad a tavalyi 270m gigahitelnek 33%-os kamatra, akkor egyeduli es 100%-os tulajdonos lesz az Oaktree.
Sem a Zhang csalad, sem a LionRock nem marad tulajdonos ez esetben.
Akkor ezzel hogy az Oaktree 100% os tulajdonos a klubnak pozitiv vagy negativ?
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24183
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

tomika431 írta: 2022.04.26. 20:39
interfan írta: 2022.04.26. 17:23 Hivatalos!

Az Oaktree hitelbefekteto a Zhang csalad kezeben levo 69% utan, most a LionRock kezeben levo 31%-ot is zalogba vette.
Ezzel hivatalosan is az Inter 100%-a az Oaktree zalogaban van.
Amennyiben barmelyik torlesztoreszlet elmarad a tavalyi 270m gigahitelnek 33%-os kamatra, akkor egyeduli es 100%-os tulajdonos lesz az Oaktree.
Sem a Zhang csalad, sem a LionRock nem marad tulajdonos ez esetben.
Akkor ezzel hogy az Oaktree 100% os tulajdonos a klubnak pozitiv vagy negativ?
Az o zalogukba kerult a klub, de a tulajdonosok nem ok.

Semmi valtozast nem jelent ez, mivel minden gazdasagi es penzugyi dontest az Oaktree hoz meg tavaly ota.
A klub alaptorvenye is tartalmazza ezt.
Tavaly az o dikatumok volt a 100m pluszos mercato, iden pedig a 60-80m pluszos diktatum, es Antonello ahogy elmondta folyatatodik a tavalyi nyar most is.

Annyi a valtozas, hogy tavaly nyaron amikor erkeztek a Zhang csalad kezeben levo 69%-ot kaptak meg zalogba.
Most meg a tovabbi 31%-ot is, ami a LionRock kezeben van, igy a 270m hitelert cserebe megkaptak az Inter 100%-at zalogba.

Es milyen erdekes, az idei torlesztot ami kb 120m euro, mar nem is keri az Oaktree, csak a kamatot ami kb 20m, cserebe jovore 240m-t ker.
Magyarra leforditva, a Zhang csalad nem tud fizetni, ezert odaadtak nekik a maradek 31%-ot zalogba.
Az Oaktree igy aztan a leheto legjobban jart, nekik a helyzet tokeletes, oriasit kaszallnak az Interen.
A nev kotelez: "keselyualap".
Lathatjuk miert.
Avatar
brecsinho
Hozzászólások: 1434
Csatlakozott: 2010.07.15. 00:28
Tartózkodási hely: KINGS CITY

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: brecsinho »

interfan írta: 2022.04.26. 17:23 Hivatalos!

Amennyiben barmelyik torlesztoreszlet elmarad a tavalyi 270m gigahitelnek 33%-os kamatra, akkor egyeduli es 100%-os tulajdonos lesz az Oaktree.
Sem a Zhang csalad, sem a LionRock nem marad tulajdonos ez esetben.
Ezt a 33%-os kamatot hol olvastad? Kicsit erős lenne azért..Calcio e Finanza szerint 292m EUR-t adtak 12% évi kamatra, aminek a tavalyi évre eső része volt 21m,ezt törlesztették is. Mondjuk ez is brutál kamat, de nem hiszem, hogy a kínaiak bukni hagyják az egészet, akkor még mindig jobban járnak, ha tényleg kiszállnak 900m ajánlattal...csak egyenlőre semmi nyoma semmilyen befektetőnek, se ajánlatnak, de biztos megy a brainstorming ezerrel, mert ez így tényleg fenttarthatatlan, kíváncsi vagyok mi lesz a vége..
Avatar
mike
Hozzászólások: 8201
Csatlakozott: 2010.04.20. 22:44
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: mike »

interfan írta: 2022.04.26. 17:23 Hivatalos!

Az Oaktree hitelbefekteto a Zhang csalad kezeben levo 69% utan, most a LionRock kezeben levo 31%-ot is zalogba vette.
Ezzel hivatalosan is az Inter 100%-a az Oaktree zalogaban van.
Amennyiben barmelyik torlesztoreszlet elmarad a tavalyi 270m gigahitelnek 33%-os kamatra, akkor egyeduli es 100%-os tulajdonos lesz az Oaktree.
Sem a Zhang csalad, sem a LionRock nem marad tulajdonos ez esetben.
Valami sántít itt nekem, nem hiszem hogy ennyre hülyék Zhangék. Hogy eldobták a tavalyi ajánlatot, most meg kiveszi alóluk a széket egy uzsorás cég.
Amúgy pont ez van a normál életben is, ha egy hitelt egy uzsorakölcsönnel ajarsz kiváltani, még nagyobb szarba kerülsz.

Lehet még jól is járnánk ha Zhangéknak muszáj lenne menniük, mert úgy tuti lenne új tulajunk.
Bár így sem hiszem hogy nagyon sokáig bírnák az alkudozást...

Jól megszívtuk ezt a covidot, meg a kínai pénzstoppot, pedig Zhangék tényleg Interesek lettek, de ez így nem tartható.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24183
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

brecsinho írta: 2022.04.26. 21:51
interfan írta: 2022.04.26. 17:23 Hivatalos!

Amennyiben barmelyik torlesztoreszlet elmarad a tavalyi 270m gigahitelnek 33%-os kamatra, akkor egyeduli es 100%-os tulajdonos lesz az Oaktree.
Sem a Zhang csalad, sem a LionRock nem marad tulajdonos ez esetben.
Ezt a 33%-os kamatot hol olvastad? Kicsit erős lenne azért..Calcio e Finanza szerint 292m EUR-t adtak 12% évi kamatra, aminek a tavalyi évre eső része volt 21m,ezt törlesztették is. Mondjuk ez is brutál kamat, de nem hiszem, hogy a kínaiak bukni hagyják az egészet, akkor még mindig jobban járnak, ha tényleg kiszállnak 900m ajánlattal...csak egyenlőre semmi nyoma semmilyen befektetőnek, se ajánlatnak, de biztos megy a brainstorming ezerrel, mert ez így tényleg fenttarthatatlan, kíváncsi vagyok mi lesz a vége..
https://amp24.ilsole24ore.com/pagina/AEyerfAB

https://www.interlive.it/2022/01/12/int ... zhang/amp/

https://www.bandierainter.it/2022/01/12 ... -dettagli/

Masodik resz a cikkeknek kiemeli, 366m eurot kell visszafizessunk 3 ev alatt a felvett 275m utan.
Magyarul kb 90m euro a kamat, tehat ez kb 32%.

Ha a 295m-bol indulunk ki, es az eves 21m kamaton, az is 63m euro kamat 3 ev alatt.
Tehat visszakell fizessunk 358m eurot.
Ez is olyan 21% koruli kamat a 3 eves periodusra.

Igazabol a Kinaiaknak vessziteni valojuk nincsen, barmi tortenik ok 800m ala nem tudnak menni, ha 22db Schelottobol all az Inter akkor is min 800m-val szallnak ki, ennyi marad a zsebukben.
Ok egy darab euro centet nem tesznek mar a kluba, ezt korabban Marotta is elmondta.
Oaktree intez mindent penzugyileg kizarolagosan.
Oaktree szepen megcsinalja a 100m pluszos mercatot, ebbol torleszti sajat maga fele a kamatot, azt a kb 20m-t (es meg kitudja mennyit tesz a sajat zsebebe, mivel azt csinalnak amit akarnak).
De a kamaton felul az eves torlesztest ami kb 100m lenne, a Zhang csalad nem tudta fizetni, ezert az Oaktree megkapta az Inter maradek 31%-at az eddigi 69% utan.

Magyarul az Oaktree 270m-ert megkapta az Inter 100%-at zalogba.
Es mivel a Zhang csalad fizeteskeptelen, ezert pontosan tudjak lehetetlen torleszteni evente 120m eurokat...

Kicsit olyan helyzet ez, hogy mindenki jol jar eddig.
- Oaktree a legjobban, nekik valami fenomenalisan jo a helyzet.
- Zhang csalad is, hisz 0 eurobol van papiron egy csapatuk meg mindig, es min 800m a zsebukben marad barmikor is tavoznak.
- Es nezhetjuk barhonnan, hiaba gyengultunk, a bajnoki cim iden is meglehet, sot akar a Kupa is, szoval innen nezve igaza van Antonellonak, a szurkolok is jol jartak.
Tombi1986
Hozzászólások: 1069
Csatlakozott: 2013.08.03. 12:07

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Tombi1986 »

interfan írta: 2022.04.27. 06:13
brecsinho írta: 2022.04.26. 21:51
interfan írta: 2022.04.26. 17:23 Hivatalos!

Amennyiben barmelyik torlesztoreszlet elmarad a tavalyi 270m gigahitelnek 33%-os kamatra, akkor egyeduli es 100%-os tulajdonos lesz az Oaktree.
Sem a Zhang csalad, sem a LionRock nem marad tulajdonos ez esetben.
Ezt a 33%-os kamatot hol olvastad? Kicsit erős lenne azért..Calcio e Finanza szerint 292m EUR-t adtak 12% évi kamatra, aminek a tavalyi évre eső része volt 21m,ezt törlesztették is. Mondjuk ez is brutál kamat, de nem hiszem, hogy a kínaiak bukni hagyják az egészet, akkor még mindig jobban járnak, ha tényleg kiszállnak 900m ajánlattal...csak egyenlőre semmi nyoma semmilyen befektetőnek, se ajánlatnak, de biztos megy a brainstorming ezerrel, mert ez így tényleg fenttarthatatlan, kíváncsi vagyok mi lesz a vége..
https://amp24.ilsole24ore.com/pagina/AEyerfAB

https://www.interlive.it/2022/01/12/int ... zhang/amp/

https://www.bandierainter.it/2022/01/12 ... -dettagli/

Masodik resz a cikkeknek kiemeli, 366m eurot kell visszafizessunk 3 ev alatt a felvett 275m utan.
Magyarul kb 90m euro a kamat, tehat ez kb 32%.

Ha a 295m-bol indulunk ki, es az eves 21m kamaton, az is 63m euro kamat 3 ev alatt.
Tehat visszakell fizessunk 358m eurot.
Ez is olyan 21% koruli kamat a 3 eves periodusra.

Igazabol a Kinaiaknak vessziteni valojuk nincsen, barmi tortenik ok 800m ala nem tudnak menni, ha 22db Schelottobol all az Inter akkor is min 800m-val szallnak ki, ennyi marad a zsebukben.
Ok egy darab euro centet nem tesznek mar a kluba, ezt korabban Marotta is elmondta.
Oaktree intez mindent penzugyileg kizarolagosan.
Oaktree szepen megcsinalja a 100m pluszos mercatot, ebbol torleszti sajat maga fele a kamatot, azt a kb 20m-t (es meg kitudja mennyit tesz a sajat zsebebe, mivel azt csinalnak amit akarnak).
De a kamaton felul az eves torlesztest ami kb 100m lenne, a Zhang csalad nem tudta fizetni, ezert az Oaktree megkapta az Inter maradek 31%-at az eddigi 69% utan.

Magyarul az Oaktree 270m-ert megkapta az Inter 100%-at zalogba.
Es mivel a Zhang csalad fizeteskeptelen, ezert pontosan tudjak lehetetlen torleszteni evente 120m eurokat...

Kicsit olyan helyzet ez, hogy mindenki jol jar eddig.
- Oaktree a legjobban, nekik valami fenomenalisan jo a helyzet.
- Zhang csalad is, hisz 0 eurobol van papiron egy csapatuk meg mindig, es min 800m a zsebukben marad barmikor is tavoznak.
- Es nezhetjuk barhonnan, hiaba gyengultunk, a bajnoki cim iden is meglehet, sot akar a Kupa is, szoval innen nezve igaza van Antonellonak, a szurkolok is jol jartak.
Azt ne felejtsük el, hogy senki nem hülye a rendszerben. Jelentősebb minőségi romlás következne be, akkor a csapatot későbbiekben sem lehetne eladni. Az idei évben duplázunk, illetve megszabadulunk több játékostól + az alábbiak érkeznek:
Bremer, Paredes, De Paul, Dybala + egy normális csatár aki egyelőre kérdőjel, akkor jövőre is bajnokság fő esélyesei lehetünk.
Nyáron a kezdőből max De Vrij fog távozni.
Kosticról továbbra sem mondandék le, főleg ha Gosens ilyen könnyedén megsérül.

Persze nem örömteli az életünk, de messze nem annyira rossz a helyzet.
Többiek sem fognak annyira jelentősen erősödni jövőre:
Juventus: rengeteg játékost kellene kicserélni
Milan: ha lesz új tulajdonos, az egy dolog. Kiket tudnak igazolni, be kell építeni. Pioli alkalmas lesz rá
Napoli: több játékos is távozik a szezon végén (Mertens, Insigne), kopasz körül is áll a bál. Jön az újabb x év munka nélkül?
Roma, Lazio, Atalanta: egységesen kipukkadt, mint a lufi. Van 1-1 jobb meccsük, de összeségében nagy az idei visszaesés.

BL sikerre persze nem elegendő, max legjobb 8. A Villereal idén kb. csodát művel.
Jövőt illetően egyáltalán nem vagyok pesszimista.

Legfontosabb ma le kell győzni a Bolognat! :wave: :clap: :lolno: :D
Avatar
Inter101
Hozzászólások: 2583
Csatlakozott: 2010.05.28. 22:26

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Inter101 »

Hibázik a számításod Interfan.
Az Inter vételára amit a leendő tulajdonos ki fog fizetni az tartalmazza az összes hitelt! Nem hiszem hogy a hitel átvállalása+ 800M volt az ajánlat!
Én nem tudom pontosan mekkora a hitelállomány de legutóbb olyan 800M körül volt ha jól emlékszem!
A kínaiak akkor járnak jól ha a hitelállomány+ valamennyi az ajánlat! Ha az ajánlat nem éri el a hitelállomány összegét na akkor fogják hagyni az egészet hiszen így is úgy is 0án vannak és inkább várnak az utolsó pillanatig hátha befut valami olyan ajánlat ami hasznot hoz nekik!!
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24183
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Inter101 írta: 2022.04.27. 08:24 Hibázik a számításod Interfan.
Az Inter vételára amit a leendő tulajdonos ki fog fizetni az tartalmazza az összes hitelt! Nem hiszem hogy a hitel átvállalása+ 800M volt az ajánlat!
Én nem tudom pontosan mekkora a hitelállomány de legutóbb olyan 800M körül volt ha jól emlékszem!
A kínaiak akkor járnak jól ha a hitelállomány+ valamennyi az ajánlat! Ha az ajánlat nem éri el a hitelállomány összegét na akkor fogják hagyni az egészet hiszen így is úgy is 0án vannak és inkább várnak az utolsó pillanatig hátha befut valami olyan ajánlat ami hasznot hoz nekik!!
Dehogy is...

Az Inter banki hitele kb 800m euro.
Ha most az ajanlat volt 900m, az ugy nezett ki, hogy 100m + a 800m hitel atvalallasa.

Nekik mar az is haszon, ha ezt atvallalja valaki.
Hisz nem kell 800m-t kifizetni (persze nem is tudnak).
De az o zsebukben 800m akkor is marad, mivel azt nem kell visszafizetni.
Magyarul ok 800m ala sehogy nem tudnak menni, ennyi penzuk barmi van megmarad.

O helyzetukben sajnos erheto a dolog.
Teljes KO helyzetbe vannak, hagyjuk is mik vannak ellenuk.
Probalnak a leheto legtobbet kihozni az utolso megmaradt ertekbol, ami az Inter.
Ezert lehet a 1milliardos kerelem...

Oaktree helyzete meg az igazi mennyorszag.
Naluk jobb helyzetben nincs senki.
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

interfan írta: 2022.04.27. 08:34

Dehogy is...

Az Inter banki hitele kb 800m euro.
Ha most az ajanlat volt 900m, az ugy nezett ki, hogy 100m + a 800m hitel atvalallasa.

Nekik mar az is haszon, ha ezt atvallalja valaki.
Hisz nem kell 800m-t kifizetni (persze nem is tudnak).
De az o zsebukben 800m akkor is marad, mivel azt nem kell visszafizetni.
Magyarul ok 800m ala sehogy nem tudnak menni, ennyi penzuk barmi van megmarad.

Nem marad a zsebükben mert nincs ott már rég. Vissza meg ezt a pénzt nem ők fizetnék hanem a klub azzal, hogy elad játékosokat meg spórol a fizukon.....nem a kínaiak zsebéből menne majd ez a visszafizetés....ők ahogy írtad 1 eurot nem tesznek ebbe....klubnak kellene kigazdálkodnia. :? Amit meg tudunk csak úgy lehetne ha megszabadulunk az értékeinktől. Persze lehetne máshogy is /magasabb és több szponzor bevételek, új befektetők, stb./ de ilyen helyzetben kérdés ki fektet még be....
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24183
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Cupi írta: 2022.04.27. 08:40
interfan írta: 2022.04.27. 08:34

Dehogy is...

Az Inter banki hitele kb 800m euro.
Ha most az ajanlat volt 900m, az ugy nezett ki, hogy 100m + a 800m hitel atvalallasa.

Nekik mar az is haszon, ha ezt atvallalja valaki.
Hisz nem kell 800m-t kifizetni (persze nem is tudnak).
De az o zsebukben 800m akkor is marad, mivel azt nem kell visszafizetni.
Magyarul ok 800m ala sehogy nem tudnak menni, ennyi penzuk barmi van megmarad.

Nem marad a zsebükben mert nincs ott már rég. Vissza meg ezt a pénzt nem ők fizetnék hanem a klub azzal, hogy elad játékosokat meg spórol a fizukon.....nem a kínaiak zsebéből menne majd ez a visszafizetés....ők ahogy írtad 1 eurot nem tesznek ebbe....klubnak kellene kigazdálkodnia. :? Amit meg tudunk csak úgy lehetne ha megszabadulunk az értékeinktől. Persze lehetne máshogy is /magasabb és több szponzor bevételek, új befektetők, stb./ de ilyen helyzetben kérdés ki fektet még be....
Zsebukbe marad, mert egyszer megkaptak azt a penzt.
Teljesen mindegy hogy azt azota a nemzetkozi vegrehajto ceg lefoglalta, vagy az Inter mukodestetsere koltottek, vagy barmi is tortent vele, egyszer azt a penzt megkaptak.
Es ahogy az Intertol megszabadulnak, megszabadulnak a 800m visszafizetesetol is.

A klub nem tudja kigazgalkdoni, hisz hogy tudna.
Meg igy is ha iden "mini triplete" lesz, nyilt stadionok, BL 16, es tavalyi eladasok, 100m korul lesz a vesztesegunk.
Nem hogy 120m eves torlesztot tudjunk visszafizetni, a mukodesi koltsegeken kivul, hanem 100m legjobb esetben is az eves veszteseg, mindezt ugy hogy semmit nem fizetunk az eves torlesztobol...

Ezt a hitelallomanyt majd megkapja az uj tulajdonos, es ezert marad a Zhang csalad zsebebe a penz, mivel nem kell ennyit kiadniuk.
Oaktree hitelbefekteto meg akar ez lesz, akar az, a leheto legjobban jar az Interrel.

Ahogy korabban irtam, eddig mindenki jol jart.
Oaktree elkepesztoen, Zhangek akiknek nincs vesziteni valo 800m alatt, es mi szurkolok is hisz iden "mini triplete" lehet jo esellyel.
Szoval ha innen nezzuk, Antonello nagyon jol mondta amit mondott, es ez tenyleg nem "leepites", hanem "racionalizalas".
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

interfan írta: 2022.04.27. 08:43
A klub nem tudja kigazgalkdoni, hisz hogy tudna.
Meg igy is ha iden "mini triplete" lesz, nyilt stadionok, BL 16, es tavalyi eladasok, 100m korul lesz a vesztesegunk.
Nem hogy 120m eves torlesztot tudjunk visszafizetni, a mukodesi koltsegeken kivul, hanem 100m legjobb esetben is az eves veszteseg, mindezt ugy hogy semmit nem fizetunk az eves torlesztobol...
Igen erre céloztam....ha nem adják el akkor nagyon megszívtuk mert ők nem fognak fizetni a klub meg nem fogja tudni...illetve majd próbálkozunk az Antonello által elmondottakkal de az kb csak a veszteség csökentésére lesz elég....

Fogalmunk sincs persze mi megy a háttérben de szerintem abban mindenki egyetért ha nem lesz nyáron új tulaj és maradunk az Oaktree kezébe akkor megszívtuk....én most nem hiszek abba, hogy ha megint eladunk meghatározó játékosokat és spórolunk akkor majd jövőre is a végsőkig harcolhatunk a bajnoki címért és a kupába is döntőzünk....nem tudom elképzelni, hogy ebben az esetben ezt még egyszer meg tudjuk ismételni. :?
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24183
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Cupi írta: 2022.04.27. 08:51 ha nem lesz nyáron új tulaj és maradunk az Oaktree kezébe akkor megszívtuk....én most nem hiszek abba, hogy ha megint eladunk meghatározó játékosokat és spórolunk akkor majd jövőre is a végsőkig harcolhatunk a bajnoki címért és a kupába is döntőzünk....nem tudom elképzelni, hogy ebben az esetben ezt még egyszer meg tudjuk ismételni. :?
Persze ertheto amit irsz, es van is mogotte logika is ervek.

De nezd a vezetoink oldalat.
Ok mit latnak?
120m euro pluszos mercato, es meg jobb eredmenyek mint tavaly.
"Mini triplete", BL 16, stb.
Szoval ha az o oldalukat nezzuk, akkor az eredmenyek oket igazoljak.

Ugye Antonello nyilatkozata is errol szolt, par reszlet ebbol:

"
A prioritas ujra a gazdasagi helyzet, es a penzugyi fenntarhatosag, ezek utan kovetkezik a sportszakmai kerdesek, megprobaljuk ujra a kettot osszhangba hozni ami sikerult tavaly nyaron.
Osszhangba sikerult dolgozni tavaly, ez iden is sikerulni fog.
De most csakis a penzugyi fenntarthatosag a fontos.
Meg szeretnem nyugtatni a szurkolokat, tavaly is eladtuk ket nagyszeru jatekost, megis versenykepesek maradtunk a legmagasabb szinten, es tovabbra is a legmagasabb minoseget kepviseljuk.
Iden is olyan mercatot fogunk letrehozni mint tavaly, de mint tavaly iden is a legmagasabb szinten maradunk majd.
Marotta megfogja talalni a megfelelo egyensulyt, biztos vagyok benne hogy a gazdasagi fenntarhatosag folytatasa ellenere, az Inter minosege a kovetkezo szezonban is a legmagasabb szintre lesz eleg, ahogy az jelenleg is.
En nem leepitesnek neveznem ezt, ami tavaly is volt, es amit folytatunk, hanem annak hogy a versenykepesseg es a fenntarhatosag kepes kez a kezben jarni, racionalizaljuk a klubot".
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

interfan írta: 2022.04.27. 09:06

De nezd a vezetoink oldalat.
Ok mit latnak?
120m euro pluszos mercato, es meg jobb eredmenyek mint tavaly.
"Mini triplete", BL 16, stb.
Szoval ha az o oldalukat nezzuk, akkor az eredmenyek oket igazoljak.

Ez így van de kizárt, hogy a milan ne erősödjön /főleg ha jönnek az arabok/ és a juve sem fogja még egyszer ilyen szarul kezdeni a szezont. :? Tartom ha nyáron nem erősítünk akkor jövőre sokkal nehezebb dolgunk lesz.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24183
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Marotta:

Inzaghi folyathatja jovore az Internel?

"
Abszolult igen. Boldogok vagyunk vele, es szerintem van meg lehetoseg benne a fejlodesre.
Ugy gondolom akar elerhet Allegri, Ancelotti, vagy Conte szintjere is.

"
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24183
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Elliottal ellentetben, a Milan valoszinu uj Bahreni tulajdonosa teljesen onallo stadiont akar.
Scaroni a Milan jelenlegi elnoke par napja meg kitarott az Elliott maradasa mellett, es a kozos stadion projekt mellett, de a hirek szerint a Bahreniek sajat stadiont akarnak, es korabbi kesz stadiont, valamint Milanon belul epitenek a stadiont sajat penzbol, es nem Milanotol 50km-re a kivitelezo ceggel megelolegeztetve mint az Elliott elkepzeles volt az Interrel kozosen.
Sala Milanoi Polgarmester is megerositette, amennyiben az Investcorp megveszi a Milant, az jelentos gyorsulast es eredmenyeket hozhat a Milannak stadion kerdesben, valamint elmondta, a Milan ujra Nemzetkozi top tenyezo lehet.

Amennyiben valoban az Investcorp erkezik, es sajat stadiont epitenek sajat penzbol, akar 2024/2025-os nyitasi datummal, akkor az Inter maradhat egyedul a Meazzaban.
Ez az Inter jelenlegi "B terve".
Viszont mivel egyedul berelnek a stadiont, szeretnek jelentos kedvezmenyt kialkudni a berleti dijra.

Azert igy megnezve a klubok arait, talan erheto hogy a Zhang csalad miert ker 1 millardot az Interert:
- A Chelsea 5 milliard euroert, ismetlem 5 milliard euroert kelhet el
- A Milanert az Investcorp 1 milliard 180m eurot fizethet.
Most zarult le az atvilagitas, es mindent a leheto legnagyobb rendben talaltak, nem talaltak semmi rosszat, tokeletes a Milan hattere es papirja, kiemelik az Elliott kivalo es egyben tokeletes munkat vegzett, es ennek koszonheto a szintiszta hatter es a kivalo penzugyi helyzet a hatterben.
- Az Atalanta 55%-at pedig 275m-ert vette meg a Bain Capital, azaz a klub erteke 500m euro.
- Napoliert pedig 700m-t ajanlott egy Amerikai maganbefektetsi csoport.

Szoval ezeket a szamokat megnezve, azert valahol realis az Inter 1 milliard.
Ha ma a Milan 1 milliard 180m, Atalanta 500m, Chelsea meg 5 milliard euro.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára interfan 2022.04.30. 07:21-kor.
Francesco
Hozzászólások: 1855
Csatlakozott: 2010.04.10. 11:18

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Francesco »

Nagyon nehezen tartom elképesztőnek, hogy az Inter nincs még eladva. Megveszik az Atalanta-t, ajánlatot tesznek a Napoli-ért, meg a Milan-ért, de az Inter a kutyának sem kell. Nem logikus. Értem én a kintlévőségeket, de azért ez mégis csak az Inter. Csak a játékosállomány értéke jóval nagyobb, sokkal közelebb van az európai elithez a csapat tudásban és játékban, mint akár csak a Milan, amely lehet bajnok lesz, de az év vicce. Ráadásul a kínaiak a brand építésben nagyot léptek előre. Ezért tartom kizártnak, hogy mi parlagon fogunk heverni és inkább végig nézi Zhang és minden potenciális befektető, hogy szépen leépítik a csapatot és óriási hátrányt szednek össze pár csapattal szemben. A befektetésnek és az Inter megvételének most van itt az ideje és szerintem már meg is történt. Ez a stadion kérdés érdekes dolog. Hosszú távon és a tradíciókat tekintve értelmesebb lenne egy stadion, de a rongyrázás, ami az arabokat jellemzi ezt nyilván nem mérlegeli. Nekem pont ez a gondolkodás ellenszenves, ha rájuk gondolok.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24183
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Francesco írta: 2022.04.30. 07:21 Nagyon nehezen tartom elképesztőnek, hogy az Inter nincs még eladva. Megveszik az Atalanta-t, ajánlatot tesznek a Napoli-ért, meg a Milan-ért, de az Inter a kutyának sem kell. Nem logikus.
En is ezt gondolom.
Szerint Antonello szavai is csak az eltereles, hogy folytatodik a tavaly nyar, meg ujra 60-70m pluszos mercato kell.
Szerintem ez a "show" resze.

900m volt az ajanlat, mindossze 100m kulonbseg.
Azota semmi hir, csak annyi kb 1,5 honapja, hogy "nagyon fontos szakaszban van az eladas".

Steven Zhang is maradt Milanoban, nem ment targyalni, mert mar lehet nincs mirol, mivel kesz a megegyezes.
En kizartnak tartom, hogy tobb honapos targyalss utan, 1,5 honapos atvilagitas utan, jott egyetlen 1db ajanlat 900m, volt egy Zhang csalad nem, es ennyi a story.
Es a Zhang csalad, Oaktree, Goldman Sachs az Inter oldalarol, es az Amerikai befektesi csoport a vevo oldalarol kidobott az eletbol 4-5 honapot egyetlen 1db 900m, majd egy "nem" valaszra, es el is valtak ujtjaik.
Ez sem logikus...

Szerintem a hatterben szepen megegyeztek, es majd eljon a szezon vege, es jonnek a bejelentesek a semmibbol, lasd Atalanta, vagy akar Milan story.
Avatar
mike
Hozzászólások: 8201
Csatlakozott: 2010.04.20. 22:44
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: mike »

interfan írta: 2022.04.30. 07:26
Francesco írta: 2022.04.30. 07:21 Nagyon nehezen tartom elképesztőnek, hogy az Inter nincs még eladva. Megveszik az Atalanta-t, ajánlatot tesznek a Napoli-ért, meg a Milan-ért, de az Inter a kutyának sem kell. Nem logikus.
En is ezt gondolom.
Én meg pont nem.

Nálam kb 50-50 %
Miért titkolnák, minden téren előnyöket jelentene.
Akár a csapat teljesítményére is jó hatással lehetne, meg ugye targyalások stb.
Azt nehezen hiszem hogy a jatékosok tudják, akikkel tárgyalunk tudják, mindenki tudja, csak mi nem.

Nem stimmel ez nekem.
Avatar
tomika431
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2010.05.26. 15:02

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: tomika431 »

Szerintem mindenki nyugodjon meg, nem lesz itt semmi új tulajdonos az Oaktree kezében vagyunk és ez igy fog menni mindig. Annyi lesz a kulonbség hogy idovel minnél kevesebb plusz bevétel kellessz az Oaktree-nek. Most kell 60-70+bevétel a mercaton,legkozelebb majd csak +40-50 aztán majd +20-30.
Avatar
internaZIOnaLe
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:05
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: internaZIOnaLe »

Most olvastam facen hogy egy külföldi Inter oldalon írta (szerintem egy horvát vagy valamilyen délszláv származású kommentelő) hogy elvileg tegnap mindenben megegyezett a PIF és Zhangek. (A PIF=Aramco? Mert aramcot is emleget a kommentbe)

Kérdés mennyire lehet igaz a hír...és mi a háttere...
Továbbá. 1.2 B a vételár 😉 Google fordító nem a barátunk.
Avatar
mike
Hozzászólások: 8201
Csatlakozott: 2010.04.20. 22:44
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: mike »

internaZIOnaLe írta: 2022.04.30. 14:48 Most olvastam facen hogy egy külföldi Inter oldalon írta (szerintem egy horvát vagy valamilyen délszláv származású kommentelő) hogy elvileg tegnap mindenben megegyezett a PIF és Zhangek. (A PIF=Aramco? Mert aramcot is emleget a kommentbe)

Kérdés mennyire lehet igaz a hír...és mi a háttere...
Továbbá. 1.2 B a vételár 😉 Google fordító nem a barátunk.
Na az durva lenne.
Viszont ez azt tamasztaná alá, hogy még nincs új tulaj, mert meg van mit megvenni.
Senki se tudja mi van valójában.

Jöjjön a PIF, és dőljön a lé :D
Válasz küldése