Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Minden sport a labdarúgáson kívül

Moderátorok: Interiscoming, internaZIOnaLe

Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Hát igen a kérdés az, hogy mikortól kell a boxutcát zárni? Ha jól emlékszem megtörtént a kerékcsere, Schumi a seb.korlátot betartva jött és megállt mert piros/kékbe villogott/világított a lámpa, a köv. képen már ment el mellette mindenki.
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

ott volt a mezőny, én is láttam, Schumacher gurult kifele a lassú tempóban, és mellett a pályán a libasorban mindenki, ilyenkor érthető hogy nem engedik ki közéjük mert akkor okvetlenül előzne vkit, ami szintén tilos.
ezt Brawnék számolták el, mert ha még 2mp-el előbb is végeznek a cserével akkor is ez történik.
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

A két Red Bull verhetetlennek tűnik, de azért remélem Alonso dobogón lesz :)

Forza Ferrari
Avatar
versenyszellem
Hozzászólások: 1757
Csatlakozott: 2010.04.10. 13:52
Tartózkodási hely: Fürdőkád

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: versenyszellem »

Cupi írta:A két Red Bull verhetetlennek tűnik, de azért remélem Alonso dobogón lesz :)

Forza Ferrari


nem lesz.
elképesztő dilettáns szabályok. Több mint véleményes, hogy azért a szbálytalnságért meg kellett büntetni. De ráadásul hogy nem is jöhetett ki az SC beküldésekor, hogy legalább a mezőny közepére jöjjön vissza, ami szintén kiborítónak hangzik, hanem abban a körben kell kiállni, amikor az SC-nek is, hogy garantáltan időhátránnyal legyen tökutolsó, ez félelmetes...
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

Vettel for champion :D
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

Szánalom volt az a büntetés, de igazából a Ferrari is szégyen... :cry:
Na meg Alonso rajtja...mit csinált? aludt?
Szánalom, hogy egy Button a 14. helyről 4. tud lenni végig harcban a dobogóért, Ferrarik meg....Barrichello meg Kobajasi simán pontszerző.... :?
Vettelt sajnáltam, szépet ment utána.
Sutilt megnézném egy komolyabb csapatban, folyamatosan jól teljesít és kihozza a maxot a verdából.
Mostanába csak csalódok sajna a Ferrariba, vagy a pilóták balfaszkodnak vagy a csapat, vagy ha ez sincs akkor jön egy kamu büntetés.... :(
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

itt megint a csapat volt rutintalan, miután Kubica jelentette az esetet, tudni lehetett hogy vizsgálják, a csapat mondhatta volna engedd vissza, és meg van oldva, nincs büntetés. egy hely mínusz sokkal jobb mint bekockáztatni egy áthajtásost.

a Webber-Vettel viszály meg a McLarent segíti szép lassan VB címhez, pedig nem az a legjobb autó. a Red Bull vezetésnek meg kéne mondani (persze nem hivatalosan) hogy ki az első számú és aszerint versenyezni, mert ez így nem állapot, egymással basznak ki.
Avatar
versenyszellem
Hozzászólások: 1757
Csatlakozott: 2010.04.10. 13:52
Tartózkodási hely: Fürdőkád

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: versenyszellem »

DSanton39 írta:itt megint a csapat volt rutintalan, miután Kubica jelentette az esetet, tudni lehetett hogy vizsgálják, a csapat mondhatta volna engedd vissza, és meg van oldva, nincs büntetés. egy hely mínusz sokkal jobb mint bekockáztatni egy áthajtásost.


nehéz lett volna visszaengedni, mivel kb abban a körben ki is esett Kubica...
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

versenyszellem írta:
DSanton39 írta:itt megint a csapat volt rutintalan, miután Kubica jelentette az esetet, tudni lehetett hogy vizsgálják, a csapat mondhatta volna engedd vissza, és meg van oldva, nincs büntetés. egy hely mínusz sokkal jobb mint bekockáztatni egy áthajtásost.


nehéz lett volna visszaengedni, mivel kb abban a körben ki is esett Kubica...

azért ez nem így van. 17. körben volt az előzés, a kör végén Kubica már jelentette, Palikék szövegelték is, majd a 20. körben ment ki a boxba Kubica motorproblémával. 3 kör alatt nehogy már ne legyen lehetőség visszaengedni. Korrekt hozzáállással Alonso maga megtehette volna, de ha ő nem a Ferrari irányítók lehetettek volna annyira okosak hogy azt mondják inkább bukjunk egy helyet most, mint egy áthajtásos ami garantáltan 20 mp hátrány ha nem több. ez van, a Ferrarinál nem most először bizonyosodik be hogy rutintalan emberek vannak. De az ilyenekből tanul az ember, legközelebb majd tudják.
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

DSanton39 írta:itt megint a csapat volt rutintalan, miután Kubica jelentette az esetet, tudni lehetett hogy vizsgálják, a csapat mondhatta volna engedd vissza, és meg van oldva, nincs büntetés. egy hely mínusz sokkal jobb mint bekockáztatni egy áthajtásost.


Igen a futamon Én is erre gondoltam, hogy engedje inkább el és akkor esélyt sem adhatott volna a büntetésre. :?
Gyorsabb volt Kubicánál max megelőzte volna 2 körrel később. Illetve nem is kellett volna mert mint később kiderült Kubica műszaki hiba miatt kiállt.
De azt tartom, hogy büntetés túlzás volt, főleg az, hogy még a Safety Car alatt sem engedték ki.....
Avatar
versenyszellem
Hozzászólások: 1757
Csatlakozott: 2010.04.10. 13:52
Tartózkodási hely: Fürdőkád

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: versenyszellem »

Alonso nyilatkozatával gyakorlatilag pont ezekre reagál:

"A sportfelügyelői döntést nem szeretném kommentálni. A csapat helyesen járt el, de a felszólítás, hogy adjam vissza a pozíciómat, akkor érkezett, amikor már egy másik versenyzőt is megelőztem, Kubica pedig láthatóan lelassult, majd kiesett."

"Ráadásul a Safety Car is éppen a büntetésemmel egy időben érkezett meg a pályára, úgyhogy nem csak néhány, hanem tucatnyi helyet vesztettem miatta. Meggyőződésem, hogy a pocsék rajt ellenére is 3. lehettem volna, most mégis üres kézzel kell távoznom innen."

Alonso közvetlenül a verseny után annyira feldúlt volt, hogy nyilatkozni sem volt hajlandó, de spanyol újságíróknak röviddel később kijelentette, hogy nem bánta meg a Kubicával szembeni manőverét.

"Az esetről nyilván mindenkinek, aki sörözgetve nézte a versenyt a tévében, meglesz a maga véleménye, hogy vissza kellett volna engednünk magunk elé Kubicát, amikor pedig eredetileg nem kellett volna tennünk semmit" - vélte Alonso. - "Ha a kanyar mellett fű helyett egy fal lett volna, nekicsapódom, és Kubicát valószínűleg megbüntetik."


[url]a5.hu/forma1[/url]

És az utolsó mondat abszolút helytálló. Hová kellett volna mennie??

---

Különben nem lenne olyan rossz ez a Ferrari-Alonso kombo, gyakorlatilag ez volt a 3. verseny, amikor igen kecsegtető helyzetből (látszólagosan) külső okok miatt esik vissza. Kanadában az elshő helyről a harmadik 2-3 lekőrözendő autó okozott gondot. Valenciában egy szerencsétlen időben történt SC beküldés. Most pedig egy versenyszituáció némiképp szigorú megítélése kombinálva az SC-vel.

Jó lenne végre ha lenne Alonsonak egy 'tiszta' versenye :)
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

Végre Vettel szarrá verte a McLareneket a versenyen is, erre a Ferrarik meg őt :?
amit a Ferrari meg csinált (Alonso elengedése Massával szemben) az undorító.
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

Örültem végre a Ferrari győzelemnek, erre egyből kettős :)
Viszont annak a kis közjátéknak nem....sajnáltam Massa-t...
Tudom a csapatérdek meg a pontok, vb esélyek stb, de akkor sem jó ilyet látni.... :?
Vettelt birom, de azt a rajtot csúnyán benézte :)
Hungaroringen megéremelne Massa egy győzelmet, de kettős győzelem legyen persze mert kell Alonsonak is a pont :)

Forza Ferrari
Avatar
versenyszellem
Hozzászólások: 1757
Csatlakozott: 2010.04.10. 13:52
Tartózkodási hely: Fürdőkád

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: versenyszellem »

DSanton39 írta:amit a Ferrari meg csinált (Alonso elengedése Massával szemben) az undorító.


Azért a VB cím szempotjából nem biztos hogy az az 5 pont annyira mindegy. és ha a Ferrari még pár ilyen versenyt tud, akkor Alonso tényleg odakerülhet. Massa nem.
Megpróbálhattak volna csatázni is és az tényleg szimpatikusabb lett volna nekem is, mert azt gnodolom Alonso úgyis megelőzte volna Massát. Akár sikánlevágással akár máshogy, de Alonsonak kellett a győzelem.
Massa persze, hogy csalódott, de ha fordítva lenne (ami sosincs), akkor meg Alonso lenne csalódott és Massa nyert volna futamot. Massa inkább fogja fel azt hogy ő is k*rva jó volt és dolgozzon tovább mert kell a csapat számára hogy jól menjen és hogy az ellenfelektől pontokat vegyen el!
Avatar
Nia
Hozzászólások: 1571
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:26

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Nia »

DSanton39 írta:Végre Vettel szarrá verte a McLareneket a versenyen is, erre a Ferrarik meg őt :?
amit a Ferrari meg csinált (Alonso elengedése Massával szemben) az undorító.


Bár én 1-2 éve már nem nézek F1-et.Nem most tette először és utoljára sem.Massával szemben sem.Nem új-keletű a dolog.Ez van alattomosság mindenhol :)
Avatar
Tommy
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2010.04.10. 17:50
Tartózkodási hely: San Siro/Curva Nord

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Tommy »

Minden csapat megcsinálná ezt hasonló helyzetben, ez egyértelmű.

Sokat számíthat a végén még ez az 5 pont, Alonso pedig a vb győzelemért megy, Massa már nem, csapatsport ez is valamennyire.
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Tommy írta:Minden csapat megcsinálná ezt hasonló helyzetben, ez egyértelmű.
Ennyi!
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

minden csapat megcsinálná adott esetben, tény, de nem ilyen gusztustalan módon, mint a Ferrari. lehetett volna már az elején a kerékcserénél lassabban kicserélni Massának az egyik kereket, ő is jobban elfogadta volna mint így, ezzel megalázták nem kicsit.

amúgy meg sokat nem fog számítani mert az hogy most erre a versenyre összeállt a Ferrari csomag nem azt jelenti hogy minden más pályán versenyben lesznek az elsőségért, sőt. :)


és lám az FIA-nak se tetszett:

Formula-1: 100 000 dollárra büntették meg a Ferrarit

A Német Nagydíj versenybírái 100 000 dolláros büntetést szabtak ki a Ferrarira amiatt, hogy az olasz istálló gyakorlatilag Fernando Alonsónak adta Felipe Massa győzelmét.

Massa szinte végig vezetett, majd a 49. körben csapatutasításra elengedte Alonsót.
Hirdetés

Az eset miatt a versenybírák beidézték a Ferrari vezetőit, és végül csak pénzbüntetés megfizetésére közelezték az istállót.

Ezen kívül azt is bejelentették, hogy a következőkben az FIA Motorsport Világtanácsa (WMSC) is megvizsgálja az esetet, és dönt arról, hogy további büntetésekkel sújtja-e a maranellóiakat.


NSO
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

DSanton39 írta:minden csapat megcsinálná adott esetben, tény, de nem ilyen gusztustalan módon, mint a Ferrari. lehetett volna már az elején a kerékcserénél lassabban kicserélni Massának az egyik kereket, ő is jobban elfogadta volna mint így, ezzel megalázták nem kicsit.

amúgy meg sokat nem fog számítani mert az hogy most erre a versenyre összeállt a Ferrari csomag nem azt jelenti hogy minden más pályán versenyben lesznek az elsőségért, sőt. :)


Vitathatatlan, hogy csinálhatták volna szebben is, ez nekem sem tetszett, de az is tény, hogy az az 5 pont lehet döntő is a szezon végén, nem egyszer volt, hogy csak 1 pont döntött....Alonso i most sajnálhatja a több büntetést meg peches futamot mert most simán ott lenne az első hely környékén :)
Az is igaz, hogy nem biztos, hogy minden futamon ennyire jók lesznek végre mint ma voltak, de megvan az esély arra is, hogy ez a kettős győzelem léendületet ad a csapatnak és végre elindultak a jó irányba fejlesztések terén is :)
Red Bull-nak sem lesz mindig jó futama ;)
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

DSanton39 írta:Formula-1: 100 000 dollárra büntették meg a Ferrarit
Ez olyan "fogja be mindenki" döntés. Effektíve nem történt utalás arra hogy engedje el, csak közölték (lassan, hogy megértse :D ) Massaval, hogy Fernando gyorsabb. Utána nem kellett volna bocsánatot kérni rádión, onnantól lett egyértelmű a burkolt csapatutasítás. A futam után is szerencsésebb lett volna a boxban négyszemközt lerendezni, nem a rádión keresztül kinyalni a seggét.
Avatar
versenyszellem
Hozzászólások: 1757
Csatlakozott: 2010.04.10. 13:52
Tartózkodási hely: Fürdőkád

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: versenyszellem »

szerintem tökmindegy hogyan hozzák ki első helyre Alonsot. Massa lehetett volna okosabb, amikor Alonso támadta, gond nélkül elengedhette volna és most mindenki azzal ömlengene, hogy Massa micsoda fair játékos, nem akarta a csapattársát szivatni, pedig ő is nyerhetett volna stb.
Ehelyett Massa nyerni akart, ami nyilván lehetetlen volt neki és van az ünnepelt Massa helyett egy durcás Massa; egy sima Ferrari 1-2 helyett egy megbüntetett és tovább vizsgált Ferrari 1-2. Alonso meg így is úgy is nyert, neki tökmindegy.

Az év elején volt két futam ahol Massa Alonso elé keveredett és a spanyol bár gyorsabbnak tűnt, hagyta az egészet. Most Alonsonak minden pont kell, hogy versenyben maradjon a vb címet illetően és ha azt látja hogy a másik piros autó előtte van és lassabb, biztos hogy megpróbálja megelőzni. Ezt viszont a Ferrari csapatvezetés nem fogja hagyni. a lehetőségek tehát:

1. Massa gyorsabb lesz Alonsonál, így Alonso bármivel próbálkozhat, utolérni sem fogja tudni Massát, nemhogy előzni próbálni
2. Massa elengedi Alonsot versenyszituációban, mert tudja hogy lassabb nála, így Alono támadja, Massa pedig elegáns lesz és nagyvonalú
3. Massára rászól Domenicali, hogy ENGEDD EL!, majd befizet 100.000$-t az FIA-nak

Szerintem itt nagyjából az egyetlen akinek van választása hogy a fenti háromból melyik, az Massa és nem más.

¤

De azért lássuk be, Massa kb annak köszönhette hogy vezette a futamot, hogy Webber elbénázta az időmérőt, így Felipe 3. lett. Vettel két ezrdeddel megverte Alonsot, aki így nem tudta megszerezni a pole-t. Majd ismétcsak Vettel jött, amikor a rajtnál - logikusan - Alonso előtt zárta le az utat, így Massa ha akarta se tudta volna elkerülni az első helyet a kanyar után :)
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Massa nem csoda hogy nyűgös kezd lenni a Ferrarinál. Gyakorlatilag a 3. csapattársát kell/kellene segítenie. Ugye Schumi alap volt :D . Akkor Kimi, és most már Fernando is olyan helyzetben van, hogy mögé áll a csapat. Ne feledjük Alonso közelebb van pontszámban a pontversenyben vezető Hamiltonhoz mint Massa Alonsohoz.
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

Azért Alonso is tud ám pofátlanul nyilatkozni... :)

" A rajtnál (Sebastian) Vettel szinte a falhoz nyomott, mivel az egyetlen gondolata az volt, hogy engem kiszorítson, amit Felipe kihasznált, és mindkettőnket megelőzött. Ezután megpróbáltam folyamatosan közel maradni a csapattársamhoz, és amikor nehézségei támadtak, megelőztem. Biztos vagyok benne, hogy Felipe a csapat érdekét tartotta szem előtt, értelmetlen lett volna kockázatokat vállalni, miközben Vettel zárkózott fel ránk. Most még nincs értelme számolgatni a bajnokság állását. "

Szóval Massának milyen nehézségei is voltak? :D :D
Na meg a most még nincs értelme számolgatni a bajnokság állását...aha persze, nem is azért engedett el, hogy még ne számolgassunk :D
Továbbra is tartom a VB miatt fontosak a pontok és szükséges volt a hely csere, viszont csinálhatták volna sokkal korrektebben és kevésbé látványosan....
Avatar
Marco
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2010.04.09. 22:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Marco »

Ahogy olvasom a nemzetközi sajtó is rendesen fel van háborodva, és azon gondolkoztam h nem csodálkoznék ha mégjobban megbüntetnék a Ferrarit esetleg elvennék a győzelmet tőlük, azért h ne legyen ilyen nagy vihar körülötte h mennyire igazságtalan, bár ha megtennék akkor meg a Ferrari-s tábornál lenne nagy felháborodás, szal végülis nem valószinű ez se, csak úgy felmerült bennem.
Avatar
versenyszellem
Hozzászólások: 1757
Csatlakozott: 2010.04.10. 13:52
Tartózkodási hely: Fürdőkád

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: versenyszellem »

Marco írta:Ahogy olvasom a nemzetközi sajtó is rendesen fel van háborodva, és azon gondolkoztam h nem csodálkoznék ha mégjobban megbüntetnék a Ferrarit esetleg elvennék a győzelmet tőlük, azért h ne legyen ilyen nagy vihar körülötte h mennyire igazságtalan, bár ha megtennék akkor meg a Ferrari-s tábornál lenne nagy felháborodás, szal végülis nem valószinű ez se, csak úgy felmerült bennem.


a nemzetközi sajtó kb egy idióta 3 éves óvodás szintjén áll.
most komolyan hány és hány elengedés történt azóta hogy meghozták azt a szabály, hogy nincs csapatutasítás? számtalan. ez csak és kizárólag azért lett ügy, mert Massa nem volt képes feldolgozni, hogy Alonso bármi erőn meg fogja őt előzni és ezt a Ferrari, mint csapat nem engedhette meg. Ha a Ferrari lenne olyan helyzetben mint a Redbull, ennyire jó vassal és két sokpontot gyűjtött pilótával, kizárt, hogy az egyik versenyzőt előnyben részesítik. de a Ferrarinak mindennél jobban kellett a kettős győzelem, nem vállaltak semmilyen kockázatot.
a lényeg, Massa tizenkilenc, Alonso egy híján húsz, de a csapat a pontszámban előrébb levőt, az edzésen jobban teljesítőt és a versenyen is talán picit meggyőzőbb Alonsot támogatta.
Ha nem teszik meg és a végén 3-4-5 pont hiányzik Alonsonak egy VB címhez...
Majd meglátjuk, korai még végső ítéletet hozni, hogy jó vagy rossz ötlet volt ez a helycserésdi
Mindenesetre van még annyi futam hogy Massa erőből visszavágjon. ámbár én ezt kétlem.
Avatar
Nia
Hozzászólások: 1571
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:26

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Nia »

És azt tudod,hogy miért hozták a szabályt,mi szerint tilos a csapatutasítás?Valahol ott vesztett el egy nézőt az F1,amikor nyíltan kimondta Massanak a Ferrari,"engedd el".Én nem vagyok mérvadó :) Persze olvastam,hogy azóta is működött és nem csak a Ferrarinál.Azt hiszem tökéletesen be lehet ide illeszteni azt a mondást,hogy a szabályok azért vannak,hogy megszegjük őket.El kell fogadni.Sokszor volt,és néha ki sem kell mondani,hogy enged el...

Hol vannak azok amikor Coulhard bemutatott Schuminak a hajtűkanyarban,vagy Hakkinnen a Spanyol nagydíjon a céltól alig pár száz méterre robbant le és Coulthard vitte a boxba az autója oldalán :)Biztos volt ott is sunyiság,de az jobb F1 volt.
Avatar
versenyszellem
Hozzászólások: 1757
Csatlakozott: 2010.04.10. 13:52
Tartózkodási hely: Fürdőkád

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: versenyszellem »

azért hozták mert teljesen indokollatlan szituban megelőztették Barichellot Schumival.

A lényeg hogy amíg egy csapat két versenyzőt indíthat futamonként, addig igenis van csapatérdek (főleg hogy van külön VB kiírás a csapatok számára) és amíg van csapatérdek, addig lesz csapatutasítás is. Akár tiltja szabály akár nem.
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Így van csapat az első. Legfeljebb ezentúl azt mondják majd, hogy bableves, nem azt hogy nálad gyorsabb a másik.
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

Nem is kérdés, hogy szükséges volt e a hely csere, mert az volt, csak lehetett volna szebben is és kevésbé nyilvánvalóan Pl a kerékcserénél, vagy ha annyira korán nem is akarták volna akkor meg szóltak volna Massa-nak, hogy tekerje lejjebb a motor fordulatszám szabályzót mert gáz lehet, Alonso meg felnyomta volna és pár kör alatt kicsit csatázva megelőzi .... ;) ok kamu lett volna, de jobban elfogadta volna mindenki :)
De ez csak két példa volt, biztos lehetett volna még trükközni, hogy ne legyen ennyire látványos...
Abba kellene a csapatoknak is belegondolnia, hogy az F1 is egy sport (mégha hatalmas pénzek is mozognak benne) és az emberek sportszerű küzdelmeket és csatákat szeretnének látni az első helyért és nem pedig ilyen látványos manipulációkat...mondom ezt hatalmas Ferrari drukkerként ;)
Avatar
versenyszellem
Hozzászólások: 1757
Csatlakozott: 2010.04.10. 13:52
Tartózkodási hely: Fürdőkád

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: versenyszellem »

Cupi írta:pár kör alatt kicsit csatázva megelőzi .... ;)

Ez csak és kizárólag Massán múlt. Alonos persze elég rámenős volt a verseny elején, de azért őt is kordában lehet tartani. Massa nyomhatta volna komolyabban és egy visszafordítónál kicsit korábban fékez, beszúr mellé Alonso és elmegy. vége.
Massa látványosan csinálta hogy lássa mindenki: nem versenyeztek egymással.

Abba kellene a csapatoknak is belegondolnia, hogy az F1 is egy sport (mégha hatalmas pénzek is mozognak benne) és az emberek sportszerű küzdelmeket és csatákat szeretnének látni az első helyért és nem pedig ilyen látványos manipulációkat...mondom ezt hatalmas Ferrari drukkerként ;)


a szurkolóknak meg abba kéne belegondolni, hogy csapatársak és Alonso a jobb :P
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

versenyszellem írta:a szurkolóknak meg abba kéne belegondolni, hogy csapatársak és Alonso a jobb :P


Na de ne mondd, hogy Te azt látod szivesebben amikor nem csatáznak és küzdenek hanem elengedik egymást :) ;)

Massa is hibás volt ez tény, de a csapat is mert a rádió üzeneten is érződött, na meg az a sorry Massának... :)

Egy szó mint száz nem jó az ilyet látni mégha szükséges is....
Avatar
versenyszellem
Hozzászólások: 1757
Csatlakozott: 2010.04.10. 13:52
Tartózkodási hely: Fürdőkád

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: versenyszellem »

Cupi írta:
versenyszellem írta:a szurkolóknak meg abba kéne belegondolni, hogy csapatársak és Alonso a jobb :P


Na de ne mondd, hogy Te azt látod szivesebben amikor nem csatáznak és küzdenek hanem elengedik egymást :) ;)

Massa is hibás volt ez tény, de a csapat is mert a rádió üzeneten is érződött, na meg az a sorry Massának... :)

Egy szó mint száz nem jó az ilyet látni mégha szükséges is....


pontosan mi érződött a rádióüzeneten? :)

¤

Dehogy, imádtam nézni ahogy Webber és Vettel egymást gyilkolta le vagy ahogy Hami és Button előzgették egymást. De tudomásul kell venni, hogy két csapattárs azért csapat társ, mert közös a céljuk. A közös célba bőven belefér, hogy egyik elengedi a másikat. Alonso nem mellesleg küzdött Massa ellen, de mivel nem akarta sem a saját, sem a csapattársa versenyét egy óvatlan manőverrel tökretenni, tudta hogy van más megoldás. Massa nem nem fogta fel hogy más megoldás lesz.
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

versenyszellem írta: pontosan mi érződött a rádióüzeneten? :)

Dehogy, imádtam nézni ahogy Webber és Vettel egymást gyilkolta le vagy ahogy Hami és Button előzgették egymást. De tudomásul kell venni, hogy két csapattárs azért csapat társ, mert közös a céljuk. A közös célba bőven belefér, hogy egyik elengedi a másikat. Alonso nem mellesleg küzdött Massa ellen, de mivel nem akarta sem a saját, sem a csapattársa versenyét egy óvatlan manőverrel tökretenni, tudta hogy van más megoldás. Massa nem nem fogta fel hogy más megoldás lesz.


Igazad van, mondom azon nincs is vita, hogy szükség volt arra, hogy Alonso nyerjen, nekem csak a megoldás módja nem tetszett...tartom, hogy lehetett volna szebben is, írtam is pár példát ;)
Rádióüzenetben meg az volt a gáz, hogy kicsit túlzásba vitték és elkezdték nyugtatni Massát, bocsánatot kértek tőle a történtekért, stb....ezt megoldhatták volna négyszemközt is és akkor nem lesz még nyilvánvalóbb az utasítás :)
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

kis káosz a boxban, Vettel baki, Webber siker, Schumacher nem hazudtolta meg önmagát, és Button megint csak megérkezett, hihetetlen ez az ember :D

VB egyéni:
Webber 161
Hamilton 157
Vettel 151
Button 147
Alonso 141

csapat:
Red Bull 312
McLaren 304
Ferrari 238
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Gyula néha úgy tud jajveszékelni mint egy kendős öregasszony.
Közben az összes balfaszkodót megbüntették.
Schumi 10 rajthelyeset kapott, mert megelőzték. :D
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

meg is érdemli, ha nincs az a 4-5 centi és belenyomja a falba Barit, nagyobb triplaszaltót nyom a levegőben mint Webber. :?
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

DSanton39 írta:VB egyéni:
Webber 161
Hamilton 157
Vettel 151
Button 147
Alonso 141

csapat:
Red Bull 312
McLaren 304
Ferrari 238


Nagyon szoros, még bármi lehet :) Tegnap Alonso 2. helye győzelemmel ér fel, mert gyorsabbak voltak a Red Bull-ok, és ha nincs Vettel bénázása akkor 3. hely lett volna csak. Massa is kihozta a maxot a verdából.
Most jó hosszú szünet lesz :(
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Közeli barátok. :D
Kép
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

Nagyon halott az F1 topic. ;)

Alonso indul az élről, remélem jó futam lesz és Ferrari győzelemmel. :)

Forza Ferrari
Avatar
Marco
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2010.04.09. 22:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Marco »

Cupi írta:Nagyon halott az F1 topic. ;)

Alonso indul az élről, remélem jó futam lesz és Ferrari győzelemmel. :)

Forza Ferrari

Pont írni akartam én is h nem nagyon irogatunk ide mostanság, pedig most a kedvencetek indul az élről. :D
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

Ja, és idén először a pole-be, már kellett nagyon. :) Igaz ezért pontot nem kap, szóval jó lenne egy győzelem, csak hát a futam hosszú, szóval az még odébb van.
Hamilton elcseszte a Q3-at, de a futamon nem írnám le, na meg ott van Button aki szintén nagyon jó időt ment szóval nem lesz könnyű az biztos.
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Ki volt az új hang Gyula mellett? :)
Hamilton szép volt. :D
Kellett ez a győzelem a Ferrarinak. :)
Avatar
bodimiki7
Hozzászólások: 586
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:08
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: bodimiki7 »

Komax írta:Ki volt az új hang Gyula mellett? :)
Hamilton szép volt. :D
Kellett ez a győzelem a Ferrarinak. :)



Walter Csaba volt. A Porsche Mobil 1 Supercup futamokon szokott indulni.
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

Alonso indul az élről ma. :)

Forza Ferrari
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Sajnos ez a futam amin nagyon jót lehet aludni. Még Monacot is alulmúlja, előzni szinte lehetetlen. Akié az első kanyar azé a futam. Csak baleset és időjárás kavarhat be.
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

Azért nem volt olyan unalmas futam, a végeredmény meg kifejezetten tetszett. Button jó lett volna még ha megveri Webbert, de ne legyünk telhetetlenek. :) Alonso esélyei szépen megnőttek 2 futam után a VB győzelemre, de még sok van hátra és nagyon szoros. Első 5 simán világbajnok lehet még... :shock:

Szép volt Alonso

Forza Ferrari
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Szépen rám cáfoltak a fiúk. :D
Alonso előnye a továbbiakban, hogy van egy Massaja. Többiek csak magukra számíthatnak.
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7544
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

Komax írta:Szépen rám cáfoltak a fiúk. :D
Alonso előnye a továbbiakban, hogy van egy Massaja. Többiek csak magukra számíthatnak.


De van egy hátránya is, hogy nincs több új motorja, többieknek még van....ettől tartok, de remélem nem lesz gáz. ;)
Avatar
rszabolcs85
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2010.04.20. 08:55

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: rszabolcs85 »

Mennyi is volt a hátránya 2-3 futammal ezelőtt? 50 pont?

El tudtam volna azért viselni, ha Webber ma kap egy áthajtásost, még szorosabb lett volna a pontverseny, de igy is 25 ponton belül vannak 5-en.

Japán, Korea, Brazil, Abu Dhabi

Nem semmi izgalmak lesznek.
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Cupi írta:
Komax írta:Szépen rám cáfoltak a fiúk. :D
Alonso előnye a továbbiakban, hogy van egy Massaja. Többiek csak magukra számíthatnak.


De van egy hátránya is, hogy nincs több új motorja, többieknek még van....ettől tartok, de remélem nem lesz gáz. ;)
Ebben a motor kérdésben érzek egy kis vakítást is. Persze én is csak feltételezek, de itt az a kérdés hogy Alonso használt motorjaiban mennyi van lehet csak 1-1 futam avagy fél (lásd:Spa). Az új motorokban benne van a rizikó hogy két kör azt vége, mint Massanál. Igaz nem tudom hogy milyen motor volt a kocsijában.

Szerintem nem Webber lesz a világbajnok, őt érzem a leggyengébben ebben az ötösben.
Válasz küldése