SERIE-A és SERIE-B (Átigazolások, meccsek, játékosok)

Minden labdarúgás az Interen kívül

Moderátorok: Interiscoming, internaZIOnaLe

interfan

Re: SERIE-A és SERIE-B (Átigazolások, meccsek, játékosok)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Tombi1986 írta: 2023.12.28. 06:50
k.tomi880421 írta: 2023.12.27. 20:51 De Laurentis fejében mi jár vajon, hogy eladta Elmast a Lipcsének? Így maradt a kpjukra Zielinski aki megint csak távozni fog fél év múlva ingyen, Anguissa, Lobotka, Lindstrom aki egész idényben 174 percet játszott, Cajuste aki 360 percet játszott meg még egy-két noname. Ennyire durván leépíteni egy bajnok csapatot nem sűrűn látunk azért.

Közben olvasom a híreket Zielinski kapcsán is, hogy kész lett volna maradni a Nápolyban és hosszabbítani ha megkapja azt a bért amit eddig (4,6m) viszont De Laurentis 3 évre évi 3,5 milliót ajánlott csak amit Zielinski elutasított. A Monza elleni meccsük után viszont újra leülnek egy utolsó tárgyalásra, ahol ha a Nápoly tartja az eddigi fizetését elképzelhető hogy marad.
Én is meglepődtem, hogy Elmas elmegy a Lipcsébe.
Zielinski szerintem tuti nem marad. De Laurentis nagyon szépen leépíti a csapatot.
Az idei edzők kinevezése is katasztrófa, és a jövő sem túl biztató. A tavalyi év nagyon kijött nekik, de beleesett ugyanabba a hibába, mint mi a triplázos szezon után.
Elmas eladasa kifejezetten indokolt, evek ota a Napoli egyik leggyengebje volt.
23m-ert eladni nem rossz uzlet.

DeLau elmondta legalabb 4-5 jatekost vesznek januarban, a mi jo baratunkat Samardzicot akarjak Elmas helyere.

Egyebkent azt ne felejtsuk, hogy a Napoli nyaron elkoltott egy csomo penzt, annyit amennyit Kim es Lozano eladasabol kerestek (65m).

Lindstrom 30m, Cajuste 12m, Natan 10m, Cheddira 7m, Caprile 7m.
Ez osszesen 66m.

Magyarul nullasan zartak a mercatot.

Viszont szakmailag ez az 66m nem igazan lett jol elkoltve.
Tavaly sem volt egy brutalis keretuk, sot...
Ugyanaz volt mint most, csak volt egy Kim.
Tavaly kijott ott minden, iden semmi.
Es hat azt a bizonyos 66m eurot is elehetett volna kolteni okosabban.

A "sikerkovacs" Guintoli tavozasa ennyit jelenthet.
Azert egy Guintoli utan egy Meluso, haat nem kis minosegi visszaeses...
Meg is latszik azon a bizonyos 66m elkoltesen a nyaron.
CsaSzi9294

Hozzászólás Szerző: CsaSzi9294 »

interfan írta: 2023.12.28. 07:13
k.tomi880421 írta: 2023.12.27. 20:51

DeLau elmondta legalabb 4-5 jatekost vesznek januarban, a mi jo baratunkat Samardzicot akarjak Elmas helyere.

Egyebkent azt ne felejtsuk, hogy a Napoli nyaron elkoltott egy csomo penzt, annyit amennyit Kim es Lozano eladasabol kerestek (65m).

Ez osszesen 66m.

Szerintem a Nápoly tavaszra fel fog ébredni és beérnek a 3. helyre a végén. Na nem Mazzarrival, neki szerintem 2-3 meccse maradt. Az embert a buszsofőr sem tiszteli, nemhogy a játékosai.
Nincs rossz kerete a Napolinak, viszont ez inkább csak a kezdőre vonatkozik, én a cserékben, a csatársorban és a taktikában látom a hibát.
A kpjuk kifejezetten jónak mondható, és Samardzic jobb játékos, mint Elmas, ezzel már előrébb lesznek.
Elől Osimhen az egyedüli minőségi játékos, Politano, Raspadori, Simeone kb egy szint, akik szerintem max egy Atalanta minőséget képviselnek, nem egy bajnokesélyesét. Ha a nigériai mellé vinne az öreg egy normális centert, mondjuk Icardit, sokkal jobbak lennének.
Na meg ott van Kvaratskhelia, akit én 442ben tudnék inkább elképzelni a bal oldalon. Idén ő sem villog, sőt rengeteg helyzetet cseszett már el, a tavalyi énjéhez képest ő is hurka lett.

Én egyébként így állnék fel ha a Napoli edzője lennék és igazolnék egy normális centert:
442
Rui-JJ-Rahmani-DiLorenzo—-Kvara-Zielinski-Angussia-Politano—-Icardi-Osi

Az egyébként biztos, hogy a nyáron befolyt 65M-ból Marotta két kezdőt hozott volna, és nem ilyen ZS kategóriás játékosokat, mint Meluso tette.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára CsaSzi9294 2023.12.28. 07:48-kor.
interfan

CsaSzi9294 írta: 2023.12.28. 07:41

Ez osszesen 66m.

Szerintem a Nápoly tavaszra fel fog ébredni és beérnek a 3. helyre a végén. Na nem Mazzarrival, neki szerintem 2-3 meccse maradt. Az embert a buszsofőr sem tiszteli, nemhogy a játékosai.
Nincs rossz kerete a Napolinak, viszont ez inkább csak a kezdőre vonatkozik, én a cserékben, a csatársorban és a taktikában látom a hibát.
A kpjuk kifejezetten jónak mondható, és Samardzic jobb játékos, mint Elmas, ezzel már előrébb lesznek.
Elől Osimhen az egyedüli minőségi játékos, Politano, Raspadori, Simeone kb egy szint, akik szerintem max egy Atalanta minőséget képviselnek, nem egy bajnokesélyesét. Ha a nigériai mellé vinne az öreg egy normális centert, mondjuk Icardit, sokkal jobbak lennének.
Na meg ott van Kvaratskhelia, akit én 442ben tudnék inkább elképzelni a bal oldalon. Idén ő sem villog, sőt rengeteg helyzetet cseszett már el, a tavalyi énjéhez képest ő is hurka lett.

Az egyébként biztos, hogy a nyáron befolyt 65M-ból Marotta két kezdőt hozott volna, és nem ilyen ZS kategóriás játékosokat, mint Meluso tette.
En nem hiszem, hogy nagyon "felebrednek" majd.
Max 4.hely, ha jobb lesz a tel/tavasz, de en tobbet nem latok bennuk.
Mint ahogy a Napoli kereteben sem, tavaly sem volt egy Scudetto szint ez a keret, csak kijott nekik minden, es a tobbiek remgyengek voltak.

Na igen, ez meg a masik, hogy van 65m-t es hogy koltod azt el.
Ebben van minosegi kulonbseg egy Guintoli es egy Meluso kozott.
A Napoli "vegzete" az idei evre ez lett.
CsaSzi9294

interfan írta: 2023.12.28. 07:47
Mint ahogy a Napoli kereteben sem, tavaly sem volt egy Scudetto szint ez a keret, csak kijott nekik minden, es a tobbiek remgyengek voltak.

Egy jobb edzővel, bármi megeshet.
Szerintem a Milánt előzni fogják a végére, a kuzinok fejben gyengébbek, mint a Napoli, ráadásul Pioli helyére én még nem olvastam értelmes edzőt, Abate a legesélyesebb ha az öreget elküldik. Azon se lepődnék meg, ha a top 4ben se lennének benne (de szép is lenne…).
Szóval ha DL le tudna akasztani egy értelmes edzőt, szerintem magukra találhatnak, ezzel kell neki kezdeni.
interfan

CsaSzi9294 írta: 2023.12.28. 07:53

Egy jobb edzővel, bármi megeshet.
Szerintem a Milánt előzni fogják a végére, a kuzinok fejben gyengébbek, mint a Napoli, ráadásul Pioli helyére én még nem olvastam értelmes edzőt, Abate a legesélyesebb ha az öreget elküldik. Azon se lepődnék meg, ha a top 4ben se lennének benne (de szép is lenne…).
Szóval ha DL le tudna akasztani egy értelmes edzőt, szerintem magukra találhatnak, ezzel kell neki kezdeni.
Azert a Milan 2 eve megmutatta "fejben nem gyenge", birtak a nyomast, sot meg pozitivan is hatott rajuk, ellenben mi osszeroskadtunk a nyomas sulya alatt.

Milannal mar a nyarra keszulnek.
DeZerbi a favorit, utana Motta.

Hat igen, de kit akaszt le DeLau mint jobb edzo?
Ha tudott volna jobbat, nem Mazzarrit viszi.
CsaSzi9294

interfan írta: 2023.12.28. 07:55
Azert a Milan 2 eve megmutatta "fejben nem gyenge", birtak a nyomast, sot meg pozitivan is hatott rajuk, ellenben mi osszeroskadtunk a nyomas sulya alatt.

Az két éve volt, most még Theonak sincs akkora arca. Azóta a keret is változott, a szerencséjük is eltűnt.

Igen, ez jó kérdés, évközben nem fog elvinni senkit, aki előre lépés lenne minőségben. Viszont amennyire nincs tekintélye Mazzarrinak, úgy akár én is átvehetném a csapatot, többre mennének. Egyébként talán DiFrancesot környékezném meg.
Nyáron viszont Sarrit próbálnám vissza vinni a helyébe vagy megpróbálnám Contét (bár ő inkább a merdába fog menni).
Remélem DeZerbinek lesz annyi esze, hogy nem hagyja ott a PL-t. Stabil középcsapat a Brighton, 1-2 év és feljebb fog lépni egy komolyabb csapatba. A Milán pénzügyileg és szakmailag nulla, erőlködnek csak ilyen Okafor meg Chukwukkal. Védelembe is Kehrert várják a megmentőnek a 18 éves Simic mellett, illetve motivátornak vissza vitték Ibrát ( :) :clap: ). Komolytalan az egész csapat vezetőséggel és csapattal egyetemben. DeZerbi többre hivatott ennél. 1-2 év és jobb csapata lesz Angliában.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára CsaSzi9294 2023.12.28. 08:23-kor.
interfan

CsaSzi9294 írta: 2023.12.28. 08:10

Igen, ez jó kérdés, évközben nem fog elvinni senkit, aki előre lépés lenne minőségben. Viszont amennyire nincs tekintélye Mazzarrinak, úgy akár én is átvehetném a csapatot, többre mennének. Egyébként talán DiFrancesot környékezném meg.
Nyáron viszont Sarrit próbálnám vissza vinni a helyébe vagy megpróbálnám Contét (bár ő inkább a merdába fog menni).
Remélem DeZerbinek lesz annyi esze, hogy nem hagyja ott a PL-t. Stabil középcsapat a Brighton, 1-2 év és feljebb fog lépni egy komolyabb csapatba. A Milán pénzügyileg és szakmailag nulla, erőlködnek csak ilyen Okafor meg Chukwukkal. Védelembe is Kehrert várják a megmentőnek a 18 éves Simic mellett.
Sarri azert osszesegeben barhol jart bizonyitott.
Roppant unszimpatikus ez a melegitos 3 doboz cigit elszivo figura, de ert a futballhoz az teny.

Palladino az akit allitolag DeLau akar nyartol a Napoliba.
Ugy ez is a Napoli szintje lattuk ezt az elmult hosszu-hosszu evekbol.

Milan penzugyi helyzete egyebkent egyaltalan nem rossz, sot...
Minden egyes evben beletesznek eladasokon felul legalabb 50m-t a mercatoba, viszonyitaskent mi ennyit kiveszunk atlagolva, laza 150m kulonbseg evente, belegondolni is "szornyu" hol jarhatnak mi ennyi penzbol.
Raadasul sajat stadiont akarnak, es tudnak is epiteni sajat penzbol.
Nalunk meg, hagyjuk is...
Tehat ha penzugyileg nezem, a Milan az egyik legjobban allo Olasz klub.
En nem zarom ki, hogy De Zerbinek ez eleg motivacio lesz.
CsaSzi9294

interfan írta: 2023.12.28. 08:22
Minden egyes evben beletesznek eladasokon felul legalabb 50m-t a mercatoba, viszonyitaskent mi ennyit kiveszunk atlagolva, laza 150m kulonbseg...
Ha azt nézzük a Napoli is elköltött 66 milliót, még se volt benne minőségi név.
Ugyan ez a helyzet a Milánnál is. Reijndersen kívül egyik igazolásuk se akkora dolog. Töltelékek.
Persze vannak terveik, kinek nincs…amint lesz normális tulajdonosunk nekünk is lesznek nagyobbak. Mi ilyen helyzetben vagyunk, ezt oldjuk meg előbb.
A pénzt leszámítva, fényévekre vagyunk a kuzinok előtt, mind keret ügyileg, mind mutatott játékban. Nem beszélve arról hogy a játékosaink fejben sokkal jobban egyben vannak, mint ők, csapatként dolgoznak.
Pedig sokkal rövidebb az a bizonyos takaró, ameddig tudunk nyújtózkodni, mégis 11 pontot vertük rájuk eddig. Vagyis nekem a Milan kevés, semmit és senkit nem irigylek onnan.
interfan

CsaSzi9294 írta: 2023.12.28. 08:31
interfan írta: 2023.12.28. 08:22
Minden egyes evben beletesznek eladasokon felul legalabb 50m-t a mercatoba, viszonyitaskent mi ennyit kiveszunk atlagolva, laza 150m kulonbseg...
Ha azt nézzük a Napoli is elköltött 66 milliót, még se volt benne minőségi név.
Ugyan ez a helyzet a Milánnál is. Reijndersen kívül egyik igazolásuk se akkora dolog. Töltelékek.
Persze vannak terveik, kinek nincs…amint lesz normális tulajdonosunk nekünk is lesznek nagyobbak. Mi ilyen helyzetben vagyunk, ezt oldjuk meg előbb.
A pénzt leszámítva, fényévekre vagyunk a kuzinok előtt, mind keret ügyileg, mind mutatott játékban. Nem beszélve arról hogy a játékosaink fejben sokkal jobban egyben vannak, mint ők, csapatként dolgoznak.
Pedig sokkal rövidebb az a bizonyos takaró, ameddig tudunk nyújtózkodni, mégis 11 pontot vertük rájuk eddig. Vagyis nekem a Milan kevés, semmit és senkit nem irigylek onnan.
Az hogy mire koltod a meglevo penzt, az mar sportszakmai kerdes.
Az meg hogy van penzed, az gazdasagi.
Tehat a Milan penzugyileg nagyon nem "nulla" sot...
A Milan penzugyileg igenis jol all, sot talan a legjobban egesz Olaszorszagban.
Az egy mas kerdes, hogy sportszakmailag hol allnak.
Arra lehet azt mondani, ki hogyan kozelit, es hogyan latja, hogy "nulla", mondjuk szerintem ez sem teljesen igaz, dehat ki hogy latja.
Mint ahogy az is sportszakmai kerdes, hogy mit ernek el a palyan. Mondjuk az elmult 2 evben sajnos ok voltak bajnokok, mi meg nem, szoval ez is egy erdekes kerdes.
Az viszont gazdasagi, hogy van penzuk.

Egy dolgot "irigylek" a Milantol, de azt cserebe nagyon, a gazdasagi helyzetuket.
Ha mi annyit koltottunk volna, es olyan penzugyi helyzetben lennenk mint ok, es nem pedig a csod szelen tancolnak es hitelbol elnenk, akkor mar a 22. bajnoki cim is kb zsebbe lenne, es egy evtizedre is leuralhatnak az Olasz bajnoksagot, ahogy azt tette a Juve is par eve.
Mivel nalunk van profi es hozzaerto sportszakmai vezeto, ellenben penz nincs, sot meg ki is veszunk a keretbol 150m-t, megis talpon vagyunk ami oriasi eredmeny.
interfan

Ha mar Milan...
Nem csak az Inter, hanem a Milan vezetese is Perzsa Obol menti turan volt, ahol az Allami befektetesi csoportoknak, es maganbefektesi csoportoknak is a Milan projektet ajanlottak mint lehetoseg, kisebbsegi befektetot keresnek.

Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid, Inter, Milan, Roma, Juventus, Tottenham, Chelsea, West Ham, MU, es meg hany csapat, ugynezki egymasnak adjak a kilincset az Europai nagycsapatok Qatarban, az Emirsegekben, es Szaud-Arabiaban. :D :D
Nem beszelve a Szovetsegekrol, lasd Spanyol bajnoksag, lasd Olasz bajnoksag, Francia bajnoksag, akar szponzoracio, akar kozvetitesi jogok.
Vajon kinek jon be? Nagy a verseny az biztos.
MU-nak mar nem az biztos, szegeny MU szurkolok letargiaba is vannak azota, remelem azert jobbra fordul a sorsuk, raferne a MU-ra.
Van akinek meg mar be is jott, akar egyuttmukodesek, akar szponzori szerzodesek, akar reklam szerzodesek, lasd Real, Atletico, Roma, sot akar mi is a Qatari Allammal es a Qatar Airwaysel valo egyuttmukodes, sot a kuszobon allo foszponzor szerzodessel, vagy a La Liga.
Szakit e valaki meg nagyobbat, es sikerul e tulajdonoskent, vagy resztulajdonoskent bevonzani oket, esetleg Olaszorszagnak is kotni egy oriasi osszegu kozvetitesi jogok szerzodest.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára interfan 2023.12.28. 13:20-kor.
MLK

Hozzászólás Szerző: MLK »

Hát ha Mazzari nem "családi okok" miatt nem buszozott a csapatával, akkor nekik szerintem vége... Főleg ha valóban sikerül Zielinskit bezsákolni és nyilvános is lesz. Osimhenre meg cédulát tettek, hogy mennyibe kerül. Szóval velük nem számolnék.
De még jövőre sem.
A Milanra kíváncsi leszek mit produkál nemzetközi porondon. Remélem komolyan fogják venni.
Allegritől tartok továbbra is és nálunk a sérülésektől. Idén nagyon szeretném, ha meglenne a következő csillag, de nem lesz sétagalopp.
Motta egyszer lehet, hogy nálunk is jó lesz de most még a közelébe sem engedném a csapatnak. De Zerbi nálam ugyanaz a szint. Tehetségesek, de egy nagy csapatnál közel sem vagyok benne biztos, hogy bármit is letennének az asztalra. Inzaghit viszont lehet szeretni, vagy nem szeretni, de edző kérdés jelenleg nálunk nincs.
interfan

Allegri:
Nem valaszolok Acerbi szavaira.
2 ponttal elottunk vannak, igyekszunk kozel maradni hozzajuk, tudva azt hogy a jatekosaimk atlageletkora miatt is mas a mi utunk.
Megyunk elore a fiatalokkal, fejlodunk egyutt kozosen.
2024-ben a cel az, hogy bejussunk a BL-be, ez a 3 pont segit ennek elereseben.
Korabban Allegri elmondta, nem mondott semmit arrol a Juve vezetesnek mi lesz 24 nyaratol es marad e a Juve edzoje.
interfan

k.tomi880421 írta: 2023.12.29. 21:55 Amúgy a Juve rengeteg ifi kölcsönjátékosa teljesít jól a Serie A-ban a kisebb csapatokban.
Az meg hagyjan, de a felnott csapatba is mennyi fiatal van, elkepeszto munkat vegez Allegri ezen a teren is.
Elmult evekben is elkezdotott mar ez olyan jatekosokkal mint Miretti, Fagioli, Soule.
De a kevesebb lehetoseget kapo Rovella, Barrenechea, De Winter.
Es akkor most is olyanok mint Yildiz, Iling Junior, Caviglia, Cambiaso, Huijsen.
Raadasul a napokban mondta Allegri a fiatal KP Nonget is felviheti a felnotekhez.
Raadasul Romano szerint viszik a 17 eves Boteli, es a szinten 17 eves Adzic parost.
Es akkor azt is erdemes megnezni, mennyit fektetett a piacon is a Juve "fiatalokba" az elmult evekben.
Chiesa, McKennie, Rabiot, Vlahovic, Kean, Gatti, Locatelli, Bremer, Weah.
Ezek a jatekosok mind-mind 20-25 evesen erkeztek a Juveba, sokan kozuluk nem keves penzert.
Olyanokrol nem beszelve akiket szinten 19-22 evesen igazoltak, majd eladtak, lasd De Light, Romero, Kulusevski.
Szinten nem keves pent kifizetve ertuk.

Allegri erdeme mellett pedig a Juve tulajdonos es vezetes erdeme is ez.
Par napja is volt hir, hogy az Exor ujabb 200m-t tesz a Juveba mint "tokeemeles".
Volt nemreg 400m tokeemeles is, szoval elkepeszto penzeket tesz a tulajdonos a csapatba.
2 ev alatt 600m eurot tett a kluba a tulajdonos, nalunk meg 2020 ota 1db eurot sem, nyakunkra hoztak a keselyuket, es hitelbol mukodunk, a folyamatos "aldozatok", "pluszos mercato", es a "koltsegcsokkentesek" kozott.

Itt jutunk el oda amit Allegri mondott, hogy az elmult evekben mennyi penzt fektettek a Juve utanpotlas epitesebe, es mennek elore a fiatalokkal.
Valamint azert azt se felejtsuk, hogy sok-sok penzt tettek az uj edzokozpont megepitesebe is, ahol helyett kapott az utanpotlas es az akademia is.
PellerG

Hozzászólás Szerző: PellerG »

interfan írta: 2023.12.27. 19:39
Stankov írta: 2023.12.27. 18:50 Hát az tény hogy a fiatalokhoz bátran nyul Allegri, de ez a játék (ha lehet annak nevezni) amit 2 éve játszat nem jó ajánló levél.

Ha edző kérdés lesz nálunk akkor mindenképpen Mottában kellene gondolkodni
Egyetertek.
Ha valtas lenne a kesobbiekbeb, nalam is egyertelmuen Motta.
Motta vagy De Zerbi és 4-2-3-1 vagy 4-3-3.
Bár utóbbi nem tudom mennyire tud védekezni (támadni nagyon tud).
k.tomi880421

Hozzászólás Szerző: k.tomi880421 »

PellerG írta: 2024.01.02. 07:11
interfan írta: 2023.12.27. 19:39
Stankov írta: 2023.12.27. 18:50 Hát az tény hogy a fiatalokhoz bátran nyul Allegri, de ez a játék (ha lehet annak nevezni) amit 2 éve játszat nem jó ajánló levél.

Ha edző kérdés lesz nálunk akkor mindenképpen Mottában kellene gondolkodni
Egyetertek.
Ha valtas lenne a kesobbiekbeb, nalam is egyertelmuen Motta.
Motta vagy De Zerbi és 4-2-3-1 vagy 4-3-3.
Bár utóbbi nem tudom mennyire tud védekezni (támadni nagyon tud).
Egyrészről ha van esze De Zerbinek akkor nem vállal olasz csapatot mert kb csak bukhat itt (és nyilatkozott is arról, hogy nem akar olaszba menni hanem PL-ben szeretne tovább fejlődni), másrészről valahol bravúr edzőnek tartom. Oké Brighton de úgy érzem olyan mint a Sass, hogy képes bárkit legyőzni és bárkitől kikapni ellenben Mottával akinek a csapatai képesek bárkivel felvenni a meccset a Speziával és a Bolognával is masszív focit játszatott és játszat, látszott a kiegyensúlyozottság míg De Zerbi olaszban a Sass-szal is olyan volt mint most a Brightonnal. Viszont szerintem felesleges erről beszélni mivel Inzaghi egy Európai szinten lesajnált csapattal is ott van az EU top 3 edzője között az UEFA jelöltjei között.
k.tomi880421

Am most olvastam egy cikket, hogy a Juve 2019 óta végrehajtott egyszer egy 300 millió eurós egy 400 millió eurós és most fog egy 200 millió eurós tőkeinjekciót. És így buktak le a pénzügyi trükközéseikkel, hogy mivel tőzsdén szereplő cég így részletes infókat kellett a "nagykönzönség" elé tárniuk a belső dolgokról és erre figyelt fel az olasz tőzsfefelügyelet ami alapján indult az eljárás majd az UEFA és a FIGC büntetés ami gyakorlatilag fedi egymást. Kíváncsi leszek meddig fogják a részvényesek tűrni ezeket az emeléseket bár sejtem sokáig mivel gondolom Agnelli klán birtokolja a nagy százalékát azoknak részvényeknek. Na pl ez is megérne egy vizsgálatot. Ezzel a 700+200 milliós tőkeinjekcióval is 722 millió eurós hiányuk van.

Persze tudom nekünk is rohadt nagy az adósságunk. Már Moratti időszakban is volt vagy 500 millió aztán Zhangék előbb csökkentettek ezen mikor ment az üzlet utána pedig növekedett. Csak ugye itt tisztán látszik minden és 8 évből ment kb 5 év alatt gentleman agreement míg odaát titkolták ezt valahogy és semmi következmény gyakorlatilag, sőt kb 1 év bünti.
interfan

k.tomi880421 írta: 2024.01.03. 23:26 Am most olvastam egy cikket, hogy a Juve 2019 óta végrehajtott egyszer egy 300 millió eurós egy 400 millió eurós és most fog egy 200 millió eurós tőkeinjekciót. És így buktak le a pénzügyi trükközéseikkel, hogy mivel tőzsdén szereplő cég így részletes infókat kellett a "nagykönzönség" elé tárniuk a belső dolgokról és erre figyelt fel az olasz tőzsfefelügyelet ami alapján indult az eljárás majd az UEFA és a FIGC büntetés ami gyakorlatilag fedi egymást. Kíváncsi leszek meddig fogják a részvényesek tűrni ezeket az emeléseket bár sejtem sokáig mivel gondolom Agnelli klán birtokolja a nagy százalékát azoknak részvényeknek. Na pl ez is megérne egy vizsgálatot. Ezzel a 700+200 milliós tőkeinjekcióval is 722 millió eurós hiányuk van.

Persze tudom nekünk is rohadt nagy az adósságunk.
Nem teljesen emiatt van/volt a Juve buntetese.
Hanem azert, mert trukkoztek a jatekosok araval, valamint a fizukkal is, hogy kevesebb legyen a veszteseguk, az eves veszteseguk, nem pedig az adossaguk.

Juvenak van 700m adossaga, de ez kb mint a tulajdonos Exor fele van, magyarul egy belso ugy, az Exor mivel o tulajdonos ezt a penzt kb soha nem fogja visszakerni.
Exor 3 ev alatt 900m-t tett a kluba.

Nalunk az elmult 3 evben 0 eurot tett a tulajdonos a kluba, sot a mercatoval meg ki is vettek belole 150m-t...
Raadasul a hitelbefekteto penzebol mukodunk.

Mi adossagunk 800m felett van, es nem a tulajdonos fele, hanem a keselyu Oaktree fele akiknek zalogaban van a klub, es a jo "baratunk" GS fele.

Szoval egeszen mas a helyzete a ket klubnak a hatterben, mondhatni eg es fold.
interfan

Erdekesseg hogy Tiago Pinto szerzodesbont a Romaval, es februar 3 utan mar nem o lesz a Roma Sportigazgatoja.

Ilyenkor is latszik, mennyire nem egyszeru jo sportszakmai vezetot talalni.
Romanal sem feltetlenul penz hiany volt, sokkal inkabb szakertelem hiany az elmult evekben.
Es hiaba van penzed, ha a szakertelem nincs meg.

Lasd a Napoli is hova jutott most Guintoli utan a nyaron...

Mennyire jo, sot a vilagon a legnagyobb ajandek, hogy nekunk van egy Marottank.
Elkepzelni is "szornyu" mi lenne ha legalabb annyi penzunk lenne mint Olasz rivalisaiknak, (nem pedig csak kivennenk folyamatosan a mercatbol es a csapatbol a penzt) es ez parosulna Marotta szakertelelmevel.
PellerG

interfan írta: 2024.01.04. 16:45 Erdekesseg hogy Tiago Pinto szerzodesbont a Romaval, es februar 3 utan mar nem o lesz a Roma Sportigazgatoja.
Ez már a kormány által eltörölt növekedés támogatás hozománya lehet.
Lotito nyilatkozta, hogy a Romának Mourinho és Lukaku nélkül vége lesz.
Gondolom Mou sorsa nagyban függ attól, milyen pénzügyi ambíciói lesznek a klubnak.
És ez a Tiago Pinto távozás nem arra utal, hogy pozitívak lennének a kilátásaik.

Érdekesség, több oldal is arról ír, De Laurentiis újra találkozott Contéval és nagyon szeretné, ha nyártól átvenné a Napolit.
Nem látom rá esélyt, hogy Conte ebben lásson fantáziát (az a keret neki kb használhatatlan, őt ismerve).

Közben Ibra és a Milan vezetés fele is Contét szeretné nyártól, a másik fele pedig Thiago Mottát.
Azt is nehezen hiszem, hogy ők ki tudnák elégíteni Conte anyagi vágyait (fizu, keretalakítás).
Cupi

Hozzászólás Szerző: Cupi »

PellerG írta: 2024.01.05. 00:32

Közben Ibra és a Milan vezetés fele is Contét szeretné nyártól, a másik fele pedig Thiago Mottát.
Azt is nehezen hiszem, hogy ők ki tudnák elégíteni Conte anyagi vágyait (fizu, keretalakítás).
Egyetértek. Számomra hatalmas meglepetés lenne ha oda menne....nettó 10-12 millió alatt szerintem sehova nem ír alá...Milan azt kizárt megadná edzőnek. Másik meg elképzelem ahogy Conte pár hónap alatt összebalhézna az amcsikkal ha nem kapná meg akiket akar....azt is sejtem a kívánságlistáján nem 20 millióért lennének arcok. :D
interfan

Cupi írta: 2024.01.05. 08:50

Egyetértek. Számomra hatalmas meglepetés lenne ha oda menne....nettó 10-12 millió alatt szerintem sehova nem ír alá...Milan azt kizárt megadná edzőnek. Másik meg elképzelem ahogy Conte pár hónap alatt összebalhézna az amcsikkal ha nem kapná meg akiket akar....azt is sejtem a kívánságlistáján nem 20 millióért lennének arcok. :D
Par rutin bajnok gyoztes biztosan lenne Conte listajan. :D
Mondjuk egy jo Vidal, esetleg Kolarov + Dzeko. :D
Igaz boldog is lehetne, mert vegre megkapna Giroudt is, es lehet a vegen meg Ibrat is reaktivalnak :D

Egyebkent Conte elmondta, a Juve az alma, hazaakar terni a Juveba.
En meglepodnek ha nem oda menne.
Persze ha Allegri nem mond le, akkor nem tud odamenni.

Egyebkent a Spursos fiasko utan "top" klubot nem fog kapni.
Innentol ha az "otthona es alma" Juve kiesik, muszaj lesz lejjebb adnia az igenyeibol.
Tehat meg a vegen a Milan is realitas lehet, mondjuk ha van esz ott, akkor De Zerbi vagy Motta lesz a befuto es nem Conte.
Fiatalitanak, meg fiatalitas, erre odavinnenek egy ilyen "rutin fetis" Contet...
Mondjuk ez igaz a Juvera is, de ott lehet azert tobb esz lesz mint hogy odavigyek Contet.
Tombi1986

Hozzászólás Szerző: Tombi1986 »

interfan írta: 2024.01.05. 08:56
Cupi írta: 2024.01.05. 08:50

Par rutin bajnok gyoztes biztosan lenne Conte listajan. :D
Mondjuk egy jo Vidal, esetleg Kolarov + Dzeko. :D
Igaz boldog is lehetne, mert vegre megkapna Giroudt is, es lehet a vegen meg Ibrat is reaktivalnak :D

Egyebkent Conte elmondta, a Juve az alma, hazaakar terni a Juveba.
En meglepodnek ha nem oda menne.
Persze ha Allegri nem mond le, akkor nem tud odamenni.

Egyebkent a Spursos fiasko utan "top" klubot nem fog kapni.
Innentol ha az "otthona es alma" Juve kiesik, muszaj lesz lejjebb adnia az igenyeibol.
Tehat meg a vegen a Milan is realitas lehet, mondjuk ha van esz ott, akkor De Zerbi vagy Motta lesz a befuto es nem Conte.
Fiatalitanak, meg fiatalitas, erre odavinnenek egy ilyen "rutin fetis" Contet...
Mondjuk ez igaz a Juvera is, de ott lehet azert tobb esz lesz mint hogy odavigyek Contet.
De Zerbi nem rossz, de várjunk még. Brighton kb. ugyanúgy működik, mint a Sassuolo, hogy bárkit le tudnak győzni, de ki is kaphatnak…
Motta? Rendben van, de várjunk ezzel is még. Meglátjuk, hogy a szezon végén hol fejezi be a Bologna.

Úgy gondolom jelenleg egyik sem jobb Inzaghinal….
interfan

Kifejezetten erdekes, hogy a Milannal is megprobaljak esetleg a Juve fele ifi vonalat?
Persze a keretuk is alapvetoen fiatal jopar helyen, na meg az idei igazolasaik is szinte kivetel nelkul 20-24 eves jatekosok, na meg az elmult evekben is sok-sok fiatalt igazoltak, viszont most ez az ifibol bedobobatjuk a jatekosokat uj dolog lehet.
A mai 3. golszerzo Traore 19 eves, a Florenzi helyere bejott jobbhatved Jimenez 18 eves, a szinten palyara lepo Bartesaghi pedig szinten 18 eves.
Stankov

Hozzászólás Szerző: Stankov »

Valószínű ez lesz a járható út az olasz csapatoknak.
Ha nem is a kezdőbe de kiegészítő játékosoknak saját nevelésű fiatalokat használni, aztán biztos hogy 1-2 be is fog érni.
Nálunk is jó lenne ,de hát elmúlt években nagy leépítés volt a primavera csapatnál
interfan

Stankov írta: 2024.01.07. 15:35 Valószínű ez lesz a járható út az olasz csapatoknak.
Ha nem is a kezdőbe de kiegészítő játékosoknak saját nevelésű fiatalokat használni, aztán biztos hogy 1-2 be is fog érni.
Nálunk is jó lenne ,de hát elmúlt években nagy leépítés volt a primavera csapatnál
Hat igen, eleg csak a 33 ev utan tavozo utanpotlas vezeto Samadenre gondolni, Akkor elmondta, azert tavozott mert Zhang 0 eurot fektetett az utanpotlasba, es csak leepitette azt az Internel, valamint csak mint egy eszkoz akibol penz lehet tekintettek az utanpotlasban levo fiatalokra.

Nemreg Samaden ujra megszolalt, es elmondta, mennyire frusztralo, hogy ennyire nem becsulik meg a fiatalokat az Internel, es mindig csak a kifogasokat lehetett hallani.
Ahogy elmondta, a kluboknak erteket, jovot, identitast kell teremteni amit a fiatalok szamara mutat, de ez az Internel nem mukodik.

Es akkor arrol meg ne is beszeljunk, hogy semmifele fejlesztes, utanpotlas epites, akademia epites, semmi nem tortent az elmult hosszu-hosszu evekben.
P-Inter

Hozzászólás Szerző: P-Inter »

Könnyű ekézni a kis kínait, de előttük hol volt az a fene nagy utánpótlásunk? Samaden beszélhetne erről is, hamár tud visszafelé okos lenni.
Stankov

Talán még Sabatininek volt egy nagy "tisztogatása" ha jól rémlik valami 30 M kellett összeszedni amit fiatalokból oldott meg.
Na pl abból csapatból se futott be senki pedig ők időbe el voltak engedve, végleg, kis csapatokhoz
interfan

P-Inter írta: 2024.01.07. 15:51 Könnyű ekézni a kis kínait, de előttük hol volt az a fene nagy utánpótlásunk? Samaden beszélhetne erről is, hamár tud visszafelé okos lenni.
Azert reges reg tudott mukodni az Inter utanpotlas.
Eleg csak olyan nevekre gondolni mint:
Bergomi, Baresi, Zenga, Oriali, Mazzola.

De hogy ne csak ilyen "osidoket" nezzuk, par pelda az elmult mondjuk 10-20 evbol:
Delvecchio, Martins, Bonucci, Pandev, Destro, Balotelli, Santon, Biraghi, Andreolli, Pinamonti, sot Dimarcot is es Di Gregoriot idevehetjuk mert 2014-ben kerultek hozzank.
Persze nem extra klasszisok, es nem City akademia es utanpotlas szinvonal, de azert csak-csak kitudtunk nevelni ilyen neveket az utanpotlasbol.

Most az elmult evekben ennek nyoma sincs, es ebben maximalisan igaza van Samadenek.
Na meg abba is, hogy ha valaki mar rugott egy egyeneset a labdaba, adtuk is el egybol lasd Samaden mondatai "eszkoz akikbol a penz van".

Samaden masik mondatai, hogy "indentitas kellene teremteni, jovokepet mutatni a fiatalokra, es fektetni az utanpotlas fejlesztesbe" azt hagyjuk is.
Stankov

Mazzocchi szép debütálás a Napoliba piros 5 perc játék után
interfan

Stankov írta: 2024.01.07. 16:21 Mazzocchi szép debütálás a Napoliba piros 5 perc játék után
Hala az egnek nem hozzank jott...

Egyebkent erdekes, hogy Conte a lelatorol nezte a mai Torino-Napoli meccset.
Elmult napokban tobb hir is volt, hogy szemelyesen targyalt DeLau es Conte.

En meglepodnek ha most szezon kozben atvenne a Napolit.
Tombi1986

Juventus is behúzza a 91-ik percben. Kiállítás jogos volt?
Interfan1000

Hozzászólás Szerző: Interfan1000 »

Tombi1986 írta: 2024.01.07. 19:51 Juventus is behúzza a 91-ik percben. Kiállítás jogos volt?
Semmi extra nem volt…
Cupi

Nekunk van makunk..ja...szarul jatszol a tok utolso ellen majd a masodik felido elejen mar kiallitanak onnan valakit....aztan a hosszabbitasba megnyered....ez naluk elfogadott ha nalunk van ilyen akkor vilag mazlistai vagyunk meg csalunk....ja.....
R9.

Hozzászólás Szerző: R9. »

akkora egy faszmakos csapat ilyet meg nem lattam..
Stankov

Ez valami borzalom gyenge volt a Római derby a kupában is.
Nem nagyon kell csodálkozni hogy alig kap pénzt a tv-s jogdíjakért, minden évben van max3-4 csapat ami nézhető focit produkál a többi meg csak öli a játékot. Eladhatatlan.
k.tomi880421

Múltkor rátaláltam a acmilan.hu chatjére nagyon kegyetlen ami ott megy. Sűrűn tolják be azt, hogy ha az Inter nem nyeri meg idén a bajnokságot akkor csődbe megy a csapat és megszűnik. A másik már relevánsabb dolog de fix nézet, hogy a Milannak sokkal jobb a kerete mint az Interé csak Pioli tehet arról, hogy nem ők vezetik a bajnokságot. De volt olyan komment is, hogy az Inter azért van az első helyen mert úgy játszik mint a Juve és a legtöbb meccsüket 1 góllal hozza le. Nagyon kegyetlen olvasni azt a foshalmazt ami ott megy :D Plusz van a fb-on egy serie a-s csoport ott van egy milanos gyerek aki meg van arról győződve, hogy a reijnders, bennacer, rlc sokkal jobb kp 3-as mint a Barella-Calha-Miki.. Inter drukkerként nem mondom azt, hogy jóval jobb az Inter kp 3-sa mint a Miláné fordítva viszont meghitt meggyőződéssel tolják :D
k.tomi880421

Fú elfelejtettem a legjobbat. Ac Milan fórumon olvastam, hogy Marottának ELVILEG mindenhol vannak kapcsolatai és félnek tőle. Az, hogy ki fél tőle nyilván nem fogjuk megtudni ugyanúgy mint azt se, előző két évben miért nem féltek tőle. :D
Cupi

k.tomi880421 írta: 2024.01.10. 23:31 Fú elfelejtettem a legjobbat. Ac Milan fórumon olvastam, hogy Marottának ELVILEG mindenhol vannak kapcsolatai és félnek tőle. Az, hogy ki fél tőle nyilván nem fogjuk megtudni ugyanúgy mint azt se, előző két évben miért nem féltek tőle. :D
Annyira rettegnek tőle, hogy inkább gyorsan odaadtak egy bajnoki címet a városi rivális milannak majd a napolinak is. :D ;)
Remélem idén már nem félnek tőle annyira és mi nyerünk. :)
interfan

Stankov írta: 2024.01.10. 20:17 Ez valami borzalom gyenge volt a Római derby a kupában is.
Nem nagyon kell csodálkozni hogy alig kap pénzt a tv-s jogdíjakért, minden évben van max3-4 csapat ami nézhető focit produkál a többi meg csak öli a játékot. Eladhatatlan.
Hat igen, igy nehez lesz "kulfoldon is nepszeru termekke tenni a bajnoksagot".

Szegeny Mourinhonak ez a Romas projekt is oriasi buko.
Rossz latni ahogy elszallt felette az ido, es hogy mennyire idejet mult az o futballrol alkotott elkepezelese.

Nemreg elmondta Mourinho, hogy mindenki biztos lehet benne, hamarosan a Szaudi bajnoksagban lesz edzo.
Lehet ott "sikeresebb" lesz mint az elmult eveiben...
Festa

Hozzászólás Szerző: Festa »

Cupi írta: 2024.01.11. 08:18
k.tomi880421 írta: 2024.01.10. 23:31 Fú elfelejtettem a legjobbat. Ac Milan fórumon olvastam, hogy Marottának ELVILEG mindenhol vannak kapcsolatai és félnek tőle. Az, hogy ki fél tőle nyilván nem fogjuk megtudni ugyanúgy mint azt se, előző két évben miért nem féltek tőle. :D
Annyira rettegnek tőle, hogy inkább gyorsan odaadtak egy bajnoki címet a városi rivális milannak majd a napolinak is. :D ;)
Remélem idén már nem félnek tőle annyira és mi nyerünk. :)
Nap kommentje.Kiköptem a Colát miközben olvastam.
PellerG

interfan írta: 2024.01.11. 11:09
Stankov írta: 2024.01.10. 20:17 Ez valami borzalom gyenge volt a Római derby a kupában is.

Rossz latni ahogy elszallt felette az ido, es hogy mennyire idejet mult az o futballrol alkotott elkepezelese.

Nemreg elmondta Mourinho, hogy mindenki biztos lehet benne, hamarosan a Szaudi bajnoksagban lesz edzo.
Az elmúlt napok hírei alapján kb borítékolható, hogy nyáron lép Mourinho Rómából.
Tegnap volt egy cikk, rengeteg betolt pénz 3 év alatt, 0 előrehaladás, bukott projekt.
Most az új kormányrendelet miatt meg már nem is tudnák állni a fizuját kb.
Sportigazgató is lép a hónap végén, úgyhogy ott nagy újjáépülés kell majd.
Mourinho meg szerintem is a szaúdi ligában köt majd ki.

u.i.: Közben frissítve, a Roma menesztette Mourinhot, már nem ő az edző.
Benne volt a pakliban, nagyon elakadtak, egymásra mutogat már náluk mindenki, miért nem versenyképesebb az a keret.

https://www.tuttomercatoweb.com/serie-a ... to-1923517
interfan

PellerG írta: 2024.01.16. 09:21

Az elmúlt napok hírei alapján kb borítékolható, hogy nyáron lép Mourinho Rómából.
Tegnap volt egy cikk, rengeteg betolt pénz 3 év alatt, 0 előrehaladás, bukott projekt.

Benne volt a pakliban, nagyon elakadtak, egymásra mutogat már náluk mindenki, miért nem versenyképesebb az a keret.

Hat igen, ki is rugtak mar hivatalosan is Mourinhot.
Szerencsetlennek ujabb oriasi bukas volt ez is...
Sajnalom.
O maga mondta, mindenki biztos lehet benne, Mourinho Szaud-Arabiaban lesz elobb-utobb edzo, haat most johet az elobb, es igazabol ez az o terepe mar csak a Szaudi Liga.
PellerG

interfan írta: 2024.01.16. 12:09

Sajnalom.
O maga mondta, mindenki biztos lehet benne, Mourinho Szaud-Arabiaban lesz elobb-utobb edzo, haat most johet az elobb, es igazabol ez az o terepe mar csak a Szaudi Liga.
Még egy PL-csapat is benne lehet előbb.
Egy Newcastle pl.
Ahogy anno Ancelotti is elindult lefelé (Everton), aztán onnan még fel tudott állni.
Vagy PL- 4. helyért menő csapat, vagy szaúdi liga szerintem.
interfan

PellerG írta: 2024.01.16. 14:39

Sajnalom.
Egy Newcastle pl.
Ahogy anno Ancelotti is elindult lefelé (Everton), aztán onnan még fel tudott állni.
Szegenynel en mar nem latok eselyt, hogy o fellaljon, annyira melyen van mar evek ota...

Szerintem megy a Szaudaikhoz, es jo dolga lesz ott neki.
PellerG

interfan írta: 2024.01.16. 15:03

Sajnalom.
Egy Newcastle pl.
Szegenynel en mar nem latok eselyt, hogy o fellaljon, annyira melyen van mar evek ota...

Itt nem a felálláson volt a hangsúly.
Ancelotti sem azért kapta meg a Realt, mert olyan szuperül teljesített volna a Napolinál vagy az Evertonnál...
Hanem hogy a renoméja miatt még befigyelhet neki egy PL-munka, még ha nem is elit csapatnál.
Tombi1986

Sajnos a Juventus simán behúzta…
Tombi1986

PellerG írta: 2024.01.16. 15:22

Egy Newcastle pl.

Ancelotti sem azért kapta meg a Realt, mert olyan szuperül teljesített volna a Napolinál vagy az Evertonnál...
Hanem hogy a renoméja miatt még befigyelhet neki egy PL-munka, még ha nem is elit csapatnál.
Mourinho miután elment 2010-ben tőlünk, lejtmenetben van. Oké volt 1-1 kiugró teljesítménye, de a csúcson nálunk volt.
Romának nem túl jó a kerete. Sok a sérült, Dybala szinte folyton az (ennyiből érthető, hogy nem lett leigazolva). De Rossi se lesz sokkal jobb, az elején nem kizárt, hogy némi fellángolás látható majd.

Közben a TOP 4 is kezd ki alakulni: Inter, Juve, Milan, Lazio
PellerG

Tombi1986 írta: 2024.01.17. 06:34
PellerG írta: 2024.01.16. 15:22

Mourinho miután elment 2010-ben tőlünk, lejtmenetben van. Oké volt 1-1 kiugró teljesítménye, de a csúcson nálunk volt.
Romának nem túl jó a kerete. Sok a sérült, Dybala szinte folyton az (ennyiből érthető, hogy nem lett leigazolva). De Rossi se lesz sokkal jobb, az elején nem kizárt, hogy némi fellángolás látható majd.

Közben a TOP 4 is kezd ki alakulni: Inter, Juve, Milan, Lazio
https://index.hu/sport/futball/2024/01/ ... i-karrier/
interfan

Nagyon igaz iras szegeny Joserol....

https://www.origo.hu/sport/futball/2024 ... anyok.html
alwin91

Hozzászólás Szerző: alwin91 »

interfan írta: 2024.01.18. 07:37 Nagyon igaz iras szegeny Joserol....

https://www.origo.hu/sport/futball/2024 ... anyok.html
Én nem értek egyet teljesen ezzel a cikkel. Szerintem ha José kapna ismét egy olyan klubot, ahol vezetőségtől kezdve rendben van minden és egy normális keretet, simán az élbolyban lenne.
Szerencsétlen ott bukott el, ahol elég sokan (edzőként és játékosként egyaránt )az utóbbi 10 évben, hogy elment a Unitedhez. Ahol a mai napig Ő érte el a legjobb eredményeket Ferguson óta. A Tottenhamről beszélni is kár, mint ahogy a Romaról is, valahogy ők mindig ilyen wannabe nagycsapatok lesznek, akik végül semmi komolyat nem nyernek. Ettől függetlenül a Románál kisebb csodának számított a Konfetti kupa behúzása és az EL döntő.
Ancelottit is bukottnak tekintették sokan az Everton és a Napoli után, ahol szintén nem jöttek az eredmények és a játék képe is hagyott bőven kívánni valót maga után. A különbség annyi, hogy az öreg Carlo nem balhés. Aztán láss csodát, leült a Realhoz és ismét sikeres.
Válasz küldése