Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Minden sport a labdarúgáson kívül

Moderátorok: Interiscoming, internaZIOnaLe

Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Cupi írta: Bár ha esni fog szombaton akkor borul minden
Csak azt ne! A monacoi GP-be, egy jó dolog van, a jachtokon pezsgőző tangás csajok. :D
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7618
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

Komax írta:Csak azt ne! A monacoi GP-be, egy jó dolog van, a jachtokon pezsgőző tangás csajok. :D


Hehe, egy így igaz :) Jó kis képek szoktak készülni, szóval szép verőfényes futam legyen minimum 25 fokkal:)
Avatar
Riky11
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2010.04.09. 16:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Riky11 »

1. Webber Red Bull-Renault 1:13.826
2. Kubica Renault 1:14.120
3. Vettel Red Bull-Renault 1:14.227
4. Massa Ferrari 1:14.283
5. Hamilton McLaren-Mercedes 1:14.432
6. Rosberg Mercedes 1:14.544
7. Schumacher Mercedes 1:14.590
8. Button McLaren-Mercedes 1:14.637
9. Barrichello Williams-Cosworth 1:14.901
10. Liuzzi Force India-Mercedes 1:15.170
---------------------------------------------------------------------
11. Hulkenberg Williams-Cosworth 1:15.317
12. Sutil Force India-Mercedes 1:15.318
13. Buemi Toro Rosso-Ferrari 1:15.413
14. Petrov Renault 1:15.576
15. de la Rosa Sauber-Ferrari 1:15.692
16. Kobayashi Sauber-Ferrari 1:15.992
17. Alguersuari Toro Rosso-Ferrari 1:16.176
---------------------------------------------------------------------
18. Kovalainen Lotus-Cosworth 1:17.094
19. Trulli Lotus-Cosworth 1:17.134
20. Glock Virgin-Cosworth 1:17.377
21. di Grassi Virgin-Cosworth 1:17.864
22. Senna HRT-Cosworth 1:18.509
23. Chandhok HRT-Cosworth 1:19.559
24. Alonso Ferrari No time
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7618
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

Webber gyilkosan brutál kört menta végén....Kubica előtt is le a kalappal, ha nincs Webber ultra köre akkor simán nyeri az időmérőt :o
Alonso meg most verheti a fejét a falba, nem kellett volna összetörnie a verdát, szerintem a 3. hely meglett volna neki, így meg indulhat a box utcából és talán pár pontot összekaparhat :cry: De az se lesz könnyű
Massa remélem elcsípi a dobogót
Forza Ferrari
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

az edzés közben említettek hogy Schumacher 5.-re jött fel, az most nem lehetséges, ha itt is egy kerékcsere lesz az élmezőnyben, és úgy végignyomják, esélytelen Alonso a pontszerzésre.
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

DSanton39 írta: esélytelen Alonso a pontszerzésre.
Egy-két gokartos csíra egymásnak megy, vagy balesetet szenved, jön az SC...pozíciókat lehet fogni. Ha simán lemegy a futam, akkor osztom.
Avatar
Riky11
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2010.04.09. 16:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Riky11 »

Komax írta:Ha simán lemegy a futam.

Na ez biztosan nem fog bekövetkezni! :D
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7618
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

Komax írta:
DSanton39 írta: esélytelen Alonso a pontszerzésre.
Egy-két gokartos csíra egymásnak megy, vagy balesetet szenved, jön az SC...pozíciókat lehet fogni. Ha simán lemegy a futam, akkor osztom.


Sőt még belevehetünk egy két műszaki hibát is :) Valóban kicsi az esély rá, de hátha....:)
Avatar
Tommy
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2010.04.10. 17:50
Tartózkodási hely: San Siro/Curva Nord

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Tommy »

Biztos vagyok benne, hogy pontot fog szerezni.
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

hát valóban pontot szerzett, nem gondoltam volna, nagy húzás volt az elején a kerékcsere. de azért Schumacher a végén megfricskázta :D

Webber ma is ellenállhatatlan volt, Vettel most hozta a második helyet, végre nem volt semmi baja az autójának. 8-)

Tabella:
Webber 78
Vettel 78
Alonso 73
Button 70

Red Bull 156
Ferrari 136
McLaren 129
Avatar
kiscivis
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:23
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: kiscivis »

Meg is büntették Schumit.
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

A 40.13-as sportszabályzat úgy rendelkezik, hogy ha a biztonsági autó mögött ér véget a verseny, és az az utolsó körben elhagyja a pályát, akkor sem lehet már előzni.

Tipikus unalmas verseny volt. Alonso ügyes volt az 1. körben.
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

kiscivis írta:Meg is büntették Schumit.

most olvasom én is, érdekes, pedig amit Czollnerék említettek azt a vonalat elhagyták. na mindegy.
akkor 75 pontja van Alonsonak
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7618
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

Az elején az a húzás nagy volt, így nem is 1-2 pont jött össze hanem több! :)
Schumi büntetése érdekes, Alonso hibázott Ő meg kihasználta és szépen elment mellette!Pech mert szerintem fogalma sem volt, hogy az utolsó körben már nem lehet előzni ilyen esetben! Persze a szabály az szabály...
Mondjuk nem értem, hogy a rádión a csapatok miért nem szólnak, hogy most már nem lehet előzni mert ez az utolsó kör... :o
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7618
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

Izgalmas futam volt, de a Ferrari nagyon ég... :( Nem is értem.....olyan mintha mindenki fejlesztene meg gyorsulna, Ők meg egyhelyben toporognának. :shock: Alonso is harcolt a 8. helyért....ááá
Nagyon össze kell szedniük magukat
2 RedBull meg...mindketten hülyék voltak, csapattársak és az első 2 helyen mentek, nagyon butaság volt így keménykedni egymással
Avatar
Marco
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2010.04.09. 22:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Marco »

És örömömre nyert Hamilton, bár itt ennek a legtöbben nem örülnek tom, de megérdemelte már.
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

Vettel túl erőszakos volt, Webber nem figyelt eléggé, ill. nem nagyon akaródzott neki elengedni Vettelt, normál esetben rég kiváltott volna Webber is jobbra hogy kényelmesen bevegye a bal kanyart. kb úgy kellett volna csinálniuk mint Hamilton és Button a célegyenes végén a balosnál, Button szépen kiváltott jobbra és mindketten elfordultak, persze ezzel feladta az első helyet. csapaton belül ez lett volna az elvárható Red Bull részről is. na nem baj, majd tanulnak belőle legközelebb ilyet nem kúrnak el. :)
Hamilton győzelme megérdemelt volt, végig koncentráltan ment.
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Ferrari szépen beleszürkült a mezőnybe.
Red Bull, ez amatőr hiba volt. Mindkettő hibázott, nem kell egymásra mutogatni.
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Massa 2012.ig hosszabbított... :? A jelenlévő Massa-fanok miatt inkább nem mondok semmit.
Avatar
Marco
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2010.04.09. 22:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Marco »

Komax írta:Massa 2012.ig hosszabbított... :? A jelenlévő Massa-fanok miatt inkább nem mondok semmit.

Vannak itt Massa-fanok? :D Én azt figyeltem meg h legtöbben a Ferrarinak szurkolnak és azon belül főleg Alonsoval szimpatizálnak. De lehet tévedek és sokan szeretik a brazilt.
Avatar
Riky11
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2010.04.09. 16:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Riky11 »

Marco írta:
Komax írta:Massa 2012.ig hosszabbított... :? A jelenlévő Massa-fanok miatt inkább nem mondok semmit.

Vannak itt Massa-fanok? :D Én azt figyeltem meg h legtöbben a Ferrarinak szurkolnak és azon belül főleg Alonsoval szimpatizálnak. De lehet tévedek és sokan szeretik a brazilt.


rszabolcs85 Massa-fan sztem de lehet h csak a Ferka miatt kedveli.. :P Nem tudom mert nagyon ritkán ír.
Egy biztos h Massa ezzel elvállalta h továbbra is másodhegedűs legyen!
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7618
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

Azért az hihetetlen, hogy mindent megúszhat egy figyelmeztetéssel...

http://www.nemzetisport.hu/f1/hamilton- ... t-2032363/

Ha jól tudom idén már kapott párat, sőt volt, hogy azt is mondták legközelebb komoly büntetést kap, ennek ellenére.... :evil:
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

őőő nem tudom láttad-e az edzést, de kifogyott az üzemanyag a kocsijából a levezető körön, ezért miért kellene büntetni? :D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára DSanton39 2010.06.13. 12:26-kor.
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7618
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

Annyira ki lett centizve a benya, a gyors kör érdekében, hogy már a levezetőre nem volt benne, szerintem ez nem korrekt! Más is megcsinálhatná akkor és mindenkit úgy húznának be...
Valamint ha jól olvastam van a szabálykönyvben olyan, hogy egy bizonyos idő alatt teljesíteni kel a levezető kört is, pont azért, hogy ilyen ne fordulhasson elő. ;)
De láthatod, kapott egy figyelmeztetést, ami viszont engem zavar már kapott ilyet idén és azt mondták legközelebb komolyabb büntetésre számíthat ennek ellenére megint csak figyelmeztetést kapott (pénz az semmi)
Én komolyabb büntetésre számítottam, nem feltétlen a tegnapi eset súlyossága miatt hanem mert visszaeső.... :?
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

bár én kifejezetten nem szeretem Hamiltont, de ez az F1 egyre nagyobb hülyeség, olyan szabályokat találnak ki, hogy már élvezhetetlen néha. egy versenyző arra koncentrál, hogy mindig legjobb kört teljesítse, kit érdekel hogy nem ért be a boxba limit üzemanyaggal.

a figyelmeztetés dologban igazad van, ez már nem az első neki. de az FIA eddig se volt korrekt, van aki egyenlőbb az egyenlőbbnél.
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7618
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

A sok szabálymódosításban és ez által az F1 egyre jobbani elkúrásában tökéletesen egyetértünk ;)
Mondjuk szerintem a futamon nem sok esélye lesz Hamiltonnak a RedBullokkal szemben, remélem Alonso dobogón lesz és Massa is összeszedi magát :)
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

én is reménykedem hogy a Red Bull taktika nyerő lesz, de most Vettel nyerjen végre, és úgy hogy ne üsse ki Webbert se ha lehet :D
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

na hát az eredmény számomra elszomorító, de végre volt VERSENY, izgalmas futam volt, főleg az elején 8-)
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7618
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

Nagyon elszomorító.....komolyan utálok Mclaren kettős győzelmeket látni... :evil: :(
Ferrari meg nem hiszem el, hogy nem tud összehozni egy futam győzelmet, legalább akkor amikor jól mennek.... :cry:
Tudom a sportban nincs HA, de azért ha az a pár feltartás ami miatt Alonso szívott nem lett volna.....áááá
De mindegy, örülök, hogy végre dobogón lett legalább az egyik Ferrari, majd összejön a győzelem is hamarosan :)
Egyébként tényleg jó volt a futam, izgalmas volt, nem volt unalmas
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Cupi írta:Tudom a sportban nincs HA, de azért ha az a pár feltartás ami miatt Alonso szívott nem lett volna.....áááá
Vissza a 107%-os szabály, ezeket a gokartokat ki kell vezetni a F1-ből. Alonso futamgyőztes is lehetett volna.
Amúgy jó kis futam volt.
Avatar
Marco
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2010.04.09. 22:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Marco »

Nem azért h kötekedjek de sztem ha nincs feltartás Alonsoval szembe akk is cask második lett volna Hamilton jobb volt most nála, Buttont valószinű tudta volna azért tartani.
Avatar
Riky11
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2010.04.09. 16:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Riky11 »

Webber és Chandhok tartotta Alonsot fel.

Mondjuk a McLaren volt oan gyors h lehet h Button a hosszú egyenesben Alonsot megelőzte vna.
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

na meg Trulli, akkor vesztette el az első helyet, a másodikat meg akkor mikor Webber elintézte hogy leszakadjon Hamiltonról, majd Chandhok időben érkezett hogy bevégezze a munkát.

tényleg ki kéne zárni ezeket a lassú csapatokat, és az a baj hogy nem csak az új 3at, a Sauber is bűn lassú.
Avatar
Tommy
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2010.04.10. 17:50
Tartózkodási hely: San Siro/Curva Nord

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Tommy »

107%-os szabályt tényleg visszakéne hozni..

Sauber meg nem tudom, hogy tudott ilyen trágya autót építeni, ilyen szar autójuk talán még soha nem volt.
Avatar
Riky11
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2010.04.09. 16:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Riky11 »

Trullinak elszállt a fékje. Bár pontosan nem tom h mikor tartotta fel Alot.. De kb. akkor lehetett.
Avatar
versenyszellem
Hozzászólások: 1757
Csatlakozott: 2010.04.10. 13:52
Tartózkodási hely: Fürdőkád

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: versenyszellem »

a 107%-os szabálynak nyilván semmi értelme sem lenne, ha nem akarjuk a pályán látni ezeket a csapatokat, nem kellett volna a létszámbővítés.

Alonsó a Boxban megelőzte Hamit.
aztán Buemi mögé ragadt a visszafordítóban, így Hamilton a hosszú egyenesben gond nélkül megelőzte.
Hami viszont kiment kereket cserélni és eközben Alonso nyomta ahogy tudta, de épp utolérte Trullit, aki mögé szintén beragadt és így a 2. kerékcseréjénél nem tudott Hami elé visszajönni.
Végül jött Chandhok, aki mögé egy kanyarban szintén beragadt, mivel először tényleg úgy tűnt el akarja Alonsót engedni, de kiderült, hogy csak nem tudott jól kanyarodni és visszazárt Alonso elé, akinek ezzel a kigyorsításakor még kerülgetnie kellett az indiait, közben Button szépen körbeautókázta.

Baromi idegesítő, de tényleg előfordulhat bárkivel kb..
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7618
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

Beszéltük itt a fórumon, úgy látszik az FIA is olvasta :)

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/fo ... ly-2033962
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

idén kéne már. most van 3-4 foslassú csapat, jövőre lehet egyik se lesz a mezőny tagja.
Avatar
Tommy
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2010.04.10. 17:50
Tartózkodási hely: San Siro/Curva Nord

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Tommy »

És a Pirelli lesz 2011től az F1 gumiszállítója.
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Nem vagyok a kis csapatok ellen, remélem ezzel összeszedik magukat, de olykor inkább veszélyes a lassúságuk. Én támogatom a 107%-ot.
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

Vettel siker, végre 8-)

Webber durvát bukott, megint elbambult az öreg. Kobayashi meg mekkora mester bazmeg :D
Avatar
versenyszellem
Hozzászólások: 1757
Csatlakozott: 2010.04.10. 13:52
Tartózkodási hely: Fürdőkád

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: versenyszellem »

Azért ezt a safety cart leelőzöm, majd jót röhögve kimegyek a boxba, mert semmit sem számít dolgot át kéne gondolni ott az illetékeseknek, mert akárhogyis, de egy szabály megszegésével szerzett előny köszönőviszonyban sem volt a büntetés okozta hátránnyal.

Ha alonso is beelőzi a SC-t és előrehúz hogy még mindenki előtt cseréljen kereket, majd megbüntetik, pont ugyanolyan simán lett volna 3, ahogy hamilton így lett 2. Miközben szabályszerűen vezetve 9.

ez így tényleg unfair a szabályosan játszó versenyzővel/kkel szemben, ugyanakkor egyáltalán nem szükségszerű hogy Hamiltont vagy a mekit terhelje minden felelősség.
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7618
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

versenyszellem írta:Azért ezt a safety cart leelőzöm, majd jót röhögve kimegyek a boxba, mert semmit sem számít dolgot át kéne gondolni ott az illetékeseknek, mert akárhogyis, de egy szabály megszegésével szerzett előny köszönőviszonyban sem volt a büntetés okozta hátránnyal.

Ha alonso is beelőzi a SC-t és előrehúz hogy még mindenki előtt cseréljen kereket, majd megbüntetik, pont ugyanolyan simán lett volna 3, ahogy hamilton így lett 2. Miközben szabályszerűen vezetve 9.

ez így tényleg unfair a szabályosan játszó versenyzővel/kkel szemben, ugyanakkor egyáltalán nem szükségszerű hogy Hamiltont vagy a mekit terhelje minden felelősség.


Sajna nem láttam a futamot most, de néztem összefoglalót meg olvastam is összefoglalókat. Hamilton esete újra bebizonyítja, hogy Ő most bármit megtehet... :evil: Oké megbüntették, de az vicces, hogy az egyértelmű büntetésen a versenybírók annyit agyaltak és tököltek (kb 15 kör) , hogy Hamilton bőven összeszedett annyi előnyt, hogy semmit ne érjen a büntetése....ez azért nevetséges....
Legközelebb már az lesz, hogy mondjuk szabálytalanul nyer 20 másodperces előnnyel és a verseny végén megbüntetik egy 15 másodperces levonással.... :?
Webber hatalmasat bukott, nagyon kemény volt, jó, hogy megúszta :shock:
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Nem Hamiltont kell hibáztatni hanem a felügyelőket, hogy ezt megteheti. Megbüntették és nem vesztett semmit.
Az atomtudós RB jól kicseszett a haverjával, hogy tudta ezt így elszámolni??!
Webber szépet repült.
Ferrari megszívta...
Avatar
versenyszellem
Hozzászólások: 1757
Csatlakozott: 2010.04.10. 13:52
Tartózkodási hely: Fürdőkád

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: versenyszellem »

Komax írta:Az atomtudós RB jól kicseszett a haverjával, hogy tudta ezt így elszámolni??!


úgy számolták hogy kerékcsere után nem lesz piros a boxlámpa és visszajön 3. helyre.

amúgy a vasárnapi eset is bizonyított hogy ez SC szabály ilyenformán teljes káoszt okoz.
én simán visszahoznám hogy boxutca zárva amíg SC kint, mivel idén senkinek sem ürül ki a benzintankja és a kerekek kisebb tempót pár körig biztosan elviselik, de így szuperjó hogy szét****nak egy futamot egy ilyen dologgal :(
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

versenyszellem írta:
Komax írta:Az atomtudós RB jól kicseszett a haverjával, hogy tudta ezt így elszámolni??!


úgy számolták hogy kerékcsere után nem lesz piros a boxlámpa és visszajön 3. helyre.
Erre próbáltam utalni én is, hogy, nem látták azt, hogy a kerékcsere alatt odaér a mezőny?!
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

alapból hülyeség volt az a taktika, Kobayashihoz hasonlóan kint marad, akkor most 6. így meg 16 lett vagy mennyi :D
tavaly a Brawn sok jó döntést hozott, idén hogy Mercedes lett, mintha elfelejtettek volna mindent, nagyon amatőr a csapat.
Avatar
versenyszellem
Hozzászólások: 1757
Csatlakozott: 2010.04.10. 13:52
Tartózkodási hely: Fürdőkád

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: versenyszellem »

Komax írta:
versenyszellem írta:
Komax írta:Az atomtudós RB jól kicseszett a haverjával, hogy tudta ezt így elszámolni??!


úgy számolták hogy kerékcsere után nem lesz piros a boxlámpa és visszajön 3. helyre.
Erre próbáltam utalni én is, hogy, nem látták azt, hogy a kerékcsere alatt odaér a mezőny?!


miért? ott volt? nekem annyira nem tűnt fel a mezőny, csak annyi hogy Schumi áll a boxban.
meg ugye mi számít mezőnynek? az SC mögötte Vettellel és Hamivel már mezőny? :)
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: Komax »

versenyszellem írta:miért? ott volt? nekem annyira nem tűnt fel a mezőny, csak annyi hogy Schumi áll a boxban.
meg ugye mi számít mezőnynek? az SC mögötte Vettellel és Hamivel már mezőny? :)
Nyilván azért lett utolsó, mert míg tartott a kerékcsere és mire visszaért volna a pályára odaért a mezőny. Mível a mezőny (SC, Vettel, Hami és a többiek :D ) odaért a célegyeneshez, ezért lezárták a boxutcát.
Avatar
versenyszellem
Hozzászólások: 1757
Csatlakozott: 2010.04.10. 13:52
Tartózkodási hely: Fürdőkád

Re: Forma-1 (A száguldó cirkusz)

Hozzászólás Szerző: versenyszellem »

Komax írta:
versenyszellem írta:miért? ott volt? nekem annyira nem tűnt fel a mezőny, csak annyi hogy Schumi áll a boxban.
meg ugye mi számít mezőnynek? az SC mögötte Vettellel és Hamivel már mezőny? :)
Nyilván azért lett utolsó, mert míg tartott a kerékcsere és mire visszaért volna a pályára odaért a mezőny. Mível a mezőny (SC, Vettel, Hami és a többiek :D ) odaért a célegyeneshez, ezért lezárták a boxutcát.



de ezt te láttad is, hogy ott volt már a mezőny? mert érteni értem hogy mi ez a szabály, csaképp a merci azt állítja, hogy a mezőny nem volt ott, ergo Schuminak nem járt a piros lámpa :)
Válasz küldése