Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Minden labdarúgás az Interen kívül

Moderátorok: Interiscoming, internaZIOnaLe

Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

Süti írta:8:1.

az a Devecseri fejes volt a csúcspont :x
Avatar
Festa
Hozzászólások: 7210
Csatlakozott: 2010.04.16. 16:42

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Festa »

DSanton39 írta:
Süti írta:8:1.

az a Devecseri fejes volt a csúcspont :x


Nem inkább mélypont?
Olyan,hogy Magyar válogatott nem létezik.
Csak egy pár külföldi légiós van aki néha piros -fehér-zöldbe öltözik.. :(

Szovjetunió 6-0
Jugoszlávia 7-1
Hollandia 8-1
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

némi iróniával értettem.

NSO-n van egy szavazás hogy ki legyen az utód, sok mindent elmond, hogy a "Teljesen mindegy" vezet :)
amúgy reálisan talán Paulo Sousa tudna vmit lendíteni a gárdán.

igazából ez a válogatott mindig a mentális felkészülésen bukik el, mert persze a képességek behatárolják hogy hova juthatnánk el, de most nézzük meg az EU selejtező kört, Izland, Izrael, Szlovénia, jól szerepelnek, és nem hiszem, hogy annyival jobb játékosaik lennének.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DSanton39 2013.10.12. 11:51-kor.
Avatar
PellerG
Hozzászólások: 5131
Csatlakozott: 2010.04.09. 20:33
Tartózkodási hely: Next to Budapest

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: PellerG »

DSanton39 írta:némi iróniával értettem.

NSO-n van egy szavazás hogy ki legyen az utód, sok mindent elmond, hogy a "Teljesen mindegy" vezet :)
amúgy reálisan talán Paulo Sousa tudna vmit lendíteni a gárdán.


Ha honosítanánk neki 1-2 játékost, mint pl Vinicius, és Nikolic is helyet kapna már végre az olyanok helyett mint a hirtelen inkább visszavonult Szabics, vagy a szerintem teljesen súlytalan Németh.
Avatar
Süti
Hozzászólások: 3050
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:21
Tartózkodási hely: Győr/Interzóna

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Süti »

Festa írta:Szovjetunió 6-0
Jugoszlávia 7-1
Hollandia 8-1


Ebből is látszik mennyit fejlődtünk, semmit.

Engem leginkább az zavar, amit nyilatkozni bírnak, pédául:

"Váratlanul ért ez a nagy különbségű vereség, még az első negyedóra után is voltak biztató momentumok, de utána sajnos beleszaladtunk a késbe, és szétestünk a végére”

Egervári Sándor (NSO)

Ő melyik meccset nézte, mi az hogy a végére estünk szét???? :o Tíz percenként gólokat kaptunk, lehetett volna 10 is a vége.

Magyarország legnagyobb szégyenei a sportban...
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

Egervári nyilatkozatain (a videósokon főleg) én mindig jót mosolygok, mintha nem is ugyanabban a valóságban létezne.

ezért mondom, szar a mentális felkészítés. egy gyereknek jó ha bátorítják még ha ügyetlen is, de lefogadom itt az edzéseken ugyanez megy, ha bénáznak, majd jó lesz, nem baj, csak csináld, ahelyett hogy elgondolkoznának hogy őt többet nem hívjuk be, vagy más szerepkört, taktikai utasítást adunk neki. pl itt van ez a Guzmics is, szoktam nézni a magyar bajnokikat, a Haladás meccsein olyan hibákat képes elkövetni, hogy a hajam tépném ha az edzőjük lennék, erre alap kezdő egy ország válogatottjában. röhejes. persze nem csak ő gyenge, de egy ékes példája annak hogy kommunikációban állandóan azt hallom hogy ok, a románok ellen nagyot hibázott de amúgy jó. (de nem az)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DSanton39 2013.10.12. 12:23-kor.
Avatar
Festa
Hozzászólások: 7210
Csatlakozott: 2010.04.16. 16:42

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Festa »

DSanton39 írta:némi iróniával értettem.

NSO-n van egy szavazás hogy ki legyen az utód, sok mindent elmond, hogy a "Teljesen mindegy" vezet :)
amúgy reálisan talán Paulo Sousa tudna vmit lendíteni a gárdán.

igazából ez a válogatott mindig a mentális felkészülésen bukik el, mert persze a képességek behatárolják hogy hova juthatnánk el, de most nézzük meg az EU selejtező kört, Izland, Izrael, Szlovénia, jól szerepelnek, és nem hiszem, hogy annyival jobb játékosaik lennének.


Teljesen egyetértek! Fejben vagyunk gyengébbek mint egy Bosnyák vagy akár egy Szlovén csapat.
Nehéz lesz ezzel mit tenni.Talán egyszer azt ként kitűzni,hogy legyen meg a csoportban a 3.hely és akkor kisebb lenne a nyomás?
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

Festa írta:Talán egyszer azt kéne kitűzni,hogy legyen meg a csoportban a 3.hely és akkor kisebb lenne a nyomás?

valóban, ez is gond. bár ez valahol még érthető, hogy nagyok az elvárások, hiszen mindenki már azt szeretné hogy kijussunk. (mint a Realnál hogy újra BL-t nyerjenek, minden évben úgy kell neki indulniuk hogy meg kell nyerni, és nem sikerül. hiába a világsztárok hada)
az elődök sikereit nehéz megismételni, van aki ezt a nyomást elbírja, és van aki nem. nálunk minden meccs sorsdöntő, akkor is ha Hollandia, akkor is ha Andorra az ellenfél. ez folyik a médiából.
Avatar
Süti
Hozzászólások: 3050
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:21
Tartózkodási hely: Győr/Interzóna

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Süti »

Avatar
PellerG
Hozzászólások: 5131
Csatlakozott: 2010.04.09. 20:33
Tartózkodási hely: Next to Budapest

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: PellerG »

Avatar
Süti
Hozzászólások: 3050
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:21
Tartózkodási hely: Győr/Interzóna

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Süti »

Avatar
Festa
Hozzászólások: 7210
Csatlakozott: 2010.04.16. 16:42

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Festa »

Süti írta:Más megközelítésből:

https://www.youtube.com/watch?v=Jpj0WK0iW1M


Ezek tényleg jó! Sajnos a magyar focin már csak röhögni lehet.
Az is milyen szocailista megoldás,hogy középénzből éppülnek a stadionok?
Az Inter stadionját meg nem az olasz állam és nem is Milánó önkormányzata támogatja hanem ehhez kell egy befektető.
Lehet Thohir lesz az.Nálunk meg az elv,hogy ha már csini és család barát stadionok lesznek jobb lesz a foci???
Na erről megnéznék valami vicces műsort.
Avatar
Süti
Hozzászólások: 3050
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:21
Tartózkodási hely: Győr/Interzóna

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Süti »

Festa írta:középénzből éppülnek a stadionok?


A győri stadion nem abból épült, hanem magán befektetésből. :)
Avatar
PellerG
Hozzászólások: 5131
Csatlakozott: 2010.04.09. 20:33
Tartózkodási hely: Next to Budapest

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: PellerG »

Végre egy őszinte nyilatkozat.
Nagyon igaza van Szalainak.
Már mutogatnak nagyban egymásra a nagyobbnál nagyobb ászok.
Bognár, Várhidi, Nyilasi, Zombori, stb.
A szája mindegyiknek nagy, de ha össze kéne fogni, mindig vannak különcködők...
http://sporthirado.hu/cikk-labdarugas-s ... rve_-78668

A videó, érdemes megnézni! :
http://www.youtube.com/watch?v=HQkn16ukkOU#t=454
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára PellerG 2013.10.14. 17:44-kor.
Injoc
Hozzászólások: 1298
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:11

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Injoc »

PellerG írta:Végre egy őszinte nyilatkozat.
Nagyon igaza van Szalainak.
Már mutogatnak nagyban egymásra a nagyobbnál nagyobb ászok.
Bognár, Várhidi, Nyilasi, Zombori, stb.
A szája mindegyiknek nagy, de ha össze kéne fogni, mindig vannak különcködők...
http://sporthirado.hu/cikk-labdarugas-s ... rve_-78668


Huszti és Vass is elmondta már, de hát magasról tesznek rá...
Avatar
vaskalap
Hozzászólások: 3406
Csatlakozott: 2010.04.11. 16:20

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: vaskalap »

PellerG írta:Végre egy őszinte nyilatkozat.
Nagyon igaza van Szalainak.
Már mutogatnak nagyban egymásra a nagyobbnál nagyobb ászok.
Bognár, Várhidi, Nyilasi, Zombori, stb.
A szája mindegyiknek nagy, de ha össze kéne fogni, mindig vannak különcködők...
http://sporthirado.hu/cikk-labdarugas-s ... rve_-78668

A videó, érdemes megnézni! :
http://www.youtube.com/watch?v=HQkn16ukkOU#t=454

És még egy adalék:Dolgozni,dolgozni,dolgozni.Annak lesz eredménye.
Avatar
Festa
Hozzászólások: 7210
Csatlakozott: 2010.04.16. 16:42

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Festa »

Süti írta:
Festa írta:középénzből éppülnek a stadionok?


A győri stadion nem abból épült, hanem magán befektetésből. :)


Akkor miért nem lehet a többit is abból? ;)
Avatar
Süti
Hozzászólások: 3050
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:21
Tartózkodási hely: Győr/Interzóna

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Süti »

PellerG írta:Nagyon igaza van Szalainak.


Én meg nem hiszem, hogy amit most elmondott az a nyilvánosságra tartozna ilyen stílusban, pont egy ilyen nyilatkozat után fog mindenki egymásra mutogatni, úgy érzem egy ilyen "párbeszédnek" a színfalak mögött kellene lezajlania.

Nem is értem miért ő magyarázkodik, hol van Egervári Sándor, Csányi Sándor stb., akiké elméletileg a felelősség??

És abban végképp nem értek egyet, hogy ennyit tud a magyar válogatott, és hogy mindegy hogy 5 vagy 8-at kapunk.

Vannak ebben az országban olyan sportágak, amelyek ha egy VB-n nem teljesítenek magyarul nem érmesek, akkor egyből kegyvesztetté válnak, el is felejthetik hogy egyáltalán létezett ilyen, itt meg VB-EB-re se tudjuk magunkat kvalifikálni, vagy legalább egy pótselejtezős helyre eljutni, vagy legalább azt elérni hogy ne matekozzunk az 6-ik meccs után....

Amit a tehetségekkel kapcsolatban említett abban van igazság, de akkor mire költjük el víváshoz, evezéshez, röplabdához stb. képest ezt a temérdek pénzt???
Avatar
Festa
Hozzászólások: 7210
Csatlakozott: 2010.04.16. 16:42

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Festa »

Süti írta:
PellerG írta:Nagyon igaza van Szalainak.


Én meg nem hiszem, hogy amit most elmondott az a nyilvánosságra tartozna ilyen stílusban, pont egy ilyen nyilatkozat után fog mindenki egymásra mutogatni, úgy érzem egy ilyen "párbeszédnek" a színfalak mögött kellene lezajlania.

Nem is értem miért ő magyarázkodik, hol van Egervári Sándor, Csányi Sándor stb., akiké elméletileg a felelősség??

És abban végképp nem értek egyet, hogy ennyit tud a magyar válogatott, és hogy mindegy hogy 5 vagy 8-at kapunk.

Vannak ebben az országban olyan sportágak, amelyek ha egy VB-n nem teljesítenek magyarul nem érmesek, akkor egyből kegyvesztetté válnak, el is felejthetik hogy egyáltalán létezett ilyen, itt meg VB-EB-re se tudjuk magunkat kvalifikálni, vagy legalább egy pótselejtezős helyre eljutni, vagy legalább azt elérni hogy ne matekozzunk az 6-ik meccs után....

Amit a tehetségekkel kapcsolatban említett abban van igazság, de akkor mire költjük el víváshoz, evezéshez, röplabdához stb. képest ezt a temérdek pénzt???


Stadionépítésre :D
Szerintem meg ennyit tudunk csak nem képességben ,hanem mentálisan.
Amennyiben a meccs elején gólt kapunk úgy essünk össze mint a kártyavár.
A Törökök ellen sokáig nem kaptunk kint ezért húztuk ki egy iksszel.
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

azért ha nem nézzük a meccseket, meg hogy mit hogy hoztak ezek itt össze, a sorsolás után teljesen reális volt a 3. hely, amit sikerült is hozni (de persze ment a szöveg, hogy áhh innen kijutunk, miközben a romcik is hiába lettek másodikok, esélyük nincs a legjobb négy csoport második ellen), ilyen értelemben nem teljesítettünk alul, de látva hogy nincs játékunk, és gyakorlatilag csapatunk sem siralmasabb a helyzet. valahogy rendbe kellene hozni itt a közeget Magyarországon, a játékosokat realitáshoz kell nevelni, mentálisan edzeni hogy ne essenek már össze egy nagyobb nevű ellenféltől tétmeccsen, a szakvezetésbe is jó lenne politikától mentes embereket válogatni, valamint a médiát is meg kellene regulázni, bár ez utóbbi lehetetlen.
Avatar
Stankov
Hozzászólások: 3268
Csatlakozott: 2010.04.13. 13:03

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Stankov »

Megint több összetevős a történet ,nem lehet csak Egervárira ráhúzni a vizes lepedőt.
Szalai is jól megmondta!Fasza gyerek.Úgy beszélt mintha ő egy teljesen kívülálló lenne,nekem teljesen hiteltelen az egész nyilatkozata.Miért most dumál?Persze eddig nemvolt mersze.Huszti más volt, ő felvállalta a nyilatkozatát és annak minden következményét.
Volt egy valóban szerethető csapatunk,aztán út közbe valahol elvesztek.
Juhász és Gera kiesését nem tudta megoldani Egervári.Utána már csak "kapkodott" hibát hibára halmozott,taktikai és mentális felkészítés hiányáról nem is beszélve.
Volt egy 4-2-3-1 alap felállás ami működött aztán teljesen el lett felejtve,ahelyett hogy ezt finomította volna tovább átálltunk teljesen másra.
Ezer meg ezer dolgot lehetne még leírni de a románok elleni hazai meccs nagyon el lett baltázva sztem ott buktuk el az egész pótselejtezős dolgot
Avatar
Süti
Hozzászólások: 3050
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:21
Tartózkodási hely: Győr/Interzóna

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Süti »

Stankov írta:Szalai is jól megmondta!


És akkor mi van, pontosabban mi lesz??? :shock:

Változni fog valami ettől, pusztán ettől???

(Nem neked címezve a kérdést!)
Avatar
Stankov
Hozzászólások: 3268
Csatlakozott: 2010.04.13. 13:03

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Stankov »

Hét épp ez az,és akkor mi van?Nem fog semmi változni ettől a nyilatkozattól.
Ez Szalai részéről az "én mosom kezeimet" volt,ezt gyorsan megtanulta Dzsudzsitól
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Stankov írta:Ezer meg ezer dolgot lehetne még leírni de a románok elleni hazai meccs nagyon el lett baltázva sztem ott buktuk el az egész pótselejtezős dolgot
Pontosan, amikor a románok kiegyenlítettek a meccs végén, mondtam is a haveroknak, hogy figyeljétek meg ezen múlik/múlott a 2. hely. És sajnos így lett.

Egy olyan edző kell majd, aki tud motiválni.
Avatar
Süti
Hozzászólások: 3050
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:21
Tartózkodási hely: Győr/Interzóna

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Süti »

Komax írta:Egy olyan edző kell majd, aki tud motiválni.


Most nagyon nagy a kavarás, szerinted ez szimplán edzőkérdéssel kezelhető, hogy legközelebb végre pótselejtezős helyen végezzünk???

(De ne úgy mint a dánok.)

Ha komolyan vesszük amit Szalai az utánpótlásról beszélt, akkor még meg sem születtek azok a gyerekek, akik majd egyszer komoly változások, felzárkóztatás során reálisan vehetik fel a versenyt a profikkal.
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Süti írta:
Komax írta:Egy olyan edző kell majd, aki tud motiválni.


Most nagyon nagy a kavarás, szerinted ez szimplán edzőkérdéssel kezelhető, hogy legközelebb végre pótselejtezős helyen végezzünk???
A minap olvastam egy nagyon találó dolgot a magyar footballról, talán a Fradi edzője mondta, hogy Mo-n az baj, hogy rossz felfogás szerint dolgoznak. Nem az a cél, hogy, hogy nyerjük meg a meccset, hanem hogy ne kapjunk ki. Az MLSZ-en belül is féregteleníteni kéne.
Avatar
PellerG
Hozzászólások: 5131
Csatlakozott: 2010.04.09. 20:33
Tartózkodási hely: Next to Budapest

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: PellerG »

Én szerintem itt most mindenki sáros.
-A játékosok, mert hiába mondja Szalai, a román meccsen semmi akarás és hajtás nem volt. SEMMI.
Lejáratták magukat, de a legfontosabb, hogy ezzel cserbenhagyták a szurkolókat.
-Egervári, mert képes olyan hihetetlen falábúakat behívni, hogy csak pislogunk. Pl Lipták, de lehetne bőven sorolni.
Nem akart a honosítottakhoz nyúlni (valami lehet a háttérben), ott volt Nikolics például, de csak biztonsági tartalék tudott lenni egy elhízott, a focitól már fásult Szabics (2 hét múlva vissza is vonult) és egy szerintem igen kevés Németh Krisztián mellett.
A kezdeti 4-2-3-1-t a totál sablonos, abszolút bátortalan és elképzelés és ötlet nélküli 4-4-2-re cserélte, gyakorlatilag ugyanazt játszotta el, mint nálunk Ranieri.
-Az MLSZ, mert stadionépítésbe tolja bele a pénzt a kormánnyal párban. Stadiont épít, de kinek? Nem járnak meccsre a drukkerek. Főleg egy-egy ilyen vereség után, mint amit a múlt hónapban átéltünk. A teljesen modern, "friss" győri stadionban talán 2500 néző jön össze kéthetente. De lehet sokat mondok. Ha jól tudom, ott egyéni vállalkozók építettek, de teljesen mindegy, máshol sem lesz különb a kép. Hova építünk? Ha lenne érdeklődés, ha lenne rá igény, jogos lenne. De így először inkább valami okot kéne adni a meccsre járásra, egy olyan közeget megteremteni, amiből majd idővel következhet az érdeklődés, a magyar foci iránti vágy. Kezdetben mondjuk normális utánpótlás képzésbe lehetne fektetni, és nem ezt a sokak által teljesen nevetségesnek tartott Bozsik programot művelni a Szalai által jól jellemzett hazai szuperedzőkkel...
-Az egész rendszer, mivel az utánpótlásrendszer mint olyan nem igazán létezik. Vagy legalábbis valami nagyon nincs rendben vele. Az utóbbi húsz év valóban ezt mutatja. Az alapoknál is nagy gondok vannak...
-A média, mert 1-1 győzelem után már kb VB címet várnának el a válogatottól. A mai magyar (sport)újságírás meglehetősen érdekes módon történik. Ugye mind tudjuk, az NSO képes finoman szólva érdekes dolgokat leírni... Simán elhitetik, hogy Romániában 3-0-ra kéne lazán nyernünk. Nem beszélve arról, hogy elcsípnek egy olyan edzős képet, ahol "az egyik a tökét vakarja, a másik cipőt fűz, a harmadik a földet bámulja", és ezen lovagolnak, a tények, és a dolgok mögé nézés helyett...
-A szurkoló, mint én is, mert elhisszük mindazt, amit a média leír. Plusz az örök szurkolói magatartás, hogy három meccset nyerünk, lelkesen dícsérünk, majd jön 3 kiábrándítóan botrányos meccs, és minden az ellenkezőjére fordul.
-A focit kommentálók, mint ez a Knézy ma.om. Ez mit nem enged magának, az nem semmi. Amilyen stílusban és hangnemben közvetít, elképesztő irritáló. Egy kommentátornak pont az ellenkezője lenne a dolga annak, mint amit ő csinál. A leghalványabb reményt is elvonja, mindenkit porig aláz, és a szurkolók maradék pozitívumát is kiöli.
Az apja, annak ellenére, hogy már őt sem szerettem, azért volt valaki. Már az ő korában sem volt jó a focink, sőt... De még őt sem engedett meg magának olyan pocskondiázást és élőben kifakadásokat, mint a kedves fia. Azt, hogy ezt az M1 hogy nézheti jó szemmel, semmi reakció nélkül, azt nem értem. Mintha a világ közepe lenne, de legalábbis Johann Cruyff mentora, és akkor még nem mondtam semmit. Elképesztő.
Avatar
Stankov
Hozzászólások: 3268
Csatlakozott: 2010.04.13. 13:03

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Stankov »

Hát a Bozsik programról tudnék mesélni.Hozzá nem értő exfocisták jövedelem kiegészítése az egész.
Avatar
Stankov
Hozzászólások: 3268
Csatlakozott: 2010.04.13. 13:03

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Stankov »

ja ezt még Szalairól

http://www.karpatinfo.net/cikk/sport/sz ... ajnoksagon
2013 augusztusi.Most akkor ki hülyít kit?
Avatar
Dan-i-nter
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2011.06.08. 22:10

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Dan-i-nter »

A Stadionokat (véleményem szerint) nem azért építjük, mert a magyar meccsekre olyan sokan járnak, hanem mert a vezető politikusaink egy ideje már a fejükbe vették, hogy nekünk is kellene valami rangosabb eseményt rendeznünk már (Legalább akkor jár az automatikus kijutás ügye), és ahhoz kellenek használható stadionok. Csak az a bibi, hogy 2018-20-ig már ki vannak osztva, ha jól tudom a szervezők, szóval ettől várni a gazdasági, és sportélet fellendülését, akkora intelligenciára vall, mint egy Devecseri nyilatkozat.

Honosított játékosokat kellene erőltetni, utánpótlással 10-20 év mire valamit elérünk, ha pár éven belül megfelelő hátteret biztosítunk hozzá, erre meg kicsi az esély.
Az a vicc, hogy mi olyan játékosok játszatásától viszolygunk, akik képesek inkább a magyar csapat mezét magukra húzni, saját szülőnemzetük helyett. Amíg ilyen csőlátással bíró emberek ülnek azokban a bizonyos székekben (értsd MLSZ, edző...), addig kár bármit is várni.
Avatar
Dan-i-nter
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2011.06.08. 22:10

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Dan-i-nter »

Stankov írta:ja ezt még Szalairól

http://www.karpatinfo.net/cikk/sport/sz ... ajnoksagon
2013 augusztusi.Most akkor ki hülyít kit?


Ez nekem nagyon szőrszál hasogatósnak tűnik. Szalai egy szóval sem mondja, hogy elvárás, vagy reális cél a kijutás.

"A csatár abban bízik"
"Bízom benne, hogy meglesz a második hely a csoportban, és abban is, hogy ott lehetünk a világbajnokságon"

Nem kell mindenkiről szimpatikus véleménnyel rendelkezni, de azért ne írjunk olyat, ami nem igaz.
Avatar
Komax
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2010.04.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Komax »

Mindenki azt kérdezi hogy miért most kezdünk stadionokat építeni? 50 évvel vagyunk lemaradva az európai labdarúgástól. Egyik stadion sem lesz 85.000-s Meazza. Valahogy, valamikor el kell kezdeni az elmozdulás ebből a szarból, ami a honi labdarúgást illeti. Okosok úgy gondolják, hogy a stadionok építésével kezdik. Ha néhány helyen az infrastruktúra normalizálódik, az már 1 lépés előre.
Avatar
vaskalap
Hozzászólások: 3406
Csatlakozott: 2010.04.11. 16:20

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: vaskalap »

Stankov írta:Hát a Bozsik programról tudnék mesélni.Hozzá nem értő exfocisták jövedelem kiegészítése az egész.

Mezey gyuri bácsi lenyúlása,talán ez találóbb,mint a Bozsik program.
Avatar
Süti
Hozzászólások: 3050
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:21
Tartózkodási hely: Győr/Interzóna

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Süti »

Én a következőt csinálnám az MLSZ helyében, hogy a következő EB-re tutira kijussunk:

Nem egy hanem 11 szövetségi kapitányt neveznék ki.

Minden egyes posztot a pályán egy "magyar" szövetségi kapitány koordinálna.

(Van erre valamilyen szabály, hogy egy időben csak egy személy lehet?)

Rögtön felmerül a kérdés, hogy a magyar és külföldi edzők milyen arányban legyenek elosztva, hogy mégse legyünk gyarmat.

Javaslatom szerint:

-------------------Csank János--------------------

Bölöni László--Felix Magath----László Csaba----Bognár György

Di Matteo-------Koeman-------Rijjkard--------Paulo Sousa

Marco Van Basten-----Jürgen Klinsmann

Ennyi szövetségi kapitány biztosan a fejekbe verné a taktikát.

Várom a további javaslatokat....
Avatar
Stankov
Hozzászólások: 3268
Csatlakozott: 2010.04.13. 13:03

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Stankov »

Dan-i-nter írta:
azért ne írjunk olyat, ami nem igaz.

Nem szokásom,most sem tettem.Direkt nem fűztem hozzá különösebb kommentárt,döntse el mindenki maga.
Attól még hogy nem mondja ki ugyanúgy hülyítésnek hat.
Semmi bajom nincs Szalaival de utolsó interjúja tükrében a többire visszaemlékezve...hát hagyjuk.Duma az van.
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

a minap az NSO-n megjelent egy cikk hogy az MLSZ Fantasy Ligát indít, regisztráltam, gondoltam megnézzük mit alkottak. (a rendszer elég beta verzió..)
de hogy még a játékban is csalnak :D

Kép
Avatar
PellerG
Hozzászólások: 5131
Csatlakozott: 2010.04.09. 20:33
Tartózkodási hely: Next to Budapest

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: PellerG »

A Szalai nyilatkozat óta az NS interjúkat csinál külföldön játszó, dolgozó magyarokkal.
Részemről jó olvasni ezeket, sok érdekes és olyan dolog is kiderül számomra, amiket gyanítottam eddig és most is sejtek, viszont kimondják, hogy úgy is vannak azok a dolgok.
Érdekes a véleményük a hazai helyzetről: edzőkről, képzésről, szövetségről, szorgalomról, lustaságról, protekcióról, egoista magyar "edzőkről", magyar "szakértőkről", stb.
Én személy szerint értetlenül hallgatom azt, hogy magyar kapitány kell...
Mégis ki? Egy Nyilasi, aki 15 éve nem mer leülni egyik csapat padjára sem?
Mezey, aki Bognár Gyuri szerint a legjobb választás lenne?! (Atyaég...)
Persze azzal sem járunk jobban, ha egy "divatedző" jönne, egy újabb Matthäus, mivel edzői tapasztalata és eredményessége nem éppen kitűnő.

http://www.nemzetisport.hu/legiosok/dor ... ly-2291177

http://www.nemzetisport.hu/magyar_valog ... ta-2291073

http://www.nemzetisport.hu/legiosok/leg ... ba-2291213
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

az NS most bakot lőtt, korábban lehozták hogy Fred Rutten lesz (az ő infójuk szerint) a válogatott szövetségi kapitánya, de ma az MLSZ hivatalosan bejelentette, hogy Pintér Attila az. :shock:
meglepő döntés szvsz, de ő legalább nem olyan tutyimutyi mint ez az Egervári volt. szakmai fejlődést mondjuk nem várok, inkább rendet, fegyelmet.
Avatar
Stankov
Hozzászólások: 3268
Csatlakozott: 2010.04.13. 13:03

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Stankov »

Pintérről nekem mindig az jelenet ugrik be ,mikor néhány vlmi kupa meccsen a cserejátékosának el kezdte fel vázolni mit vár tőle a srác kicsit flegma arccal állt előtte kb "hagyjál békén tudom mit kell csinálni" pofával,mutatták mi történik a pályán néhány mp-ig aztán hirtelen visszaugrott a kép Pintérre és a cserejátékosra.Pintér megfogta a srác két vállát és úgy el kezdte rázni az egész embert hogy majd leszakadt a feje :lol: A mai napig olyan röhögés fog el mikor eszembe jut.Az állat ,szegény 50kilós gyerek úgy rázkódott mintha a 220-at markolászná
Avatar
Festa
Hozzászólások: 7210
Csatlakozott: 2010.04.16. 16:42

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Festa »

DSanton39 írta:az NS most bakot lőtt, korábban lehozták hogy Fred Rutten lesz (az ő infójuk szerint) a válogatott szövetségi kapitánya, de ma az MLSZ hivatalosan bejelentette, hogy Pintér Attila az. :shock:
meglepő döntés szvsz, de ő legalább nem olyan tutyimutyi mint ez az Egervári volt. szakmai fejlődést mondjuk nem várok, inkább rendet, fegyelmet.


Ns november 28. Dunga lesz az edző! ezt is lehozták.
Avatar
Süti
Hozzászólások: 3050
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:21
Tartózkodási hely: Győr/Interzóna

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Süti »

DSanton39 írta:az NS most bakot lőtt,

inkább rendet, fegyelmet.


Bakot lőtt???? Ennél nagyobb parasztvakítást már régen láttam a magyar fociban.

Külföldi edzőben gondolkodtak, de Pintér Attilára esett a választás... :roll:

Esélyünk nem lesz sehova sem kijutni, megint a belterjes magyar edzői körökben ragadt a válogatott, ezt döntötték el újfent.

Rend, fegyelem, mi az??? :o

Dzsudzsák is védekezzen vagy mi?
Avatar
Festa
Hozzászólások: 7210
Csatlakozott: 2010.04.16. 16:42

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Festa »

Süti írta:
DSanton39 írta:az NS most bakot lőtt,

inkább rendet, fegyelmet.


Bakot lőtt???? Ennél nagyobb parasztvakítást már régen láttam a magyar fociban.

Külföldi edzőben gondolkodtak, de Pintér Attilára esett a választás... :roll:

Esélyünk nem lesz sehova sem kijutni, megint a belterjes magyar edzői körökben ragadt a válogatott, ezt döntötték el újfent.

Rend, fegyelem, mi az??? :o

Dzsudzsák is védekezzen vagy mi?


Jogos a felhábródás.Ennél nagyobb megvezetés amit most a Csányi csinált még nem nagyon volt:)
Avatar
Festa
Hozzászólások: 7210
Csatlakozott: 2010.04.16. 16:42

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Festa »

http://www.nemzetisport.hu/foci_vb_2014 ... ok-2335625

Ennyit arról ,hogy jó bajnokság meg stadionok kellennek egy jó válogattothoz.
NEM hiszem! Minőségi légiósok kellenek akik top csapatban játszanak.
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

Festa írta: http://www.nemzetisport.hu/foci_vb_2014 ... ok-2335625

Ennyit arról ,hogy jó bajnokság meg stadionok kellennek egy jó válogattothoz.
NEM hiszem! Minőségi légiósok kellenek akik top csapatban játszanak.

szerintem a mi nemzetünk, a futball nemzetközi mezőnyében esélytelen még nagyon sokáig.
hiába mennek ki, az elején megy nekik aztán beégnek. vagy ott a másik opció hogy elkurvulnak mint Dzsudzsák.
egyszerűen a magyar játékosok hozzáállásával vannak bajok, de az nagy, mindegyiken látszik amikor kikerül hogy csak addig játszik jól, amíg az első Lambo-t és az első playboy bigét meg nem szerzik, utána szarnak rá, és jön a lefelé ívelő karrier. majd évekkel később visszakullognak a hazai ligába, és elhakniznak, mert az a szint amivel itt kitűnhetsz, annyi ragad rájuk kint, de nem több. és még van olyan is, aki ki sem tűnik. Hrepka itthon egy ígéretes tehetségnek indult, kiment Izraelbe, játszott másfél szezont, hazajött és dupla nulla, egy Haladásban.

szóval igazad van, de NEM lesz ilyen játékos 1 sem, nemhogy egy válogatottnyi. top csapatban magyart nagyon sokáig nem látunk úgy hogy ő ott meghatározó ember. Szalaiban volt egy kis remény, de az is elhalt. nagyképű paraszt lett, valódi futballtudás nélkül.
Avatar
PellerG
Hozzászólások: 5131
Csatlakozott: 2010.04.09. 20:33
Tartózkodási hely: Next to Budapest

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: PellerG »

DSanton39 írta:
Festa írta: http://www.nemzetisport.hu/foci_vb_2014 ... ok-2335625

Ennyit arról ,hogy jó bajnokság meg stadionok kellennek egy jó válogattothoz.
NEM hiszem! Minőségi légiósok kellenek akik top csapatban játszanak.

szerintem a mi nemzetünk, a futball nemzetközi mezőnyében esélytelen még nagyon sokáig.
hiába mennek ki, az elején megy nekik aztán beégnek. vagy ott a másik opció hogy elkurvulnak mint Dzsudzsák.
egyszerűen a magyar játékosok hozzáállásával vannak bajok, de az nagy, mindegyiken látszik amikor kikerül hogy csak addig játszik jól, amíg az első Lambo-t és az első playboy bigét meg nem szerzik, utána szarnak rá, és jön a lefelé ívelő karrier. majd évekkel később visszakullognak a hazai ligába, és elhakniznak, mert az a szint amivel itt kitűnhetsz, annyi ragad rájuk kint, de nem több. és még van olyan is, aki ki sem tűnik. Hrepka itthon egy ígéretes tehetségnek indult, kiment Izraelbe, játszott másfél szezont, hazajött és dupla nulla, egy Haladásban.

szóval igazad van, de NEM lesz ilyen játékos 1 sem, nemhogy egy válogatottnyi. top csapatban magyart nagyon sokáig nem látunk úgy hogy ő ott meghatározó ember. Szalaiban volt egy kis remény, de az is elhalt. nagyképű paraszt lett, valódi futballtudás nélkül.


Lehet, hogy Szalai nagyképű.
De az is biztos, hogy itthon valaki kimondja az igazat, szembe megy az árral, és rögtön kikerül a pikszisből.
Végre valaki helyretette a fociközegünket, erre fel azóta sem kapott behívót a csapatba, gyanítom nem is fog.
Bravo.
Avatar
DSanton39
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2010.04.09. 19:58

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: DSanton39 »

ha vmi normális külföldi figura lesz a szövetségi kapitány, az meghívja, mert az leszarja ha nem kap többet edzői posztot a ligában. Pintérnek van ilyen irányú félnivalója, fél max 1 évet jósolok neki, aztán mehet vissza az NB1-be.
bár hozzáteszem Szalai az utolsó féléves teljesítményével nem vívna ki nálam sem behívót, azért hogy statisztika legyen belőle, hogy X+1. légiós a válogatottban, felesleges.
Avatar
PellerG
Hozzászólások: 5131
Csatlakozott: 2010.04.09. 20:33
Tartózkodási hely: Next to Budapest

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: PellerG »

Már a Gazzetta is arról ír, Pintért kommunikációs tréningre küldte a magyar szövetség :D
Ez kész, magyar valóság.
Ugyanaz megy, mint nálunk az Internél.
Mazzarri-> Thohir meg akarja változtatni alapjaiban.
Pintér-> Csányiék változtatnák meg őt.

Akkor könyörgöm, miért ezt a szuperedzőt kellett kinevezni, ha tudni lehetett hogy beszélni nem tud ("ööhh-öööhhh-ööööhhhh").
Persze értem, kellett egy báb, akit úgy lehet irányítani, ahogy fütyülnek föntről...

http://www.gazzetta.it/Calcio/Estero/21 ... 4311.shtml
Avatar
Süti
Hozzászólások: 3050
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:21
Tartózkodási hely: Győr/Interzóna

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Süti »

PellerG írta:Ugyanaz megy, mint nálunk az Internél.


Ez azért túlzás. Pinyőt nem lehet überelni, belőle egy van.
Avatar
Festa
Hozzászólások: 7210
Csatlakozott: 2010.04.16. 16:42

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Festa »

Süti írta:
PellerG írta:Ugyanaz megy, mint nálunk az Internél.


Ez azért túlzás. Pinyőt nem lehet überelni, belőle egy van.



és ha kicserélnék a két edzőt? Pintér az Inter kispadján és Mazzari A Magyar válogatott élén?
3 védős felállás a Törökök ellen?
Avatar
Legoemberhajú
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2010.04.10. 11:40
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Magyar labdarúgás (NB1 + válogatott, stb)

Hozzászólás Szerző: Legoemberhajú »

Nem tudom, ki mennyire követi a honi labdarúgást, de amit az mlsz művel mostanában az elképesztő és megmagyarázhatatlan. Mint Diósgyőr szurkoló, én elfogult vagyok a témában, de azért az jelent valamit, ha már lassan minden szurkolótábornál kiverik a biztosítékot.
Válasz küldése