A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Minden ami a csapattal kapcsolatos

Moderátorok: Interiscoming, internaZIOnaLe

DM22
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2019.07.15. 16:41

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: DM22 »

interfan írta: 2022.02.18. 10:14
Cupi írta: 2022.02.18. 08:54
interfan írta: 2022.02.18. 06:26 Mint ismert majus ota azaz 9 honapja varunk szakmai vezetoink hosszabbitasanak bejelentesere.
Marotta tobbszor elmondta, ok mindent alairtak, csakis a tulajodonoson all mikor jelentik be.
Azota kb 45x irtak: "a heten bejelentik", "majd ma", most mar "biztos".
Utanna kiderult Steven Zhang erkezeset vartuk vele, mivel o maga akarja a bejelentesr megtenni, aki lassan tavozik is Milanobol, igy a heten a mai az 5.nap amikor "majd ma" erkezik a hivatalos bejelentes.
Tehat a heten ma varjuk otodjere hogy megerkezzen a hivatalos bejelentes, de ma mar "tenyleg megerkezhet" a bejelentes.
Kíváncsi lennék mi lehet az oka amiért ennyit várnak a bejelentéssel....nem egy nagy szervezést igényel....csinálnak 2 képet az irodába meg kiadnak egy közleményt....erre olyan sokat nem kell készülni....Brozo hosszabbitása is várat.
Ez csak az en elmeletem, de szerintem az atvilagitas eredmenyet vartak/varjak vele.
Ha pozitiv az atvilagitas, es az Amerikai magan befektetesi csoport akarja az Intert, akkor johet a hivatalos bejelentes a hosszabbitasrol.

Persze 103x volt mar "ma", de ma is "ma" van, szoval "ma" is varhato a hivatalos bejelentes.
Imádod ezt a magánbefektetési csoportot :D
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24442
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

DM22 írta: 2022.02.18. 10:48
interfan írta: 2022.02.18. 10:14
Cupi írta: 2022.02.18. 08:54

Kíváncsi lennék mi lehet az oka amiért ennyit várnak a bejelentéssel....nem egy nagy szervezést igényel....csinálnak 2 képet az irodába meg kiadnak egy közleményt....erre olyan sokat nem kell készülni....Brozo hosszabbitása is várat.
Ez csak az en elmeletem, de szerintem az atvilagitas eredmenyet vartak/varjak vele.
Ha pozitiv az atvilagitas, es az Amerikai magan befektetesi csoport akarja az Intert, akkor johet a hivatalos bejelentes a hosszabbitasrol.

Persze 103x volt mar "ma", de ma is "ma" van, szoval "ma" is varhato a hivatalos bejelentes.
Imádod ezt a magánbefektetési csoportot :D
Ha mar volt egy atvilagitas altaluk, es most egy ujabb, es lassan a fel Seria A Amerika magan befektesi csoport kezeben lesz. :D :D :D
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24442
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

HIVATALOS!!!

Marotta, Ausilio, Baccin 2025-ig hosszabbitott.

Tobb mint 9 honap, es 153 "majd ma lesz a bejelentes" utan, ma vegre tenyleg hivatalos lett.


Ez azert most nagyon sokat elmond.
Marotta nem hosszabbitott volna, ha nem tudja a klub jovojet.
Szoval a hatterben jo esellyel mar az uj tulajdonos is megvan. :)
Oriasi oromhir most ez, ez tobbet er mint 10 Liverpool gyozelem es egy 20 pontos bajnoki elony.
Pezsgbontasra fel. ;)
Avatar
lucky0
Hozzászólások: 1347
Csatlakozott: 2010.05.23. 20:47
Tartózkodási hely: Mohács

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: lucky0 »

interfan írta: 2022.02.18. 19:12 HIVATALOS!!!

Marotta, Ausilio, Baccin 2025-ig hosszabbitott.

Tobb mint 9 honap, es 153 "majd ma lesz a bejelentes" utan, ma vegre tenyleg hivatalos lett.


Ez azert most nagyon sokat elmond.
Marotta nem hosszabbitott volna, ha nem tudja a klub jovojet.
Szoval a hatterben jo esellyel mar az uj tulajdonos is megvan. :)
Oriasi oromhir most ez, ez tobbet er mint 10 Liverpool gyozelem es egy 20 pontos bajnoki elony.
Pezsgbontasra fel. ;)
Akkor hát ha minden igaz hamarosan bejelenthetik az új tulajt is!? Nagyon adnánk már...
Avatar
Baggio85
Hozzászólások: 2015
Csatlakozott: 2010.04.09. 16:40

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Baggio85 »

FC Internazionale Milano is delighted to announce that CEO Sport Giuseppe Marotta, Chief Sport Officer Piero Ausilio and Deputy Chief Sport Officer Dario Baccin have extended their contracts with the Italian Champions for another three years. They will work under President Steven Zhang at least until 30 June 2025.

Ha így is lesz, nekem ez úgy hangzik, hogy Zhang marad az elnök. :)
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7604
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

interfan írta: 2022.02.18. 19:12 HIVATALOS!!!

Marotta, Ausilio, Baccin 2025-ig hosszabbitott.

Tobb mint 9 honap, es 153 "majd ma lesz a bejelentes" utan, ma vegre tenyleg hivatalos lett.


Ez azert most nagyon sokat elmond.
Marotta nem hosszabbitott volna, ha nem tudja a klub jovojet.
Szoval a hatterben jo esellyel mar az uj tulajdonos is megvan. :)
Oriasi oromhir most ez, ez tobbet er mint 10 Liverpool gyozelem es egy 20 pontos bajnoki elony.
Pezsgbontasra fel. ;)
Orulok neki de azert egy 20 pontos bajnoki elonynek is tudnek nagyon orulni. :D Mennyivel nyugodtabbak lennenk. ;)
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24442
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

lucky0 írta: 2022.02.18. 20:45
interfan írta: 2022.02.18. 19:12 HIVATALOS!!!

Marotta, Ausilio, Baccin 2025-ig hosszabbitott.

Tobb mint 9 honap, es 153 "majd ma lesz a bejelentes" utan, ma vegre tenyleg hivatalos lett.


Ez azert most nagyon sokat elmond.
Marotta nem hosszabbitott volna, ha nem tudja a klub jovojet.
Szoval a hatterben jo esellyel mar az uj tulajdonos is megvan. :)
Oriasi oromhir most ez, ez tobbet er mint 10 Liverpool gyozelem es egy 20 pontos bajnoki elony.
Pezsgbontasra fel. ;)
Akkor hát ha minden igaz hamarosan bejelenthetik az új tulajt is!? Nagyon adnánk már...
En biztos vagyok benne hogy tudnak valamit.
Marotta egyszeruen nem irt volna ala, ha nem tudna semmit az uj tulajdonsrol.

A Zhang csalad fizeteskeptelen 1,5 eve, az Oaktree hitelbol mukodik a klub, az Oaktree dikatuma es kizarolagos dontesei alapjan megy minden ezert is tortent a nyar ahogy, el kell kezdeni a hitel torleszteset is ami laza evenkenti 120m koruli, raadasul a klubot valamibol mukodtetni kell es ujabb hitelt a kutya nem ad mert a klub igyis az Oaktree zalogaba van.

Ilyen jovokeppel egy Marotta szintu es presztizsu szakmai vezeto egesz egyszeruen nem irt volna ala.
Milyen jovokep ez?
A leepules...
Mi maradna Marottabol palyafutasa utolso eveibol?
Hogy az o ideje alatt epult le az Inter, es masbol sem allt a klub csak az eladasokbol, es a 100m pluszos mercatokbol.

Ha ez lenne a jovokep, Marotta biztosan nem irt volna ala.
Biztos vagyok benne, vezetoink mar tudnak valamit az uj tulajdonosrol es annak terveirol.
Siman lehet mar reges reg vege az atvilagitasnak, a megegyezes is megvolt, csak szepen a hatterben van meg ez es majd a bajnoksag vegen az egyik naprol a masikra a semmibol bejelentik.
bali06
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2012.01.06. 11:38

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: bali06 »

interfan írta: 2022.02.19. 06:21
lucky0 írta: 2022.02.18. 20:45
interfan írta: 2022.02.18. 19:12 HIVATALOS!!!

Marotta, Ausilio, Baccin 2025-ig hosszabbitott.

Tobb mint 9 honap, es 153 "majd ma lesz a bejelentes" utan, ma vegre tenyleg hivatalos lett.


Ez azert most nagyon sokat elmond.
Marotta nem hosszabbitott volna, ha nem tudja a klub jovojet.
Szoval a hatterben jo esellyel mar az uj tulajdonos is megvan. :)
Oriasi oromhir most ez, ez tobbet er mint 10 Liverpool gyozelem es egy 20 pontos bajnoki elony.
Pezsgbontasra fel. ;)
Akkor hát ha minden igaz hamarosan bejelenthetik az új tulajt is!? Nagyon adnánk már...
En biztos vagyok benne hogy tudnak valamit.
Marotta egyszeruen nem irt volna ala, ha nem tudna semmit az uj tulajdonsrol.

A Zhang csalad fizeteskeptelen 1,5 eve, az Oaktree hitelbol mukodik a klub, az Oaktree dikatuma es kizarolagos dontesei alapjan megy minden ezert is tortent a nyar ahogy, el kell kezdeni a hitel torleszteset is ami laza evenkenti 120m koruli, raadasul a klubot valamibol mukodtetni kell es ujabb hitelt a kutya nem ad mert a klub igyis az Oaktree zalogaba van.

Ilyen jovokeppel egy Marotta szintu es presztizsu szakmai vezeto egesz egyszeruen nem irt volna ala.
Milyen jovokep ez?
A leepules...
Mi maradna Marottabol palyafutasa utolso eveibol?
Hogy az o ideje alatt epult le az Inter, es masbol sem allt a klub csak az eladasokbol, es a 100m pluszos mercatokbol.

Ha ez lenne a jovokep, Marotta biztosan nem irt volna ala.
Biztos vagyok benne, vezetoink mar tudnak valamit az uj tulajdonosrol es annak terveirol.
Siman lehet mar reges reg vege az atvilagitasnak, a megegyezes is megvolt, csak szepen a hatterben van meg ez es majd a bajnoksag vegen az egyik naprol a masikra a semmibol bejelentik.
Nem ugy van, hogy a vezetok mar tavaly majusban alairtak az uj szerzodest es csak a hivatalos bejelentes hianyzott? Tavaly májusban semmit nem tudhattak, sot akkor mar az volt, hogy mennyiért kell eladnunk majd a nyaron.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24442
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

bali06 írta: 2022.02.19. 06:28
interfan írta: 2022.02.19. 06:21
lucky0 írta: 2022.02.18. 20:45

Akkor hát ha minden igaz hamarosan bejelenthetik az új tulajt is!? Nagyon adnánk már...
En biztos vagyok benne hogy tudnak valamit.
Marotta egyszeruen nem irt volna ala, ha nem tudna semmit az uj tulajdonsrol.

A Zhang csalad fizeteskeptelen 1,5 eve, az Oaktree hitelbol mukodik a klub, az Oaktree dikatuma es kizarolagos dontesei alapjan megy minden ezert is tortent a nyar ahogy, el kell kezdeni a hitel torleszteset is ami laza evenkenti 120m koruli, raadasul a klubot valamibol mukodtetni kell es ujabb hitelt a kutya nem ad mert a klub igyis az Oaktree zalogaba van.

Ilyen jovokeppel egy Marotta szintu es presztizsu szakmai vezeto egesz egyszeruen nem irt volna ala.
Milyen jovokep ez?
A leepules...
Mi maradna Marottabol palyafutasa utolso eveibol?
Hogy az o ideje alatt epult le az Inter, es masbol sem allt a klub csak az eladasokbol, es a 100m pluszos mercatokbol.

Ha ez lenne a jovokep, Marotta biztosan nem irt volna ala.
Biztos vagyok benne, vezetoink mar tudnak valamit az uj tulajdonosrol es annak terveirol.
Siman lehet mar reges reg vege az atvilagitasnak, a megegyezes is megvolt, csak szepen a hatterben van meg ez es majd a bajnoksag vegen az egyik naprol a masikra a semmibol bejelentik.
Nem ugy van, hogy a vezetok mar tavaly majusban alairtak az uj szerzodest es csak a hivatalos bejelentes hianyzott? Tavaly májusban semmit nem tudhattak, sot akkor mar az volt, hogy mennyiért kell eladnunk majd a nyaron.
Igen ezt kommunikalta Marotta.
De...

Annak valami nagyon komoly oka volt, hogy 9 honapig nem tortent bejelentes.
Oke, Steven baratunk nem volt Milanoban, meg lehetett erre fogni, mert "o akarja bejelenteni".
De mint tudjuk az USA eladasi turaja utan, Januar kozepen megerkezett, es megsem lett bejelentes...
Es milyen veletlen, az atvilagitas es pont erre az idoszakra esett.
Azert annak biztosan valami nagyon nyomos es komoly oka volt, hogy tobb mint 9 honapig nem volt bejelentes.
Sot Steven baratunk januar kozepi erkezes utan sem volt, es meg mindig huzodott 1 honapot.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24442
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Hogy lassuk egy eladas mennyire a semmibol johet, itt az Atalanta es az Amerikai maganbefektetesi csoport ugye.
Akirol senki nem tudott semmit, most meg egyik naprol a masikra le is zarulhat.

Meg csak hallani sem lehetett pletyakat az eladasrol, de most kiderult 2 honapos atvilagitas volt ket oriasi Amerikai maganbefektesi csoport altal.
Egyik a KKR CO, masik pedig a Bain Capital.

(Bain Capital azert lehet ismeros nekunk, mert van egy leanyvallalatuk, a Bain Capital Credit, es az Oaktreen kivul a Bain Capital maganbefektesi csoport leanyvallalata a Bain Capital Credit hitelbefekteto volt akivel targyaltunk tavaly a mukodest garantalo hitel kapcsan.)

Na most a KKR CO csakis teljes reszesedest akart, azaz "mindent vagy semmit" alapon tett az Atalanta 100%-ert 500m euros ajanlatot.
Viszont Percassi az Atalanta jelenlegi tulajdonosa, nem akart teljesen kiszallni es mindent eladni.
Ezert a Bain Capital 55%-os reszesedes ajanlatara mondhat igent a hirek szerint.

Erdemes az Atalanta penzugyi helyzetere is ranezni.
Nincs adossaguk, banki hiteluk foleg nincs.
Penzugyi eveik nyeresegesek.
Mint tudjuk az Inter -245m, tavaly -120m eves veszteseggel zart.
Az Atalanta elleben a nyeresegesen mukodik, tavaly pl +52m nyereseget termelt a klub.

Mind a KKR CO, mind a Bain Capital maganbefektesi csoport altal kezelt vagyon hatalmas.

KKR CO: 239 milliard dollar
Bain Capital: 120 milliard dollar

Csak visszonyitaskent:

- Suning amikor meg Zhang Jindong volt a tulajdonos es nem indultak el
a csod fele: 10 milliard dollar

- Moratti fele Saras: 3 milliard dollar

- Thohir vallaltai: 1,1 milliard dollar

- Tavaly erdeklodo BC Partners: 23 milliard dollar

- Juvet 63%-ban birtoklo Exor: 173 milliard dollar

- Milant birtoklo Elliott: 50 milliard dollar
Francesco
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2010.04.10. 11:18

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Francesco »

Azt gondolom, hogy ha egy Atalanta megér 500 milliót akkor az Inter megéri a duplájára, akár nyereséges akár nem. Más dimenzió, tradíció, lehetőségek.
Szerintem ez a nagy csönd ami az eladás körül van és az, hogy Zhang még mindig itt van Milanoban jelenthet valamit. Én továbbra is az arabokat tartom a valószínűnek, nem tudom megmondani miért. Azt olvastam talan a Football365-ön aminek a megbízhatóságát most hagyjuk, hogy folyamatosak a tárgyalások és Zhang három dologhoz kötötte az üzletet az Aramco-val. Maradhasson elnök. Legyen valamennyi százaléka és legyen visszavásárlási opciója. Ezek közül csak a tulajdonrész valósulhat meg. Sok kérdés van még gondolom, amit tisztázni kell, pl. stadion, de szerintem végül arab kézbe kerülünk. Korábban nem örültem volna neki, de sajnos látszik, hogy ha nem jön tőkeerős befektető, aki ad is pénzt, akkor csak Olaszországra koncentrálhatunk. Ettől még remélem lehet ezt másképp csinálni, mint mondjuk egy PSG, hogy fűt fát megvesznek. Azt ne feledjük, hogy az első olyan csapat lenne az Inter amelynek komoly múltja van.
Apropó amcsikról valami hír?
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24442
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Francesco írta: 2022.02.19. 12:08 Azt gondolom, hogy ha egy Atalanta megér 500 milliót akkor az Inter megéri a duplájára, akár nyereséges akár nem. Más dimenzió, tradíció, lehetőségek.
Szerintem ez a nagy csönd ami az eladás körül van és az, hogy Zhang még mindig itt van Milanoban jelenthet valamit. Én továbbra is az arabokat tartom a valószínűnek, nem tudom megmondani miért. Azt olvastam talan a Football365-ön aminek a megbízhatóságát most hagyjuk, hogy folyamatosak a tárgyalások és Zhang három dologhoz kötötte az üzletet az Aramco-val. Maradhasson elnök. Legyen valamennyi százaléka és legyen visszavásárlási opciója. Ezek közül csak a tulajdonrész valósulhat meg. Sok kérdés van még gondolom, amit tisztázni kell, pl. stadion, de szerintem végül arab kézbe kerülünk. Korábban nem örültem volna neki, de sajnos látszik, hogy ha nem jön tőkeerős befektető, aki ad is pénzt, akkor csak Olaszországra koncentrálhatunk. Ettől még remélem lehet ezt másképp csinálni, mint mondjuk egy PSG, hogy fűt fát megvesznek. Azt ne feledjük, hogy az első olyan csapat lenne az Inter amelynek komoly múltja van.
Apropó amcsikról valami hír?
Ha valakirol nincs komoly hir, az pont a Szaudiak.
Ettol fuggetlenul barmi lehet.

Es ettol fuggetlenul igaz amit irsz, Massimo Brambati tegnapi hire:
(Egyebkent hogy ki o nem tudom, volt labdarugo, ennyi talalni.)
Kesobb ugyanezt elmondta "SebaInter" is.
(Meg nagyobb homaly o ki, 2 ezren kovetik az Instan ennyit tudni rola)

"

Az Intert megveszi a Szaudi Allam, a targyalasa lezarult.
A megallapodas megvan, Steven Zhang 3 dolgot ker, de ez mar csak reszletkerdes:
- Maradhasson elnok
- Zhang csalad maradhasson 15-20% tulajdonos
- Legyen tovabbi tulajdonra vasarlasi opcio

A Szaudiak csak a 2. hagytak jova neki.
A targyalast es eladast mar lehetetlen megszakitani.
A targyalason az Oaktree vezetoi is jelen voltak, akik minden gazdasagi kerdesben dontenek, es az o zalogukban van az Inter, az Oaktree is igent mondott az eladasra.
Csak ido kerdese a bejelentes.

"


Amcsikrol az az utolso hir, hogy az atvilagitas megkezdodott ami 1-1,5 max 2 honap.

Hatterben lehet mar reg lezarult, es azert jottek
a szakmai vezetok hosszabbitasa, mivel mar tudjuk is az uj tulajdonos terveit.
Atalanta kapcsan azt sem tudtuk hogy atvilagitas van, megis most zarult le 2 honap utan.
Sot azt sem tudtuk, hogy egyaltalan elado az Atalanta.
Erre megis kb le is zarulhat az eladas a semmibbol.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24442
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Kozben mar hivatalos is, a Bain Capital Amerikai maganbefektesi csoport megvette az Atalanta 55%-at.

Igy kell egy klub eladasat a teljes titokban, mindenfele informacio szivarogatast nelkul, tobb mint 2 honapos atvilagitas utan, 1 nap alatt a semmibol hivatalosan is bejelenteni.

Juve utan ezzel az Atalanta lett kimagasloan a leggazdagabb Olasz csapat.
5. Olasz csapat kerult ezzel Amerikai maganbefektesi csoport kezebe, es tovabbi 3 csapat van Amerikai/Kanadai magan vallalat/vallalkozok kezeben.

Ugynezki tenyleg ez lesz a Seria A jovoje.
Francesco
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2010.04.10. 11:18

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Francesco »

Ez örömteli és az Atalanta meg is érdemli. Kicsit elindulhatna felfelé a teljes olasz labdarúgás.
Megjegyzem a szupergazdag befektetők még nem garancia arra, hogy fognak tudni igazán nagy neveket is igazolni. Tudom ezerszer beszéltünk már a Milanról és, hogy mennyit költöttek, de fizetés terén is -ésszerű- limitek vannak és igazán nagy pénzt egy igazolásba sem tettek bele. Mindez igaza a Roma -ok Tammy talán, bár ugye sok részletben fizetik ki- és a Fiorentina kapcsán is. Szóval itt nagy, kérdés, hogy folyamatos bevételt akarnak, amit az Atalanta így is tud, vagy valóban szintlépést. Ez utóbbi szolgálná az olasz futball javát, mert ha a NUFC nem elég vonzó a sztároknak, akkor az Atalanta sem lesz az.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24442
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Francesco írta: 2022.02.19. 18:56 Ez örömteli és az Atalanta meg is érdemli. Kicsit elindulhatna felfelé a teljes olasz labdarúgás.
Megjegyzem a szupergazdag befektetők még nem garancia arra, hogy fognak tudni igazán nagy neveket is igazolni. Tudom ezerszer beszéltünk már a Milanról és, hogy mennyit költöttek, de fizetés terén is -ésszerű- limitek vannak és igazán nagy pénzt egy igazolásba sem tettek bele. Mindez igaza a Roma -ok Tammy talán, bár ugye sok részletben fizetik ki- és a Fiorentina kapcsán is. Szóval itt nagy, kérdés, hogy folyamatos bevételt akarnak, amit az Atalanta így is tud, vagy valóban szintlépést. Ez utóbbi szolgálná az olasz futball javát, mert ha a NUFC nem elég vonzó a sztároknak, akkor az Atalanta sem lesz az.
Szerintem is nagyon fontos lenne, ha a Seria A elindulna igazan felfele.
Ilyen komoly befektetokel tud szintelepest elerni a bajnoksag, es minden teren elindulni felfele.

Milan is hova leepult Berlusconival a vegere, azert durva honnan jottek ok is fel a komoly munkaval es a stabil tulajdonossal mostanra.

Roma is durva elkoltott 100m-t eladasokon felul, szoval a hatter adott.
Csak hat szakmai hozzaertes is kell.

Amugy szerintem nem is jo, ha van pl eladasokon felul 100m egy komoly tulajdonossal, es ezt elszorjuk 1db jatekosokra, es lesz egy extra klasszis, de van 5 lyukasposzt a kezdobe.
Napoli is megvette 75m-ert Osimhent, aki nagyon jo csatar es kiemelkedik, de nincs tovabbra sem kapusuk, Koulibalyn kivul a KH is lyukas, a balhatved poszt teljesen 0, KP cserek szinten 0. Szoval nagyon szep Osimhen, de egymaga nemfogja megvaltani a vilagot.
Szerintem hasznosabb, ha felepitjuk egy ilyen osszegekbol a mercatot.
Persze ha van egy "kesz" csapat, es egy 1 igazan nagy "klasszis" hianyzik, akkor persze oke.

Newcastle mas tema, es varjunk meg veluk.
Azert a City sem tudott 25 vilagklasszist venni az elso mercatokba, na meg a PSG sem.
Bentmarad a Newcastle, es biztosan lesznek komoly igazolasok, igy is most telen ok koltottek el a legtobbet, es egy "top" csapatok altal csabitott jatekost is vittek.

Nem hiszem hogy az Atalanta majd 100 millios jatekosokat fog venni.
De jo jatekosokra lehet komoly eselyuk igy, es ilyen tulajdonossal szepen ok is megcsinalhatjak az igazan minosegi ugrast.

Jo lenne ha lenne egy igazan komoly szintu 4-5 Olasz csapat, akik Nemzetkozi teren is hosszutavon tenyezok lehetnek es fix resztvevoi a BL 16 es meg magasabb szinteknek.
Roma-Milan-Juvenal a hatter mar adott, most mar az Atalantanal is, ha ez parosul szakmai hozzaertessel, akkor szep jovoje lehet a Seria A-nak.
Nalunk meg a szakmai hozzaertes Marotta miatt 10/10, remeljuk mi is kapunk egy hasonlo uj tulajdonost mint az Atalanta, es akkor oriasi dolgokra lehetunk kepesek akar Nemzetkozi porondon is.
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7604
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

Antonello tegnap azt nyilatkozta a Suning hosszútávra tervez és nem akarja eladni a klubot. Remélem ez csak a szokásos terelés.

https://football-italia.net/antonello-s ... ell-inter/
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24442
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Cupi írta: 2022.02.20. 09:39 Antonello tegnap azt nyilatkozta a Suning hosszútávra tervez és nem akarja eladni a klubot. Remélem ez csak a szokásos terelés.

https://football-italia.net/antonello-s ... ell-inter/
Persze hogy azt nyilatkozza, mit mondjon?

Atalantatol is elmondtak, szo nincs eladasrol.
Ra 1 napra hivatalosan is bejelentettek, eladtak a klub 55%-at.

Thohir is anno kiadott egy kozlemenyt, "semmi nem igaz, esze agaban nincs eladni az Intert".
A veget tudjuk...

Es Moratti is elmondta anno, o "csak kisebbsegi
reszvenyest keres".
A veget ismerjuk.

A Zhang csalad kiadott egy kozlemenyt, hogy "teljesen alaptalan, nonszensz hogy eladnak a Suning anyaceg tobbseget, es barki aki leirta beperelik, es birosagi feljelentes megy ellenuk".
Ra 1 napra hivatalosan is bejelentik, a Zhang csalad eladta a Suning anyavallalat tobbsegi tulajdonat.

A Zhang csalad 1,5 eve fizeteskepetelen, millio meg egy birosagi vegrahajtas van ellenuk, sot Nemzetkozi behajtoceg fagyasztja be es kobozza el a Zhang csalad vagyontargyait, ha nincs az Oaktree zaloga mar a behajtoceg es vegrehajtoceg kezebe kerult volna az Inter, hitelbol mukodik a klub, gyakorlatilag es kizarolagosan az Oaktree dont minden egyes komoly gazdasagi kerdesben amiota megjottek es a klub alaptorvenye is megvaltozott.
Az Oaktree kezeben vagyunk, ok iranyitjak a klubot.

Egyebkent Steven Zhang tavaly nyaron vilagosan elmondta.
"Rendbe kell tenni a klubot gazdasagilag, kulonben sosem talalunk uj befektetot".

Talan ez a "renderakas" kezdodott el.
Mondjuk az sajnos tovabbra is aggaszto, hogy a klub havi szinten igyis tobb mint 13m euro veszteseget termel.

Vezetoink elmondtak, az idei szezonra cel a 100-120m euros veszteseg, a tavalyi valaha volt legnagyobb 245m euros veszteseg utan.
Most hogy a stadionok is nyitva vannak, BL-ben is tovabbmentunk, de meg igy is elerjuk a havi 13m euros veszteseget, ami egy evre nezve meg igy is 156m euro, ez valahogy meg mindig nem biztato.

Persze Atalanta mas elven mukodik, de ok termelnek 52m nyereseget egy evben, mi meg 245m veszteseget, ez azert nem normalis.
De meg a Milan is "csak" 98m veszteseget termelt tavaly, mi meg 245m-t...
Juvenak 210m volt a veszteseg, de nalunk volt egy CR akinek a fizuja egymaga 60m feletti, es nekik a stadion zarassal joval nagyobb bevetel kieses volt a sajat stadion miatt.
Valamit tenyleg nagyon "rendbe kell tenni", remeljuk az Oaktree vezetese tudja mit csinal.

GS folyamatosan keresi az uj vevot, es mit tudjuk 5 kulonbozo kozvetito ceget berelt fel a Zhang csalad az uj tulajdonos megtalalasara.
Talaltak is 3 komoly erdeklodot az Usaban, Steven Zhang az Oaktree vezetese es a GS kepviseloi 3 heten keresztul szemelyesn targyaltak az Usaban a Bridgel es a masik 2 erdeklodo csoportal, es Bridge meg is kezdte az atvilagitast januar elejen.
Mint az Atalanta esete mutatja, ez akar 2 honap is lehet.
Es mint az Atalanta esete mutatja, a teljes titokban, mindenfele informacio szivarogtatas nelkul, az ujsagok 0 tudasaval is letud zajlani egy eladas.
Amikor az ujsagok mar csak azt irjak, ma mar hivatalos is lesz.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24442
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Visszaterve meg az Atalantara, 275m euroert vette meg a Bain Capital a klub 55%-at.

Ez sokan tunhet, mivel ez alapjan az Atalanta erteke 500m euro.
Viszont tobb szakerto is kiemeli, az Atalanta az egyetlen nyereseges Olasz klub, raadasul ilyen 50-60m koruli nyereseguk van evente.
Nem beszelve arrol, hogy 0 a banki hiteluk, es egyeb adossaguk sincsen.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24442
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Megjottek az elso hirek, miszerint az atvilagitas lezarult, es megtette elso hivatalos ajanlatat a Bridge Sport.
900m euro az Inter 100%-os tulajdonaert.
A Zhang csalad viszont nemet mondott, mindenkeppen nyereseggel akarnak kiszallni az Interbol, es a leheto legtobb penzt kiszedni a tavozasukbol, ezert tovabbra is 1 milliard eurot kernek.
Mind a 900m-ba, mind az 1 milliard euroban benne van a klub gigaszi, kb 780m euros banki hitel tartozasa es atvalalasa.
A Bridge vallalta az Oaktree fele 2024-ig visszafizetendo 275m hitel 30%os kamattal, azaz 360m euro visszafizeteset, valamint a GS fele fenallo 415m hitel visszafizeteset is.
Steven Zhang a Liverpool elleni BL visszavago utan tavozik, es a jelenlegi hirek szerint ujra az USA fele veszi az iranyt, az eladasi targyalasokat folytatva, es csak utanna ter haza Kinaba.
Az Oaktree kepviseloi, valamint a GS megbizotai tovabbra is szemelyesen vesznek reszt a targyalasokon.
A targyalasok folyamatban vannak, es folytatodnak, viszont a Zhang csalad az ajanlat emeleset varja.
Avatar
PellerG
Hozzászólások: 5150
Csatlakozott: 2010.04.09. 20:33
Tartózkodási hely: Next to Budapest

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: PellerG »

Szerintem könnyen lehet, hogy olyan feltétel is van, hogy Zhang Jr. maradjon a klub elnöke az átvétel után is.
Ahogy az Atalantánál is történt, jöttek az amerikaiak, de feltétel volt, hogy Percassi maradjon az elnök.
Ez meg is történt.
Sokszor sokan nyilatkozzák, hogy Zhang nem fogja/akarja elhagyni az Intert (legutóbb Antonello).
Én ezt érzem e mögött.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24442
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

PellerG írta: 2022.02.22. 08:55 Szerintem könnyen lehet, hogy olyan feltétel is van, hogy Zhang Jr. maradjon a klub elnöke az átvétel után is.
Ahogy az Atalantánál is történt, jöttek az amerikaiak, de feltétel volt, hogy Percassi maradjon az elnök.
Ez meg is történt.
Sokszor sokan nyilatkozzák, hogy Zhang nem fogja/akarja elhagyni az Intert (legutóbb Antonello).
Én ezt érzem e mögött.
Teljesen realis amit irsz.
Ugye jo pelda az altalad irt Atalanta is.

De emlekezzunk vissza, egy bizonyos Thohir.
2016-ban eladta a klubot, osszvissz 30%-os tulajdonos maradt, magyarul 0 dontesi helyzetben.
Megis o maradt az elnok majdnem 2019-ig, tehat 2,5 evig Thohir volt az elnoke az Internek, mikozben alig 30%-os tulajdonos volt, es az Inter mar a Zhang csalad kezeben volt es mindenben ok dontottek.
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7604
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

interfan írta: 2022.02.22. 08:12 Megjottek az elso hirek, miszerint az atvilagitas lezarult, es megtette elso hivatalos ajanlatat a Bridge Sport.
900m euro az Inter 100%-os tulajdonaert.
A Zhang csalad viszont nemet mondott, mindenkeppen nyereseggel akarnak kiszallni az Interbol, es a leheto legtobb penzt kiszedni a tavozasukbol, ezert tovabbra is 1 milliard eurot kernek.
Ez mintha ismerős lenne tavalyról....BC....ajánlott egy összeget de Zhangék többet kértek...remélem nem az lesz ismét nem lesz eladás és nyáron 2 sztár feláldozva. :? :cry:
Francesco
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2010.04.10. 11:18

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Francesco »

Mivel egy csapat értéket a benne szereplő játékosok
-is- határozzák meg ezért ez az utolsó év, hogy ennyi pénzt el tudjanak kérni. Egyfelől azért, mert jövőre fizetés képtelenné válna a klub, ha meg megint eladnánk 2-3 magasabb értékű játékost, akkor amellett, hogy az egzakt érték is csökkenne, ami a játékosokból adódik, biztos nem lennénk bajnokok és a BL csoportból való továbbjutás is veszélybe kerülne, így tovább zuhanna a klub értéke. Ez most vagy soha a kínaiaknak. Feszítik a húrt amíg tudják, aztán elfogadják az ajánlatot, akkor is, ha nem emel a vevő.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24442
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Cupi írta: 2022.02.22. 09:52
interfan írta: 2022.02.22. 08:12 Megjottek az elso hirek, miszerint az atvilagitas lezarult, es megtette elso hivatalos ajanlatat a Bridge Sport.
900m euro az Inter 100%-os tulajdonaert.
A Zhang csalad viszont nemet mondott, mindenkeppen nyereseggel akarnak kiszallni az Interbol, es a leheto legtobb penzt kiszedni a tavozasukbol, ezert tovabbra is 1 milliard eurot kernek.
Ez mintha ismerős lenne tavalyról....BC....ajánlott egy összeget de Zhangék többet kértek...remélem nem az lesz ismét nem lesz eladás és nyáron 2 sztár feláldozva. :? :cry:
Eddig valoban ugyanaz a forgatokony.
Vevo kereses, talalas, targyalas, megegyzes, atvilagitas, ajanlat, majd magasabb ar kerese.

Csak tavaly BC Partners volt a maganbefektesi csoport, es 800m ajanlat, iden meg Bridge es 900m.

A kulonbseg az az 1 evvel ezelotti helyzethez kepest, hogy akkor "biztak valamiben" a Kinaiak.
Lasd Szuperliga, es hogy majd az emeli a klub erteket.
Majd bajnoki cim, es az emiatti "nagyobb" erdeklodes.

Ez mint kiderult mindketto hiu remeny volt, hisz a Szuperliga megszunt letrejotte elott, "nagyobb" erdeklodes meg nem volt, es csak hitelbefektetot erdeklotek, akik vegul erkezesukkel megmentettek a csapatot a csodtol.

Szoval ezek a "remenyek" iden mar nincsenek.

Egyebkent szep vagy sem, egyertlemu a Kinaiak minel tobb penzt akarnak, hisz ez az erdekuk, foleg egy ilyen teljesen penzugyileg darabjaira hulott csaladnak.
Avatar
Inter101
Hozzászólások: 2588
Csatlakozott: 2010.05.28. 22:26

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Inter101 »

100 millió euró különbség egy majdnem 1 milliárdos ajánlatnál az alkudozás kategória. És alkudozás itt is megy ebben mindenki biztos lehet!
Tudtommal tavaly nagyobb volt a várt ajánlat és a tényleges ajánlat között, vagy/és nyilván ott lebegett a Szuperliga a háttérben.
Zhang szerintem azért megy USA ba mert tovább alkudoznak.
Ha minden jól megy nyárig új tulajunk lesz és stabilizálódik a helyzetünk. Számomra ez felér egy bajnoki címmel!
Avatar
mike
Hozzászólások: 8222
Csatlakozott: 2010.04.20. 22:44
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: mike »

Francesco írta: 2022.02.22. 09:58 Mivel egy csapat értéket a benne szereplő játékosok
-is- határozzák meg ezért ez az utolsó év, hogy ennyi pénzt el tudjanak kérni. Egyfelől azért, mert jövőre fizetés képtelenné válna a klub, ha meg megint eladnánk 2-3 magasabb értékű játékost, akkor amellett, hogy az egzakt érték is csökkenne, ami a játékosokból adódik, biztos nem lennénk bajnokok és a BL csoportból való továbbjutás is veszélybe kerülne, így tovább zuhanna a klub értéke. Ez most vagy soha a kínaiaknak. Feszítik a húrt amíg tudják, aztán elfogadják az ajánlatot, akkor is, ha nem emel a vevő.
Szèpen körülírtad, és szerintem is ez a helyzet.
Nyilván az eladónak nem kell rábólintania az első ajánlatra. Főleg nem úgy, hogy minden cent számít most nekik.
Átrágják, áttárgyalják még párszor, de az általad leírtak miatt is, végül megtörténik az üzlet.

Így legyen.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24442
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Tuttosport utan, Sportmediaset is megerositi, lezarult az atvilagitas, es az elso ajanlat 900m euro volt a klub 100%-ert, amire nemet mondott a Zhang csalad.

Sportmediaset ennek ket oka van, es ket opcio kozul szeretne az egyiket a Zhang csalad:

1. A klub 100%-ert 1 milliard eurot kernek, hogy a leheto legtobb penzt kapva tudjanak kiszallni, es megerje nekik a befektetes, ezaltal a szorult helyzetuket kicsit segitene ez.

2. A Zhang csalad ha nem kap 1 milliard eurot, akkor csak a klub 50-60%-at adna el, erre hajlandoak kisebb osszeggel is termeszetesen a szaz szazelekhoz viszonyitva.
Az Atalanta modell van a szemuk elott, ahol a Percassi csalad maradt 45%-os tulajdonos, es az uj tulajdonos az Amerikai maganbefektetesi csoport 55%-os tuladonos lett.
Ehhez hasonlot akarnak az Internel is, bizva az uj tulajdonossal erkezo penzben, amivel magasabb szintre juthat a klub, ezaltal none az erteke is.

A kovetkezo hetekben/honapokban folytatodnak a targyalasok.
A cel az eladas lezarasa juniusig.
Francesco
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2010.04.10. 11:18

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Francesco »

Azt az apró tényt felejtik csak el, hogy az Atalantának nem volt 700 millió hitele. Mert ok, megveszik az 50%-át, mondjuk win-win 450 millióért. Akkor még mindig marad hitelünk, bár nyilván nem fizetnénk ki belőle. Viszont onnantól a kínaiaknak is kéne betenni pénzt, amit nem tudnak. Akkor hogyan gondolják?
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7604
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

Francesco írta: 2022.02.22. 13:46 Azt az apró tényt felejtik csak el, hogy az Atalantának nem volt 700 millió hitele. Mert ok, megveszik az 50%-át, mondjuk win-win 450 millióért. Akkor még mindig marad hitelünk, bár nyilván nem fizetnénk ki belőle. Viszont onnantól a kínaiaknak is kéne betenni pénzt, amit nem tudnak. Akkor hogyan gondolják?
Ezt én sem értem. Hogy akarnak maradni ha pénzt nem tudnak majd beletenni és kb beleszólásuk sem lesz semmiben ha mondjuk marad 20%-uk pl.....
Avatar
Festa
Hozzászólások: 7252
Csatlakozott: 2010.04.16. 16:42

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Festa »

Cupi írta: 2022.02.22. 13:58
Francesco írta: 2022.02.22. 13:46 Azt az apró tényt felejtik csak el, hogy az Atalantának nem volt 700 millió hitele. Mert ok, megveszik az 50%-át, mondjuk win-win 450 millióért. Akkor még mindig marad hitelünk, bár nyilván nem fizetnénk ki belőle. Viszont onnantól a kínaiaknak is kéne betenni pénzt, amit nem tudnak. Akkor hogyan gondolják?
Ezt én sem értem. Hogy akarnak maradni ha pénzt nem tudnak majd beletenni és kb beleszólásuk sem lesz semmiben ha mondjuk marad 20%-uk pl.....
Szerintem az utolsó pillanatban akarnak kiugrani a kocsiból mielőtt kiugranak a kocsiból..
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24442
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Cupi írta: 2022.02.22. 13:58
Francesco írta: 2022.02.22. 13:46 Azt az apró tényt felejtik csak el, hogy az Atalantának nem volt 700 millió hitele. Mert ok, megveszik az 50%-át, mondjuk win-win 450 millióért. Akkor még mindig marad hitelünk, bár nyilván nem fizetnénk ki belőle. Viszont onnantól a kínaiaknak is kéne betenni pénzt, amit nem tudnak. Akkor hogyan gondolják?
Ezt én sem értem. Hogy akarnak maradni ha pénzt nem tudnak majd beletenni és kb beleszólásuk sem lesz semmiben ha mondjuk marad 20%-uk pl.....
Ez szerintem pl igy nezhetne ki:

Megveszik a klub 55%-at mondjuk 450m-ert.
Konkret penzmozgas nem tortenik, csak ugye ahogy irjak, atvallaljak a hitelt.
450m-bol megvan az Oaktree fele levo 360m.
Marad 90m...
GS fele 2027-ig kell csak a 415m-t visszafizetni, szoval azzal nem kell mostanaban foglalkozni.

Miert akarnanak maradni 20-30-40%-al beleszolas nelkul?
A valasz egyszeru, penz...
Ahogy az elozo hir is irta, varjak az uj Amerikai maganbefektesi csoportal, hogy magasabb szintre lepunk.
Ha ez megtortenik, akkor a klub erteke is no.
Magyarul 1-2-3-4 ev mulva a Zhang csalad a maradek 20-30-40%-at magasabb osszegert tudja eladni, hiaba nem tesznek egy euro centet sem az Interbe.
Francesco
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2010.04.10. 11:18

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Francesco »

Ez ok, de mondjuk (a,) a maradék 90 misit elköltjük és megerősítjük a csapatot nyáron. Utána már nem marad semmi belőle. Ezt követően a következő átigazolási időszakban a kínaiak elvárnák, hogy az amcsik vegyenek játékost ők meg nem adnak pénzt, mert nekik nincs?
Vagy (b,) ami valószínű, hogy a kínaiak -ha kell nekik a pénz- a 450 millióból egy részt maguknak kérnének, amiből egy centet nem látnánk és akkor már az első átigazolási szezontól elvárnák, hogy az amcsik rakjanak bele pénzt, mert ők nem fognak.
Egyik opció sem tűnik életképesnek, legalábbis elég hülyének kell lennie hozzá a másik oldalnak.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24442
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Francesco írta: 2022.02.22. 14:49 Ez ok, de mondjuk (a,) a maradék 90 misit elköltjük és megerősítjük a csapatot nyáron. Utána már nem marad semmi belőle. Ezt követően a következő átigazolási időszakban a kínaiak elvárnák, hogy az amcsik vegyenek játékost ők meg nem adnak pénzt, mert nekik nincs?
Vagy (b,) ami valószínű, hogy a kínaiak -ha kell nekik a pénz- a 450 millióból egy részt maguknak kérnének, amiből egy centet nem látnánk és akkor már az első átigazolási szezontól elvárnák, hogy az amcsik rakjanak bele pénzt, mert ők nem fognak.
Egyik opció sem tűnik életképesnek, legalábbis elég hülyének kell lennie hozzá a másik oldalnak.
Igen de pl a 360m-t is 2024-ig kell visszafizetni.
Magyarul megveszik a csapat pl 55%-at, es nem azzal kezdik, hogy kifizetnek 360m-t.
A GS fele 415m meg 27-ig van.

Egyebkent ja, a Kinaiak nem tesznek bele, minek?
1,5 eve sem tettek egy darab eurot sem a csapatba, azota fizeteskeptelenek.

Most ha megveszi a befektetesi csoport az 55%-ot, ok maguk dontenek egyszemelyben, mivel ok a tobbsegi tulajdonosok.
Kinaiak mossak kezeiket, ok csak varjak a szintlepest, es hogy a csapat meg tobber erjen, es meg tobb penzt kiszedve tudjanak tavozni.

Ha most nem kapjak meg az 1 milliardot, akkor nekik ez a legjobb forgatokonyv.
Avatar
Cupi
Hozzászólások: 7604
Csatlakozott: 2010.04.09. 17:47
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Cupi »

interfan írta: 2022.02.22. 14:07


Ez szerintem pl igy nezhetne ki:

Megveszik a klub 55%-at mondjuk 450m-ert.
Konkret penzmozgas nem tortenik, csak ugye ahogy irjak, atvallaljak a hitelt.
450m-bol megvan az Oaktree fele levo 360m.
Marad 90m...
GS fele 2027-ig kell csak a 415m-t visszafizetni, szoval azzal nem kell mostanaban foglalkozni.

Miert akarnanak maradni 20-30-40%-al beleszolas nelkul?
A valasz egyszeru, penz...
Ahogy az elozo hir is irta, varjak az uj Amerikai maganbefektesi csoportal, hogy magasabb szintre lepunk.
Ha ez megtortenik, akkor a klub erteke is no.
Magyarul 1-2-3-4 ev mulva a Zhang csalad a maradek 20-30-40%-at magasabb osszegert tudja eladni, hiaba nem tesznek egy euro centet sem az Interbe.
Érthető de ez egy álomvilágban működne. Szerintem ez nem így lesz a valóságban. ;)
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24442
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Cupi írta: 2022.02.22. 15:01 Érthető de ez egy álomvilágban működne. Szerintem ez nem így lesz a valóságban. ;)
Itt alapvetoen az a kerdes, az Amerikai maganbefektesi csoport mit akar.
Mert a Kinaiak elvet es logikajat vilagosan ertjuk, minel tobb penzzel kiszallni, akar most egybol, akar evek alatt es maradni kisebbsegi tulajdonnal.

Itt a kerdes a masik oldal.
Lasd BC is csakis 100%-os teljes tulajdont akart.
Lasd KKR az Atalantanal detto.
Jo ok megtalaltak a Bain Capitalt, de latjuk azert a befektetsi csoportok nem nagyon szeretnek kozoskodni.

Egy dolog szolhat emelett, hogy alacsonyabb osszeggel kapjak meg az 55-60-70%-ot.
Lasd pl a 100%-ot adjak 1 milliardert, de mondjuk a 60%-ot "csak" 450m-ert.
Ez nekik is 150m sporolas, raadasul ha a klubot magasabb szintre emelik, akkor a klub erteke meg nagyobb lesz, ami nekik is jol jon.

Nem egyszeru egy helyzet, de legalabb mar valami tortenik.
Avatar
vaskalap
Hozzászólások: 3432
Csatlakozott: 2010.04.11. 16:20

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: vaskalap »

Ami felmerül bennem,hogy meddig él az ajánlat?Lehet,hogy megy majd az időhúzás,az amcsik meg megunják,és visszalépnek.
Avatar
mike
Hozzászólások: 8222
Csatlakozott: 2010.04.20. 22:44
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: mike »

Cupi írta: 2022.02.22. 15:01 Érthető de ez egy álomvilágban működne. Szerintem ez nem így lesz a valóságban. ;)
Persze hogy nem, az amerikaiak nem hülyék 8-)

Amúgy mekkora cég ez a Bain Capital, mondjuk a bilan tulajokhoz képest ?
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24442
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

mike írta: 2022.02.22. 17:18 Amúgy mekkora cég ez a Bain Capital, mondjuk a bilan tulajokhoz képest ?
Bain Capital az Atalantat vette meg hivatalosan is par napja.
Internel nem merult fel a nevuk.

Amikor megvettek az Atalantat hoztam egy osszehasonlitast:

Bain Capital: 120 milliard dollar

Csak visszonyitaskent:

- Suning amikor meg Zhang Jindong volt a tulajdonos es nem indultak el
a csod fele: 10 milliard dollar

- Moratti fele Saras: 3 milliard dollar

- Thohir vallaltai: 1,1 milliard dollar

- Tavaly erdeklodo BC Partners: 23 milliard dollar

- Juvet 63%-ban birtoklo Exor: 173 milliard dollar

- Milant birtoklo Elliott: 50 milliard dollar
Avatar
mike
Hozzászólások: 8222
Csatlakozott: 2010.04.20. 22:44
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: mike »

interfan írta: 2022.02.22. 19:15
mike írta: 2022.02.22. 17:18 Amúgy mekkora cég ez a Bain Capital, mondjuk a bilan tulajokhoz képest ?
Bain Capital az Atalantat vette meg hivatalosan is par napja.
Internel nem merult fel a nevuk.

Amikor megvettek az Atalantat hoztam egy osszehasonlitast:

Bain Capital: 120 milliard dollar

Csak visszonyitaskent:

- Suning amikor meg Zhang Jindong volt a tulajdonos es nem indultak el
a csod fele: 10 milliard dollar

- Moratti fele Saras: 3 milliard dollar

- Thohir vallaltai: 1,1 milliard dollar

- Tavaly erdeklodo BC Partners: 23 milliard dollar

- Juvet 63%-ban birtoklo Exor: 173 milliard dollar

- Milant birtoklo Elliott: 50 milliard dollar
Persze, Bain - Atalanta, azt tudom.
Köszi az adatokat.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24442
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

mike írta: 2022.02.22. 19:21
interfan írta: 2022.02.22. 19:15
mike írta: 2022.02.22. 17:18 Amúgy mekkora cég ez a Bain Capital, mondjuk a bilan tulajokhoz képest ?
Bain Capital az Atalantat vette meg hivatalosan is par napja.
Internel nem merult fel a nevuk.

Amikor megvettek az Atalantat hoztam egy osszehasonlitast:

Bain Capital: 120 milliard dollar

Csak visszonyitaskent:

- Suning amikor meg Zhang Jindong volt a tulajdonos es nem indultak el
a csod fele: 10 milliard dollar

- Moratti fele Saras: 3 milliard dollar

- Thohir vallaltai: 1,1 milliard dollar

- Tavaly erdeklodo BC Partners: 23 milliard dollar

- Juvet 63%-ban birtoklo Exor: 173 milliard dollar

- Milant birtoklo Elliott: 50 milliard dollar
Persze, Bain - Atalanta, azt tudom.
Köszi az adatokat.
Szivesen. :)

Azert durva hogy az Atalanta lett ezzel a 2.leggazdagabb csapat, sot a Juve seggebe vannak.
Janicsár
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2014.07.30. 12:37

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Janicsár »

A bridge sports aki érdeklődik ugye? Az ő vagyonukat is tudod esetleg? Köszi
cuchu11
Hozzászólások: 1244
Csatlakozott: 2014.07.30. 18:35
Tartózkodási hely: Győr

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: cuchu11 »

Janicsár írta: 2022.02.22. 19:52 A bridge sports aki érdeklődik ugye? Az ő vagyonukat is tudod esetleg? Köszi
Az a lapjárástól függ. :lol:
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24442
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Janicsár írta: 2022.02.22. 19:52 A bridge sports aki érdeklődik ugye? Az ő vagyonukat is tudod esetleg? Köszi
Igen, ok azok.

Kicsit kacifantos lesz, szoval elore is elnezest.

Na a Bridge Sports alapitoja es tulajdonosa, Daniel E Straus.
A Bridge Sportsot Strausnak az egeszsegugyi vallaltai birtokoljak.
Nev szerint:
CareOne LLC, Care Realty LLC, The Straus Group, Aveta Inc, InnovaCare Health.
Tobb mint 170 egeszugyi intezmenyt birtokolnak es vezetnek az Usaban, valamint tobb mint 70 idosotthont birtokolnak.
Evente ezek tobb mint 5 milliard dollart bevetel termelnek.
Egeszsegugyi befektetesek mellett, a Straus Group birtokol epuleteket, tobbek kozott Manhattan epuleteket, valamint szorakoztatoipari befekteseik is vannak.

Minden egyes evben 2 milliard koruli dollart adomanyoznak egeszsegugyi gyujtesekre.

A 4 egeszsegugyi befektesi csoport, valamint az 5. ingatlan befektesi csoport ossz erteke es altaluk kezelt vagyon kb a 80-100 milliard dollar.
Janicsár
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2014.07.30. 12:37

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Janicsár »

interfan írta: 2022.02.22. 20:16
Janicsár írta: 2022.02.22. 19:52 A bridge sports aki érdeklődik ugye? Az ő vagyonukat is tudod esetleg? Köszi
Igen, ok azok.

Kicsit kacifantos lesz, szoval elore is elnezest.

Na a Bridge Sports alapitoja es tulajdonosa, Daniel E Straus.
A Bridge Sportsot Strausnak az egeszsegugyi vallaltai birtokoljak.
Nev szerint:
CareOne LLC, Care Realty LLC, The Straus Group, Aveta Inc, InnovaCare Health.
Tobb mint 170 egeszugyi intezmenyt birtokolnak es vezetnek az Usaban, valamint tobb mint 70 idosotthont birtokolnak.
Evente ezek tobb mint 5 milliard dollart bevetel termelnek.
Egeszsegugyi befektetesek mellett, a Straus Group birtokol epuleteket, tobbek kozott Manhattan epuleteket, valamint szorakoztatoipari befekteseik is vannak.

Minden egyes evben 2 milliard koruli dollart adomanyoznak egeszsegugyi gyujtesekre.

A 4 egeszsegugyi befektesi csoport, valamint az 5. ingatlan befektesi csoport ossz erteke es altaluk kezelt vagyon kb a 80-100 milliard dollar.

Köszi!
Így értem azt is miért van még Kolarov itt és miért hosszabítunk Perkóval.... :D
Micsoda nyugdijas bulik lesznek abban a 70 idősotthonban.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24442
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Janicsár írta: 2022.02.22. 20:38
interfan írta: 2022.02.22. 20:16
Janicsár írta: 2022.02.22. 19:52 A bridge sports aki érdeklődik ugye? Az ő vagyonukat is tudod esetleg? Köszi
Igen, ok azok.

Kicsit kacifantos lesz, szoval elore is elnezest.

Na a Bridge Sports alapitoja es tulajdonosa, Daniel E Straus.
A Bridge Sportsot Strausnak az egeszsegugyi vallaltai birtokoljak.
Nev szerint:
CareOne LLC, Care Realty LLC, The Straus Group, Aveta Inc, InnovaCare Health.
Tobb mint 170 egeszugyi intezmenyt birtokolnak es vezetnek az Usaban, valamint tobb mint 70 idosotthont birtokolnak.
Evente ezek tobb mint 5 milliard dollart bevetel termelnek.
Egeszsegugyi befektetesek mellett, a Straus Group birtokol epuleteket, tobbek kozott Manhattan epuleteket, valamint szorakoztatoipari befekteseik is vannak.

Minden egyes evben 2 milliard koruli dollart adomanyoznak egeszsegugyi gyujtesekre.

A 4 egeszsegugyi befektesi csoport, valamint az 5. ingatlan befektesi csoport ossz erteke es altaluk kezelt vagyon kb a 80-100 milliard dollar.

Köszi!
Így értem azt is miért van még Kolarov itt és miért hosszabítunk Perkóval.... :D
Micsoda nyugdijas bulik lesznek abban a 70 idősotthonban.
Szivesen. :)


Milyen igaz, de nagy iras.
Elhelyezik oket egy Floridai idosotthonban, es meg egeszsegugyi ellatast is kapnak eletuk vegeig. :D :D
170 EU intezmeny, van hova menni az ingyenes ellatasra. :D
Avatar
sly89
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2012.01.03. 12:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: sly89 »

interfan írta: 2022.02.22. 19:26 ...

Azert durva hogy az Atalanta lett ezzel a 2.leggazdagabb csapat, sot a Juve seggebe vannak.
Nem kötekedés, de a tulajdonos vagyonának semmi köze a csapat gazdagságához. Lehet 100 ezer milliárd dollár a vagyona, ha éves szinten 10m eurót ad a csapatnak. A másik tulajnak lehet töredék vagyona, ha folyamatosan finanszírozza a csapat működését, igazolásokat.

Nekem ez, hogy kinek mennyi pénze van, semmit nem jelent.
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24442
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

sly89 írta: 2022.02.22. 22:42 Nem kötekedés, de a tulajdonos vagyonának semmi köze a csapat gazdagságához. Lehet 100 ezer milliárd dollár a vagyona, ha éves szinten 10m eurót ad a csapatnak. A másik tulajnak lehet töredék vagyona, ha folyamatosan finanszírozza a csapat működését, igazolásokat.

Nekem ez, hogy kinek mennyi pénze van, semmit nem jelent.
Persze barmi lehet, de azert 99,99999999%-ban mindig azon dol el a tulajdonosnak mennyi penze van.
Sorolhatnak a szupergazdag tulajdonsok csapatait, es lathatjuk mennyi elkepeszto penzt koltenek.
Tehat osszesegeben a legtobbet ez szamit.
Avatar
mike
Hozzászólások: 8222
Csatlakozott: 2010.04.20. 22:44
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: mike »

sly89 írta: 2022.02.22. 22:42
interfan írta: 2022.02.22. 19:26 Azert durva hogy az Atalanta lett ezzel a 2.leggazdagabb csapat, sot a Juve seggebe vannak.
Nem kötekedés, de a tulajdonos vagyonának semmi köze a csapat gazdagságához. Lehet 100 ezer milliárd dollár a vagyona, ha éves szinten 10m eurót ad a csapatnak. A másik tulajnak lehet töredék vagyona, ha folyamatosan finanszírozza a csapat működését, igazolásokat.

Nekem ez, hogy kinek mennyi pénze van, semmit nem jelent.
Ebben is sok igazság van, de nyilván az is fontos hogy mekkora a mozgatható vagyonuk.

Legalább a nagyságrendek láthatóak:

- A milan tulaj vagyonának duplája
- A juve tulajának kicsit több mint fele.
- A korábbi erdeklődő BC Partners vagyonnak nègyszerese
- Moratti vagyonának harmincszorosa
- Zhangékénak tízszerese,
- Thohirénak százszorosa.

Ezekből azt látom, hogy megfelelő helyre kerülnénk, és ezt úgy írom hogy messze nálunk van a legjobb szakmai vezetés, Marottával az élen.
Francesco
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2010.04.10. 11:18

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: Francesco »

Amúgy itt tényleg a mozgatható vagyon mennyisége a fő kérdés. Nem egy-nem két nagyon "gazdag" klub van, akik nem tudnak azért bárkit leigazolni, pl. Juventus sem Vlahovic ide, vagy oda.
Míg nagyon sok kevéssé gazdag klub pedig nem csak, hogy vagyonokat képes elkölteni, de fizetésekbe is brutális mennyiséget tudnak prezentálni -gondoljunk csak a PL klubokra-.
Vagy nézzük meg Morattit és, hogy milyen játékosok voltak alatta az Inter kötelékében és mondjuk milyenek vannak most...
Avatar
interfan
Hozzászólások: 24442
Csatlakozott: 2010.08.29. 14:28

Re: A stábról (Elnök, edző, vezetőség, stb)

Hozzászólás Szerző: interfan »

Francesco írta: 2022.02.23. 11:03 Amúgy itt tényleg a mozgatható vagyon mennyisége a fő kérdés. Nem egy-nem két nagyon "gazdag" klub van, akik nem tudnak azért bárkit leigazolni, pl. Juventus sem Vlahovic ide, vagy oda.
Míg nagyon sok kevéssé gazdag klub pedig nem csak, hogy vagyonokat képes elkölteni, de fizetésekbe is brutális mennyiséget tudnak prezentálni -gondoljunk csak a PL klubokra-.
Vagy nézzük meg Morattit és, hogy milyen játékosok voltak alatta az Inter kötelékében és mondjuk milyenek vannak most...
Juveban az Exor nem 100%-os tulajdonos.
Azt hogy "barkit" leigazolni megis kit ertunk?
Eleve melyik csapat tud a PSG-City paroson kivul "barkit" leigazolni, senki, es a PSG-City paros ket Allami csapat...
Olyan allami csapatok, akiknek a tulajdonosai orszagok uralkodoi, es nem par milliard, vagy par tiz milliard, esetleg par szaz milliard, hanem tobb ezer milliard euros vagyonokon ulnek...

Nehez azt mondani, a Juvera hogy nem tud igazolni komoly penzekert.
Tobb mint 1600 millio eurot elkoltottek az elmult 10 even, es akkor meg ilyen finomsagok mint CR 60m-s fizuja, gondolta barmikor valaki hogy egy CR-t eltud vinni a Juve?
Most Vlahovic 82m-ert, Chiesa 50-60m, DeLigt 90m, Locatelli, anno Higany 90m, CR 117m, azt a Cancelot rohogve vettek meg 40m-ert akit mi nem tudrunk kifizetni, ha ok nem tudnak igazolni penzugyi szempontot nezunk, akkor senki.

PL klubok nagyresze egyebkent maganbefektesi csoportok kezeben van, akiknek nem kis "vagyonuk" van, ezek igenis nagyon gazdag klubok.

Persze Moratti, oke.
De ez a futball romantikus kora mar lejart.
Morattik eltuntek a futballbol...
Válasz küldése